Cirkus Medrano

trigi · 19160

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #30 : 20 Marec 2006, 12:17:45
Marc, pa ti mogoče veš, kako se zdaj godi tistim slonom, ki so nastopali v cirkusih, pa zdaj ne smejo več (sloni živijo zelo dolgo)


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #31 : 20 Marec 2006, 17:05:46
Ne, lahko si samo mislim, da so nekje v kakšnen ZOO-ju in upam, da lepo skrbijo za njih. Ne vem kdaj so prepovedali slonje nastope, koliko je bilo teh slonov takrat in koliko jih še danes živi. Morda ti? Zavedam pa se tudi, da ne morem rešiti teh in podobnih živalskih problemov, poskušam pa vsekakor vplivati tam, kjer je to v moji moči.  ;)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #32 : 20 Marec 2006, 18:55:16
Nekateri, ki so imeli srečo, so res končali v živalskih vrtovih, nekaterim se je od dolgočasja zmešalo (ne moreš verjeti, da so mogoče pogrešali svoje delo?) in jih je bilo treba pobiti.


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #33 : 20 Marec 2006, 22:26:36
Ej, kva češ. Tko pač je.  :( Se ne da nč pomagat.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #34 : 21 Marec 2006, 13:02:18
Oja se da. Recimo tako, da sloni, ki že nastopajo, lahko to delajo še naprej, če cirkus izpolnjuje pogoje, novih pa ne smejo nabavljati. Ščasoma bi sloni iz cirkusov izginili, fanatiki bi bili zadovoljni, sloni in njihovi trenerji pa tudi.


marc

  • *
    • Prispevkov: 110
    • Točke: 3
  • Eros
Odgovori #35 : 21 Marec 2006, 16:02:49
Mislil sem, da midva ne moreva nič narediti. Razen, če imaš ti kakšne posebne veze in talente. Potem pa kar pogumno. V mislih bom s tabo.  ;)



Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #36 : 22 Marec 2006, 10:59:40
Tudi sama sem pred letom ali dve obiskala cirkus Medrano in ni nihče nosil mladega levčka ali kakšno drugo mlado žival med gledalci, sama se strinjam z Lanabelo, da določene cirkuse bi bilo treba ukiniti. To bo sicer malo offtopic ampak, spravljamo se na vse ostalo, samo na zemljane pa ne. Sami se nenadzorovano množimo in pri tem vsak dan krademo dragocen prostor divjim živalim >:(, potem ko pa te pridejo na naše dvorišče pa zganjamo vik in krik >:(, pri tem pa smo v parih stoletjih že iztrebili veliko število različnih živalskih vrst, ostali del živeče populacije pa je na robu preživetja ali pa se bo tam kmalu znašel. In če bodo naši zanamci imeli srečo bodo te divje živali srečevali v ZOO. Sicer pa če gledamo  s tega stališča da divje živali spadajo v svoj življenski okoliš, potem moramo poleg cirkusov zapreti tudi ZOO saj tudi tam ne živijo živali v svojih naravnih okoliših, poleg tega pa se med ZOO najde tudi veliko takšnih ki tega imena niso vredni. Pa ne pozabimo še na tiste, ki imajo divje živali v doma za domače živalce, pri tem pa še med sabo parijo različne vrste, imajo v ZDA in še kje v tujini velike probleme s tem. Kako potem te križance vrniti v naravo, ko so pa kot nova vrsta ustvarjeni tako rečeno "umetno" s pomočjo "pametnega" človeka!


alanya

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 22 Marec 2006, 22:36:20
Ja Satin...jaz se strinjam s tabo. Res bi bilo živalim lepše v divjini, ampak koliko pa še je divjine??? Kaj pa živali, ki jih na cestah povozijo avtomobili ali pa pozimi umrejo od lakote, ker nimajo dovolj hrane. Živali v cirkusu in ZOO-jih so vsaj glede tega na varnem. Vsaka stavr ima svoje dobre in slabe lastnosti.



basenji

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 1
Odgovori #38 : 06 Junij 2006, 20:09:54
alanya!
bi rada vidla kako bi ti uživala in se počutla varno v cirkusu,kjer bi bla cele dneve priklenjena in bi živela v stalnem strahu pred bičem! >:( >:( >:( >:( >:(
cirkus vsekakor nima nobene dobre lastnosti! >:( >:( >:(
če bi jaz bila žival bi raje umrla pod avtomobilskimi gumami,kot pa živela v strašnih mukah celo življenje!
si torej hotela povedat da je živalim v cirkusu lepo? >:(
ko si v cirkusu poglej živalim v oči,in če sploh imaš srce boš v njihovih očkah vidla samo trpljenje in bolečino!



nex

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 12 Julij 2006, 12:24:57
upam, da tema ni zamrla (registreral sem se namreč šele učeraj) ;)
prvo kot prvo divje živali sodijo v divjino in nikakor ne v živalske vrtove ali kaj šele cirkuse! ???
Mislim da je od ljudi zelo grdo da mladiče vzamejo materam v naravi in jih nato POD PRISILO šolajo ( nihče mi ne bo rekel da jih šolajo preko klikerjev in poslastic-ker to ne drži-mislim halo, kateri tiger bi pa dojel da more skočit čez obroč, in nato bi nekdo kliknil in tiger bi bil verjetno zelo vesel ker je uspešno opravil nalogo-to je divja žival in zato jih ne primerjajte s psi ???), sploh pa mi je žal slonov, ker so cele dneve privezani za ketne, oni so živali ki živijo v krdelih in eden drugemu pomagajo, na žalost pa tega v cirkusih NI!!!
In pa mi ne vemo kaj se dogaja kasneje, ko živali odpeljejo iz oči javnosti...
jap, basenji se popolnoma strinjam s teboj!

Lp, miha



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #40 : 12 Julij 2006, 12:42:33
Mislim da je od ljudi zelo grdo da mladiče vzamejo materam v naravi in jih nato POD PRISILO šolajo ( nihče mi ne bo rekel da jih šolajo preko klikerjev in poslastic-ker to ne drži-mislim halo, kateri tiger bi pa dojel da more skočit čez obroč, in nato bi nekdo kliknil in tiger bi bil verjetno zelo vesel ker je uspešno opravil nalogo-to je divja žival in zato jih ne primerjajte s psi ???), Lp, miha

samo nekaj bi dodala oz poprvila:
Šolanje s klikerjem je nastalo pri šolanju divjih živali in se izredno obnese ravno za ta namen.
Šolanje psov s klikerjem se je pojavilo mnogoooo kasneje. Karen Pryor, ki je  na tem največ zaslužila (ne zaslužna - ni pomota  ;) ) je to tehniko šolanja prenesla (beri prodala) iz svoje službe- šolanje vodnih sesalcev za nastope v vodnem parku = cirkus.

Se pravi: res ne šolajo vsi cirkusi s klikerjem , mnogi šolajo slabo.
A nekateri šolajo primerno, šolajo s klikerjem in so s svojim načinom dela povzročili pozitivno revolucijo tudi pri šolanju psov.

glede bivalnih pogojev- težko je zagotoviti ustrezne, če cirkus potuje. Za nekatere vrste nemogoče, zato sem jaz za stacionarne cirkuse (nekakšna kombinacija naravnih parkov , kjer se živali tudi šola-seveda primerno, pozitvno naravnano  šolanje, da jim ni dolgčas in z občasnimi nastopi), vsaj za določne živalske vrste. Nekater vsrste pa najbrž lahko zdržijo brez škode tudi nekaj malega potovanja.
Preveč otrodoksno zaščitništvo in "ljubiteljstvo" da navadno več slabih kot dobrih posledic.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!