BISA- zlata prinašalka

Bisa-Biba · 11600

Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
: 04 Julij 2007, 19:04:48
Pozdravljeni!
Končno odpiram tudi jaz temo, v kateri predstavljam svojo psičko zlato prinašalko Biso. Je z rodovnikom in njeno rodovniško ime je Monte Gerass Bisa-Biba Girl. Dobili smo jo 23. maja 2007, ko je dopolnila točno dva meseca. Zdaj že spi v pesjaku in je tudi čez dan v njem. Pesjak ima velik 12 kvadratnih metrov. Zjutraj in zvečer jo že peljemo na sprehod. Zdaj je še trikrat na dan.
 


Na tej treh slikah je stara približno dva meseca.

Tukaj je njen pesjak in ona v njem.



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #1 : 04 Julij 2007, 19:57:08
Rivina sestrica :D  :D! ko jih gledam in primirjam med sabo (Rivo, Nalo in Biso) se mi zdijo na enih slikah tako podobne, spet na drugih različne ;) ampak vedno takooo lepe :D . Pa čim več nam poročaj o tej bučki :)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 Julij 2007, 20:21:11
Meni se tudi zdi, da so vse enake.;D ;D

Še nekaj slik:

Na teh je pa malo starejša. ;D




Na teh pa je približno en mesec starejša.



Eto tukaj pa še s svojo najljubšo igračo: vrvico na kateri je na vsaki strani vozel.





Na tej pa ona v svojem pesjaku.




maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 04 Julij 2007, 20:49:54
Ooo kakšen cuker-ček je!!!  8)

Zelo lepe slike  :o ! Pa kakšen velik in lep pesjak ima  8)   :) !! Tasta oprsnica ji prav lepo paše !

Počohaj Biso!

Lp Maja



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 Julij 2007, 20:57:28
Hvala.

Bom počohala Biso. ja kot sem že prej omenila je pesjak  velik 12 kvadratnih metrov.



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 04 Julij 2007, 21:18:56
Aho!

Iiiii, lepotička mala
 :-* :-* od moje bande in mene

Lp
Ana


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #6 : 04 Julij 2007, 21:25:08
Zelo je srčkana :-*.....Pesjak je pa res fantastičen ;D...
lp Nika


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 Julij 2007, 06:56:51
Hvala obema.

Res je prava lepotica. Tudi ko hodi, lepo vzigne glavo in se "važi". Tudi sama ve da je prava lepotica. ;D ;D



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Julij 2007, 18:14:01
Živjo,

v torek smo šli k veterinarju na drugo cepljenje. Seveda pa se more tam tudi stehtati. Doma smo se pogovarjali  koliko kilogramov ima. Mislili smo da jih ima okoli 11. Ko pa smo prišli tja smo ugotovili da ima 13,2 kg. Saj je res nekam težka, ko jo nesemo po stopnicah.

Koliko pa tehtata Nala in Riva?  ??? ??? ???
 

Lp   ;) ;) ;)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #9 : 06 Julij 2007, 18:24:11
Luštna psička :) Pesjak ima pa res kraljevski :D Slikce so pa super :)

lp


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #10 : 07 Julij 2007, 10:23:10
Na kakšno cepljenje pa ste peljali Biso??  Našo bomo stehtali danes, me prav zanima kakšna bo zdejšnje primerjava med našimi bučkami ( mislim pa da je pri nas kaj čez 13 kg )
;D
Pozdravčke Bisi od Rive!

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Julij 2007, 12:24:31
Živijo!

Peljali smo jo na tretje redno cepljenje. Zgoraj sem se zmotila ko sem napisala da smo jo peljali na drugo cepljenje.

Lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #12 : 07 Julij 2007, 13:36:14
že zdaj? Mi jo bomo peljali 4.8., so nam tako svetovali.Kakšne načrte pa imate z Biso, hodita oz. boste hodili v šolo, športi, razstave ali tudi kakšno leglo ? 

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #13 : 07 Julij 2007, 17:35:07
Tako. Stehtali smo se (doma sicer, tako da ni do grama natančno) in tehtnica kaže 15.5 kg. Očitno še kar ohranjamo razliko pribljižno tako, kot je bila pred 1 mesecem  ::)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 08 Julij 2007, 15:09:38
Živijo!

Mi že hodimo v šolo, drugače pa ne nameravamo hoditi na razstave ali imeti kakšno leglo. Mogoče jo bomo naučili, tako da bi postala reševalni pes.


Lep pozdravček od Bise



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #15 : 08 Julij 2007, 15:30:56
Oj!
Meni se tudi zdijo vse iste.  ::) Je pa cukerček!!!
Citiraj

Na tej treh slikah je stara približno dva meseca.

Tukaj je njen pesjak in ona v njem.
Kako je pesjak velik napram njej  :o V mojem imenu Bisi prenesi koš  :-* :-* :-*

Lp,Tjaša



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 08 Julij 2007, 19:36:39
Kakšen pesjak wow wow  :o Dol padeš ;) Bisa je pa tak cuker da ni za verjet. Nala ji pošilja veliiiko poljupčkov  :-* :-* :-*

S kje ste vi? Mogoče z Vrhnike? Če ste kje bližje Ljubljani kot Riva bi bila jaz zelo vesela, da se dobimo kdaj, da se sestrici malo vidita.

Nala ima trenutno 13kg, smo se tehtali dva dni nazaj. Je pa še vedno 4x na dan.



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 08 Julij 2007, 20:04:47
Živijo!

Ja, mi smo z Vrhnike. ;D

 Res bi se lahko dobili, da bi se sestrici videli. Se še dogovorimo kje in kdaj. ;D

Lepe pozdravčke Nali od Bise.



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 10 Julij 2007, 10:12:22
ŽIVJO,


Ali vi mislite imeti z Rivo mladičke, ali pa jo voziti na raztave,...?





*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #19 : 10 Julij 2007, 10:38:56
Hojla!

Ne, mladičkov ne bomo imeli, saj smo videli kolko truda je treba v to uložiti, da o iskanju dobrih in primirnih lastnikov sploh ne govorimo, zato je bolje da jih nimamo. Peljali jo bomo na sterilizacijo, kdaj, pred ali po prvi gonitvi pa še visi v zraku...bomo veterinarja in g. Benjamina za nasvete povprašali.
In prav iz tega razloga je tudi razstavljali ne bomo, saj se mi zdi po eni strani malo brezveze razstavljat psa, ki ne bo imel potomcev oz. je celo sterilizirana. Hodiva pa v šolo, s tem bova tudi še nadaljevali, potem pa mogoče še kakšen šport kot je agiliti ali ro, bomo videli kako bo šlo, je še dosti časa do tega ;)

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 11 Julij 2007, 15:21:39
Hej!


Zanima me kolikokrat na dan jesta Riva in Nala. Mi naši dajemo jesti trikrat na dan.

 Poje same brikete brez jogurta ali paste z okusom po tuni.  :)


lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #21 : 11 Julij 2007, 15:30:04
Riva je 4x na dan, med 6.30 in 7.30, med 12 in 12.30, okrog 17 in ob 21.30. Je namočene brikete brez dodatkov Na obrok dobi 75 g. Tako jo bomo hranili še do približno 6 meseca, potem 3x.

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 11 Julij 2007, 17:42:35
Riva je 4x na dan, med 6.30 in 7.30, med 12 in 12.30, okrog 17 in ob 21.30. Je namočene brikete brez dodatkov Na obrok dobi 75 g. Tako jo bomo hranili še do približno 6 meseca, potem 3x.

Nala je ob istih urah, poje pa na obrok približno tako: zjutraj pa zvečer 100g, mogoče še kakega več. Vmes pa po prbl 75g. Je pa nenamočene, ker namočenih sploh ni hotla več jest. Čez ji dajem recimo vsakih nekaj dni sploh kadar je vroče malo jogurta. To je to ;)



Urssky

  • *
    • Prispevkov: 89
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 13 Julij 2007, 09:03:33
Oj!
Meni se tudi zdijo vse iste.  ::) Je pa cukerček!!!Kako je pesjak velik napram njej  :o V mojem imenu Bisi prenesi koš  :-* :-* :-*


meni se tudi dost podobne zdijo. vse so pa pravi cukri  :)



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 Julij 2007, 09:06:44
živjo!

Ja včeraj smo z Belo stello ugotovile, da sta Nala in Bisa skoraj enaki, loči ju le barva(Nala je malo temneša). Riva pa je verjetno večja, saj ima tudi 2 kg več.


Lp



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 14 Julij 2007, 13:11:57
Živijo!

No dodajam še to da se jima, ko sta se vidli, čist zrolal zašli sta k sosedom pa tekli okoli pa se grizli.

Obe pa sta lepotici.

Lepe pozdravčke od Bise



Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 26 Julij 2007, 14:36:37
Živjo!

Ker je imela Bisa vnete oči, smo odšli v ponedeljek k veterinarju. Spet se je bilo treba stehtati in zdej tehta 17 kg! :o :o :o


Za oči je dobila neko mazilo, in to zelo pomaga. 


koliko kg imata Nala in Riva?


lp



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #27 : 26 Julij 2007, 14:57:31
Hej Bisa!

Revčika, od kje pa je dobila vnetje? Kakšno mazilo je to, da se kej naučimo če se kej takega zgodi?

Ja težka babnca je že Bisa. Nale nisem tehtala že kar nekaj časa, jo bom kakšen dan. Je pa res že težka, ker jo res težko dvignem čez ograjo.

Kako pa je s hrano? Mi smo zdej končno prešaltali na tri obroke dnevno, kar se veliko bolje obnese. Bisa še vedno poje 400g ali dajete že več?

Lp



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #28 : 26 Julij 2007, 15:14:24
Maaaaaa kolko mi grejo na živce ta unetja...je blo grozno že ko je imela riva uneta ušesa, z očkami pa je najbrš še huje  :-\ . No, čimprej se pozdravite!
Mi imamo še vedno 4 obroke in jih bomo tudi še kakšen mesec  imeli (tako so nam svetovali). In še vedno ima pa 400 g, od tega so 300g briketi (po 75 g na obrok), 100 pa še razna druga hrana: sadje, testenine, riž,priboljški ...)
Kolko je Riva težka ne znam povedati ker jo nisem nič tehtala  :-[ . Se bomo pa 4. avgusta ko se gremo ponovno cepit (ubistvu jo bo peljal nono ker bomo mi na morju)

Kaj Bisa je že zgubila kakšen zobek?

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Bisa-Biba

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 27 Julij 2007, 16:45:17
Hej! :)

Vnetje je dobila verjetno, ko se je kopala. En zobek je že zgubila in sicer sprednjega zgoraj. Drugi, ki je zraven pa se ji zelo maje.
Hranimo jo 3 krat na dan, zdaj pa bomo tudi povečali obrok.


Lp  ;D ;D ;D