Človek kot vodja krdela

Sims · 1274

Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
: 18 September 2010, 15:36:48
Kdaj pes začuti in se zaveda, da je človek (njegov gospodar) vodja krdela oz. alfa? Ali to vejo že mladiči ali se za odnos vzpostavi tekom šolanja in vzgoje? Koliko mora biti pes star, da ločuje, kaj je prav in kaj ne?



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 September 2010, 17:51:09
Ta odnos moraš postaviti že takoj pri mladiču. Tudi to, da pes ločuje kaj je prav in kaj ne - takoj je treba začet. Največjo napako dela(mo) lastniki ravno pri mladičih. Ko začne delat neumnosti in se mu smejimo, kao kok je luškan. Ne, takoj je treba postavit meje. Kar mu ne bomo pustili ko bo odrasel, mu ne smemo pustiti niti ko je majhen.

Jaz sem Starja preveč razvadila. Npr. ko je vedel, da je čas za sprehod je šel po nahrbtnik in mi ga prinesel. Itak, ful luštno, smešno se mi je zdelo kako točno ve, da je toliko ura. Potem pa sem zvedela, da je to največja napaka - ker mi je on določil, kdaj gremo na sprehod. In smo to ukinili, čeprav mi gre še sedaj na smeh ko ga vidim. Takšne malenkosti so ful pomembne.

Ti določuješ kdaj se začneta igrat in kdaj nehata. Ti določiš kdaj se gre na sprehod. Ti določiš ali gre lahko k psu, ki prihaja nasproti ali ne....



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2 : 18 September 2010, 18:26:44
Imaš pa ljudi, ki gredo v drugo skrajnost. Obsedeni z mislijo o tem , kako pes samo čaka, da bo prevzel vostvo.

Važno je, da se s psom ukvarjaš in ga vsakodnevno zaposliš-četudi s tem, da ti odpira vrata ali prinese čevlje. Nekaj pač-vsak dan. Niti ti ni treba brskat po skledi med obrokom-ampak so druge zadeve, kot je doslednost pri vseh pravilih in opravilih, ki jih postaviš in seveda pravilna igra (obilo igre) in dnevno zaposlen pes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!