Slikanje kolkov

Gost · 188377

sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #210 : 12 Junij 2008, 22:26:05
Slikajo tudi v LJ v kliniki Tristokosmatih ;)



yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #211 : 12 Junij 2008, 23:00:05
Jaz se pa sprašujem, kje Hrvati dajo slikat kolke in komolce svojih psov? A morda hodijo v LJ?

Ja, hodijo v lj:) Sojo sem peljala v Zagreb. Smo imeli ravno opravke v tistem koncu in smo pač dali spotoma še psa v prtljažnik. In na poti nazaj je bil carinik ves začuden zakaj smo pa šli v Zagreb, ker oni pa da hidijo v LJ  ???



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #212 : 12 Junij 2008, 23:20:14
Darinka, pa reci, da se ti zdi, da psica tezje vstaja, ce drugace nocejo  >:D Ceprav mi je to cudno, da nocejo slikati.

Iz kje pa si? Slikajo drugace tudi pri Matku, samo ne gre za uradno oceno, kar jo pa tako ali tako ne rabis. Slika pa z pomocjo pomirjevala. Pa ce bos slikala povej, da ne rabis uradnega odcitavanja - je obcutno ceneje ;)

Nasega smo slikali spotoma pred operacijo in je bilo vse ok. Takrat je bil star 6 mesecev. Je celo sam predlagal, da je dobro, da se slikaje ponovi pri kaksnem letu - iz preventive. Ampak se za to opcijo nisem odlocila, ker vzrejnega ne bova sla delat, tezav ne kaze nobenih in ga ne bom se enkrat izpostavljala pomirjevalom brez potrebe. Tako da mi je cudno da drugi pa tega nocejo.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #213 : 13 Junij 2008, 08:07:21
Ja, hodijo v lj:) Sojo sem peljala v Zagreb. Smo imeli ravno opravke v tistem koncu in smo pač dali spotoma še psa v prtljažnik. In na poti nazaj je bil carinik ves začuden zakaj smo pa šli v Zagreb, ker oni pa da hidijo v LJ  ???

Vidiš, tega pa ne verjamem. Nekako dvomim, da bi nekdo hodil v LJ in plačal 3x več, če lahko stvar opravijo doma v ZG. Se mi zdi preprosto skregano z zdravo pametjo. Če sta šla morda eden ali dva, to še ne pomeni celotne populacije.

Kristinca & Florinca


darinka

  • *
    • Prispevkov: 108
    • Točke: 0
  • moja Biba
Odgovori #214 : 13 Junij 2008, 17:50:05
dr. Matko mi je mal daleč :(, sem iz Medvod, tako da mi je bližje Ljubljana, Lesce, Škofja loka.... Bom pa poklicala še na kliniko Tristokosmatih ;)

Moj Album


Moj cilj v življenju:
biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #215 : 15 Junij 2008, 14:36:20
Se strinjam z nekom zgoraj, v LJ reci da ti psica težko vstaja in sumiš na displazijo. Dejansko tam nočejo kar slikati, slikajo če je sum na težave ali pa če se rabi za vzrejni pregled.moraš pa v tem primeru obvezno imet rodovnik sabo.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #216 : 15 Junij 2008, 18:53:54
Mislim, da je za preventivo popolnoma vseeno kam das slikat, tako da pojdi tja kjer ti je blize, ima pa Stas (klinika Loka) sicer tudi licenco za slikanej kolkov NO-jem, tako da so slike od tam popolnoma ok (jaz imam tudi sicer z njimi ful fajn izkusnje).
lp, m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #217 : 31 Avgust 2008, 19:35:05
Ali je kdo slikal kolke v Zagrebu? Kaksna je tocna cena? Se pocasi tole priblizuje tudi nama, tako da moram malo preverit kako in kaj. V Lj vem, da je okoli 200 €..



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #218 : 31 Avgust 2008, 20:02:58
V Ljubljani je slikanje kolkov in komolcev 115 eurov (bernski planšar). V zagrebu naj bi bilo pol manj.

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #219 : 31 Avgust 2008, 22:14:31
Pismu je to cudno..jaz sem pa klicala na vet. kliniko in na 300 kosmatih, pa so mi povsod rekli tam okol 180 € + pomirjevalo oz anestezija.. ???

Rozica vseeno hvala! :-*



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #220 : 31 Avgust 2008, 22:25:50
Jaz sem letos marca dala za slikanje in oceno kolkov in komolcev 15kg psice na kliniki za mesojede v Ljubljani 120€ (slikanje + ocena + sedativ + antisedativ).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #221 : 31 Avgust 2008, 22:52:56
Jaz sem slikala kolke meseca junija pri Trstenjaku, klinika Trstenjak, stalo me je 136 eur, opis in potrdilo, ter vpis v rodovnik.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #222 : 01 September 2008, 00:02:17
Ali je kdo slikal kolke v Zagrebu? Kaksna je tocna cena? Se pocasi tole priblizuje tudi nama, tako da moram malo preverit kako in kaj. V Lj vem, da je okoli 200 €..

150 kun so kolki, 150 komolci, brez pomirjevala..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


yonna

  • *
    • Prispevkov: 56
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 03 September 2008, 20:58:32
Ali je kdo slikal kolke v Zagrebu? Kaksna je tocna cena? Se pocasi tole priblizuje tudi nama, tako da moram malo preverit kako in kaj. V Lj vem, da je okoli 200 €..

Jaz sem dala v Zagrebu 25€ za slikanje (samo) kolkov.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #224 : 03 September 2008, 21:11:24
mi lahko prosim kdo pove, kako slikajo kolke brez pomirjeval ali narkoze (velja tudi za slikanje pogačic recimo)? Meni so razlagali na veterini v Ljubljani, da v primeru slikanja brez česarkoli, sklepi in vezi niso sproščeni in lahko pride do napačnih informacij...sedaj pa me zanima ali je to res, glede na to da v Zagrebu slikajo brez vsega. In kako dobiš prave rezultate, če se pes upira (kateri se pa nebi, če  ga prisilijo v nek položaj oz ga z silo zadržujejo v čudnem položaju)?

Pa verjamem da če je pes ogromen oz zelo nemiren, verjetno ne gre brez pomirjeval, ali se motim?


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #225 : 04 September 2008, 06:57:45
Saj o tem je že bila debata, jaz pač osebno mislim, da brez pomirjevala slike niso in ne morejo biti realne (ravno zaradi tega, kar si napisala). Vsak pa se sam odloči.  :)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #226 : 04 September 2008, 08:46:15
Pa verjamem da če je pes ogromen oz zelo nemiren, verjetno ne gre brez pomirjeval, ali se motim?

Ja, se motiš. Jaz sem že videla slike kolkov psov, ki so bile slikane v Zagrebu in so slike popolnoma čiste. Sem pa tudi že videla slike po drugih klinikah, kjer imajo bolj švoh aparaturo in je slika zelo slaba (precej bela in komaj se kosti vidijo), čeprav je bil pes slikan s pomirjevalom (pa ne kolki).

Sicer pa je to res že prežvečena tema  :-\



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #227 : 04 September 2008, 09:15:09
Mislim da je v Zagrebu celo praksa, da ce psa ne morejo dovolj umirit, pac dajo pomirjevalo, ker drugace ne gre..

Drugace pa, mojega smo trije drzali, bil je cisto pri miru in slike so bile cisto jasne. In tak polozaj, v katerem slikajo, je tako ali tako prisiljen, kajti pes nikoli nima tako raztegnjenih tac, uspavan ali ne. Tako da, ne vem zakaj bi lahko bile napacne informacije. Saj se sklepi ne premaknejo v "normalen" polozaj brez displazije, ce pes ni uspavan, in ravno tako potem ne pokaze, da displazije ni, ceprav je. In ce bi bile slike nejasne, in neberljive, in bi bil sum na displazijo, ampak se nebi lepo videlo, bi pomoje slikanje ponovili. In po mojem mnenju se bo displazija pokazala na slikah ce je uspavan ali pa ne. Ampak to je samo moje mnenje, in nobenega ne bom prepricevala da tako drzi. Vsak se naj po svoje odloci.. Jaz pac zaupam zagrebskim slikam, ce se bo pa cez leta pokazala displazija (kar ne verjamem da se bo), bom pa pac priznala svojo zmoto.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #228 : 04 September 2008, 09:58:20
Ta tema je res že stokrat prežvečena.  ::)

Dajmo mal uporabit zdravo pamet: če bi bilo res, da slikanje brez pomirjeval ne da pravih rezultatov oz. slike niso realne, bi ukinili, prepovedali tak postopek, ni res?  ;)  Nisem še zasledila znanstveno utemeljnega članka, kjer bi pisalo, da slikanje brez pomirjeval ni verodostojno. En malo imam na sumu naše klinike, da skušajo zaslužit. Slikanje s pomirjevali je dražje.
 
Vsak naj se sam odloči.

Kristinca & Florinca


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #229 : 04 September 2008, 11:33:02
Jaz sem vprašala samo zato, ker mi je to povedal veterinar na vet faxu v Ljubljani... Ker je 4 leta odkar sem nazadnje slikala kolke/pogačice, me pač zanima ta tema in izkušnje.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #230 : 09 September 2008, 08:28:30
Mene pa zanima, ce kdo ve, ce je tudi kje v EU praksa, da slikajo brez pomirjevala?



Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #231 : 09 September 2008, 12:52:28
Saj o tem je že bila debata, jaz pač osebno mislim, da brez pomirjevala slike niso in ne morejo biti realne (ravno zaradi tega, kar si napisala). Vsak pa se sam odloči.  :)

 :o :o :o No, človek vsak dan kaj novega zve ;).
Sicer pa je bilo  res že najmanj stokrat napisano kako in kaj. Ne razumem, zakaj bi po nepotrebnem omamljali psa, pa še (pre)plačali povrhu ???. Za razliko od mnogih tukaj, ki govorite "le to kar ste slišali" sem jaz enemu psu (prinašalcu) slikala kolke v Ljubljani na kliniki, drugemu (border) v Zagrebu. Prvemu s pomirjevali (sicer brez njih pri njemu itak ne bi šlo), drugemu v Zagrebu "na živo". Rezultat prvega slikanja je bila motna slika, ker je pes trzal, tipu pa se ni zdelo vredno slikat še enkrat; da o tem, da bi si vzeli sekundo časa in ti slike vsaj razložili oz. pogledali psa, ko se je prebujal ::), pozabi. Nasprotno v Zagrebu so bili ful ful prijazni, prestrašenega psa so mi znali tako pomirit, da sem samo gledala, prek delovnega časa smo se še pogovarjali in ker sem doma pozabila rodovnik :-[, so mi na njihove stroške potem vpisali rezultate.... Mogoče sem imela srečo; slišim pa, da so tudi do drugih takšni.
Aja, da pa ne bo pomote, tudi prinašalec je imel dobre rezultate (tista dvojka na enem kolku bi pa mogoče bila enka, če ne bi bilo razmaza). Ampak izbira pri naslednjem psu bo pri meni lahka ;).

Lp, Mateja

P.S.
V Avstriji se na marsikateri privat kliniki da slikat brez pomirjeval, žal pa nimam naslovov.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #232 : 09 September 2008, 13:09:00
Pa pazite pri slikanju da je pes pravilno nameščen, sicer so slike lahko nerealne. Navsezadnje se pošteno plača.
Kar se pa Zagreba tiče ni tako da ima tam kar vsak pes A kolke (vem za od zelo dobrih do slabih rezultatov), je pa res da se jih da pri enem vetu kupit.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #233 : 09 September 2008, 13:11:49
mi lahko prosim kdo pove, kako slikajo kolke brez pomirjeval ali narkoze (velja tudi za slikanje pogačic recimo)? Meni so razlagali na veterini v Ljubljani, da v primeru slikanja brez česarkoli, sklepi in vezi niso sproščeni in lahko pride do napačnih informacij...

ja že to je stvar interpretacije, kdaj so informacije napačne    ;)

mene, ki rabim vedet kakšno je stanje sklepov za delo in ne za vzrejo npr ne zanima, kakšni so sklepi v stanju "sproščenosti" , "spanja" ali "zafiksanosti", ampak me zanima v kakšni poziciji so, ko je pes buden in pri sebi ( in med delom, ko nastajajo obremenitve )  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #234 : 09 September 2008, 13:14:40
Ali je pes pri miru ali ne (tudi če se ga prisilno drži), nima veze, ker morajo biti mišice in vezi sproščene, da so kosti res v takem položaju, da na njih nič ne vpliva. Nihče mi ne bo rekel, da je ob takem manevru, ko psa drži par ljudi, pes lahko tako sproščen. Še ko sem imela jaz sama pregled kolena nisem mogla držati sproščeni mišic (čisto podzavestno), pa sem vedela, kaj me čaka - močno dvomim, da pa je kakšen pes pri takem pregledu tako sproščen, da bi res sprostil mišice.

Ocenjevati metodo po sliki (ali je jasna ali razmazana) pa nima smisla, ker je to že drugi nivo (manj bistven) - če slika ni ok, se pač ponovi slikanje. Če pa je slika že v osnovi napačno posneta (pes ne drži sproščenih mišic, pa ti tudi jasna slika ne da realnih rezultatov.

Meni je bilo pomembno, da dobim prave rezultate in ne "najboljše" rezultate, zato sem slikala pri nas. Rezultatom iz Zagreba pa ne zaupam, ker vem za več primerov, ko so v Zagrebu ocenili kolke z A1, potem so pa psa zaradi težav peljali slikati še pri nas in se je izkazalo, da ima kar hudo displazijo. Komu verjet? Aja pa mimogrede baje se v Zagrebu da dobiti oceno tudi brez slikanja - samo plačaš in ti vpišejo kar hočeš. To je pa sploh realno, a ne.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #235 : 09 September 2008, 13:22:08
Ok, men pa samo nekaj ni jasno..

Slikanje kolkov in komolcev + ocena je v Lj okoli 200€.
Slikanje kolkov in komolcev + ocena je v Zg okoli 50 €.

Razlika med njima pa je samo v pomirjevalu. Kaj zdaj to pomeni, da pomirjevalo stane 150 € ?? ???

Al so nasi "strokovnjaki" toliko bolj usposobljeni, da je njihova ocena toliko vec vredna?




Princ

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #236 : 09 September 2008, 13:46:52
Saj pravim, kakor komu paše ::). Dejstvo je, da moj pes ni bil pravilno doziran, zato ni imel sproščenih mišic. Če bi bil rezultat B ali C, bi verjetno ponovila slikanje, tako ga pa nisem.


Rezultatom iz Zagreba pa ne zaupam, ker vem za več primerov, ko so v Zagrebu ocenili kolke z A1, potem so pa psa zaradi težav peljali slikati še pri nas in se je izkazalo, da ima kar hudo displazijo. Komu verjet? Aja pa mimogrede baje se v Zagrebu da dobiti oceno tudi brez slikanja - samo plačaš in ti vpišejo kar hočeš. To je pa sploh realno, a ne.
Poglej. Pri psih lahko pride do deformacij oz. poškodb tudi kasneje, a ne? Ne verjamem, da se aparatura tako zmoti in v tako velikem številu psov kot jih ti poznaš ???. Pa mimogrede: tudi pri nas je kupiranje menda prepovedano, pa je povsod polno mladičkastih kupirancev; samo za primerjavo ;).
Psi so pač ogledalo vzreditelja oz. lastnika. In nekateri pač nimajo nobenih moralnih zadržkov, da za svoje pse tako ali drugače naredijo vse, da dobijo nevemkake šampionate ali da čimdražje prodajo mladiče >:( >:( >:(.
In brez skrbi, tudi meni je pomembno, da dobim najrealnejše rezultate, čeprav po npr. treh klinikah zgolj zaradi primerjave (in v istem času) zato ne bom hodila. Kot verjetno noben izmed nas ;). Izjema so seveda poškodovani oz. kakorkoli drugače deformirani psi, pri katerih se pač potrudiš in mu nudiš najboljše, najbolj priznano.

Lp, Mateja




*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #237 : 09 September 2008, 14:28:55
Ja pomirjevalo pride mislim da skoraj dražje od samega slikanja.

No vsak naj slika kakor hoče. Jaz vem, kaj hočem in to je realna ocena - sploh za vzrejo. Če bi pa rabila le okvirno oceno, bi pa slikala pri nas brez pomirjevala.

Huda displazija je v veliki meri dedna in nihče me ne bo prepričal, da se je pes v 1 mesecu tako poškodoval (brez da bi sploh kaj takega počel), da bi bili prej kolki super A1 potem pa kar naenkrat D ali E. Pa tu ne govorimo a napakah aparature, ampak napakah postopka - aparatura posname tisto, kar ji je dano.

Ne vem pa kaj ima vse to veze s kupiranjem.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #238 : 09 September 2008, 15:24:28
Ma ne vem kaj delajo na teh slikanjih  ::).
Moj malinois je bil slikan za mojo informacijo in je imel tedaj 0- zdajšnja A1.Potem je imel neke probleme z gibanjem in nenadoma so na slikah na LJ kliniki videli displazijo  :-\ , na drugi kliniki na slikah premaknjeno vretence v hrbtenici......pol se je izkazalo ,da ima borelijo.
Čer dve leti je bil slikan kolke za vzrejo in je imel spet sliko 0/0  :o.
Vsa slikanja so bila s pomirjevalom  8).

Kao "premaknjenih" vretenc nismo ponovno slikali,ker se mi zdi ,da so bili najbolj premaknjeni veterinarji... ::).

Glede "pravilnosti pozicije kolkov za slikanje " pa se tudi že dolgo sprašujem- namreč pasji kolki niso nikoli naravno v taki poziciji, kot jih naštimajo za slikanje. Celotna veterinarsko/vzrejno/kinološka zgodba okoli kokov se mi zdi precej dvomljiva  :-\.

Ne trdim, da preverjanje stanja sklepov v celoti ni pomembno za vzrejo ampak mnogo teorij, diagnoz in sistemov ocenjevanja se mi zdi nadvse skreganih z realnostjo  ;).


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #239 : 10 September 2008, 00:30:58
Slikanje kolkov in komolcev + ocena je v Lj okoli 200€.
140€.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.