podgana

Šapa · 186628

Kaajchi

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #390 : 16 December 2010, 16:12:32
moji podganici gre že na bolše! :) prejšni petek sm jo peljala k vetu in ji je dala inekcijo proti garjam in jo morm 3-4 pripeljat enkrat na teden. Se ji je pa fuul izbolšalo.
še neki me zanima.. označevanje teritorija, zmeri ko jo vzamem vn iz kletke me čist polula po roki a vaše tut ful označujejo?
in še vedno iščem šeeno podganico, samičko tko da če kdo pozna rejca naj mi prooosim sporoči.
Hvala in LP :)



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #391 : 16 December 2010, 16:46:36
To je pa lepo slišat, da bo le čimprej bolje  :)

Aaam, moja se sploh ne polula zunaj kletke, še manj po meni, niti se ni ko je bila manjša.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 16 December 2010, 17:30:38
Ooooo, super!!! :o

Tudi moe gance še posebej pa samček fuuul označujejo. Samo mene to sploh ne moti. :)



Kaajchi

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #393 : 17 December 2010, 13:28:23
sj tud mene ne moti nevem kaj, sm se že navadla sam me je zanimalo če vaše tut markirajo. Sej ne nardi velike lužice sam kakšno pikco :D

Učeri sm šla počekirat v Zootic v Kranj me je prov šokiral. Da je pogledov kakšen spol je jo je kar za rep vzignu. Pa vse nesocializirane, preplašne so ble. Pa stare okol 3 mesce :/ Ena je blaa fuuul luštkana bela pa samo glavco je mela rjavo-sivo. Ampak me je čist odvrnlo, takoj k je dvignu hiško so vse začele bežat po terariju pa iskat kje je hiška. GROZA!!! Pa ene 5,6 jih je blo  :(



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #394 : 18 December 2010, 20:26:40
No sej pravimo da v takšni trgovini niso za vzet.  ::)  Pa če jih tolk male za rep dvigneš jih ne boli noo  :P  čeprav svoje nisem nikoli tako dvigala.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #395 : 18 December 2010, 20:36:17
Am....če koga mogoče zanima: moji prijateljici se je doma skotilo 11 podganic, ki so danes stare 3 dni. Rezervirajo se lahko samo še samčki. Če koga kaj zanima: zs  :)



Kaajchi

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 22 December 2010, 19:21:06
jooooj kok sm se zaljubla v eno iz Mr. Peta. stara je nekje 3tedne pa 1 teden jo majo baje . fuuuuuul je cortkana . pa še eno golo majo. drgač pa ful uredu kletka, sam 2 notr pa vse mata visečo mrežo, hiško tko ful lepo poskrbljeno. kaj mislte?



*Lanchy*

  • *
    • Prispevkov: 235
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 22 December 2010, 20:00:27
Hm...naj bi bila samička stara 3 tedne sedaj, ko so jo pa dobili pa 2 tedna?? To je zelo prehitro! Pri dveh tednih mladički še sesajo pri mamici. Razen tega pa mislim, da je kar uredu zanju preskrbljeno. Upam, da se bodo v prihodnje vse trgovine poboljšale. Sta bili zdravi?? :)



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #398 : 22 December 2010, 21:56:59
Če jih imajo en teden, sta stari vsaj 5 tednov, ker jih pred dopolnjenim četrtim tednom ne dobijo.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #399 : 23 December 2010, 00:08:11
Se strinjam z irzi.
Jaz vedno pogledam ko sem v trgivinah, bolj iz firbca, pa še nikoli nisem videla, da bi kakšni dejansko bili po velikosti podobni 3-tedenskim malčkom. Navsezadnje, sem jaz iz legla dobila pri 4-ih, pa je bila res minimini, veliko bolj mini, kot tiste v trgovinah "iste starosti".

Jaz bi se vseeno izognila trgovinam.  :-\

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Kaajchi

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 23 December 2010, 22:27:04
aha hvala. Ja zgledata zdravi. Čeprav gol je spala v tisti mreži viseči, druga pa zvita v klopčič na polički. V Tukanu v Kranju imajo sedaj 6 podganic(ločenih), ki jih je ena gospa prinesla, ker je njena podganica skotila mladičke pa jih ni mogla oddat. Baje so ful scrklane pa še domače leglo in ful živahne še čist majhne so :) mot me samo to da so vse črno bele in mam eno črno belo že doma in so moji ful podobne :D



maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #401 : 03 April 2011, 10:38:35
Kako so vaše podgance?  :)

Nessie:



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #402 : 11 Maj 2011, 12:17:13
Mi se mamo super, samo fotiču se vedno skrijemo  ;D

Ja, pa en problem imamo. Sumim da je alergična na tole podlago, ki jo imam trenutno v kletki (lesni briketi Cat's best Universal za glodavce, mačke itd..), ker se nenormalno veliko praska, kar se pred tem ni (tudi ni opazit drugih sprememb na koži ali uhljih, so se pa pojavile krastice tam kjer se toliko praska). :/  včasih sem uporabljala žaganje, ampak nisem bila zadovoljna - že po enem dnevu je smrdelo plus vse se je raztrosilo prek roba ko ga je podganca frcala naokoli  ::)
Kaj še lako uporabim kot podlogo v kletki? Kaj uporabljate vi, kaj priporočate? Morda katere druge lesne brikete? Na tehle sploh ne piše kakšna sorta lesa je, ker sem nekje brala, da so težave z določenimi vrstami lesa..?

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 19 Maj 2011, 19:18:26
Nov dom iščeta dva gola podgankota stara približno 6 mesecev.

Za dodatne informacije mi pa prosim pišite na ZS.

LP Gaja





Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 27 Maj 2011, 10:57:39
Nov dom iščeta dva gola podgankota stara približno 6 mesecev.

Za dodatne informacije mi pa prosim pišite na ZS.

LP Gaja




še slikice:






ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 27 Maj 2011, 18:00:50
IIIIIIIIIIIIIIIIIIII!  :-|~ :o :o



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #406 : 28 Maj 2011, 14:57:25
Jana, mi mamo za podlago pelete za kurjenje, zdej ne vem, če jih boš še kje dobila, ker je skoraj poletje in jih ni v trgovinah.. drugače jih pa mi dobimo v bauhausu. :)
brskala sem po starih slikah, hehe. :)
Heksa, 15. januar 2010, prvi oz. drugi dan pri meni.


LeeLoo, 16. april 2010, prvi dan pri nas.

 
LeeLoo čez par dni.


Heksa z Maggie&Emily


Pa LeeLoo, poletje 2010, že čist bela. :D


okej, preveč slik, vem. :$



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #407 : 29 Maj 2011, 19:56:23
Ja, smo že zrihtali. Zdej mam neke koruzne in je veliiiiiko boljše, se ne praska več toliko, in dlaka je spet lepša. Samo urina pa ne zadržijo SPLOH. Je treba menjat vsak drugi dan celo podlago ><  naslednjič bom poskusla še s tistimi drugimi ki sem jih tudi gledala, neke zelenjavne :'D  samo da ni les..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #408 : 07 Oktober 2011, 17:05:41
Moje "babe"  :D








Tara

  • *
    • Prispevkov: 688
    • Točke: 3
  • Moja Metuljčica
Odgovori #409 : 26 Oktober 2011, 10:11:37
Pozdravček,

odprta je nova spletna trgovina za male živali in konje. Dostava na dom ali prevzem v skladišču v Izoli.
Trenutno najdete nekaj osnovne ponudbe, če pa vas kaj zanima kar ni na spletu, nas kontaktirajte in bomo povprašali pri dobaviteljih.
Možno je naročiti tudi hrano in opremo za pse in muce.
Ponujamo artikle primerne za živali in za vsak žep. Imamo tudi hrano vrhunske kvalitete OXBOW in BUNNY in veliko artiklov primernih za podgance.

www.luxorfriesians.com

Mail: [email protected]
Tel: 070 219 443

OTVORITVENA AKCIJA, BREZPLAČNA DOSTAVA NA DOM  DO 31.12.2011 !

Nekaj blagovnih znamk, ki jih ponujamo:

- Kerbl
- Pavo - kmalu
- Ferplast
- Fop
- Bunny
- Oxbow
- JR Farm
- Vitakraft
- Hill's
- Almo nature
- ...



Lajjka*

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 26 December 2011, 11:17:14
Živjo. pred kratkim ( v četrtek 22.12) sem dobila novo podganco ja punčka in je bila za začetku zelo prestrašena.. uceri se ja pa zgodil neki zarad cesar nisem spala ampak se sam jokala celo noč p se donc :'( :'( :'( :'(... k sva se igrale na pojstli je sla v lukno pod jogi drugače mam zmerej čez kovtr d ne more it pod jogi p se je očitno koutr zamaknu in je šla.. pod jodijom ma nimam lajštic ampak mam plato v tej plati so pa lukne in bi lohka šla spodi... ampak ni šla.. ko sem jo ujela me je ugrizna in sem jo zgleda spustla v šoku potem pa stisna nazaj lih za konico repa.. ko sem jo hotla preprjet d bi jo dala v kletko nazaj se mi je izpulla iz roke tok d je konica repa ostala v moji roki in mi ušla za omaro... k sm atija poklicala d mi jo je vn dav iz za omare sem ga začela sprašvat če ji kj kri teče p je reku d ne... sm d sm ji samo olušla rep dol (1cm mogoče mejn) in d se vid kost.... od tkrt je niti pogledat več nočem ker se mi samo sovze ulijejo.... sm pa skoz zraven kletke... :'( :'( :'( :'( nevem kaj nj nardim .. a mi lohka kdo pomaga..?? aj že kdo jemu tako situacijo..?? nevem a se mi bo sploh še kdaj pustila d jo uzamem uu roko a me bo grizla..?? a se ji bo rep nazaj zacelu....??.. Res NEVEM kaj nj nrdim... prosim pomagite mi... :'( :'( :'( :'( :'( :'(



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #411 : 06 Oktober 2012, 13:38:23
A je še kdo imel probleme z združevanjem psa in podgane? Jaz sem pred kakima dvema mesecema pripeljala domov podgano in je pes nikakor noče sprejeti, nonstop živčka ob kletki in laja na njo, sploh se ne morem normalno zadrževati v isti sobi kot je podgana, ne da bi pes zganjal paniko... Predvidevam, da gre v prvi vrsti za ljubosumje, ker ko me ni doma pa baje sploh ni težav in se obnaša, kot da je ni... Ima kdo podobne izkušnje ali pa predlog kako naj se obnašam v taki situaciji?



jorki1

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 07 April 2014, 10:03:20
ali kdo podari mladiče podgance