Gonitev

ninci · 191799

Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #240 : 13 Februar 2009, 22:52:38
Pri nas smo po 14 mesecih  :o   :o  dočakali drugo gonitev.  Flora je sitna ko driska, neješča, drugače pa enako scrkljana.  ::)  In ravno v tem času moram zbolet, da ves dan prenašam njihovo visočanstvo, sitnobo malo. Pa še za valentinovo ne moreva h najinemu dragemu, da se ne bi zgodil ups.  ::) 

Kristinca & Florinca


Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 24 Februar 2009, 10:54:35
Tudi pr nas imamo prvo gonitev.
Danes opazil malo večji krvavi izcedek. Takoj jo pregledal in opazil še majhno bulico v mednožju.
Takoj poklical veterinarja ter mu opisal situacijo. Zanimalo ga je še starost in pasma. 7 mesecev in mešanec s ši cujem.
Povedal mi je, da se goni.
Tudi moji psički odpada dlaka in bolj malo je. Zanima me ali je to normalno. Drugače obnašanje je enako.

LP   **Marko**


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #242 : 24 Februar 2009, 11:04:46
opazil še majhno bulico v mednožju.

Se opravicujem, ampak nisem dobro razumela napisanega: a to ti je veterinar povedal, da je dobila bulico v mednozju zato ker se goni? Al kako je s to mednozno bulo? Meni se ta bula glih ne zdi normalno. Sploh, ker je splosno znano, da majhne pasme "cakajo" z gonitvijo kar dolgo. Ti pa pises, da ima psicka samo sedem mesecev in je manjse rasti.
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 24 Februar 2009, 11:20:23
Moja čivava ima tudi 7 mesecev in se zdaj prvič goni. S tisto bulo pa lahko misli povečan spolni organ. Čeprav se mi zdi malo čudno, da lastnik ne bi vedel kako zgledajo pasji spolni organi.



Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 24 Februar 2009, 11:29:14
Veterinar mi je samo povedal, da se goni.
Jaz sem pa opazil, to bulico in mu to tudi povedal. Najbrž je povečan spolni organ.

Moja čivava ima tudi 7 mesecev in se zdaj prvič goni. S tisto bulo pa lahko misli povečan spolni organ. Čeprav se mi zdi malo čudno, da lastnik ne bi vedel kako zgledajo pasji spolni organi.
Ja pač nismo vsi vsevedi. Nekateri imamo pač prvič psa in ne poznamo še vseh stvari.

Ja stara je 7 mesecev in je manjše rasti. Poglej slikco.

LP   **Marko**


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #245 : 24 Februar 2009, 11:41:08
Kana,
ja seveda, da nismo vsevedi! Ampak napisal si zelo cudno "diagnozo". Hecno je  napisano. ;D
Sicer pa smo danes v dobi elektronike in ce ti ni odvec, daj poslikaj tisto "mednozno bulco". Ker se mi zdi cudno, da ne ves, ali tista "bulca" tudi zna lulati ali je tam v mednozju samo za okras  ;) Je pa vsekakor res, da spolovilo dokaj nabrekne, ko se psicke gonijo in spominjajo na malo zemljico bolj kot na bulco!
Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #246 : 24 Februar 2009, 12:43:21
Pa kaj ste tako pikolovski. Saj pravzaprav pred gonitvijo tista zadevica med nogami res fino oteče in na zgornji strani res zgleda kot bi se notri naredila bulica. (in takrat, ko se ravno ta bulica zmehča, je psica godna za parjenje, so rekli v starih časih, ko še ni bilo brisov in hormonskih testov)


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #247 : 24 Februar 2009, 12:46:27
Nihče ni pikolovski, ampak a se ti ne zdi, da bi vsak lastnik lahko vedel kako zgleda pasji spolni organ? Ne vem no, men se zdi to nekaj normalnega. Saj psička ima luliko že od zmeraj, ji ni zrasla zdaj ko se goni (če se).



Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #248 : 24 Februar 2009, 12:52:14
Po vaših besedah, naj grem jaz zdej njej brskat po njenem mednožju in raziskovat njene dele, da bom vedel kaj je kaj, al kaj?
Tudi vi, ki ste imeli kakšno prvo žival ali pa podobno niste vsega takoj vedeli.
Po knjigah pa ne kaže podrobno oz. kot je v živo videti spolni organ.

LP   **Marko**


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #249 : 24 Februar 2009, 12:54:32
gaja, meni se pa zdi, da ti ne veš, kako zgleda tisti organček, kadar se psica goni. Se spreminja veš. In tudi na tistem delčku lahko zrastte kakšna bulica, taka resnična.


Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 24 Februar 2009, 12:57:03
Po moje, pa previdnost ni nikoli odveč in se o tej zadevi malo pozanimaš.
Sej zato pa so forumi o različnih debatah in da kdo kaj komu razloži, če tega ne ve, ali svetuje in podobne stvari.

Če pa nekateri oz. nekatera ni prebrala mojega posta v celoti, bom še enkrat napisal:
Prvič imam psa.

LP   **Marko**


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 24 Februar 2009, 13:00:03
vem, vem. jaz sem razumela kot da Kana ne loči neke bule in organa. da je tista bula nekje zraven lulike, ne na njen. no, saj ni panike. mala se goni, tako da le pazi na njo  ;)



Kana

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
Odgovori #252 : 24 Februar 2009, 13:05:58
Kana ne vem če loči neko bulo in pa organa. Najbrž ja. Kana je psica na sliki.
Jaz pa ne ločim, ker ne vem še tolko o teh zadevah, se pa učim.

Ker sem najbrž nerazumljivo napisal, sem še enkrat pregledal njeno mednožje in ugotovil, da ta bulica gre ven iz njene lulike. Torej po vaših besedah, lahko sklepam, da gre za povečan spolni organ.

LP   **Marko**


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 24 Februar 2009, 13:08:26
Kana je tudi tvoj nick in s tem sem mislila tebe.



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #254 : 24 Februar 2009, 14:44:57
No, no, no...saj ni tako hudo, kot je napisano... ;D Vsak pac razume po svoje. Jaz sem pac razumela, da ima kuzica poleg fracke se neko bulco.
No, sedaj sem dobila na mail tudi slikco, ki mi jo je poslal  lastnik Kane in moram reci, da si zal z njo ne morem kaj dosti pomagati. Tudi na povecani sliki se ne vidi nic konkretnega:



Meni osebno izgleda vse skupaj malo "hecno" nic kaj podobno fracki ali zemljici  :-[

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #255 : 29 Marec 2009, 17:28:35
Res se slabo vidi, ampak se mi zdi, da je močno otekel predel tik za vulvo. Po navadi to res oteče in otrdi, tako da verjetno ni razloga za paniko. Je pa res močno otečeno.



wragec

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #256 : 21 Maj 2009, 22:19:33
Tudi naša se je začela pri 10 mescih gonit, najprej ji teden dni ni bila všeč hrana (najprej sem pomislil da noče briketov) potem pa sem opazil kapljice krvi, kar sedaj traja že dva dni. Zaenkrat še snubcev ni bilo in upam da tako tudi ostane.



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #257 : 23 Junij 2009, 19:54:00
Eno vprašanje.
Naša Aska se pri dobrih desetih mesecih prvič goni.Vse je normalno, le vonj je grozljiv.
Res zelo smrdi.To ni naša edina psica, ne prva.A nikoli ni nobena ob gonitvi smrdela.Vonj izcedka od devetega dne dalje, je neznosen.Psička nima vročine in ne drugih bolezenskih znakov.Je kdo opazil kaj podobnega?
Če se ne bo umirilo jo bomo peljali k veterinarju, ker se bojim, da bi šlo za vnetje.
Vprašanje je le informativno ker smo imeli že veliko psičk a nikoli ni nobena ob gonitvi tako zaudarjala. :-\



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #258 : 06 Julij 2009, 12:27:27
Vnetje? Ne nujno piometra ampak kako vaginalno vnetje mogoče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #259 : 04 Avgust 2009, 22:42:24
tudi mi smo se včeraj začeli prvič goniti(: ajka bo konec meseca stara  16 mesecev (ni to malo pozno za 1 gonitev? ):) me zanima pa kako dolgo traja gonitev? mislim kako dolgo psička krvavi?

lp

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #260 : 05 Avgust 2009, 08:53:59
shawtyy*, odvisno od psice. Nekatere krvavijo samo do plodnih dni, nekatere pa 3 tedne.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #261 : 05 Avgust 2009, 08:58:26
Krvavitev traja en teden do deset dni, gonitev pa tri tedne od prvega dne krvavitve. Vrhunec gonitve je od 12. do 16. dne od prvega dne krvavitve.



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #262 : 05 Avgust 2009, 11:47:39
Krvavitev lahko traja tudi ves čas gonitve (3 tedne)! Naša psica je že taka  ;)



MANDY

  • Gost
Odgovori #263 : 05 Avgust 2009, 11:52:00
Tudi pri nas krvavitev traj ves čas. Sem pa imela psičko, ki je tudi grozno zaudarjala pri gonitvi a ni bilo z njo nič narobe. Vonj je imela tudi dlaka, pri njej smo že po vonju vedeli kdaj se bo gonila.



MoNiKa

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #264 : 12 Avgust 2009, 14:26:58
Tudi moja yorkica se je začela prvič goniti pri osmih mesecih!!!
Me pa zanima nekaj drugega ... z nekom sem danes imela čuden pogovor o gonitvi ... iiinn...sva prišla tudi na pse. Trdi, da se tudi psi gonijo - na tak način kot psice ... tolikokrat in tolikokrat na leto ... in je trdil da so takrat čisto nori. Meni se zdi (pred psičko sem imela tudi psa), da je zavijal in norel takrat, ko so se gonile druge psice, ne pa ON SAM!!! Upam, da razumete kaj hočem vprašati ... se psi tudi gonijo??????!!!!! ???



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #265 : 12 Avgust 2009, 18:02:24
Ti imaš prav, ne tvoj sogovornik. Pes se ne goni kot psica, temveč ga vznemirjajo psice, ki se gonijo v njegovi okolici.



nejcb

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 0
Odgovori #266 : 12 Oktober 2009, 23:40:07
Pozdravljeni.

Obračam se na vas, ker se je naša malamutka Nuuka začela goniti. Stara je 5,5 mesecev.

Pred 3 dnevi smo opazili povečano "luknjico" zadaj, danes pa še par kapljic roza izcedka (krvi), kar je le še potrdilo gonitev.

S čistočo nimamo težav (spodnjice, plenice itd..), vendar bi se pa radi ognili navala psov. Živimo v bloku, okoliš je pa tak, kjer je tekom celega dneva kar precej psov zunaj na sprehodih, določeni so tudi spuščeni.

Prebral sem to temo o gonitvi, kjer določeni navajajo, da psici v času gonitve dajejo klorofilne tablete, ki izničijo vonjave. No, vprašanje se poraja zato, ker Nuuka trenutno dobiva antibiotike Synulox zaradi blažjega vnetja grla (kašlja), pa me zanima, če lahko poleg antibiotikov dajemo še te tablete (npr. DogStop) za izničenje vonja?

Hvala!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #267 : 21 Oktober 2009, 21:35:53
Psico napokaš v avto in peleš dleč stran na sprehod. Obstaja pa tudi sprej ki prekrije vonj. Pa na štrikecu jo mej, da ne bo upsa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


cuffyka

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #268 : 05 Maj 2010, 18:51:05
A je možno da psica po gonitvi postane bolj agresivna?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #269 : 09 Maj 2010, 18:13:26
ja, to je normalno, mine po enem tednu ponavadi.