Rally obedience, KD Maribor, 19.9.2010

ursika · 12224

ursika

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
: 02 September 2010, 12:56:47
Vabljeni na 5. državno tekmo v Rally Obediencu, ki bo v nedeljo, 19.9.2010 na vadbišču Kinološkega društva Maribor.
 
Rok prijave: 15.9.2010
Prijavnice pošljite na email: [email protected]

Dodatne informacije: 031 873 364 (Nina)



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 17 September 2010, 09:39:54
URNIK nedeljske tekme:

7.45 - 8.30  - prijave
9.00 - pričetek tekme
9.00 - 10.30 - ROI
10.30 - 11.30 - ROII
11.30 - 12.00 - ROIII
12.00 - 12.30 - ROIV
13.00 - razglasitev rezultatov in podelitev nagrad

Na vpogled za sodnika morate imeti delovno knjižico, izkaznico o opravljenem strokovnem izpitu - BBH (tisti ki delate na tekmi izpit), člansko izkaznico, rodovnik, potni list.

Za psi pobirajte iztrebke tako znotraj poligona kot izven. Za vsako nastalo škodo, ki jo napravi vaš pes, odgovarjate vi.

Želim vam obilo sreče.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 17 September 2010, 12:29:44
Mimogrede, kako pa to, da je potrebno imet rodovnik sabo?  :-[

Pa a bo objavljena startna lista?  :-[

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 17 September 2010, 12:40:18
Pravila, pravila, to po pravilniku mora imeti sodnik na vpogled, zato smo tud napisali, ker tudi po pravilniku, bi moral preverit, če se vsi podatki ujemajo itd. Zaj ne vem, če so že kdaj to gledali in koliko je to v praksi, ker sama nisem v tem, držim se samo pravil  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #4 : 17 September 2010, 13:05:11
A to še vedno piše v pravilnku al kaj ???  Pa saj so vsi podatki v DK ::). Jaz se spomnim, da sem na začetku vlačila kopijo rodovnika s seboj po tekmah, ampak mislim, da sem jo kasneje ven fliknila. Eh ::)

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 17 September 2010, 13:14:35
Ja, če so nam dali aktualni pravilnik, ja. Saj ni to edino čudno pravilo, saj VSE piše v delovni knjižici.


Štartno listo bom danes prepisala in dala sem na forum, ker drugače na stran kluba je ne morem objavit v tako kratkem času, imamo namreč tehnične težave  :-[

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #6 : 17 September 2010, 13:35:55
Na vpogled za sodnika morate imeti delovno knjižico, izkaznico o opravljenem strokovnem izpitu - BBH (tisti ki delate na tekmi izpit), člansko izkaznico, rodovnik, potni list.

Jaz mislim imet sabo točno to, kar imam za vse tekme: delovno knjižico in zdravstveno.
Če to ne bo dovolj, bomo šli pač samo pa kosilo (z denarjem za štartnino) in izlet  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 17 September 2010, 13:48:08
Jaz mislim imet sabo točno to, kar imam za vse tekme: delovno knjižico in zdravstveno.
Če to ne bo dovolj, bomo šli pač samo pa kosilo (z denarjem za štartnino) in izlet  8)

 glede na vreme se bomo mogoče vsi znašli na kakšnem kosilcu namesto na tekmi :D

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #8 : 17 September 2010, 14:19:07
glede na vreme se bomo mogoče vsi znašli na kakšnem kosilcu namesto na tekmi :D


Jaaaaa, Mimi bi itak tudi raje jedla kot Rally delala. ;D

Ma, jaz ga tudi nikoli nimam, kopijo itak pozabim dat delat, originala pa ne vlačim s sabo. Če pa zato kdaj ne smem nastopit pol pa pač nič. :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #9 : 17 September 2010, 14:23:25
Pa pravilnik ni posodobljen, ker če se prav spomnim po novem ne smeš imeti povodca vidnega, ga moraš dat v žep. Tam pa še piše, da lahko visi z rame. :)

No, pa če smo že natančni, nikjer ne piše, da ne smeš imeti v žepih priboljškov, igrač, kdovečesaše :P, ampak da tega na progi ne smeš uporabljat. :D



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 17 September 2010, 14:23:46
Kdo pa je pravzaprav prišel na to bistro idejo kaj vse moramo imet sabo ? (Kmalu bo dodan še rojstni list vodnika in največ 7 dni staro potrdilo da si HIV negativen :D ) .
Lahko tudi na ZS  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #11 : 17 September 2010, 14:31:32
Kdo pa je pravzaprav prišel na to bistro idejo kaj vse moramo imet sabo ? (Kmalu bo dodan še rojstni list vodnika in največ 7 dni staro potrdilo da si HIV negativen :D ) .
Lahko tudi na ZS  8)

Ne, saj mislim, da noben ni nič rekel o tem, ampak je naša Felina za ziher raje to zapisala, da ne bi bilo kaj...Je ona natančna. :)
Če se motim pa me naj popravi.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 17 September 2010, 14:50:24
Jaz sem pa naredila B-BH junija in dobila delovno knjižico ( sem dala kopijo rodovnika, in čip).
V knjižici so vsi podatki napačni:
ime napačno napisano ( rodovniško)
čip narobe napisan
tetovirna in vpisna številaka tudi napačni

Tako da ne vem, če so podatki vedno točni. jaz sem knjižico vrnila - zdaj sem pa brez nje. ne vem do kdaj

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 17 September 2010, 18:03:17
Martina isto je bilo z mojo knjizico.. Sem cakala vec kot dva meseca nanjo, a potem ugotovila, da je narobe napisanih pol podatkov.. Isto narobe rodovnisko ime, narobe cip in tetovirna stevilka..  ::) So mi sicer v klubu rekli, saj to ni pomembno, ampak sem jim lepo povedala, da ce mislim naprej tekmovat, da hocem pravilne podatke. In sem potem sama poslala knjizico nazaj, spet cakala kaksen mesec, in dobila novo, s pravilnimi podatki.. Se pa ne spomnem, da bi na kaksni tekmi celo kdo preverjal ce podatki ustrezajo..

Na koncu koncev pa mislim, da bo tale udelezba v nedeljo res zelooo majhna, kajti ce se bo takole nadaljevalo, midva ne bova prisla. Sploh vprasanje, ce bova lahko prisla, glede na to, da je zasavje poplavljeno, verjetno celjska dolina ni dalec za nami..  ::)

A v takih primerih, v takih izrednih razmerah, se pa tekme res ne da odpovedat in prestavit??  :-[ (ce so lahko Not padu prestavl...  :P :P :P)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #14 : 17 September 2010, 18:32:22
Jaz bi tudi prestavla tole tekmo. Nam Savinja resno grozi, tako da bo last minute odločitev a pridemo rally vozit po blatu al bomo kakšno vodo iz kleti črpali  :(

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 17 September 2010, 20:20:33
Rodovnikov ni treba imet na tekmah. Psi so itak čipirani in s tem označeni. Mogoče je mišljeno kvečjemu, če bi kdo želel vpis izpita v rodovnik?
Je to mišljeno iz tega dela pravilnika:
"Vodja prireditve (VP)
...Njegove naloge so:
...zadolžen je za delovne knjižice, rodovnike, knjižice o cepljenju in kadar je zahtevano, potrdila o 
  zavarovanju...."
?

Kaj mora imeti udeleženec tekme s sabo piše pa samo tole:

"...udeleženec je dolžan imeti veljavna vsa veterinarska potrdila in potrdila v zvezi z zaščito živali, ki jih zahteva organizator,..."

"...Cepljenja
Potrdilo o obveznih cepljenjih (knjižico o cepljenjih) je potrebno pred začetkom preizkusa na zahtevo predložiti sodniku oziroma vodji prireditve..."

"...Delovna knjižica
Ob prijavi na tekmovanje je vodnik dolžan za vsakega psa predložiti njegovo delovno knjižico. Brez delovne knjižice udeležba na RO prireditvi..."

hehe na koncu tega stavka v pravilniku manjka "ni mogoča"  :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 17 September 2010, 21:07:39
martina o. in ovcka, če sta dobili knjižici z napačnimi podatki, to pomeni, da so že v klubu, v katerem sta opravljali izpit podatke narobe vpisali v program Kinos pred izpitom ;)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 17 September 2010, 21:11:04
martina o. in ovcka, če sta dobili knjižici z napačnimi podatki, to pomeni, da so že v klubu, v katerem sta opravljali izpit podatke narobe vpisali v program Kinos pred izpitom ;)

Ja, vem, ker smo sli skupaj preverjat podatke, in potem videli napako (so ze narobe z rodovnika prepisali  ::)).. Ravno zato je bil takrat tak odgovor, "saj to ni tok pomembno, pusti tako kot je"  ::)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #18 : 17 September 2010, 22:09:17
Ja pol bo pa kdaj velika mednarodna tekma al pa svetovno, ko dejansko pogosto preverjajo rodovnike in čipe pa bo štala. Bolje, da se ujemajo podatki v knižici z resničnimi.
Vreme: "by the way"- sin trenira nogomet. Dobili smo obvestilo, da ta vikend vse tekme odpadejo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 18 September 2010, 10:07:48
Tako da ne vem, če so podatki vedno točni. jaz sem knjižico vrnila - zdaj sem pa brez nje. ne vem do kdaj

Zato pa je potrebno pred izpitom podpisovanje kataloga, da vsak zase preveri resničnost podatkov in potem se spodaj podpiše in s tem jamči, da so podatki točni in ta list s podpisi dobi sodnik in tile isti podatki se nato  pošljejo na zvezo in nato iz programa sprintajo v knjižico, ki jo izdajo.

Problem je tudi, ker RO nima skupne baze tekmovalcev (tako imamo na agilityju) in si jo more vsak klub zase ustvarjat in tako ob vsakem vnosu, če še nisi tekmoval na tem klubu, lahko pride do napake in potem je na organizatorju, da te resničnostne podatke na dan tekme terja, ker katalog pa more biti popoln in potem tudi podatki na rezultatih, ker če ne prej, te terjajo po tekmi.  ;) 

Aja, pa še to.....glede vremena....pri nas malo še nekaj škropi, poligon je moker, ni pa stoječe vode na njem. Sploh ne vem kaj naj glede teh vremenskih razmer  :(

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 18 September 2010, 10:20:04
Pa še obljubljena štartna lista:
ROI
1. Burgar Maja, Aska
2. Uranjek Nina, Luna
3. Vadlja Sibila, Mimi
4. Skulj Katja, Minny
5. Obal Radovan, Timi
6. Štrukelj Maja, Gingerbell...
7. Tesovnik Neža, Neon
8. Brunčič Ana, Xsara...
9. Jug Klavdija,... Aika
10. Horvat Aleš, Maxi
11. Omulec Ivas Edita, Anahita ....
12. Kramar Urška, Buci
13. Gaborovič Svitan, Nara

ROII
14. Krajnc Rosana, Liwa
15. Gregoričč Tjaša, Raa
16. Pintar Renata, Boris
17. Lončar Maja, Rea...
18. Kovačič Maja, Cosmo
19. Straus Ajda, Didi
20. Strunčnik Tanja, Ago...

ROIII
21. Krajnc Rosana, Uli
22. Trbojević Melinda, Arna

ROIV
23. Šen Jasna, Grom
24. Gregorič Tjaša, Day
25. Straus Maja, Nel

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #21 : 18 September 2010, 11:19:37
Aja, pa še to.....glede vremena....pri nas malo še nekaj škropi, poligon je moker, ni pa stoječe vode na njem. Sploh ne vem kaj naj glede teh vremenskih razmer  :(

Saj dez nobenega ne moti pretirano (no, vsaj mene ne), ta vikend je vecje vprasanje kako sploh pridit do Maribora.. Mi smo z dveh koncev odrezani od celjskega konca (Lasko, Trojane), ne vem kaksno je stanje cez hrib v Preboldu..  :-[

Kakorkoli ze, ravnokar prispel mail, da je tekma prestavljena na naslednji vikend.  :o Tako da, bravo organizatorji, za edino pametno resitev!!  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 18 September 2010, 11:21:41
Zaradi izrednih vremenskih razmer in zelo slabih obetov, po odobritvi sodnika g. Polajnarja in g. Puša, se jutrišnja tekma prestavlja na prihodnjo nedeljo, tj. 26. 9. 2010. Urnik in štartna lista ostanejo enaki.

Upam, da nimate prevelikih nevšečnosti zaradi nastalih razmer.

Lp,
Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #23 : 18 September 2010, 12:01:38
No, navsezadnje pa bo le kosilo namesto tekme. ;D :)





skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #24 : 18 September 2010, 22:19:03
A bojo možne nove prijave?


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 19 September 2010, 13:07:18
 :D :D :D :D :D :D :D

Od 25. prjavljenih sta samo dva možakarja!   8)


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #26 : 19 September 2010, 13:08:41
:D :D :D :D :D :D :D

Od 25. prjavljenih sta samo dva možakarja!   8)


Lp Z.

To je celo visok procent! :D
Ponavadi ni nobenega.  :o ;D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #27 : 19 September 2010, 13:09:34
Pe celo trije so! :D



Živa

  • *
    • Prispevkov: 549
    • Točke: 4
  • Živa & Grom
Odgovori #28 : 20 September 2010, 10:53:49
A bojo možne nove prijave?

Dodatne prijave so možne do jutri, 20.9.

LP Jasna, Živa, Grom in Rea

I’m trying to catch up with my dog…


Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #29 : 20 September 2010, 14:14:31
Do jutri, 21.09., ali do danes, 20.09?   :-[ :P