Renčanje

Alya · 19485

Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
: 26 Avgust 2007, 09:44:51
Chappi zadnje čase kar pogosto renči na druge člane družine.Tudi grizti začne! :(
Najpogosteje se to dogaja ko je  pri meni.(na stolu,v naročju)
Pa ne da bi ga "dražili",pobožajo ga,včasih renči že ko se kdo približa... :-\ >:(
Kako ga lahko tega odvadim?(če ga lahko)

LP Alja



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 26 Avgust 2007, 09:57:26
um.to verjetno dela ker te brani.vsaj tako dela sosedova čivava.ko sem jo hotla pobožat me je ugriznila.lastnik pa je povedal da je v naročju ne sme nihče pobožat ker misli da hočeš kaj njenemu lastniku narediti. ::) pač.ne vem pa kako bi se tega znebila.



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #2 : 26 Avgust 2007, 11:38:48
Mogoče renči iz ljubosumja ali pa tako kot je rekal nastja, da te brani...lahko ima tako obdobje, da renči ampak opazuj, če začne rencat, ko ima kakšno kost ali žogico...te probleme ima moj stric, pes začne renčat, ker noče se približaš njegovi kosti, ali pa avtu, pod katerim ponavadi leži...on ga potem pusti pri miru, češ: 'jaja ok sej ej tvoja' pa gre stran...mene je že dvakrat tako napadu, pa ne glede na to če se ga še kako ustašim nekaj moram nardit..tko da alja, če začne renčat tudi nate, da magari primi za gubi, pa mu ostro reči ne... ali pa za gobček(ali pa ga samo rahlo udari), samo če veš, da te ne bo ugriznil(no ok, nikoli ne veš a bo ali ne bo ugriznu, boš videla). Pomoje nebi škodilo če bi tudi drugi člani družine nekajn naredili ne pa se umaknili...sej boš videla, kaj je vzrok.  ::)
Poročaj!  ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 27 Avgust 2007, 00:11:38
Če renči samo takrat, ko je pri tebi v naročju reči fuj ali ne in ga flikni dol.
Naj se nauči, da se tega ne počne, drugače izgubi tvojo pozornost.
Lahko ga zapreš tudi v drug prostor.

Ena varianta...


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 09 Oktober 2007, 08:03:18
Malo pozno sem opazila tole temo  :-[

Alya, tudi moj Tery je renčal na domače člane ko je bil mlajši..   Ampak tega pes NE SME početi sploh ne na domače! Ko me je ugriznil sem pa rekla stop - nč več heca..  mogoče se sliši kruto ampak ko jih je ene parkrat orng dobil čez gobec je bil pa mir. Saj tudi v naravi v krdelu urejajo hierarhične odnose tako. Če mu boš popuščala in ob renčanju ne bo nobene kazni, se bo stvar samo še nadaljevala in stopnjevala  :-\


včasih osamitev ne pomaga - sploh če je vzrok pri tem da psu božanje postane nevšečno -> potem bo dobil takšno predstavo:
ko mu kaj ne ugaja - zarenči - in mu dajo mir  :) 
tako bo vedenje le še nadaljeval


potrebno je ugotovit vzrok, zakaj pes renči in potem v skladu s tem pravilno ravnat..

v vsakem primeru pa kazen mora bit - sicer se bo stvar težko popravila ;)


lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #5 : 09 Oktober 2007, 15:10:47
Malo pozno sem opazila tole temo  :-[

Alya, tudi moj Tery je renčal na domače člane ko je bil mlajši..   Ampak tega pes NE SME početi sploh ne na domače! Ko me je ugriznil sem pa rekla stop - nč več heca..  mogoče se sliši kruto ampak ko jih je ene parkrat orng dobil čez gobec je bil pa mir. Saj tudi v naravi v krdelu urejajo hierarhične odnose tako. Če mu boš popuščala in ob renčanju ne bo nobene kazni, se bo stvar samo še nadaljevala in stopnjevala  :-\


včasih osamitev ne pomaga - sploh če je vzrok pri tem da psu božanje postane nevšečno -> potem bo dobil takšno predstavo:
ko mu kaj ne ugaja - zarenči - in mu dajo mir  :) 
tako bo vedenje le še nadaljeval


potrebno je ugotovit vzrok, zakaj pes renči in potem v skladu s tem pravilno ravnat..


v vsakem primeru pa kazen mora bit - sicer se bo stvar težko popravila ;)


lp, Jana
Saj v tem je-ne vemo kaj je vzrok!Kazen vsekakor je,so nam pa v šoli svetovali naj ga ob neprimernem vedenju kar ignoriramo.( ???)

Lp Alja



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #6 : 09 Oktober 2007, 15:42:14
Saj v tem je-ne vemo kaj je vzrok!Kazen vsekakor je,so nam pa v šoli svetovali naj ga ob neprimernem vedenju kar ignoriramo.( ???)

Za renčanje ga ne smeš ignorirat. Kakšno drugo nepirmerno vedenje pahko ignoriraš oz. nekatera moraš, npr. skakanje po tebi ali kaj podobnega...ampak rečanja pa vsekakor ne.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 09 Oktober 2007, 19:22:05
se strinjam s kajcyko - nikar ne ignorirat renčanja!   Kaj če to počne iz vzroka da želi mir - potem se bo vedenje še stopnjevalo in bo vedno pogosteje..   Mora biti hudo neprijetna kazen - čeprav ne veš točnega vzroka - renčanja ne sme bit in pika..  s tem se ni za šalit..   :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 10 Oktober 2007, 09:46:18
Če je renčanje iz strahu, lahko zadevo s kaznijo samo poslabšaš.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #9 : 10 Oktober 2007, 09:55:31
Možno je, da se s tem rangira in definitivno mu moraš povedat, da je on ZA vsemi člani družine.
Če renči na kogarkoli, mu moraš to prepovedat.
Renčanje je že faza, ko on misli, da je nad kom. Tako da je treba striktno ravnati v vseh primerih .... da se mora umaknit s kavča, če se hoče drug usest .... se mora umaknit ko gre nekdo mimo (če je zavzel zelo prehodno mesto), u glavnem mora se začet zavedat, da je zadnji in da se mora v vsakem primeru vsakemu umakniti.
Jst vem, da pri majhnih psih misliš, saj je majhen, pa ga prestopiš, pa na kavču tud ne zavzame veliko prostora, samo rangira se pa isto kot velik pes.
Si lahko misliš kaj bi bilo, če bi večjemu psu vse to dopustili?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 10 Oktober 2007, 11:12:46
Rezime:

Če ni znan vzrok, ga moraš odkrit ;)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 10 Oktober 2007, 12:55:52
Res nevem zakaj renči na druge.Najin učitelj pasje šole meni zato da bi me branil alpa kaj takega...
Dvomim da renči iz strahu saj začne renčat ko kdo pride bliže in ga gleda.(renči pa samo ko je npr. pri meni-v naročju,na rač. stolu,ko potiho pride na posteljo...)

Lp Alja



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #12 : 10 Oktober 2007, 13:01:14
No, to, da renčanja nikoli ne smemo ignorirati ni čisto res. Če smo mi taglavni, potem si lahko dovolimo tudi to, da renčanje odignoriramo v smislu: ti se kar razburjaj če ti paše, mene ne gane toliko kot lanski sneg. Seveda to pomeni, da pes z renčanjem ne doseže nič. Sploh pa ne tistega, kar bi si želel doseči. Pes renči, mi pa mirno naredimo, kar smo se namenili narediti. Če pes slučajno šavsne, lahko dobi hitro klofuto, brez komentarja. Pes, ki renči na druge, ko je v našem naročju, mora biti v tistem hipu deložiran. Renči ponavadi zato, ker se pod našo zaščito počuti močnega ali pa si nas lasti in noče, da bi kdo hodil blizu njegovi lastnini. V obeh primerih je to, da mora na tla primerna kazen. Če ne pomaga, mora ven iz sobe ali v boks. Važno je, da se ga ne bojiš in da se ne razburjaš. Če se bojiš, da te bo čopni si  lahko natakneš zaščitne rokavice. Zato, da se počutiš bolj samozavestno - pes čuti, če te je strah in to izkoristi.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 23 Junij 2008, 11:11:22
hej

Pri nas je pa zadnje case problem rencanje na druge (tuje) pse. Nikoli nisem imela teh problemov, vedno je bil prijazen do vseh, se igral z vsemi, ce je kdo zarencal nanj se je obrnil stran, ampak pred kaksnimi tremi tedni sta ga napadla belgijska ovcarja, eden izmed njih mu je naredil luknjo v uho. Od takrat naprej, ce sreca psa, ki ga od prej ne pozna zacne preventivno rencat nanj. Pa ceprav ga hoce tadrug pes samo povohat, ali se celo igrat z njim. Seveda za vsako rencanje recem, da je Fuj in Ne, v skrajnem primeru jih dobi po gobcu, ampak nic ne nuca, to se vedno pocne.

Kaj mi je za storiti? Hocem nazaj mojega psa, ki se z vsemi razume, ki ne renci na druge pse, ki se z vsemi lahko lepo igra! Kajti ce bo takole nadaljeval, bo enkrat naletel na enega takega, ki bo na rencanje odreagiral z napadom.. Tega pa nocem se enkrat dozivet..  :-\ :-\

Torej, predlogi?

Hvala in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 23 Junij 2008, 11:25:56
Tukaj, po moje, kazen škodi! Pes se boji, ti ga pa še kaznuješ in s tem lahko celo stopnjuješ nelagodje in strah. Tukaj je bolj za ignorirat in pojdi magari sama do tega psa (če je lastnik zraven ali pa če ga poznaš) in ga pobožaj, tvojemu pa pusti dovolj prostora, da se umakne, če želi in pojdi naprej.

S kom se zmeni (recimo iz foruma) ki ga tvoj ne pozna in ki ima psa, ki ignorira druge in pojdi na sprehod. Menjuj pse... S časoma, ko se sprosti in ugotovi, da ni potrebe po strahu, ga bo to verjetno minilo. To je odvisno od tebe in tudi od njegovega karakterja. Po navadi se da vse popravit.
Z mirnostjo in sigurnim vodstvom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 23 Junij 2008, 11:51:32
Aha, ga potem ne bom vec sploh kaznovala, pa bom raje ignorirala.. Pac sem mislila, da ga moram, ker v soli nam je bilo vedno receno, rencanje na druge se ne tolerira, ampak je pa res tole cisto druga situacija, on se res boji ponovnega napada (zapomnil si je 100%) in bo verjetno ful casa trajalo, da bo spet pridobil zaupanje v druge.. Ker me pa sedaj tudi skrbi, ce je slucajno zmozen on prvi ugriznit (ceprav zlatkoti niso ravno taki, da bi "strajt" delali in fajte iskali), ampak pac iz preventive  ??? In seveda nocem drugih spravljat "v nevarnost"..

Bom poiskusila najt kaksnega lastnika s skuliranim psom, da tudi ce bo moj "prevec tezil", da ne bo fajta ali kaj podobnega..

Hvala Andreja  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 23 Junij 2008, 12:11:12
Pa probaj pozornost nase preusmerit. Pa ne tako da siliš v psa. Recimo, da spremeniš hitrost ali smer gibanja ali še preden prideš do razdalje, kjer tvoj pes začne renčat poskusi naredit kak trikec ali kaj podobnega in ga fuuuuul pohvali. Da sploh ne bo imel časa gledat okrog. Seveda na primerni razdalji zanj. Koliko je pa to, boš pa ti vedela. Če se igra, bi bila zelo primerna nagrada dobra igra. Če so to žogice, jih meči seveda stran od tujega psa  ::)
Če se vleče je to še najbolje. Če se ne pa ni panike.

Pa ko hodiš in vidiš v daljavi psa pazi, da ne hodiš v ravni črti proti njemu. Svojega psa vodi malo v loku. Obnašaj se kot se obnašajo "kulturni" psi ob srečanju  ;)

Najbolj od vsega pa pazi na tvojo notranjo mirnost!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 23 Junij 2008, 12:48:36
Najbolj od vsega pa pazi na tvojo notranjo mirnost!

Pomoje bo tole najvecji problem  :-[ :-[ Namrec od tistega napada zadnjic priznam, da sem ob vsakem stiku s psom nervozna, zivcna. Pa vem, da nebi smela bit, ampak to pride samo od sebe  :-[ ::) Se posebej potem, ko zacne rencat (aja, renci ne na dalec, ampak sele ko mu drug pes pride cisto blizu).. Se bom poiskusila pomirit, zabavat psa z igraco (igro ima najraje) in ne tuhtala na drugega psa in "kaj bo"  ::) Bo tezko, ampak dolgorocno bo tako bolje za mojo zvau, tako da, uspelo mi bo!  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #18 : 23 Junij 2008, 13:03:04
Ovcka, mi smo imeli identično situacijo in se je od vsega še najbolj obneslo to, da če smo že prišli preblizu drugemu kužku, da je moral Lum na prostor in potem sem jst pobožala tisto drugo mrcinico, nakar mu je še Lum lahko dal "lupčka", če sem videla, da oni drugi seveda tudi ne bo kar skočil, in potem smo šli dalje. Seveda je bil potem Lum ful pohvaljen, če ni nič odreagiral ampak samo povohal. In se je stanje izboljšalo. Sicer imam probleme v glavnem, če je na vrvici, sicer pa ne izziva, hvala bogu. Seveda pa sva vzporedno delal predvsem na preusmerjanju pozornosti name z igro. Je pa res zoprno, če jih takole faše, po možnosti niti ne po tvoji krivdi, ti se moraš pa potem s tem ukvarjat gozno dolgo  >:(

Srečno!   



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 23 Junij 2008, 13:58:06
Bogi Cosmo :( Mi je situacija poznana, tudi moj totalen dobrovoljcek, prijazen z vsakim. Ko ga je enkrat en mesanec napadel (k sreci brez poskodb) pa samo mimo sva sla, pes na povodcu, se registriral ga ni, kar naenkrat mu on skoci za vrat od zadaj. Ni ga spustil sigurno 5 min, brez pretiravanja. Smo psa vlekli stran, mu razpirali gobec - nic. Atum se je pa tudi ustrasil, ko sem jaz paniko zagnala in je revez kar otrpnil  :-[ Nakoncu ga je moj lepo ali grdo nasutiral v gobec - vsaj spustil je, po enem tretjem susu... adijo pamet.   Pesjan ima k sreci full dlake, tako da do fizicnih poskodb ni prislo, so pa ostale psihicne.

Se danes se razume z vsakim, ki pokaze dobro voljo, neglede na to ali je samec ali samica. Bo pa sigurno zacel rencati nazaj, ce bo en drug pes zacel dvigati znablje, rencati ali ga postrani gledati v kaksni pozi "napadel bom" . Pa ugotavljam, da postane full nesiguren, ce se mu pes postavi za rit in ga ovohava, se bo sigurno obril, da se bosta gledala iz oci v oci. Vcasih bi stvar preignoriral in sel naprej, sedaj mi bo zacel rencati nazaj. Prvi se ni zacel, ampak na kakrsn koli znak nasilja odreagira.

Pri nama je nucalo, da sem vedno ze vnaprej go vrila Atum lepo poleg, cist priden, ga malo pobozala po glavi (njemu to pomeni kot nek pomiritveni signal kao vse je ok), govorila pa tudi z takim pomirjenim glasom in poskusala biti cimbolj sproscena in ko je bilo vse ok full hvalila, se igrala z njim, norela. Res pa je, da sem ponavadi po dolini ze vnaprej tulila in sprasevala ali je pes ali psica ter ali je prijazen, ker ponovnega napada nisem zelela tvegati (pri spuscenih psih >:( ) Ce mi je pa pes ze nadalec izgledal sumljiv  :-[, sem se pa raje umaknila, se preden bi Atum uspel videti psa in povezati umik z njim. Se je na tak nacin poboljsal za 90%, samo cisto ok pa se vedno ni in vem, ce bo kdo zarencal bo zarencal nazaj..ce je sposoben ugrizniti pa ne vem. Verjetno ne, roke v ogenj pa tudi ne dam.

Ovcka se moramo enkrat zmeniti za kak sprehod  ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 23 Junij 2008, 14:07:07
Pomoje bo tole najvecji problem  :-[ :-[ Namrec od tistega napada zadnjic priznam, da sem ob vsakem stiku s psom nervozna, zivcna. Pa vem, da nebi smela bit, ampak to pride samo od sebe  :-[ ::) Se posebej potem, ko zacne rencat (aja, renci ne na dalec, ampak sele ko mu drug pes pride cisto blizu).. Se bom poiskusila pomirit, zabavat psa z igraco (igro ima najraje) in ne tuhtala na drugega psa in "kaj bo"  ::) Bo tezko, ampak dolgorocno bo tako bolje za mojo zvau, tako da, uspelo mi bo!  :)

Na tem največ delaj. To je res najpomembnejše. In tudi igra ni samo za psa, ampak tudi zate  ;)
To, da hodiš zdaj prestrašena po svetu ni dobro ne zate in ne za psa. To bo pač treba preit. Drugače te bo omejevalo, tega pa si nihče ne želi verjetno...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 23 Junij 2008, 23:54:48
Pomoje bo tole najvecji problem  :-[ :-[ Namrec od tistega napada zadnjic priznam, da sem ob vsakem stiku s psom nervozna, zivcna.

To je bil dogo časa tudi moj problem, ampak ko sem se jaz 'skulirala' in neživčna rekla ne, je bila tudi psica 'skulirana'. Če se zdaj slučajno zgodi, da na koga zarenči, se v bistvu že sama kaznuje in gre v prostor, ker ve kaj jo čaka (ampak jaz sem imela drugačen problem).

Hotela sem samo poudarit, da svoje prepričanje v glavi (tvoji strahovi) začuti tudi pes  ;). Ko sem se jaz približevala človeku ali psu sem vsak trenutek premišljevala 'šit, zdej bo znorela in skočila' in psica je 'znorela', zdaj pa imam v glavi že tisto prepričanje, da bo vse v redu in v večini nimam problemov, razen ko jo zgrabi panika (ampak to je že druga zgodba  ;)).

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #22 : 24 Avgust 2008, 10:47:53
Pred približno enim mesecem je Buda zarenčal na kolegico, ki jo pozna že od vedno, skupaj z njenim psom gremo občasno na sprehod in do takrat ni bilo nobenih problemov. Je samo zarenčal in odšel stran, jaz ob dogodku slučajno nisem bila prisotna, tako da ni bilo nikakršnih ukrepov.

Pred kratkim smo bili pri nas v dnevni sobi in ta ista kolegica je mrcvarila mačka in zraven spuščala renčeče zvoke. Buda se ji je približal in nanjo zarenčal. Mene je šokiralo, ampak ker je branil člana svoje družine, spet nisem nič naredila (bi morala?). Kolegica se mu je nato skušala malo prilizniti in ga je počohala, pes pa je spet zarenčal. Fasal je brco in bil poslan na hodnik za 10min. Po tem smo bili še cel večer skupaj, občasno mu je dala kak priboljšek, se malo poigrala z njim, preveč pa seveda ni upala drezati.

Danes pa spet pride, vstopi na dvorišče in koraka proti bajti. Buda jo zagleda, pride do nje, ona mu je dala za povohat svojo roko in v tem trenutku je spet zarenčal. Sicer jo je potem brez problemov spustil do hiše.

Kaj naj? Do zdaj ni renčal na nikogar in res nisem mislila, da bi prav na njo.. Je mogoče komu jasno, zakaj to dela? Eni so mi že rekli, da na njej voha njenega psa, ampak cucka se tolerirata, imela pa sta le en konflikt zaradi igrače. Je preprosto ne mara? Zakaj se je to pokazalo šele zdaj?



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #23 : 22 Avgust 2012, 19:35:49
Živjo,

doma imam psičko staro 5 mmesecev. Drugače ni napadalna in nima tažev z agresijo. Problem pa je preirano rančanje med igro. Ne da bi renčala na osebo, nekako samo med igro. Tudi ko se igra z drugimi družinskimi člani/psi. Povsod pretirano renči. Če se igrava na sprehodu zgleda prav napadalna. Ne morem je umiriti tudi če rečem FUJ ne posluša,  renči naprej.

Karkoli mi bo prav prišlo.
zahvaljujem se za kakeršnokoli pomoč.

Lp



LacenS

  • Gost
Odgovori #24 : 22 Avgust 2012, 21:17:02
Hej.
Jaz imam psičko staro dobre 4 mesece ter 7 let starega(večjega) psa. Ko se igrata tako renčita, da marsikdo misli da se tepeta, ampak oba zraven mahata z repom. Meni se renčanje dokler se igrajo ne zdi sporno, če pa (zaenkrat še samo starejši) kateri kdaj zarenči tako da se mi zazdi, da ni več samo igra, pa igro takoj prekinem.  Ali ju ne bi smela pustit? Morda renčanje ni ok, ker lahko vodi v...?
Jaz bi jo pustila(če se res samo igra), oziroma če svetuje kdo, ki ima več izkušenj.
:)
lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #25 : 22 Avgust 2012, 21:19:53
Mene renčanje, ki mu ne sledi nič drugega, sploh pa renčanje med igro popolnoma nič ne moti.


gun

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 23 Avgust 2012, 14:03:42
Pozdravljeni!

Imam eno težavo in sicer pes ko se čisti "bruha" začne varvati svoje bruhanje in se zateče v mene in renči. ima kdo kakšno rešitev kako mu povedati da mu nočem nič slabega?

Sedaj ga učim poleg ampak ko vidi drugega psa ali človeka se kr zateče naprej da ga zategne ovratnica. naj stojim na miru in ga popravim nazaj ker neumorno gleda proti človeku ali psu.

Prosim za vašo pomoč in ne pa odgovor " pojdi v kako pasjo šolo". V PASJI ŠOLI SEM ŽE BIL.



Kelly 097

  • Gost
Odgovori #27 : 23 Avgust 2012, 15:48:02
Za renčanje zaradi bruhanja, ti mogoče lahko povem razlog.
 
Moja psička ko bruha, ponavadi poje nazaj, kar je spravila ven. Zato bi bilo možn, da nekako čuva svojo ''hrano''.  Je tudi pri hranjenju napadalen, ko mogoče poskušaš odvzeti skledo s hrano ?



gun

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 23 Avgust 2012, 16:29:14
To vem ja. Ampak pri hranjenju mu lahko vzamem kadarkoli hrano. Ko pa bruha začne tisto varovat in isto je če vzame kakšen časopis al kaj takega. Kako ga odnavadit da to spusti ali pa da ne napada,

Recimo ko smo zunaj vzame kamen in ga varva. nasvete prosim.



nirvana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 05 Maj 2013, 12:45:22
Pozdravljeni,

Imam skoraj 6mesecno psicko mesanko,majhne rasti,ki je zacela zadnje case kazati znake agresije do tujcev. Ko se jizelukdorkoli priblizati in jo pobozati,zacne najprej lajati nato pa rencati in se vesti napadalno. Ce je oseba v njeni blizini 5minut pa se kar naenkrat do nje zacne vesti normalno in igrivo. Poskusala sem ze s priboljski pa tudi po gobcku sem jo kdaj narahlo udarila,ampak ne pomaga. Cez 2 tedna imava izpit iz male sole in me skrbi kako se bo vedla do komisije :/