Slikanje kolkov

Gost · 189128

Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #180 : 01 Avgust 2007, 00:24:03
Aha OK (če so zapečatene pol bo pa šlo :P)...! Jap neseš tja-v Mestni log 8).
Raje prej pokliči, če želiš oceno takoj (da ne boš potem še enkrat hodila v Ljubljano po rodovnik z oceno :-[). Prof. Zorko ima pogosto operacije pa... in se moraš pozanimat kdaj je frej... Ali pa da prideš tja točno ob 8h (to je pomoje najboljš 8)), enkrat ko dela dopoldne (preden gre v ambulante oz. operacijsko) ;)!

Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #181 : 01 Avgust 2007, 00:30:44
Ok, hvala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #182 : 01 Avgust 2007, 08:51:05
Uf, sem se le pregrizla skozi vseh toliko in toliko strani. Pa kljub temu nimam nič bolj jasne slike v glavi.... Argumenti za Zagreb, argumenti proti Zagrebu, argumenti za Ljubljano, pa argumenti proti,... in argumenti za sedativ in argumenti proti. Toliko različnih mnenj, da sem čist zmešana. Meni je več kot ljudi reklo, da ravno slike, kjer je pes pod vplivom sedativa, ne dajo realnih slik. Vi pravite drugače.  ??? 


Kristinca & Florinca


Weimy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 127
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 01 Avgust 2007, 10:42:21
Florinca, tudi mene je tole branje zmedlo in še vedo ne vem, kako se odločiti.
Obe strani imata tako pozitivne kot negativne argumente, nobeden pa ne prevlada
dovolj, da bi se človek lahko odločil za tisto pravo...Bomo videli, prav v grlo nam
voda še ne teče...morda se bo pa medtem pokazalo, kdo ima prav.
Lp ;)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #184 : 01 Avgust 2007, 10:57:54
Lahko probata pa oboje ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #185 : 01 Avgust 2007, 11:04:30
Hehehe. Če mi daš denar, ni problem. Še v Avstrijo in Italijo, da bo bolj ziher, če želiš.  ;)

Kristinca & Florinca


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #186 : 01 Avgust 2007, 11:19:17
Jaz sem slikala v Ljubljani. Kljub temu, da so borderji znani po tem, da lahko imajo težave pri pomirjanju/narkozi/zbujanju, ni bilo nobenih težav. Gotovi sva bili endvatri, psico so na gram natančno stehtali, dali pomirjevalo, ko je zaspala slikali kolke in komolce, zbudili. Medtem, ko se je zbujala, so pripravili izvid - z uradnimi pečati, mislim, da je delno celo v angleščini (tam, kjer piše, kaj je ocena). Slikanje sem opravila kljub vsemu, da ni predpisano za vzrejo, kolki so bili slikani v starosti 3 leta, psica je že imela leglo in aktivno preskakuje ovire. Kolki A/B, komolci 0/0.
Meni so se zdeli korektni in profesionalni.

Verjetno se v Zagrebu plača manj za slikanje. Ampak - ko k temu dodamo kilometrino (360 km relacija Kranj - zagreb - Kranj, zmanjšana za 50 km Kr -Lj -kr, kolikor sem naredila da sem šla slikati v Ljubljano), torej 89 € (ker - tisto, "samo za bencin" ne šteje, moraš imeti vozen avto - na kanti za bencin se ne da peljati), moj čas (do Lj in nazaj 1 uro, do Zagreba in nazaj 4 ure) se mi pa v Zagreb ni več izplačalo iti... Plus - da Zagreb bi morala vzeti en dan dopusta, za Ljubljano pa samo dve uri :-).


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #187 : 01 Avgust 2007, 11:32:54
V Zagrebu delajo tudi ob sobotah.  ;)  Če se v enem avtu peljeta dva, se stroški razpolovijo.  ;)

Kristinca & Florinca


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #188 : 01 Avgust 2007, 11:37:08
hahaha - dober argument. Ampak - mi v sobotah nismo nikoli prosti - dirjamo okoli s psi (ali zaradi psov)  :o

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #189 : 01 Avgust 2007, 11:48:27
Zanimivo, eni imate odlicne izkusnje z Ljubljano (odnos do psa in lastnika namrec), eni pa katastrofalne ??? Glede na to, kaj sem nazadnje slisala, bi jaz najrajsi slikala kolke kje drugje in jih nesla v Lj samo ocenit :-\

battito animale


Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #190 : 01 Avgust 2007, 12:00:58
Lilit - saj sama veš, odvisno od dneva, lune ipd. so tudi ljudje - zakaj bi bili na kliniki drugačni.
Moj "domači" veterinar mi je enkrat rekel, da on ni psihiater za ljudi, temve zdravnik za živali. Komur to ne sede, naj gre drugam :-). Pa je dober veterinar - ampak, nekateri imajo slabe izkušnje z njim. Jaz pa dobre!

Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #191 : 01 Avgust 2007, 12:01:35
Jaz se pa sprašujem, kje Hrvati dajo slikat kolke in komolce svojih psov? A morda hodijo v LJ?

Kristinca & Florinca


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #192 : 01 Avgust 2007, 12:20:11
Sama sem nameravala počakati na slikanje do drugega leta starosti, ampak ko je bila Ginny že ravno v narkozi (so ji naredili endoskopijo) sem jih prosila, če lahko slikajo še kolke in komolce.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #193 : 01 Avgust 2007, 13:37:03
Lilit - saj sama veš, odvisno od dneva, lune ipd. so tudi ljudje - zakaj bi bili na kliniki drugačni.
Moj "domači" veterinar mi je enkrat rekel, da on ni psihiater za ljudi, temve zdravnik za živali. Komur to ne sede, naj gre drugam :-). Pa je dober veterinar - ampak, nekateri imajo slabe izkušnje z njim. Jaz pa dobre!

Ja, saj vem, problem je v tem, da tudi odnos do psa ni bil najbolj korekten :) Stresanje slabe volje name bom ze prezivela, ampak ce zaradi tega reskira pes... :-X

battito animale


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #194 : 01 Avgust 2007, 13:42:16
Zoe, zakaj endoskopijo?  :(



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #195 : 01 Avgust 2007, 14:38:01
Če daš slike ocenjevat v Ljubljano, je najboljše kar v Mestnem Logu slikati. Prideš zjutraj, praktično takoj si na vrsti in tudi izvide dobiš takoj. Vsaj pri nas je bilo tako. Pa še ceneje pride, kot pa če bi slikala recimo v najbližji ambulanti in bi oni potem pošiljali slike na ocenitev.

Kar se pa debate o realnosti stanja tiče in ugovorov za in proti, je najenostavneje, če se uporabi zdrava pamet.
Predstavljajte si, da vam morajo slikati nek sklep. Pri tem vas silijo v določen položaj, ki vam niti malo ni udoben. Vsak bo čisto podzavestno nasprotoval temu položaju, razen če se bo razumsko prepričal, kar pa je zelo težko (če ste sami imeli kakšen tak pregled, potem veste, da se je težko sprostit, pa čeprav veste, da ne bo nič hudega). Psu razložiti, da mora sproščeno ležati, imeti sproščene mišice ... je malo težje oz. nemogoče. Zdaj pa razmislite, kdaj bo posneta bolj realna slika: ko je pes pod vplivom pomirjeval in mišice niso napete (so relaksirane in so zato tudi kosti v taki pozi, kot dejansko so), ali pa ko psa silimo v določen položaj, pes se sigurno vsaj malo upira pa tudi če se ne bi, bi svoj vpliv dodale mišice, ki z napetostjo tudi vplivajo na položaj kosti.
Edini minus slikanja s pomirjevali je v tem, da imajo lahko številne stranske učinke na srce, živčevje ... ne pa, ker bi bile zaradi njih napačne slike, kar pa za slikanje bvrez pomirjeval ne more trditi nihče.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #196 : 01 Avgust 2007, 14:47:18
Zoe, zakaj endoskopijo?  :(

Oh, Ginny je mislila, da je krava in se je nažrla trave, s tem da ji je ene par bilk ostalo zataknjenih v požiralniku. Stalno jo je sililo na bruhanje, ampak ni bruhala, zato me je skrbelo, da se ji je zataknila kakšna kost ali kaj podobnega (čeprav jo skušam imeti stalno na očeh, ji vsake toliko uspe najti kakšno dobroto na sprehodu). Bolel jo je tudi želodec, zato zdaj papca Ranital in pa Venter. Je pa v bistvu že v redu, samo še danes in jutri dobi tabletke pa bo :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #197 : 01 Avgust 2007, 15:14:13
Oh, požrešni psi ::) Samo da je sedaj vse ok z Ginny  :-*



suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #198 : 14 Avgust 2007, 12:16:19
Pri nas smo se odločili da bomo šli v Zagreb. Slikanje ni obvezno za vzrejno dovoljenje, ampak bomo vseeno slikali davemo kaj imamo. Če še koga zanima sem dobila pošto:

Za snimanje kukova ne treba se naručivati,sa sobom ponesete rodovnicu,snimanje kukova iznosi 150 kn, laktova 150 kn, a pse ne uspavljujemo,a ako je potrebno sediramo ih!
 
RADNO VRIJEME:
Pon.-Pet. 09-12 - 16-18 sati
Sub.,Nedjelja i praznici 09-11 sati
Adresa veterinarskog fakulteta je Heinzelova 55,Zagreb
http://www.kartegradova.com/
 
s poštovanjem
 
BRANIMIR ŠKRLIN,DR.VET.MED.
ZAVOD ZA RENDGENOLOGIJU,ULTRAZVUČNU
DIJAGNOSTIKU I FIZIKALNU TERAPIJU
SVEUČILIŠTA U ZAGREBU
HEINZELOVA 55 ZAGREB
TEL: +38512390405

lp Nevenka



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #199 : 14 Avgust 2007, 21:38:54
suzica meni bojo koristile tele informacije, hvala  ;) Pa se eno vprasanje, ce mogoce ves.. A so iste cene, ce slikas za vzrejni pregled, ter a so teli pooblasceni, da podajo uradno oceno za vzrejnega?

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


suzica

  • *
    • Prispevkov: 142
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 15 Avgust 2007, 12:00:55
Cene so take kot so pa ni važno za kaj rabiš (oceno dobiš vpisano v rodovnik), ne vem pa če naše vzrejne komisije vse priznajo njihove ocene ali mora biti striktno slikano v Sloveniji in ocenjeno pri Zorkotu.
Pozanimaj se pri vzrejni komisiji kateri pripadaš!

LP



1x2xx3xxx

  • Gost
Odgovori #201 : 01 Maj 2008, 09:04:17
ojla :)
Prebrala sem to temo. Nekaj me zanima. Kdo je dr.Matko in kdo je dr.Zorko? A tadva sta profesionalca ali kako? Kje delata in kaj,kako?

lp
caw :)



anjaa

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 02 Maj 2008, 10:02:28
Dr.Matko je veterinar v Topolšiči. Kolikor vem, je v prvi vrsti ortoped. Za dr. Zorka pa ne vem, kje dela...



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #203 : 02 Maj 2008, 11:31:16
Dr. Zorko je prav tako eden ta boljših ortopedov in dela na veterinarski fakulteti v Ljubljani.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #204 : 02 Maj 2008, 11:33:06
Aja mi smo bili pri njemu zaradi patelle pri ta mali pred leti, in je res super zdravnik, edino kar me je motilo oz. kaj je šibka točka, da ni glih gostobeseden in sem morala vse skorajda vlečti iz njega :) Drugače pa nimam pripomb.


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #205 : 16 Maj 2008, 19:09:14
Joj, dragi pesjanarji,

kako naj se potem človek ob vseh teh različnih mnenjih odloči????
Jaz bi že dala denar in pomirjevalo, če ne bi imeli tako slabe izkušnje, ko se Amos ni hotel zbuditi po pomirjevalu in me je skorej kap zadela. So mu dali dve inekciji za zbujanje, ploskali, kričali ... pa je komaj oči odprl po dobri uri ležanja v ambulanti. Toliko, da sva ga spravila v avto, kjer se je revež potem pokakal, ker mu je preprosto ušlo, potem je pa še doma spustil lužo, ker ni bil v stanju niti ven skozi vrata it do vrta. :( Tako, da sva ga prenašala še cel dan.

In mi je misel na pomirjevalo grozna. :( Ne vem pa, če se bi pustil raztegovat za slikanje. :(


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #206 : 17 Maj 2008, 00:04:29
Ce je pes obcutljiv na pomirjevalo in imate tako slabe izkusnje bi jaz najprej probala brez, ce bi slo, ok.. ce ne pa mocno premislila in se posvetovala z kaksnim dobrim veterinarjem. Mogoce obstaja vec vrst pomirjeval in je pri kaksnem drugem vecja moznost, da bi ga lepo prenesel... Ce bi rabila slikanje oz. pomirjevalo zaradi kaksnega tehtnega razloga, skoraj zivljensko nujnega potem bi tveganje kakrsnokoli ze sprejela, ce pa recimo samo za vzrejno dovoljenje pa verjetno nebi slikala in bi se vzreji odpovedala.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #207 : 17 Maj 2008, 08:59:38
Cene so take kot so pa ni važno za kaj rabiš (oceno dobiš vpisano v rodovnik), ne vem pa če naše vzrejne komisije vse priznajo njihove ocene ali mora biti striktno slikano v Sloveniji in ocenjeno pri Zorkotu.
Pozanimaj se pri vzrejni komisiji kateri pripadaš!

LP

ocena velja tudi pri nas.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


porti

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 7
  • Portiji so zakon! :)
Odgovori #208 : 17 Maj 2008, 20:12:23
Hvala Bogu slikanja ne potrebujemo zato, ker bi bilo karkoli narobe. In ja, seveda, bi pač sprejela pomirjevalo, če bi šlo za kaj nevarnega. Vendar, ker ne gre ...

Bom malo povprašala kako in kaj, če pes ne prenaša pomirjeval pa vam sporočim, kaj so rekli.


darinka

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
  • moja Biba
Odgovori #209 : 12 Junij 2008, 22:20:20
pozdravček,

jaz sem se tudi odločila, da dam moji Bibi slikat kolke in komolce. Pa sem dva dni nazaj klicala v Ljubljano v Mestni log, pa so mi rekli, da ne slikajo, če pes nima kakšnih težav ???. Biba nima rodovnika in ne bo slikana za vzrejni pregled, ker je sterilizirana, slikala bi jo samo informativno, da vidim, če je vse ok. Tako da se zdaj odločam za slikanje v Lescah, slišala pa sem tudi, da slikajo v Škofji loki. Pa me zanimajo vaše izkušnje. Zaenkrat vem to, da je pes v Lescah pod narkozo, v Škofji loki pa dobi samo pomirjevalo.

Moj Album


Moj cilj v življenju:
biti enako dober, kot moj pes misli da sem.