Nara, Dodo in Akvarij

anana · 19870

anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
: 15 Oktober 2005, 14:06:11
Živjo!
No, pa da še jaz predstavim moje živalce:

Nara je dobrih 8 mesecev stara gladkodlaka prinašalka (flat coated retriever). Dobili smo jo v slovenski psarni RonRaj. V leglu je bila največja izmed samičk in tudi zelo živahna. Nekaj časa po njenem prihodu je pa postala po značaju »obratna«: zdaj je bolj med manjšimi samičkami v leglu (verjetno tudi zato, ker ima zelo gladko dlako – ni kušter ;)) in ni več samo živahna ampak ekstra-živahna. Zelo rada skače po mizi in ti pred nosom ukrade cel hlebec kruha, takrat dvigne svoj špagetast rep v zrak, glavo pa »utrdi« in obrne navzdol. Da spusti kakšno še posebej dobro reč, ji moramo s klobaso migati pred gobcem in jo metati v zrak. Zelo rada ima tudi vse ljudi (tudi tiste, ki nje ne marajo ;)) in mora vsakega prelizat, pa skakat po njem, tudi če mu to ni všeč; in pse ima pa še posebej rada – ko je bila še majhen mladič, je velikokrat prišel do nje kakšen pes, želel se je igrati, ko pa je videl, da ta majhna kepa preveč liže, je kar zbežal. Nara je tipični predstavnik svoje pasme: je zelooo hiperaktivna, vleče kot konj... Nara ima tudi svojo stran: http://flat-nara.slohosting.com/
Zajec-Nara:

Potem imam še ruskega hrčka po imenu Dodo. Je prav tako hiperaktiven kot Nara, le da to kaže v nočnem šprintu po svojem kolesu. Dodo je star prb. 1 leto in 3 mesece (dobila sem ga 16. avgusta 2004). Slike vidite tukaj: http://flat-nara.slohosting.com/zivali.html
Tukaj pa Dodek pozira:

Imamo pa tudi »mesarsko« pajčolanko Lisko, ki se je iz najmanjše ribice v akvariju prelevila v »mesarski stroj«. Družbo v akvariju ji dela še miroljubna pajčolanka Pomarančka in kup čistilcev (trije odrasli in veliko mladičev). Akvarij smo dobili novembra 2002 – takrat so bile v akvariju še tri ribice. Slike: http://flat-nara.slohosting.com/zivali.html
Tukaj si Liska ogleduje svoj odsev:

Lp, Ana  :)



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 19 Oktober 2005, 18:13:32
Zmeraj, ko se z Naro peljemo je v prtljažniku, velikokrat pa, ko sedi zadaj, se lahko zelo ustrašiš, ker ima glavo naslonjeno zraven tebe  ;D :D:
- 17.10.05 - jaz in Nara



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 19 Oktober 2005, 18:25:54
Kok je dobra Nara :D pa Dodek je tudi ful luškan, tako resno se drži na zgornji slikici ;D.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 19 Oktober 2005, 19:06:33
Zelo lepe živalce imaš anana  :D.

papa


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #4 : 21 Oktober 2005, 21:03:36
Hvala :).
zoe, ko sem Dodka slikala, sem dala fotoaparat predenj, ko je pa slišal klikanje, je bil čisto primiru, samo malo se je zibal ;).

Sem pri Narinem opisu pozabila omenit še to, da je zelooo prijazna do vseh psov. Pred prb. 2 mesecema smo na sprehodu srečali 3-mesečno labradorko, ki je bila zelo plašna. Najprej se je zelo bala Nare, a kmalu sta se že veselo igrali (Nara ni kar naenkrat začela z igro, ko je videla, da je labradorka plašna - lepo počasi) :D ;D. Nara res zna s socializacijo sokužkov ;). Ta teden je na sprehodu srečala nemškega ovčarja, ki je bil tudi zelo plašen; ko je to videla, se je čisto ponižala pred njim in ga lizala po gobčku  :)(on je bil pa čisto trd). Kmalu sta se začela igrati 8). Naslednji dan pa ga je Nara spet srečala, ko jo je zagledal, je takoj pritekel k njej se igrat ;D.          Če je vaš kuža plašen, bi se moral srečevati z našo Naro ;D ;).

Lp, Ana



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #5 : 23 Oktober 2005, 19:01:43
anana a zna tudi s prifliknenimi zverinami ki naj bi bile po naravi lene ne pa hiperaktivne?  ;D Tak mislim v smislu pomiritve  :D ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #6 : 23 Oktober 2005, 19:29:41
To pa nevem...  bi morala sprobat ;).

Lp, Ana



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #7 : 24 Oktober 2005, 16:47:40
Bova na srečanju probali. Sej sta sam dve možnosti: Al bo Neon Nato potegnu za sabo pa bosta oba divjala ko norca al pa se bo Nara fino delala pa ga poskusla odvadit  ::) ::)  ;D ;D :D ;) :D :D ;D ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #8 : 24 Oktober 2005, 20:25:29
Ja, to bi bilo pa res čudno, če bi se Nara fino delala :P. Če bi se je Neon bal že, ampak, če bo pa norel pa... ::). Upam, pa da se nam Nara do srečanja ne začne gonit, ker potem jaz pridem sama.

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #9 : 28 Oktober 2005, 19:54:49
No, na tej sliki pa se vidi, kako Nara plahuta z ušesi, ko laja ;D ;D ;).

Lp, Ana :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 28 Oktober 2005, 20:27:26
Hehe Anana, dobra fotka :)

A se kja spomniš kakšne barve ovratnico je imela Nara v leglu?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #11 : 28 Oktober 2005, 20:49:00
Ja, sivo barvo - grey girl ;). Sem pod predtavitev pozabla napisat njeno rodovniško ime - RonRaj Ain't She A Dream :)

Lp, Ana



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #12 : 11 November 2005, 18:31:36
Joj, :'( :'( :'(, moj Dodek je poginil. Zjutraj ga hočem malo pogledat, pa je s skrčenimi tačkami ležal na hrbtu :'(. Saj je bil že star in na srečo je bil vedno zdrav (ni imel tumorjev).



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 11 November 2005, 18:39:27
Iskreno sožalje anana :( Vedi pa, da je imel lepo življenje in da zdaj uživa skupaj s prijatelji :), če se ni reinkarniral v kakšnega flatkota ;)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #14 : 11 November 2005, 18:42:29
o sožalje :'( :'( :'(

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #15 : 11 November 2005, 19:21:35
Sožalje za Dodeka... :'( :'(..

papa


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #16 : 13 November 2005, 13:50:45
Anana,sožalje za Dodeka. :'( :'(Razmišljaš o novem?


Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #17 : 13 November 2005, 14:30:13
Sožalje tudi z naše strani :'( :'(

Lp, Marusa


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #18 : 13 November 2005, 14:35:11
Hvala vsem za sožalje :-*. Dodo je doživel normalno starost za ruske hrčke. Ja, zdaj bomo pa kmalu dobili novega, samo nimam ideje za ime  :-\. Že za Dodota smo se odločili šele zadnji dan.



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #19 : 13 November 2005, 14:50:10
lahko ti zrihtam morskega prašička!!!??

Drugače pa sožalje!!



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #20 : 13 November 2005, 15:12:03
Hvala, *nastja* :-*. Drugače pa ni treba morskega prašička, bom ta teden enkrat dobila hrčka, hvala :).

Lp, Ana



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #21 : 14 November 2005, 16:33:04
Hmmm... ime za novega hrčka... glede na to da bo verjetno ruski, ne???

Bi bil recimo lahko Ivan al pa Igor :)

Lp, Črt

P.s.: tudi sožalje iz naše strani  :-*



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #22 : 14 November 2005, 16:44:14
LOL ! jst moram pa vse vedno zadni zvedet  >:( :D .


No tud z moje strani sožalje ;) :-\ :(  - čeprav malo pozno :P !


lp Jure


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #23 : 14 November 2005, 16:46:10
Hvala za sožalje :). Trigi, mojemu atiju je ime Ivan - Ivo ::), rabim eno preprosto ime s kombiniranjem črk bi bilo v redu, tako kot Dodo.

Lp, Ana



Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 14 November 2005, 18:28:15
Jst mojega skakača kličem Čučo  ;D,čeprav je njegovo ime Brkec ;D,jah za hrčka pa nevem...mogoče Bubo ;D...jah se bom že kej zmislila.. ;)

papa


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #25 : 14 November 2005, 18:33:46
Anana ko si rekla s kombinacijo črk , kot pri  Dodo - ju  ..... mi je ravno prišlo na misel tole ime ; O - D - I  :) ;) . (odi)



lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #26 : 14 November 2005, 18:39:57
Sožalje za Dodota tudi z moje strani. :'(

Hmmm... ime za novega hrčka... glede na to da bo verjetno ruski, ne???

Bi bil recimo lahko Ivan al pa Igor :)

Ali pa Puškin! Ali pa Lenski! ;D (mamo domače branje... ::) :-X) Ali pa kar Hrčkov. ;D ;D ;D

lp

Los je car!


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #27 : 14 November 2005, 18:59:41
Sožalje še z moje strani :'(!

kaj pa Didi,Dudu...hihi

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 14 November 2005, 19:13:37
Hehe ;D Hrčkov hehe  ;D

papa


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #29 : 14 November 2005, 20:23:55
Hrčkov je tud men full dobro :) kot Hruščev :)

LP, Črt