Ninč - Shih Tzu

ninč · 62808

ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
: 23 Avgust 2006, 21:01:35
OJla!

prasala bi če kdo oddaja mladičke beagla, z rodovnikom in vas posim da mi sporočite.

Hvala že vnaprej!


                                    lp niny



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #1 : 23 Avgust 2006, 21:52:18
A lahko vprašam koliko različnih pasem psov ti iščeš?? Tudi karaterno je med Beaglom in king charlesom OGROMNA razlika, potem pa še višavci :o  :-X

Lp nina



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #2 : 24 Avgust 2006, 17:15:37
jaz imam zelo rada beagla, cavalier king charles španjel in shih-tzu in bi rada izvedela če kdo v bližnji prihodnosti in v sloveniji oddaja mladičke z rodovnikom?


hvala

               lp niny



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #3 : 24 Avgust 2006, 20:42:52
ninč: oglaševanje in iskanje nerodovniških legel je na PeSjanarju prepovedano, zato bo del tvojih prispevkov izbrisan.

Tudi iskanje legla cavalier king charles španjelov in shih-tzujev v tej temi ne bo obrodilo sadov ;)

Lp, Črt



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #4 : 24 Avgust 2006, 20:47:20
Hvala črt za opozorilo. obljubim da se to ne bo več zgodilo vsaj v tej temi ne. :-*

lp, niny



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #5 : 24 Avgust 2006, 20:48:38
oprosti, še nekaj sem pozabila vprašati. zakaj je prepovedano iskati mladičke oziroma kužke na pesjanarju?

lp, niny



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #6 : 24 Avgust 2006, 20:49:55
ninč: oglaševanje in iskanje nerodovniških legel je na PeSjanarju prepovedano, zato bo del tvojih prispevkov izbrisan.


tule je odgovor na tvoje zadnje vprašanje.

Lp nina



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #7 : 24 Avgust 2006, 20:55:52
vem sem že izvedela; sej preberi si moj zadnji odgovor. zanima pa me zakaj jhe prepovedano?



lp, niny



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #8 : 25 Avgust 2006, 01:27:10
Ninč, na forumu si malce preberi o tem, kaj pomeni rodovnik in rodovniška vzreja ter kaj vzreja brez njega  ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #9 : 25 Avgust 2006, 19:13:48
sej sm si, ampak najbrž jutri dobim psa. komaj čakam in potem bom lahko na forumu lepo pisalal zdaj pa ko ga nimam mi je malo zoprno :-\


lp, niny



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #10 : 25 Avgust 2006, 19:25:29
                                     Živjo, prijatelji!

Jaz imam zelo rada članke o psih še posebej o shih-tzujih. Jaz verjetno ju3 dobim shih-tzu in ga komaj čakam  ;) . Nevem veliko pravil ker oprvič uporabljam ta forum in sem si že prebrala nekaj stvari tako da ...... prosim da me razumete. Prašala pa bi vas če se tukaj na tej temi in na tem forumu pozanimam kej o shih-tzuju, npr. kako ravnati,.... ker imam nekaj vprašanj pa nwm če se lahko tukaj praša:

hvala                  lp, niny



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #11 : 25 Avgust 2006, 19:31:27
Ninč, kje pa dobiš psa? Ne kupuj psa brez rodovnika!!

Glej, jaz sem moderator tukaj že od novembra, na forumih sodelujem že ene 4 leta in ves ta čas sem brez psa. Lastništvo psa res ni pogoj, da lahko sodeluješ tukaj.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 25 Avgust 2006, 20:40:10
jutri?? Ja bravo. Kje pa si našla oglas? Če si ga našla v enem največjih slovenskih spletnih oglasnikov ti lahko povem, da sta oba legla, ki se tam oglašujta legla preprodajalcev. Da mladiči najbrž ne bodo  zrasli v shi- tzu je in da bodo po vsej verjetnosti (v več kot 90%) bolni.




trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #13 : 25 Avgust 2006, 20:51:49
Ninč: prosim ne naredi neumnosti ... kupovanje psa iz oglasnika ni nikoli dobra ideja.. sploh pa ne iz danes na jutri.
Prosim premisli ... pes ni igrača za dva meseca ki jo lahko potem vržeš stran ... pes je odgovornost ki te bo spremljala (če bo vse po sreči) vsaj 10 let.

Kupovanje na hitro je zelo tvegano iz večih razlogov:
- ne veš od kje točno prihaja pes
- ne veš v kakšnem zdravstvenem stanju je
- ne veš kdo ti psa prodaja

Prosim ne naredi napake ki jo boš obžalovala še kar nekaj let.

Lp, Črt



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #14 : 25 Avgust 2006, 21:01:45
ninč: vedno boš dobrodošla z vprašanji, na katere bomo sigurno poizkusili odgovoriti ... vendar mislim da ti bo še kdo svetoval da ne kupuj psa iz danes na jutri ... dobro je da najprej nekaj veš o psih preden se odločiš za nakup le tega ... saj ti znanje zagotavlja da boš dobila kužka ki si ga želiš ... če nimaš dovolj znanja, pa to izkoristijo ljudje ki se jim gre samo za denar in jih prav malo briga če je pes ki ga prodajajo zdrav in resnično pasme ki si je želiš.

Lp, Črt



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #15 : 25 Avgust 2006, 21:19:47
Ja jaz imam dovolj znanja o psih ker drugače nebi kupovala psa, ampak nekatere stvari pa me zanimajo pa bi  rada se z vami posvetovala. ni prav? imam nekja vprašanj in bi vam bila zelo hvaležna da mi odgovorite?
Pri katerih letih je pametno pelati shih-tzuja ven?

hvala že vnaprej

lp, niny



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #16 : 25 Avgust 2006, 21:21:54
Ninč, niny ali kakor koli že!
Poslušaj vse ki ti dobro namerno svetujejo, ker to res ni način kako kupiti kužka.
Raje malo prespi , premisli in se odloči za pravo pot.
Psa se res ne kupuje po internetu, salamoncu in podobno.
Predvidevam da si še zelo mlada in neučakana, ampak se vseeno raje prepričaj kaj kupuješ.
Če ne je še vedno bolje zdrav "kmečki" mešanček ki se ga da dobiti kadarkoli zastojn.
Ne razumi tega kot slabo, ampak kot prijateljski nasvet!
lp aleš ;)



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #17 : 25 Avgust 2006, 21:23:12
Vme kja delam in ima vse liste da je cepljen in zdrav tako da prosim t ne vmešavaj se v mene. brez zamere


uživaj

lp



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #18 : 25 Avgust 2006, 21:24:40
ja hvala vseeno samo kje pa naj kupim psa?? sem poklicala in jutri ga grem pogledati, in če ne bil v redu ne bi imel niti listi da je zdrav. nevem zakaj tako misliš

lp, niny



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 25 Avgust 2006, 21:25:23
ninč, ne vmešavamo se vate, ampak ti skušamo svetovati. Na koncu je odločitev še vedno tvoja, ampak premisli, preberi si kaj in se potem odloči. Pes je živo bitje in se ga ne kupuje takole iz danes na jutri.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 25 Avgust 2006, 21:26:19
ja hvala vseeno samo kje pa naj kupim psa?? sem poklicala in jutri ga grem pogledati, in če ne bil v redu ne bi imel niti listi da je zdrav. nevem zakaj tako misliš

lp, niny


Katero pasmo zdaj kupuješ? Nevarno je, to, da ko enkrat mladička vidiš težko rečeš ne, tudi če vse ni v redu.

Res, počakaj še malo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #21 : 25 Avgust 2006, 21:27:23
Kupujem shih-tzuja in vem da je zdrav če ima vse zdravstvene liste nevem zakaj ste v dvomih vsi. res nevem


lp



troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #22 : 25 Avgust 2006, 21:27:23
Pri katerih letih je pametno pelati shih-tzuja ven?
lp, niny

ko to misliš pri katerih letih?
Kam ven v tujino, al kam!?



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #23 : 25 Avgust 2006, 21:28:05
ne kupujemo ga iz danes na jutri ampak smo se že prej pozaniamli tako da.....



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 25 Avgust 2006, 21:28:56
Vme kja delam in ima vse liste da je cepljen in zdrav tako da prosim t ne vmešavaj se v mene. brez zamere


Mislim, da ti nihče noče nič slabega in če hočeš nasvet potem beri kaj ti govorimo. Če je pes cepljen ne pomeni da je zdrav in če je pes cepljen, ne pomeni da bo res zrasel v shih-tzuja. Če želiš zdravega psa, ki bo zrasel v pravega predstavnika svoje pasme potem počakaj mesec, dva, tri... in kupi psa z rodovnikov md tem časom pa veliko veliko beri. O pasmi, vzgoji, šolanju, ... Če kupiš psa pri preprodajalcu jutri, obstaja velika verjetnost da boš v naslednjem mesecu pri veterinarju pustila denarja za enega ali morda celo dva rodovniška psa. Pa še ceno za tvojega, ki jutri najbrž ne bo prav nizka računaj, pa smo tam. Se ne splača res ne.  :(


Lp nina




ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #25 : 25 Avgust 2006, 21:30:07
pri katerih letih ga je pametno peljat ven?



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #26 : 25 Avgust 2006, 21:32:29
Jst ne kupujem pri preprodajalcu in vem da je vse v redu tako da nej mi nihče nej nič ne zbija volje in tako...moja sošolka je kupila tako kot jaz preko neta in je še zdaj živa tako da....ne bom vas poslušlala? psi z rodovnikom pa jih ne dobiš pod 100.000

lp



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #27 : 25 Avgust 2006, 21:34:42
Kupujem shih-tzuja in vem da je zdrav če ima vse zdravstvene liste nevem zakaj ste v dvomih vsi. res nevem
lp

V dvomih smo zate, ker poznamo ogromno podobnih situacij, kjer se je izkazalo, da je kuža zrasel v vse prej kot predstavnika svoje pasme, če je sploh dočakal to starost.

Citiraj
psi z rodovnikom pa jih ne dobiš pod 100.000

Kvaliteta se plača, če ne želiš dati toliko denarja za psa, si izberi mešančka.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #28 : 25 Avgust 2006, 21:35:20
in če ne bil v redu ne bi imel niti listi da je zdrav. nevem zakaj tako misliš

lp, niny


A poveš še nam kakšen list je to ki ti zagotavlja da je list zdrav.
Mi, namreč razen rodovnika in potnega lista(+knjižica o cepljenju) nimamo nobenega papirja kjer bi pisalo da je s psem vse OK!
Cepit se gre pa lahko tako zdrav kot bolan pes, tko da mi te tvoji argumenti res ne prepričajo!



ninč

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: -10
Odgovori #29 : 25 Avgust 2006, 21:38:43
Zraven psa bi dobil potni list in knjižico kjer piše da je pes cepljen in je čistokrven samo pač brez rodovnika ker mi je vseeno ali je z roovnikom al brez, ker tudi če imaš knjižico o cepleni nikol ne veš al je zd5rav la pa ni tudi če je rodovniški in mi ne bote neki po svoje govorila ker mam pojam o psih tako da.....


lp, niny