Veliki švicarski planšarski pes [Grosser Schweizer Sennenhund,Great Swiss Mountain Dog]

Chantall · 517309

matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Nisem govoril o plastenki, ampak o šprici (ne vem kako se reče pravilno) s pumpico. Ja glej, tako je treba narediti, kot če jo z zatezno cukneš pa da se ne boji zatezne vedno, ko jo vidi. Ali pa če jo za kožo na zatilju primeš, moraš tako narediti, da se ne bo vedno bala roke, ko bo šla na njeno zatilje. A razumeš, kaj hočem povedati?

Sej nisem rekel, da je to s pumpico najboljši način, samo na pamet mi je padlo v momentu... Itak, da so boljši prijemi. Če sem malo zloben, bom pa rekel: Če ste jo pa vsepovprek polival na polno pa valda, da je psica travmo razvila.

Če že s pumpico- jo v trenutku, ko grize na hitro špricneš in skriješ pumpico, tako da psica samo nekaj neprijetnega doživi in sploh ne ve, od kod je to prišlo. Skratka, da poveže samo grizenje s curkom, garant ne bo več grizla. Nekako tako, težko napišem cel postopek.

lp

Matej



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Nisem govoril o plastenki, ampak o šprici (ne vem kako se reče pravilno) s pumpico.


Otroška vodna pištoilca, se ok obnese  za špricat psa, če boste to metodo uporabil;) Pa zdaj je taka sezona, da se na vsakem koraku prodajajo.




nezzek

  • *
    • Prispevkov: 698
    • Točke: 2
  • Moja Bella in Murka :-*
Želel je sodniku povedat, da tisti pes ni tako lep.. kako ne razumeš te govorice!? :D :D ;)

Ni lepšega od španjelskega pogleda in njegovega mahajočega repka :-*

Nekaj več o Belli in Murki, in o pasmah ang. koker španjel ter bavarski barvar: http://nezzek.webs.com/
My Dog & Junior Handling: http://doghandler-neza.yolasite.com/


aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
mi smo improviziral in smo naredili mini luknjico na pokrovu plastenke, enak efekt kot vodna pistolca,..in to sem naredil parkrat ko sta bila psa mala, ko sta delala kaksne neumnosti...nismo ga zalival  ;D

Treba je orožje ( vodno pistolco ) oz plastenko skriti,da pes ne vidi,in se potem res neumnosti poveze z necim neprijetnim- curkom  :D




LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA


Nam je ful pomagal halti

Kaj pa je halti? Jaz sem ji dala oprsnico, povodec pa imamo tisti podaljšljivi - a se temu reče halti? Sem "nova"  :-[

lp
Jasna



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0


Ampak imaš ga lahko samo na navadnem štriku in ne na fleksiju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Za haltija je potrebno prej navodila prebrat in psa postopno navadit. Če poguglaš boš našla PDF link od KD KRIM-fajna navodila.
Fleksi je pa sranje po domače povedano, prav nauči psa vlečenja, tak občutek imam. Je boljši navadni cca 2M povodec, potem na kakem travniku mu daš pa gor 10M povodec, pa se oba zlavfata, naigrata. Preverjeno se tudi ti zeeelooo razgibaš, ko šprintaš z 10M štrikom v roki. ;D Razen če pes uboga na odpoklic in je lahko fraj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ali je bi velenjski švicar tudi na razstavi? Heart ali kako že ???

Kar se tiče prijemanja za vrat-NIKAR, to se dela s plenom.
Psica je še mladič, njeno energijo usmerite v igro, učenje. Imejte pri roki njene igračke, kako cufo ipd. In se večkrat poigrajte, delajte že zdaj vaje za samokontrolo, kupite hišni boks in jo dajte v boks da se umiri-tudo ko jo grizljavost preveč razvname. Klikajte oz nagrajujte kaka prikupna vedenje, obračanje, prevale, pozornost na vas (gledanje v oči) pa na sprehodu se ji skrivajte za grmovjem in ko pride do vas IGRAAA ali priboljšek, horunsko veselje....Več ko se boste ukvarjali z njo, bolj bo utrujena in utrujen pes je priden pes ;)

Pa obilo žvak.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Hvala za nasvete! Povodec imam, a se mi zdi, da je težak, da ji oprsnico obrača, če ni napet - zato sem kupila še fleksija. Bom pa danes kar poskusila s "ta pravim". Kar se pa haltija tiče: izgleda mi tako, kot da psa boli, če zategne?  :( Je primeren že za še ne čisto 3 mesece starega mladička?

Lp
Jasna



Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Hojla Lia. Jaz pa mislim, da si se pravilno lotila problema. Jaz bi jo tudi nezno prijela za gobcek in ji rekla "ne". Pol bi nadaljevala hojo in bi jo ignorirala minutko. Potem bi vzela igraco in se poigrala z njo in jo za pravilno igro nagradila. In tako vsakic. Da bo punca razumela da s skakanjem v noge in grizenjem ne pridobi tvoje pozornosti. Ker ce v zameno takoj dobi igraco se bojim, da se bo prej potrjevala kot obratno.
In tako kot je rekla Cara- zdaj je ze cas za ucenje osnovnih stvari poslusnosti in kopico trikcev. Brez nobenih ukazov, zgolj z nagrajevanjem vedenja. In vse to bo utrdilo vaso vezo s psicko, njeno pozornost do vas in ce bo za dolocena vedenja nagrajena  bo ta brez nagrad sama opustila. Recimo ze sedaj lahko en obrok potalate med ucenjem "glej". Vedno ko vas pogleda v oci, dobi briket. Enostavna vaja, ki pa dobro gradi pozornost psa.
Pa dejte res raje uporabljat navaden povodec, ker ze zdaj lahko postavite dobre temelje, da ne bo kasneje problemov z vlecenjem.

Z Leio sva pa glih kar od vetrinarja. Leia se je od ultrazvoka konec aprila zredila za 4,5 kile, s tem da ni debela. V celi nosecnosti okoli 7,5 kil.  ::) Boga moja piska bi rada laufala okoli, samo kaj ko po 10 minutah ne gre vec.  ;)

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
En obrok za učenje - fajn ideja, hvala Balu. Bom kar zvečer sprobala (kosilo je že mimo). Povodec bom pa res zamenjala - škoda le, da je takšno vreme. No ja, danes je Lia dokazala, da je dež prav nič ne moti.
Sem pa bila danes v eni od "živalskih" trgovin in so mi odsvetovali haltija - menda se pri tej zadevi lahko celo zgodi, da si pes pregrizne jezik  :'(

Lp
Jasna



Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Ne poznam halti ampak pri Gentle leaderju si ga zagotovo ne bo.

http://www.buygentleleader.com/View.aspx?page=dogs/products/behavior/gentleleader/description

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Jaz osebno haltija ne uporabljam in ga tudi ne bi. Niti ne vidim smisla v "problemu" Lie. Psicka je mladicek, ki se uci kaj lahko in kaj ne v svetu ljudi. Skusa se igrati tako kot se je s svojimi brati in sestrami ...nauciti jo je treba kaksna je igra z ljudmi in kako v njej zadovoljiti svoje potrebe. Z veliko mero pozitivizma in vztrajnosti.
Nagrajujte s priboljskom/briketkom vedenja, ki jih kasneje zelite. Ne vem...ce se vsede jo nagradite, ko se uleze, ko da tacko. Za vsako zazeleno vedenje naj bo nagrajena s priboljsko/besedo (naprimer "ja") in bozanjem. Ker bo za dolocena vedenja nagrajena jih bo zacela kasneje sama ponujati in kasneje lahko ta vedenja dobijo ime.
Za igro so super vrvi za vlect ali temu primerno trpezne igrace. Psi to izredno radi delajo (vlecejo) in se s tako igro tudi potrjujejo.  Igraco vlecete po tleh kot plen in ko psicka vlece ponujate samo toliko sile, da je igraca nategnjena. Psicka naj vedno zmaga in si igraco zmagovito odnese. To veckrat ponovite. Ko zelite koncati igranje pac igraco odstranite.
Poglejte tudi pod "vzgojo mladicka" tuki na forumu
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?board=64.0

Mi pa jutri odhajamo v Bratislavo se malo na razstave.  ;D

Lp Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


Balu

  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 0
Mi smo nazaj iz Slovaske...Klarkec je dokoncal svoj Slovaski sampionat, prejel pokalcek in naziv Middle eastern european winner. Medtem ko je divjal zuni orkan smo mi bili hvala bogu v halah.  :-\

Se dve slikici nase Leicke od danes- 7 teden.





Lp Ziva

“So you're trying to be down basically,” deadpan, “because I don't deal with down at all.”


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Čestitke za Klarka in srečno z mladički  :).

Predstavljamo pa vam tudi enega izmed Valovih naslednikov- samčka z imenom Lars. Mali je pravi pozerček  :).




lp

Matej



LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Pravi lepotec.

Njegova sestrica pa nič manj  ;)

Lp
Jasna



aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Če še obstaja kaj lepšega kot ti mali "švicarji"....nevem  ;D
Res so lepi!



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Obstaja, obstaja :) Mali bernčki  ;D ;D :D ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Obstaja, obstaja :) Mali bernčki  ;D ;D :D ;)

Seveda tudi - saj so si malo v žlahti - eni bolj, drugi manj kosmati  ::)

lp
jasna



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
To je blo mal heca, da se razume.  ;) Pač vsak ima svoj okus, jaz prisegam na dlako :):)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
se razume, jasno  :)



matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Ej Rožica, kaj pa delaš v tej temi, tukaj smo bolj kratkodlaki  :). A bi nam rada ufurala bernčke a? Najboljš, da v bernsko temo eno švicarsko sliko prilimam, da vidim, če še obstajajo kratkodlaki bernci, hahaha.



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Ja, Matej, to je moj namen  ::) ::)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


matej80

  • *
    • Prispevkov: 163
    • Točke: 0
Pravilno pravilno, treba je res tudi bernce malo nazaj popularizirati, zdaj se menda že govori med ljudmi, če so bernci dolgodlaki švicarji  :)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Bernci so na žalost še vedno precej popularna pasma, pa tistega tvojega o dolgodlakih švicarjih še nisem slišala  :P :P

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Ja naš je ze tudi bil kratkodlaki bernc...ena gospa se je enkrat naredila pametno pa mi pametovala da je to apenceler, in bolj kot sem ji govoril da je to švicarski planšarski pes,pa ji razlagal  o tem psu,bolj mi je ona razlagala da je to apenceler   ;D ;D. Bil pa je že tud križanc rotvajlerja pa nevem kaj vse  >:( ;D




LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
Naša mala je doslej bila tudi appenzeller, berner, veliki švicar pa še nikoli. Ampak zmeraj je bilo na koncu rečeno: "kako je lepa"!  ;D



aljaž

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Ja...svašta se spomnejo kaj vse bil lahko bil ta pes ja  ;D

Drugače je pa res...vsi rečejo ali:
1. Vau, kako je lep
2. Kako veliko glavo ma  ;D
3.A je hud,a me bo ugriznu  ;D ;D



LiaMB

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • LIA
je pa tudi res, da v našem koncu (Maribor in okolica) še nobenega velikega švicarja nisem viidela...



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Ej Rožica, kaj pa delaš v tej temi, tukaj smo bolj kratkodlaki  :). A bi nam rada ufurala bernčke a? Najboljš, da v bernsko temo eno švicarsko sliko prilimam, da vidim, če še obstajajo kratkodlaki bernci, hahaha.

Da se ne bosta kregala... Mešanica obojih... >:D


Pa še ena Diva... :P


Lp Neca :)

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si