Evropska specialna razstava za tibetanske pasme

A-Tsa-Rja · 2953

A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Evropska specialna razstava za tibetanske pasme

Potekala bo v soboto, 02.10.2010 - popoldan na celjskem sejmišču v okviru EDS-ja.
Pasme:
- Lhasa Apso
- Shih Tzu
- Tibetanski španjel
- Tibetanski terier
- Do-Khyi

Več si lahko preberete na http://www.tde2010.si/

Če se še kdo ni prijavil, ima čas do 5.9.2010 ;)



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 10 September 2010, 14:52:55
Mene pa zanima glede junior handlinga. Tam kjer so roki prijav, je naveden tudi junior handling. Ker sem zamudila prijavni rok na "glavni razstavi" me zanima če se torej lahko prijavim sem. Ali moraš nujno tekmovati s tibetanskim psom? In ali mora biti  le-ta prijavljen na specialko?  :)


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 10 September 2010, 20:23:08
Ja lahko se boš prijavila, prijave se bodo namreč pobirale na razstavi v pisarni. :) Ja mora biti tibetanska pasma, vendar ni nujno da je prijavljen na specialko. Ni pa ravno priporočljivo, da prideš npr. s prostiženim shih tzu-jem ali pa lasičem. :) Če ne boš našla nobenega primernega psa, ti lahko pomagam ga najdit. :)



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 10 September 2010, 22:16:39
Aa hvala za odgovor  :) Glede psa bi pa res prosila za pomoč. Ne poznam namreč nobenega primernega  :-\
Boš tudi ti tekmovala na specialki?  :)


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 11 September 2010, 08:34:15
V redu, poišči me med potekom specialke pa če bom mela kaj časa vmes ti ga bom takrat poiskala, drugače pa potem pred BIS-om. Ja jaz bom verjetno tekmovala, če mi bo to seveda dopuščal čas. :)



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 11 September 2010, 22:47:55
Najlepha hvala za ponujeno pomoč (: Si bom najprej probala sama še pred razstavo najti kakšnega tibetanca, če pa mi ne bo uspelo, te bom pa na razstavi lepo prosila za pomoč. Še nekaj me zanima... Na strani od evropske sem pod specialkami gledala in piše, da se bojo na razstavi psom podeljevali neki "čudni" nazivi. Zdaj bom verjetno izpadla hudo trapasto, ampak a mi lahko nekdo prosim pojasni kaj pomeni SKAR, SKAR-MO, AWA SKAR in AWA SKAR-MO?  :-[


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 12 September 2010, 10:16:03
Ja to bo  EVROPSKA SPECIALKA ZA TIBETANSKE PASME ki je samo enkrat na leto, vsakič v drugi državi. Zato se na tej razstavi podeljujejo poleg običajnih še malo neobičajni nazivi.

CAC in PRM ostajata, prav tako tudi BOB. Potem pa imamo še AWA SKAR  in AWA SKAR MO, najboljša mlada psa, prvi naziv za samca drugi za samico. Dobijo ta naziv pri vseh pasmah PRM.  Potem pa imamo še SKAR in SKAR MO  to je pa naziv za najboljšega samca in samico (izmed vseh ki so dobili CAC pri posamezni pasmi).

v dobesednem prevodu je to tibetanščina in pomeni AWA SKAR (mlada (moška) zvezda), AWA SKAR MO (mlada (ženska) zvezda), SKAR (zvezda (moška)), SKAR MO (zvezda (ženska).

Hehe upam da je sedaj kaj bolj jasno. ;D Se pa vsi ti nazivi podeljujejo pri vseh pasmah.




Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 12 September 2010, 10:44:52
Ula, a bo za specialko tudi statistika objavljena?



Lissa

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 12 September 2010, 13:42:56
Aa, zdaj je pa jasno, ja. Hvala za obrazložitev  ;D
Na Tibetanščino se res ne spoznam preveč  :P


A-Tsa-Rja

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 12 September 2010, 13:46:29
Ja načeloma bo statistika, več pa sporočim v sredo.

Ni problema Lissa ;)