Juretova živalska banda

*yure* · 18194

ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #30 : 30 November 2005, 18:00:43
boga... :'( :'( :'( :'( :'( moje sožalje :-* :'( :'( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #31 : 30 November 2005, 20:48:57
No , trigi Pikica je zdrava kot riba ;D ( če ti to kaj pove ;) )

 - redno se hrani , prebavlja , je zelo aktivna .....itd.


lp Jure


p.s. ( joj Urša, na tebe bi pa kmalu pozabil :-X ! Hvala  :) ! )


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #32 : 30 November 2005, 20:53:49
ja a ti ni ena že prej umrčkala ... zdej še pa Pokica ...  :-\

moje sožalje ...  :'(



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #33 : 30 November 2005, 20:56:07
Hvala  :) !

Ja že 4 so mi umrle :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( ( od  tega 2 še preden sem prišel na PeSjanar-ja  :-[ , zato nisem o niju nič povedal :-\ )


lp  Jure

p.s. ( če pa koga zanima kaj o onima dvema , ki so mi umrle že prej , pa naj pove in bom napisal ;) )


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #34 : 30 November 2005, 20:58:39
oooooooooooo :'( :'( :'(

sama nesreča se vam dogaja ... ribice, pa King ...  :'( :'(



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #35 : 30 November 2005, 22:45:14
Še moje sožalje za Pokico. :'( A si mogoče opazil kaj nenavadnega - karkoli, preden je Pokica poginila? Bi mogoče lahko našel vzrok...

Pa držim pesti za Kinga da bo čimprej spet popolnoma cel in zdrav! ;)

lp, rina

Los je car!


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #36 : 01 December 2005, 09:33:15
hmm ... mogoče pa je umrla zato ker je bila žalostna ker so že ostale 4 umrle ... tud pr men je blo tkole:

sta bile 2 ribice, ena je bila bolna (je imela nekak čudno zvit rep), druga pa ni bila čisto nič bolna ... pa je ona ki ni bila bolna umrla ona ki je pa bila je pa takoj drugi dan pa cele dneve je kar tako okrog po bučki plavala pa iskala ono drugo ribico ...  :P :P mislim da je bla žalostna ker je bla čist sama a ne ..  :D



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #37 : 01 December 2005, 13:53:17
Ja , ja neki takega je bilo tud pri mojih ribicah  :( :( :( :( ..... vsaka (preden je umrla) se ji je začel kar rep zvijati :o :o :o in je nekaj dni ležala na tleh in nato pa je kar na enkrat plavala nad vodo in bila  je MRTVA !!!!!! ( Tako so umrle vse moje ribice  :'( razen Miško je umrl pod vodno globino ! )


lp Jure


p.s ( verjetno zato , ker je bil druge vrste :( )


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #38 : 01 December 2005, 14:27:33
ma to je res čudnooooo :o :o :o :o :o pa obe sta mi umrčkale, pajčolank ne upam met, ker morjo met posebno temperaturo vode (sobno) .. tko da ne upam enostavno ..  :-[



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #39 : 01 December 2005, 14:51:59
Nastja , pajčolanke sploh niso tako zahtevne ::)  ..... , z mojimi izkušnjami , seveda :-\ sem pred počitnicami ( letošnjimi ) šel na tisto akcijo ::)  " zlata ribica za odličnjake " , pa sem šel potem na morje z babico in jo mami ni en dan nahranila drugi dan je pa poginila ( ko sem bil na morju :( ) , pajčolanke pa sem enkrat v petek pozabil nahranit , pa potem še v soboto in v nedeljo :( pa so vse do ponedeljka zdržale :o :o :o :o ......


lp Jure  ;)


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #40 : 01 December 2005, 15:02:44
ja sj ni glede hrane ampak glede temperature .. moje ribice pa niso bile zahtevneeee .. pa so bile zlatke ..  ;D :D



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #41 : 01 December 2005, 15:05:38
Ja , sej pravijo , da zlatke niso zahtevne :) ........ a zdej pa nimaš nobene ribice več  ??? ???


lp Jure


p.s. ( sem nekje prebral , da te ribice ( zlatke,pajčolanke ) sploh ne živijo tako dolgo :'( , sploh pajčolanke :'( :'( :'( )


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #42 : 01 December 2005, 15:13:47
ja prav si prebral...

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #43 : 01 December 2005, 15:17:08
ja je res, da ne živijo dolgo ... sicer pa je večina odvisno od pogojev .. usaj jz tako pravim ...  ;D :D :D :D

Ne nobene ribice nimam več .. zdej mam samo Indija pa Luno (morsko prašičko) ;D



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #44 : 01 December 2005, 15:48:18
Ja , sej pravijo , da zlatke niso zahtevne :) ........ a zdej pa nimaš nobene ribice več  ??? ???


lp Jure


p.s. ( sem nekje prebral , da te ribice ( zlatke,pajčolanke ) sploh ne živijo tako dolgo :'( , sploh pajčolanke :'( :'( :'( )

Zlatke kao niso zahtevne zato, ker prensejo veliko. Ker so manj občutljive kot kakšna druga vrsta rib. Ampak to še ne pomeni da je voda, nalita v eno posodo zanje v redu. Prav tako kot druge ribe si zaslužijo primerno skrb. Da bi zlatkam zagotovili optimalne pogoje, bi bilo najbolje da bi bile v kakšnem ribniku, ali pa res velikem akvariju (200 oz. več litrov). V pravilno zasnovanem ribniku se v nekaj letih vzpostavi naravno ravnovesje. In ko enkrat ribnik deluje tako kot mora, nimamo več dosti skrbi.
Če pa imamo zltke v akvariju, pa se moramo zavedati da so te ribe strašne packe. Imajo vleiko iztrebkov in zelo "svinjajo" vodo. Zato nujno rabijo močan filter. Tako biološki kot mehanski. Pa imeti morajo trdolistne rastline (ne umetne!!). Voda naj bi imela PH tam okoli 7, lahko tudi 8. Pa voda naj bi bila trda, ampak ne zelo. Pa seveda brez nitrita, nitrata in amoniaka... Temperatura pa okoli 20 stopinj.

Pajčolanke pa... To so umetne vrste zlatih ribic. Meni se zdijo absolutno preveč izumetničene in invalidne. V naravi ne bi preživele. Niso jih naredili za življenje, ampak za okras. :( Meni se to ne zdi fer do ribic, da so zaradi človeka, ki si želi nenaravnih mutiranih oblik obsojene na krajše in težje življenje. Jaz ne podpiram vzreje takih ribic, ampak ko pa že enkrat so na svetu, pa si zaslužijo kolikor se da lepo življenje. Pogoji za lepo življenje pa so taki kot pri navadni zlati ribici, le da bi rabile kakšno stopinjo več in lahko prebavljivo prehrano. Imajo pač čudno mutirano črevo.

Veliko ljudi tega ne ve, preden kupi zlate ribice. Tudi jaz nisem. In tudi jaz sem imela pajčolanke. Sicer v ribniku, ampak vseeno. In nikoli jih ne bom kupila. Če pa se jih kdo naveliča, jih pa brez problema sprejmem.

Aja, pa zlatke lahko živijo ob primernih pogojih zelo dolgo. Menda celo do 30 let. :o Pa tudi kakšna srečnica tja in sem med pajčolankami se najde, ki živi malo dalj, kot par mesecev.

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #45 : 01 December 2005, 16:02:05
No , ja to se je  meni čudno zdelo , ko ponavadi smo imeli tiste  bolj  " akvarijske " ribice ( gupije,neonke... ) in so živele po več let :o :o :o :o :o :o :o :o :o ! ! ! ! !


lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #46 : 01 December 2005, 16:07:55
Ja saj. Veliko ljudi ne ve kakšne pogoje potrebujejo katere ribe in se potem čudijo zakaj umirajo. Še največ škode pa naredijo prodajalci v trgovinah, ko govorijo da je normalno da pajčolanke živijo samo 2 meseca. In tako naivni kupci, ki verjamejo prodajalcem vsake dva meseca kupijo novo ribico... ::)

Jure, ti se samo uči in prebiraj razne stvari. Vsi se učimo. Čez nekaj let pa se boš mogoče lahko pohvalil s kakppnim lepim akvarističnim uspehom. Da boš recimo uspešno pozdravil eno bolno zlato ribico, ki si jo dobil v dar. ;)

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #47 : 01 December 2005, 16:09:52
Ja , upajmo :) , da bom nekoč tak kot ti in bom vse , vse vedel o ribicah ;D ;D ;D


lp Jure


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #48 : 01 December 2005, 16:14:26
Eh Jure, jaz še zdaleč ne vem vsega o ribah. :o In tudi nikoli ne bom. Znanstveniki vsak dan odkrijejo kaj novega... Kako naj potem vse vem? ;D

Pa da bo to preveč offtopic.
Počohaj lepotca bolnika Kinga in lepotca bolnika Valya.

lp, rina

Los je car!


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #49 : 02 December 2005, 14:48:36
No , tukaj lahko najdete slikice Pikice ;D

                                                    http://yure.moj-album.com/album/1602683/

                                                     


lp Jure ;)


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #50 : 02 December 2005, 14:49:58

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #51 : 02 December 2005, 14:55:43
....LOL !...

Urša ravno , ko sem popravijal moj post si ti napisala popravek ::) ::) ::) ::) ..... , da ne boš mislila , da sem zanalašč popravil za tabo ........ :-[ :-X :-\

lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #52 : 12 Januar 2006, 15:09:22
No moram povedati ,da je danes ta svet zapustila še zadnja (ma najljubša) ribica Pikica :'( :'( :'( ....
Umrla je iste smrti kot  ostalih 5 , namreč se ji je rep kar zvijal in nakoncu je padle na tla in ni ji bilo več pomoči :'( :'( :-[ .

Pa še ena dobra novica ;).
Danes,ko je umrla moja Pikica(riba) sem se odločil (kar že dolgo nameravam) ::) ,da bom preselil mojo želvico Šnufko v akvarij v katerem so prej bivale te lepotice :) ....



lp Jure


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #53 : 13 Januar 2006, 16:47:50
No že danes pa sem se odločil,da moji želvici priskrbim družico ::)....
In tako sem ob 16.00 šel kupiti še eno želvico ;D....
Je samček !Preverjeno :D !
No oba se dobro razumeta in se mi zdi ,da je samička (ona od prej) bolj vesela njega  :D :D..ne,ne obadva se imata rada :-*.

In na žalost samček ŠE nima imena ... :-\
Zato vas prosim ,da mi do 22.00 ure (danes) predlagate imena ! :-* Na ZS ali pa kar tukaj ;).


Lep želvji pozdrav jure  ;D


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #54 : 12 Februar 2006, 16:24:16
Imam žalostno novico za vas :'( :'( :'( :'( :'(.

Moj Twisty je umrl :'( :'( :'( ...

Nič čudno saj že odkar sem ga pripeljal domov ni hotel nič jesti >:( :'( :-[...



žalosten pozdrav Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #55 : 12 Februar 2006, 18:00:04
Sožalje... :'(.

P.S:A je potem en mesec stradala ???

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #56 : 12 Februar 2006, 18:39:45
 :'( :'( sožalje  :'(

Yure, a boš zdaj dobro razmislil preden boš vzel želvico iz trgovine?

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #57 : 13 Februar 2006, 13:43:25
T.M.T ;)...
Sam ni hotel jesti :-\...pa sem za 3 dni Šnufko ven iz akvarija vzel,da bi Twisy prišel oz.,da bi imel hrano in bi jedel kadar bi mu ugajalo  :-\ :-[..pa nič.....3 dni je hrana stala :-\...

Jah....Zoe...
Sam to mi je čudn,čer Šnufko sem pred 2 leti vzel iz trgovine pa je čist O.K. ???...

Itak pa zdej v roku 1 leta NE nameravam imeti še ene želve ;)...


lp Jure


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #58 : 28 Februar 2006, 12:01:54
Kako je Vali lep v  reviji mojpes :) :) :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #59 : 28 Februar 2006, 12:50:16
Kako je Vali lep v  reviji mojpes :) :) :)
Se strinjam! :) Res je pravi lepotec.

Lp, M.