lulanje pri skoraj 7 meseceh

ranja · 8672

ranja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
: 19 Oktober 2010, 21:48:38
Men se bo zmešal. Moja psička še vedno lula in kaka po stanovanju pri skoraj 7 mesecih.
Vsak dan greva na sprehod najmanj 5x. Dostikrat se zgodi, da po srehodu dolgem pol ure, pa tudi več, najdem v spalnici lužico, pa tudi kakec. Večinoma ignoriram, danes pa sem kar malo znorela. Odpeljala sem jo do lulanja( po klicu ni hotela priti, ker je vedela kaj je narobe), malo namočila gobček v vodo in jo frcnila po gobčku. Nato sem jo dala  v njen boks in še v drug prostor, kjer je sedaj sama in si ne upa niti bevsknit. Ne znam si pomagat, sem zelo razočarana nad njo, ker se sicer zelo veliko ukvarjam z njo, hodim po gozdu, mečem žogice, se lovim, jo nagrajujem za dobra dela, tudi za lulanje in kakanje v naravi je nagrajena. Ampak ona kot da sproti pozablja, kaj je prav in kaj ni. Ko sva na sprehodu zvečer je super, če sva čez dan opazi vsake noge( človeška in pasje) in že leti in niiiič ne sliši. 
Morda kdo ve kaj lahko še poskusim narediti, da bi se končno že naučiča biti čista, sicer mi ne ostane drugega, kot da imam psičko cel dan zaprto v boksu, brez igre in komunikacije. Sam, jaz bisemželela im eti psa zato, da bo zaprt in sam, pač pa da nama bo skupaj prijetno. Pasma je pudelj Toy.
Prosim za kakšen nasvet



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 19 Oktober 2010, 21:57:03
Citiraj
če sva čez dan opazi vsake noge( človeška in pasje) in že leti in niiiič ne sliši.

rešitev je povodec... potem pač ne more leteti in ne slišati ničesar več...

Citiraj
kot da imam psičko cel dan zaprto v boksu, brez igre in komunikacije.

Boks je zato, da je pes zaprt v njem takrat,ko mi nimamo časa zanj... se pravi takrat, ko ga ne moremo imeti 100% na očeh, kar vsekakor ne pomeni brez igre in brez komunikacije.
Si vzameš čas, se s psičko poigraš in jo po igri pelješ ven... če je bila v boksu dlje časa, jo najprej pelješ ven, in počakaš, da opravi svoje (najbolje brez kakršnih kolih večjih motenj pa igre itd) in ko opravi, je čas za žur. Nekateri psi pač rabijo dlje časa, da opravijo potrebo.

Pri vseh stvareh je potrebna doslednost in vztrajnost. Potrebno je opazovat psa, skoraj vsak vsaj malo nakaže, da bo čas za potrebo, samo opaziti je to treba.

Je pa že kar nekaj tem odprtih na forumu o sobni čistoči, tako da še malo pobrskaj


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #2 : 19 Oktober 2010, 21:58:41
Eni so bolj trdi gled enavajanja na lulanje.

Jaz bi na tvojem mestu vztrajala z dosldnostjo - in ko pelješ ven na wc navadi tako, da najprej pes opravi svoje, šele pol se sprehajate, igrate ,...

O tem je bilo tudi že dosti napisano.

Recimo meni se je moja polulala zaradi trme, ko meni bilo doma, ampak to je pri pubertetniku sprejemljivo, da trmari, če je sicer ok. Smo pa rabili tam do enega leta da se je navadila da je ok.

Jaz bi definitivno najprej podrobno pregledala kako se ti lotiš stvari, kdaj potrujejš vedenje in potem probala kaj izboljšati, in seveda vztrajati.

Ne razumem kaj hočeš povedati s tem da opazi vsake noge... moja je imela rada vse ljudi in laufala k njim če je lahko. To se odvadi z vajo pozornost na vodnika, ampak za to morata imeti vidve najprej vzpostavljen odnos. In psičke ne imet odpete seveda. Jaz sem delala tka, da če je bila odpeta, sem takoj ko sem videla ljudi jo pripela in jo motivira z hrano tako da mimoidočih niti ni pol videla. in vztrajala :) vse se da, samo vztrajati je treba. ne gre pri vseh vse z isto hitrostjo.


ranja

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 19 Oktober 2010, 23:34:46
Zgleda da je res trmasta in to veliko bolj kot jaz. Ne boste verjeli, med tem časom sem bila z njo zunaj, najprej lulanje potem sprehod, nato kopalnica in brisanje tačk. Prosto je hodila po stanovanju se malo igrala z pliškotom in ne boste verjeli spet luža, in to v času max.pol ure. Skoraj bi verjela, da ima težave in da vode ne more zadržat, ampak čez noč se pa ne polula in to mi pomeni, da je precej trde glave.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 20 Oktober 2010, 00:25:34
Po igri se je polulala? Tipično za mladiče. Ven se gre po vsakem hranjenju, po vsaki igri, po vsakem razburjenju, po vsakem spanju. Začnita od začetka, ker če ne drugega si z zgoraj opisanim prišla točno tja - na začetek, se pravi, uničila si še tisto, do koder sta do sedaj prišli. In skrbnik psa mora biti vedno bolj trmast kot pes.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #5 : 20 Oktober 2010, 09:11:13
Zelo mali psi imajo pogosto dajl časa težave preden so zanesljivi. Imajo pač majhen mehur in običajno navite živce, pospešen metabolizem.
Torej- po igri, med igro , ob razburjenju vedno se lahko zgodi nesreča. Jih je pa z meseci vedno manj.
Torej predvsem ko vidiš da pes lula ali da zgleda da bo, ga mirno neseš ven. Tudi če ti lula med potjo po rokah in obleki, tudi če se je že skoraj do koca polulal. Umakneš preproge, špricaš vsako mesto,kjer je bilo ponesnaženo s mešanico kis-voda ali posebnim pripravkom,ki uniči vonj.
Predvsem pa dobre živce.
PS
Če bi ljudje raje nabavljali malo manj "mikro pse" pa bi imeli tudi problemov manj. Ampak tržišče nekatere pasme manjša do degeneriranosti. In pol se vsi čudijo, če so problemi. Premajhe lobanje, premajhni mehurji, slaba termoregulacija itd.....šminkiranje ima pač svoj davek

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 20 Oktober 2010, 09:18:03
No ja to je čisto odvisno, sigurno mini psi z mini mehurji rabijo večkrat na wc posebno kot mladički....

recimo pri meni ravno včeraj zvečer ko so noreli po dnevni ker smo imeli pol ure cufanja in skakanja z igračkami :) No in ta mali samček, najmlajši, star  dobrih 6 mesecev, je bil zunaj eno uro nazaj in po aktivni igri se gospodič spomni lulati na sredino kavča... no itak imamo na kavču nepremočljive podloge :):) pač zamenjam deko in to je to. Ampak hočem rečti da on je še v fazi navajanja, itak da sem ga okregala, tako da si malo bolj zapomni, ampak to je del procesa učenja in nimaš kaj. glede na to da je on moj 5 ktiajček sem že navajena :) čeprav se fuuuul pozna kako so mladički pri vzreditelju navajeni - recimo prva psička iz Švedske je bila najlažji oreh :) Ona se je zelo hitro navadila, čeprav itak da se je tudi not polulala, pa tudi na kavč... ampak sem videla kako so imeli režim pri vzrediteljici in da so bili res navajani na travo, kljub temu da je bil mraz :)

Tako da še enkrat, vztrajati in tako kot je bilo napisano, moraš biti ti bolj trmasti :):)


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #7 : 20 Oktober 2010, 09:37:43
jaz se sploh ne bi sekirala  ::). Oba moja avstralca sta lulala še dlje.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #8 : 20 Oktober 2010, 09:39:28
Ma ne vem če so psi trmasti.
Zakaj bi bili trmasti, kaj imajo od tega? Psi ne dalajo ničesar kar ni za njih koristno, kar se jim ne splača. In lulanje na kavč ali po preprogi zagotovo ne sodi sem.
Če pes ni sobno čist so samo tele možnosti:
- ne razume (še ali povsem)
- ni fizično sposoben
- psihični vzrok ( skupaj v povezavi s prvo alineo: pozabi, kot se dogodi tudi otrokom med igro, se ustraši, se razburi, sem sodi tudi spoznavno lulanje mladičkov pred odraslimi osebki, tako pasjimi kot ljudmi, s katerim oznanjajo svoj status mladiča).

Sekirala se pa tudi jaz ne bi- dokler se stanje počasi izboljšuje ( je nesreč vedno manj). Je pa zaskrbljujoče, če se stanje stabilizira oz če začne pes hodit pogosto na isto mesto, predvsem pa če se začne umikat v samoto pred opravljanjem potrebe v stanovanju- to kaže na probleme v odnosu skrbnik-pes, oz vpostavljanje napačnih povezav.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 20 Oktober 2010, 09:48:34
ah pri moji je bilo včasih da se mi polula pred nosom iz protesta :):):) enako kot je kavč razgrizla zaradi protesta ko jo samo pustim :):):) to je bila prva psička.

no tudi tale druga je znala protestirati ko je še sprobavala meje in lulala na kavč in me gledala v faco - pa je vedela kam se lula :):)

ah pubertetniki, nimaš kaj :):):):) če se pol unesejo itak pač to fazo moraš dati čez :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #10 : 20 Oktober 2010, 10:44:39
če nikoli ne pokažeš, da te lulanje jezi i(zato je bistveno,da psa ,ki lula odneseš ven in se pri tem ne razburjaš- automaaat, automaaat.......sistem, in nikoli ne čistiš tako, da oni vidijo ne more prit do "protestnega lulanja"  ;).
Sicer pa je od mojih Fita (najmanjša kaj pa drugega  :P) imela kar dolgo ideje, da je šla lulat na kavč ali na fotelj. Nikoli na tla, ker tam ostane luža. Kavč pa vse lepo popije in je čisto   :D -pasja logika ::). Prav tako kot ta iz teme pa je z lahkoto od prvega dne splala nepolulana 10 ur in tudi dopoldne ni bilo nikoli luže. Ko pa se je razigrala, pa je začela "puščat". Bolj, ko se je razburila, prej se je zgodilo (npr napad na sesalec ali lov na sina, ki je pobegnil na pograd so bili dolgo obvezni sprožilci- pač navita žvau  ;D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #11 : 20 Oktober 2010, 11:22:42
Jaz pa to "čistočo" povezujem tudi s splošno čistočo dotičnega psa. Moja Ruby n.pr. se ni polulala niti enkrat v hiši in ko se goni, komaj opaziš, ker vse hitro pospravi na sebi in v okolju v hiši.Ona umiva tudi druge naše odrasle pse , ušesa, psičkam tudi ostale organe, mladiče, kadar so, pa sploh.
Če jo lulat ali kakat vedno prosi za ven že od mladiča naprej, če ravno ne more počakat.

Ker - psi imajo smisel za čistočo, zlasti drek in urin lastne vrste se jim gnusi. Vidim tudi, ko smo na poligonu, se kar izogibajo kakšnemu mestu - tam se je sigurno kdo polulal ( razen če čez to markirajo)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 20 Oktober 2010, 14:20:20
Bina je bila ekspert v tem. Ona nikoli ni lula v bližini, je šla za vogal, ali na tepih. Potem je nekdo doumel, da se Bina v svojem začasnem boksu nikoli ne polula, ker je njen dom, so/smo začeli prakticirat vhod v hišo skozi vhodna vrata in ne balkon (povezan z boksom), da je lula zunaj in ne noter. Enkrat smo jo vmes dobili, pa jo je mama hitro za ovratnico in ven, da je dokončala in potem je bil mir z lulanjem. ...

No po sterelizaciji je pa prvo noč naredla par luž, potem pa ne več. S sterelizacijo vred se je pa tudi stalno preselila v hišo, so videli da nič ne uniči (razen kakih copatov in čevljev, če niso bili pospravljeni).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!