mladič kar odtava z drugimi ljudmi

Rexket · 9378

Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 26 Julij 2010, 18:09:04
Imam trimesečnega mladiča, ponoči spi v boksu, čez dan je večinoma spuščen. Ne uhaja, vedno je pred vhodom ali okoli hiše. Pojavil pa se je problem. Mimo se čez dan sprehodi veliko ljudi s psi in naš kosmatinec gre psa vedno pozdravit in gre nato z ljudmi naprej na sprehod. To je postal kar problem, saj ne opazim vedno, da je kar šel. Do sedaj še nikoli ni šel daleč, poklicala sem ga še pravi čas in se je vrnil. Vendar se bojim, da bom nekega dne opazila to prepozno in ga nato iskala po celem kraju. Ravno tako se včasih z njim pridejo igrat otroci, ki živijo nekaj hiš naprej in pes spet kar odtava za njimi, vendar je tu še problem, da ga otroci kličejo.
Ali bi mi znali pomagati rešiti problem? Kako naj ga naučim, da ne sme kar oditi z drugimi?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1 : 26 Julij 2010, 18:29:00
NIKOLI GA NE PUŠČAJ NA NEOGRAJENEM PROSTORU BREZ NADZORA


Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 26 Julij 2010, 18:43:41
no, živimo na vasi in zanj ni nevarno, rekla sem že da je skos doma. Hiše nimamo ograjene, ne želimo pa, da preživi cel dan v boksu. Hvala vseeno za ta odgovor...



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #3 : 26 Julij 2010, 18:51:07
Tudi jaz lahko napišem samo to:
NIKOLI GA NE PUŠČAJ NA NEOGRAJENEM PROSTORU BREZ NADZORA

Brez skrbi... Ne bo ostal dolgo na parceli in hodil bo vedno dlje.

PS: Mladiča je prepovedano privezovat na način kot z verigo. Se pravi sam zunaj zavezan. Ali si zraven ali je v ograjenem ali je V hiši.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #4 : 26 Julij 2010, 18:52:47
Hmm..kakšen odgovor pa potem pričakuješ? Še tisti, ki imajo 1000% pse jih ne pustijo same, nezavarovane zunaj hiše, kaj šele mladičke :/. Prosim zavaruj psa!
Ni potrebno da je venomer v boksu, obstaja tudi možnost, da je v hiši, kajne? Ali pa da ga sprehajaš, ga učiš zunaj na dolgem povodcu...

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #5 : 26 Julij 2010, 18:57:51
Očitno ni ves čas doma kot praviš, če kar odtava za drugimi, torej uhaja. Sam od sebe ne bo ostal doma, se bo treba kar potrudit in biti zunaj z njim ali pa ga privezat oz. zapret. Drugače ga boste pa iskali po celem kraju, ki gotovo ni tako zelo nenevaren kot se vam zdi. In to, da je vedno zunaj pod nadzorom, na privezu ali v pesjaku je edina zanesljiva rešitev problema.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #6 : 26 Julij 2010, 19:00:11
Do 6. meseca JE PREPOVEDANO psa PRIVEZOVAT pred, za, ob bajti. Da ne govorimo o ostalem...

Razen seveda, če je na drugem koncu štrika človeška roka.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 26 Julij 2010, 19:41:44
Prejšnjega psa smo imeli privezanega in meni se ne zdi to človeško, tako da ne razumem kako lahko nekdo svetuje, da se psa priveže. Pes v hišo ne sme. Pri nas, na vasi, nas je kar nekaj, ki imamo pse spuščene in to ni problem. Vsak ima svoj način, svobodna volja velja dokler pes ni nevaren, naš pa ni nevaren. Vprašala sem samo, če kdo ve za kakšen način, da bi se pes navadil, da ne odtava kar tako.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 26 Julij 2010, 19:48:50
Ne bo odtaval, če se boš z njim ukvarjal in če bo ograjeno ali če bo v bajti.

Za karkoli se zgodi v zvezi s tvojim psom si pa 100% odgovoren ti. Tudi kazenjsko... Pes ne sme biti nikoli brez nadzora. Niti na vasi. To je edino odgovorno ravnanje.Jaz sem tudi na vasi in mi niti na kraj pameti ne pade, da bi psa bila bilo kje brez mene.
Zakaj pa imate sploh psa? Psu je dolgčas samemu. To je socialna žival. Če ne bo mogel biti z vami, bo pa s celo vasjo. A vi ste vzeli psa za vaščane z njim posiljevat ali za družbo vam?

Zakoni so enaki za vse, ne glede na to, kje kdo živi.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #9 : 26 Julij 2010, 19:59:16
Prejšnjega psa smo imeli privezanega in meni se ne zdi to človeško, tako da ne razumem kako lahko nekdo svetuje, da se psa priveže. Pes v hišo ne sme. Pri nas, na vasi, nas je kar nekaj, ki imamo pse spuščene in to ni problem. Vsak ima svoj način, svobodna volja velja dokler pes ni nevaren, naš pa ni nevaren. Vprašala sem samo, če kdo ve za kakšen način, da bi se pes navadil, da ne odtava kar tako.


Kaj pa menijo o tem "imamo pse spuščene" tisti, ki nimajo psov ali tisti, ki so dogovorni lastniki  in imajo svoje privezane? Pa lastniki tistih gonečih se samic, ki jim v času gonitve sledi truma samcev takih neodgovrnih lastnikov, pa...? Saj ni treba samo nase gledat a ne? Glejte tudi na psa - to da se sam sprehaja okoli NI ok, to da je sam zunaj in mu je dolgčas NI ok, to da ste psa kupili in mislite, da bo 3 mesečni mladič kar ležal pred bajto in "glumil maglo" tudi ni ok ::) Torej imaš tri možnosti
- ogradiš hišo in poskrbiš da pes ne uhaja, ker si ti njegov lastnik in si odgovoren za vsaki morebitno nesrečo itd. ki jo povzroči
- spustiš psa v hišo in ga vodiš na redne sprehode, vmesni čas pa preživlja s svojim lastnikom - zato ste ga najbrž kupili, ali pač??
- oddaš, prodaš, podariš psa ker očitno nisi človek ki bi se ti dalo z njim ukvarjat in si ga kupil le kot okras vrtu

In mimogrede, če boste psa kar pustili, da se sam šeta okoli, boste ko bo našepal kakšne mladiče v vasi poskrbeli za te??



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 26 Julij 2010, 20:03:51
. Pri nas, na vasi, nas je kar nekaj, ki imamo pse spuščene in to ni problem. Vsak ima svoj način, svobodna volja velja dokler pes ni nevaren, naš pa ni nevaren.

Za vas  in še za nekaj takih kot ste vi to ni problem ...za ostale pa je.
Tud mi smo na vasi...in največji problem so nam psi nekaterih( ki se jim to ne zdi problem) kateri tavajo prosto po vasi.

 dokler bo tako razmišljanje v glavi močno upam ,da bo odtaval in dobil nove lastnike, ki bodo drugače razmišljali kot vi >:D

In mimogrede, če boste psa kar pustili, da se sam šeta okoli, boste ko bo našepal kakšne mladiče v vasi poskrbeli za te??

ne bodo... to je ok...oni še veliko takih kot so oni tako razmišlja, se jim ne zdi problem   ::)  ;)  >:D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 26 Julij 2010, 20:05:41
pes ni sam cele dneve, ker preživimo z njim cele ure, ko pa gremo na kosilo v hišo (kar verjetno vsi ljudje delamo), včasih pride kdo mimo na sprehod s psom in me samo zanima, če se da psa naučit, da ga povoha in GRE NAZAJ ter ne naprej. če se tega ne da naučit, lahko napišeš da se ne da oz. da ne veš, kajti nisem vprašala ali mora biti pes pod nadzorom in podobne stvari :) glede tega ali to moti druge ipd., pa pametuj po tem, ko te to kdo vpraša in ko vidiš, kako in kje živi ta oseba, ki te to sprašuje :)
vseeno pa hvala za odgovore :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 26 Julij 2010, 20:11:58
Vsekakor živi v nasprotju z zakonom.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 26 Julij 2010, 20:12:27
Kje pa živiš?
 da vidim , če ti lahko dam kakšen nasvet kako ga odvadit tega  :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #14 : 26 Julij 2010, 20:14:48
Mmmm...takšnele primerke imamo na vasi najraje  >:D  >:(  :-X Sploh ko hočeš it potem s svojim psom na sprehod in se ti potem lutalica pripopa na rit in se ga ne znebiš dokler ga ne nafocaš...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 26 Julij 2010, 20:27:13
Ok, očitno se psa ne da naučiti, da ostane doma. Hvala vsem za te odgovore, iz njih sem izvedela, da je moj pes večinoma sam, da hodi okoli sosedovih hiš in da to sosede moti in še kaj bi se našlo.
andreja, ti živiš v skladu z zakonom venomer? Upam, da ne!:)
No, hvala za pomoč tistim bolj resnim :)




esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #16 : 26 Julij 2010, 20:30:17
Do 6. meseca JE PREPOVEDANO psa PRIVEZOVAT pred, za, ob bajti. Da ne govorimo o ostalem...

Razen seveda, če je na drugem koncu štrika človeška roka.
Prejšnjega psa smo imeli privezanega in meni se ne zdi to človeško, tako da ne razumem kako lahko nekdo svetuje, da se psa priveže. Pes v hišo ne sme. Pri nas, na vasi, nas je kar nekaj, ki imamo pse spuščene in to ni problem. Vsak ima svoj način, svobodna volja velja dokler pes ni nevaren, naš pa ni nevaren. Vprašala sem samo, če kdo ve za kakšen način, da bi se pes navadil, da ne odtava kar tako.

Ahhh..dobim kar pike
1. Andreja je rekla, da je psa prepovedano privezovat do 6 meseca, ti pa trdiš, da ti tu svetujemo, da ga priveži zunaj, ko te ne bo pred hišo? Naslednjič poskušaj malo bolje prebrati, pa potem komentiraj naprej ::)
2. Za vsakega, ki psov ne mara JE PROBLEM, če za njim oddava tuj pes. Pa tudi če je mladiček.
3. Svobodna volja že velja, ampak moraš IMETI PSA POD KONTROLO. Po zakonu!! Če pa mora biti pes že sam na vrtu, pa vrt ogradite, pa ne bo nobenih problemov.
4. Kaj pa ko bo pes odtaval, in bo oplodil kakšno psico? Kaj bo potem? Boste krili stroške za mladiče?
5. Kako veš da zanj ni nevarno? Menda v vaši vasi vozijo avti, motorji? Je mogoče zraven kakšen gozd?


Lep pozdrav, Ester :-X

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 26 Julij 2010, 20:33:52
Ok, očitno se psa ne da naučiti, da ostane doma.


Ne ne da se ga. Sploh pa ne 3 mesečnega mladiča!  :-X



Rexket

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 26 Julij 2010, 20:40:25
Ok, CHILL Ester. Nekdo je napisal, da naj psa ali zaprem ali privežem, očitno moraš ti bolj prebrat komentarje. Ne razumem, zakaj začnete napadat človeka zato, ker je nekaj vprašal. Neumno al pametno vprašanje, vprašanje je vprašanje. Je razlika, če kritiko-odgovor poveš na prijazen ali grd način. :)



esta

  • *
    • Prispevkov: 475
    • Točke: 10
Odgovori #19 : 26 Julij 2010, 20:44:27
Očitno ni ves čas doma kot praviš, če kar odtava za drugimi, torej uhaja. Sam od sebe ne bo ostal doma, se bo treba kar potrudit in biti zunaj z njim ali pa ga privezat oz. zapret. Drugače ga boste pa iskali po celem kraju, ki gotovo ni tako zelo nenevaren kot se vam zdi. In to, da je vedno zunaj pod nadzorom, na privezu ali v pesjaku je edina zanesljiva rešitev problema.

Misliš tole?
Oprosti, tega res nisem dobro prebrala, še vedno pa je Roxy povedala, kakšne so možnosti, da pes ne uhaja, ni pa rekla, kaj je prav in kaj ni..:)

''In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.''


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #20 : 26 Julij 2010, 20:59:40
Misliš tole?
Oprosti, tega res nisem dobro prebrala, še vedno pa je Roxy povedala, kakšne so možnosti, da pes ne uhaja, ni pa rekla, kaj je prav in kaj ni..:)


Drži, da se nisem spuščala v etičnost in to kaj zakoni pravijo. So že drugi povedali, jaz se strinjam itak samo z možnostjo, da si s psom skupaj zunaj ali pa je on s tabo notri, ko si doma. Sem pa lepo napisala, da so to edine možnosti kako psu preprečit pobege. A je treba še posebaj napisat, da se ga to ne da naučit? Noben te ni napadal, to si ti tako vzela, ker ti naši odgovori očitno niso všeč.
Če je sam na vrtu samo takrat, ko imate kosilo (v kar glede na napisano pač dvomim) pa tudi ne bo konec sveta, če bo tisto eno uro na dan privezan. Da bi bil cele dneve privezan seveda ni OK (ali pa zaprt v pesjaku tudi ne).



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #21 : 26 Julij 2010, 21:50:26
Ok, CHILL Ester. Nekdo je napisal, da naj psa ali zaprem ali privežem, očitno moraš ti bolj prebrat komentarje. Ne razumem, zakaj začnete napadat človeka zato, ker je nekaj vprašal. Neumno al pametno vprašanje, vprašanje je vprašanje. Je razlika, če kritiko-odgovor poveš na prijazen ali grd način. :)
.... pa dej preberi kaj sprašuješ...3 mesece starega mladiča imate pri bajti...pa take "klofaš" kako ga navaditi da je doma ::)...
Psa se navadi da je doma..in res samo doma skozi čas in  marljivo šolanje v katerega je vloženo ogromno truda , dela in energije... pa še to je doma ,ko je nekdo v bližini....tak pes , ki se pa od malega navadi da luta bo pa lutal skoz...in ne boste ga odvadili NIKOLI. Sploh če boste imeli tako razmišljanje kot ga imate sedaj.

recimo da nekje po preračunih... pasja starost Vs človeška starost ... 3 mesece star pes = 3 leta star otrok.

In sedaj vprašanje... ali 3 leta starega otroka pustiš da luta z neznanci in po vasi ? ??? ( u božjo mater)
Pa ja 3 letniku so tudi vsi zanimivi... a ga pustiš zunaj samega in greš not na južno... ali ga imaš stalno na očeh???


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #22 : 27 Julij 2010, 13:10:36
če ga zunaj priveže samo ko gre na južno ... ni problem, tudi če je 3 mesečen mladič. Ker je sicer menda ves dan in vso noč z njim zunaj, pa v službo tudi ne gre in ne v šolo...

Drugače pa - nekatere pse se da naučiti, da se držijo hiše, a z veliko vloženega dela in predvsem tako, da kot mladič in v dobi odraščanja NIKOLI ni sam zunaj brez nadzora. tako da priložnosti, da bi zataval za mimoidočimi ne dobi nikoli nikdar. kot je že bilo napisano - tisti, ki se enkrat navadi potepat, se ne odvadi nikoli več.

Nekaterih (večine pravzaprav) psov se pa ne da naučiti, da bi ostali pri hiši tudi kadar jih nihče ne gleda, ne glede na to, kako se trudiš. Imajo preveč raziskovalne žilice. Ne glede na to, kako ubogljivi so sicer v prisotnosti lastnika.

Imaš naslednje možnosti: ogradiš posest ali njen del in nimaš problema. narediš pesjak in imaš psa tam kadar te ni zunaj. Lahko psa vzameš v hišo, saj praviš, da si tam samo za kosilo - torej ne bo sile, kadar si zunaj pa nanj paziš in ga pravčasno pokličeš, če mu kaj roji po glavi. Če si zunaj, pa nanj ne moreš paziti, ker pač delaš nekaj drugega, ga imaš lahko privezanega ob sebi.....


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 27 Julij 2010, 14:56:17
zadnji komentar lanabelle je izrazil moje misli!:) se čist strinjam in ni kaj dodat... psa se da strenirat da ne gre od lasnika več kot tolk da te vid (mam tako ščene:)
je pa res rexket da sprašuješ rahle neumnosti zato se ne razburjat ko večletni lastniki, vzgojitelji trenerji in poznavalci/ljubitelji psov dobivajo pikce in p!"%ijo-je pa res da zan bit podajanje mišlenj včasih grobo! :P. u vednost,pes ki bo dejansko ubogal in upošteval lastnika zahteva vsaj dobro leto trde/šolske vzgoje, nekaj izkušenj pod kožuhom sploh pa je važno da ve kdo je šef!!!
PAzi na psa ne puščaj ga samega, če ne drugega medtem ko delaš je lahko v bližini na zelo dolg štrik prvezan.
Zapomni pa si da je za poslušnega psa treba veliko dela in žrtvovanja prostega časa!! 8)
Srečno!!!

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 27 Julij 2010, 15:25:22
.. no, čisto odvisno od psa. Pri enih s prstom ni treba mignit, pa se ne bodo premaknili od vodnika in mu povsod sledijo kot senca. Je pa res zelo malo verjetnosti, da bodo tako obnašanje razvili, če bodo primorani biti sami zunaj, brez vodnika.



Tica

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 28 Julij 2010, 12:26:39
...sicer pa, če je vsaj malo narave v psu, bo, neglede na to kako zelo treniran je, pač šel na drugi konec vasi, ko bo zavohal gonečo se psico. Ustvarit potomstvo je pri živalih pač smisel življenja. Če ga vmes na potepu ne povozi, ga bo pa mogoče nekoč zastrupil kak besen vaščan. Jaz ne bi reskirala, če ti pes vsaj malo pomeni. Narest en pesjak ali ogradit del vrta pač ne zahteva ne vem kako veliko truda.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 24 September 2010, 16:02:35
Ne vem zakaj ste eni tako smotani (?) da se vam nič ne da vtepsti v glavo? Pa brez zamere. A je tako težko postat ODGOVOREN za svoja dejanja in za psa in ga imeti pod nadzorom? Je tako težko ograditi vrt? Če se vam zdi to kot jemanje pasje svobode... a je potem sprejemljivo, da je toliko pasjih ugrizov, zaradi ljudi, kot ste VI??? Veste je bilo mnogo takšnih primerov, ko so lastni spuščali psa ven brez nadzora češ " Ja, moj pa ne bi nič nardil" in čez nekaj let škodo plača npr. otrok, zaradi NEODGOVORNEGA LASTNIKA! Ki pušča svojega psa ven brez nadzora!

Če bi vsi ljudje razmišljali kot vi... " Ja potem pa pustimo pse ven, da se zlaufajo" ugrizi psov, pretepi, produciranje mladičev, bi se kar stopnjevali! In zdaj vas jaz vprašam. A vas ni sram, da sem jaz, kot 14 letna najstnica bolj odgovorna od vas? Na kraj pameti mi ne bi prišlo, da bi svoje živali puščala ven! Veste  zakaj? Ker sem odgovorna in mi JE MAR, ker se zavedam in VIDIM koliko mladičkov je bilo sproduciranih, med tem ko so lastniki SPALI doma, pes pa se je šetal in oplodil psice! Kje pa so še strupi za pse, "nevarni" sosedi, lovci, drugi psi itd. Dajte odprite no oči! A vam ne bi bilo hudo, če bi vašega psa zastrupil kakšen človek? Ga pretepel itd.? VSE JE MOŽNO! Zato roko na srce, čuvajte si psa preden bo prepozno! Prvo zdresirajte sebe, šele potem psa.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #27 : 25 September 2010, 22:29:55
Ni ga potrebno navaditi na to, da se drži doma. Glede na vaš odnos do njega, na neodgovornost do psa in vseh, ki prihajajo v stik z njim, bo zanj slejkoprej poskrbela "naravna selekcija" v obliki avta, tovornjaka, lovske puške, kmetove motike ali strupa katerega od sovaščanov, ki mu bo počil film, ko bo vaš pes dežural pred njegovo hišo. In potem bomo brali "jojmojbogikuža kajsomunarediligrdiljudje".  ::)