Rabm pomoč

ILI · 4979

ILI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 19 Julij 2010, 16:35:21
Pač mi smo pred kšnim mesecom kupili Kraškega ovčarja z rodovnikom, sam zdaj je postal zlo agresiven in grize čisto vse ( še mene je ugriznu).
in moji starši so mi dal sam štiri možnosti:
1. damo ga v pesjak :(
2. ga prodamo  :'(
3. damo ga na verigo
4. v dveh tednih ga moram naučit, da članov družine ne grize  :-\

Drgač pa tut že tko odkar je pr ns nč ne je. Pa mene zanima če ma kdo takšne izkušnje s tem,......  ???

Jaz bi mu zlo rada pomagala pa mu ne znam :'(



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 19 Julij 2010, 16:41:06
Koliko je pes star, koliko si stara ti in iz katerega konca Slovenije si, da ti lahko priporočimo na koga se obrni po pomoč.


ILI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 Julij 2010, 16:44:00
ps je str dva mesca, jst sm pa stara 16 let in sem tudi njegova lastnica, sm pa iz osrednje slovenije ( veterinarja sem že prosila za pomoč vendar mu je samo predpisu hills dijeto pa reku, da bo že boljš) ;)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 19 Julij 2010, 16:52:11

zato ker grize ga je dal veterinar na Hills dieto ???

A ne bi bil pravi naslov, da pokličeš vzreditelje, in se z njimi pogovoriš... kako in kaj.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ILI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 Julij 2010, 16:54:38
ne dal mu jo je zato ker nč ne je!!!!!!!!!!!!!
Smo jih že klical pa so rekl, da mu naj kr vratove kuhamo, požiralnike,..... Sam tega pa on pr ns tut noče jest :(



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 19 Julij 2010, 16:57:21
A ste pomislili, da je mogoče kaj bolan če noče jesti?

Če pa dva meseca star kuža grize, je pa potrebno z učenjem NE in pa primerno zaposlitvijo (kakšne žvake, igrače, itd.) in pa pojdite v malo šolo z njim.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #6 : 19 Julij 2010, 17:02:09
ps je str dva mesca, jst sm pa stara 16 let in sem tudi njegova lastnica, sm pa iz osrednje slovenije ( veterinarja sem že prosila za pomoč vendar mu je samo predpisu hills dijeto pa reku, da bo že boljš) ;)

Dva meseca, pa že en mesec ga imate doma?

Predlagam ti, da se vključiš takoj v katere od pasjih igralnih uric, to, kako se mladička odvadi grizenja pa je ena prvih zadev, ki ti jo bodo razložili.

http://www.bajka.si/
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9634.0
http://www.fajnpes.si/


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 19 Julij 2010, 17:06:49
Pes je k vam prišel pred enim mesecom, in ves čas od kar je pri vas nič ne je ???
Star je 2 meseca  ???
Peljali ste ga k veterinarju in mu je dal hills dijeto in rekel da bo že bolje.?
Vse vas je obgrizel in sedaj imaš 4 možnosti...kot si zgoraj zapisala...?

kakšen nasvet sploh hočeš... kaj mu dat za jest.?
..Kakšne brikete oz. hrano ste dobili pri vzreditelju?

2 meseca je star in cel mesec je že pri vas?

Tale hills ne bom komentirala sploh ker če je to res( bom kvečjemu kaj grdega napisala... tele hills diete mi pike naredijo.... sem imela podobno situacijo z neješčim psom in tole Hills dieto)

Vse vas je obgrizel... je pa stvar socializacije, šolanja VZGOJE. Kaj se lahko in kaj ne. Če sama ne znaš, se potrudi- pasja šola! cel kup jih imaš




kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


ILI

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 19 Julij 2010, 17:15:08
kaj mu dajat za jest in kako preprečiti grizenje :S



bol.ha

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 166
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 19 Julij 2010, 17:16:35
Pa saj je še mladič.. Mladiči pa grizejo, lahko ga pa naučite da se to ne sme..  ::)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 19 Julij 2010, 17:51:23
maš dve možnosti:
- se začneš takoj resno učiti: prebirat literaturo - za začetek bi bila še najboljša Psi za telebane. potem pa vse kar najdeš v knjižnici. Se čimprej vpišeš v dobro malo šolo - čez poletje je sicer malo tečajev, a kaj bi se našlo. delati moraš začeti takoj, zadevo moraš vzeti resno. Pa ne zato ker naj bi bil pes agresiven (gizenje je za mladiča normalno) ampak zato, ker boš sicer naredila psu nepopravljivo škodo.

- psa oddaš čimprej, preden mu narediš nepopravljivo škodo

BTV privezovanje psa mlajšega od 6 mesecev je prepovedano in kaznivo.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 19 Julij 2010, 18:11:02
Da ne bo pomote.. privezovanje na verigo  ;)

Drugače pa takoj poiskat dobro pomoč v praksi, da vas naučijo osnov ravnanja s psom, pa malo po forumih prebrat. do 3 mesece star mladič pač ne more kar grizt iz čiste agresije no in če ja, potem ni vse ok z njim.

Kar se pa hrane tiče.. kupite kvalitetne brikete za mladiče in ko bo dovolj lačen, bo že pojedel.



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #12 : 20 Julij 2010, 20:20:35
Glede hrane ne vem če je glih pametno pri dvomesečnem mladiču delat tako
Ko bo lačen bo že jedel, ker najbrž ne bo briketov niti povohal, če pa ne bo imel hrane pa se ne bo lepo razvil.... ::)

love animals4everandalways


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 20 Julij 2010, 20:29:15
Pač mi smo pred kšnim mesecom kupili Kraškega ovčarja z rodovnikom, sam zdaj je postal zlo agresiven in grize čisto vse ( še mene je ugriznu).
in moji starši so mi dal sam štiri možnosti:
1. damo ga v pesjak :(
2. ga prodamo  :'(
3. damo ga na verigo
4. v dveh tednih ga moram naučit, da članov družine ne grize  :-\

Drgač pa tut že tko odkar je pr ns nč ne je. Pa mene zanima če ma kdo takšne izkušnje s tem,......  ???

Jaz bi mu zlo rada pomagala pa mu ne znam :'(
1. POkliči vzreditelje s čem so ga oni hranili
2. pokliči vzreditelje in vprašaj......itd

pes pri treh mesecih (predvidevam) je sicer igriv, razposajen....samo tale vaš očitno ne zna zadržati ugriza.......pri njem navaden ne ne bo dovolj........

kdo se v glavnem ukvarja z njim? Za to pasmo sem brala, da priznava samo enega lastnika (ostali so pač samo trop).....če vsi skačete v njega in so njegovo vzgojo prepustili v bistvu najšibkejšemu članu družine (tebi) se tole ne bo dobro končalo.........



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 20 Julij 2010, 20:35:53
Glede hrane ne vem če je glih pametno pri dvomesečnem mladiču delat tako
Ko bo lačen bo že jedel, ker najbrž ne bo briketov niti povohal, če pa ne bo imel hrane pa se ne bo lepo razvil.... ::)
To sem tudi jaz mislila, zdj imam pa razvajenko doma. Pa nekako ne verjamem da bo tako dolgo stradal, da bi se mu prav dosti poznalo pri razvoju.

Zna pa res bit drug problem. Psu očitno ni všeč menjava okolja. Če sem prav razumela noče jest sploh nič, tudi tisto ne, s čimer so ga hranili "vzreditelji".

Glede na to, da za parmesečnega mladiča pravite da je agresiven, je pomojem problem, da se ne ujamete s psom - ne znate prav ravnati z njim, posledica tega pa je stres, ki je lahko tudi vzrok za stradanje, tako da res poiščite eno dobro pomoč.



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #15 : 21 Julij 2010, 13:14:20
Nisem mislila da sebo namesto v kraškegaovč. RAZVIL v čivavo, sam kokr jst vem, to ni najboljš. Taja je tud zbirčna, sam ko je bila mladič je pač mogla jest, zato je čez briketke dobila žlico ribic in je potem malcala ;)


ILI ne vem, ali hraniš psa z briketi al kuhano hrano, ....
Pri briketkih lahko poskusš, da jih namočiš v vodo, da postanejo mehki nato pa jih zmešaš z nečim kar ima pes rad.
Sicer bo zgledalo gnusno ampak mogoče bo psu všeč. :-\

Če pa že dlje časa nič ne je ga bi jaz peljala k veterinarju, ker ima mogoče kakšne zdravstvene težave. ;)


love animals4everandalways


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #16 : 21 Julij 2010, 13:26:36
aja glede obnašanja pa sem prepričana da boš  imela dost dela pa poskrbi,da si pes že sedaj v glavo "vriše" neko hiearhijo, kar pomeni da si prva ti in nato on(če govorimo samo o vama)

poskrbi, da ni on na višjem položaji(npr. ti ležiš na tleh on pa na fotelju)
da greš ti prva iz hiše....

love animals4everandalways


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 21 Julij 2010, 13:52:03
Tajka, če ima pes take psihične težave, da je pod stresom zaradi menjave okolja, kar se pozna tako pri hranjenju, kot pri vsem ostalem, je treba najprej začet reševat to.  ;)



tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #18 : 21 Julij 2010, 14:00:30
Aja nisem nikjer natančno prebrala vseh odgovorov. se opravičujem :-[ :-[

love animals4everandalways