Bula po injekciji

zoe · 11962

zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
: 08 Oktober 2010, 21:26:28
Pozna kdo kakšen nasvet, kako bi hitreje odpravila bulo na telesu, kjer je bila vbrizgana injekcija? Če se to sploh da.

Ginny je ob šivanju tačke dobila nekaj vbrizgov in ima zdaj precej veliko bulo :(

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #1 : 08 Oktober 2010, 21:28:13
Verjetno je nastal hematom, ki bo sam izginil, vendar bo trajalo nekaj časa.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 08 Oktober 2010, 21:42:35
Lahko probaš s Hepan gelom ;)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #3 : 08 Oktober 2010, 22:26:01
To se ji vedno naredi tudi po cepljenju pa sem iskala nekaj s čimer bi ji lahko pomagala. Hvala ninci, bom probala :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 07 Februar 2011, 20:59:45
Kolko časa pa traja, da zgine bula po cepljenju? Naš je 6 dni po cepljenju pa ima še vedno bulo.....



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #5 : 07 Februar 2011, 21:33:18
Po mojih izkušnjah ful dolgo, lahko več mesecev. Bulico lahko nežno masirate, da povečate prekrvavitev in tako naj bi hitreje zginila :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 08 Februar 2011, 18:07:13
ojoj.... :'( js sm že paniko zagnala, da ma bulo itd..pa prav moj, da ga je cepu tam nekje veterinar... Sam sem vseeno mislila, da to hitreje mine... Ok, hvala za info!



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 08 Februar 2011, 19:20:50
ja moja je tudi prvič imela to, sem že paničarila kaj ima sedaj to bulo in sem se spomnila da je tma cepil, jo je pa imela tak ene mesec in pol do dva meseca, sem pa tudi občasno malo masirala. no sedaj je na srečo že zginila :)


bisonjack2012

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 23 Marec 2018, 09:23:10

Pozdravljenji,

mogoče sem pozna, a bom vseeno tudi jaz povedala svojo zgodbo. Bila sva na cepljenju v MH Veterina, pri mladi gospodični dr. vet. med. M. Buc.  Bulica ni izginila več mesecev, nato je pa v roku enega tedna močno zrasla. Premer bule je bil 3,5 do 5cm. Se ne spomnim. V glavnem več mesecev popolnoma nič, nato pa v enem tednu tak šok, čez noč je pordečela, pes je dobil vročino, tresel se je, joku je.  Pes je imel manjšo operacjo. Ampak vseeno. Zelo sem žalostna in razočarana. Jočem vsak dan, saj bi raje bila jaz na njegovem mestu in prenašala njegovo bolečino. :(