Gonitev

ninci · 191706

Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 23 Avgust 2010, 18:27:32
Živijo,moja sunnyka s že tretjič goni...
In pač vem da ji nabrekne spodnje spolovilo...
sam  da zdaj vidim notranjsot spolovila...

A je to kaj narobe???
Al pa ima tok močne hormone?

evo slikca..



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #271 : 23 Avgust 2010, 20:59:46
pri mojih psicah ni nikoli tako izgledalo. Lahko gre tudi za izpad nožnice, mogoče ne bi bilo slabo it do veta?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #272 : 24 Avgust 2010, 00:54:09
Tole ni nic lepo videt, jaz bi sla k vetu.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #273 : 24 Avgust 2010, 09:20:33
no dobro samo mnjenje me je zanimal...če praaviš da ni v redu...bom jo raje k vetu pelala...
drugače boli jo ne.... kadar je samica v bližini jo zapre...če pa ni nobenega al pa če je samec se pa full odpre:S



Misa

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 25 Avgust 2010, 11:40:14
Sem šla do veta je rekel da je vse u redu...da je to normalno.. pač ima tko močne hormone...
tako da je  kul;)



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 26 Avgust 2010, 18:48:58
Missa h kateremu vetu si pa jo peljala, tole niti malo ni videti ok? 



ovnica90

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 11 Januar 2011, 16:27:49
pozdravljeni vsi skupaj!

imam psičko bull terrierko, staro 10 mesecev, ki je dobila prvo menstruacijo, da temu tako rečemo. zanima me, če kdo ve koliko časa to pri tej pasmi traja in kdaj jo lahko peljem na sterilizacijo?

prosim, če mi kdo lahko kaj pove, ker na spletu ne najdem nič.

hvala



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #277 : 11 Januar 2011, 16:31:02
pozdravljeni vsi skupaj!

imam psičko bull terrierko, staro 10 mesecev, ki je dobila prvo menstruacijo, da temu tako rečemo. zanima me, če kdo ve koliko časa to pri tej pasmi traja in kdaj jo lahko peljem na sterilizacijo?

prosim, če mi kdo lahko kaj pove, ker na spletu ne najdem nič.

hvala

Temu se reče gonitev ;) Traja od 3h tednov do enega meseca, psice so različno godne zato jo morate ves čas fajn pazit pred snubci. Sterilizirate jo čez cca. 2 do 3 mesece, ko je prekrvavljenost maternice manjša.




ovnica90

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #278 : 11 Januar 2011, 16:33:18
na vsake koliko časa pa to traja?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #279 : 11 Januar 2011, 16:35:45
na vsake koliko časa pa to traja?

Različno od samice do samice, v povprečju na nekje 6 mesecev.



Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #280 : 19 Julij 2011, 10:11:47
Mene pa zanima, če moram zagnat paniko, ker se moja psička še ni gonila? Do sedaj je zmeraj imela redne gonitve na približno pol leta, zdaj pa ni še nič. Gre pa za tri leta staro čivavo. Drugače je psička normalno živahna, ješča,...ne zgleda, da bi bilo kaj narobe.

Hvala!


LP gaja



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #281 : 19 Julij 2011, 11:29:50
Ali je edina psica v hiši?


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #282 : 19 Julij 2011, 12:38:06
Ne, imam še eno mlajšo čivavo, ki se je gonila normalno.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #283 : 19 Julij 2011, 12:58:31
kadar je skupaj več psic, se pogosto gonijo skupaj in se zgodi, da se kakšna goni kasneje, ker "čaka" drugo. Pri nas se je vedno, kadar se je kaj dogajalo z glavno psico (da je zamujala z gonitvijo, da je bila kastrirana ali da je poginila) porušil cel ritem gonitve ostalim in je trajalo kakšna dva cikla, da so se spet ujele.
če s psico sicer ni nič narobe, po moje lahko mirno počakaš še en cikel, če se še takrat ne bo gonila, pa vprašaš veterinarja, ki se spozna na reprodukcijo.


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 19 Julij 2011, 13:04:23
Ja, vedno sta se gonili skoraj hkrati. Samo pri nas naj bi bila glavna ta, ki se ni gonila.



Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #285 : 17 Avgust 2011, 23:08:03
Pozdravljeni!
Moja psica je imela/ima 2 gonitev. Okrog hiše je bil kakšen snubec ampak smo jo pazili in je vse vredo. Brala sem da gonitev traja 3 tedne do 1 meseca. Naša je imela krvavitev nekje 8-9 mogoč 10 dni. Verjetno se je začela gonit že malo prej ampak nismo opazili (seveda je vedno pod nadzorom :)). Je gonitve konec oz. v kateri fazi je sedaj?

P.S.
Sosedova psica se goni in leži neki pes na cesti zato sem malo v dilemah a je konec al kako :(.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 18 Avgust 2011, 07:50:50
Naša je pri gonitvi malo več kot en teden krvavela, potem dober teden ni krvavela (takrat je bila še posebej navdušena nad samčki), potem pa je spet malce krvavela nekaj dni.
Lahko, da je ravno v tej umesni fazi...
Čuvajte jo ;)


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #287 : 18 Avgust 2011, 09:31:59
Ja zgleda, da je v tej fazi. Pazimo jo, da se še sama ne zaveda zakaj je zdaj toliko omejena (prej je lahko tekala okrog hiše ko smo mi bili noter in na vseh sprehodih je bila spuščena (seveda v parku, gozdu, travniku) zdaj pa nonstop na povodcu in z nami v hiši) :).

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #288 : 18 Avgust 2011, 09:58:13
Vem kako je to :) tudi naši ni blo jasno kaj se zdaj dogaja, da mora biti kar naenkrat privezana ;)
Saj bo hitro mimo pa bo spet veselo tekala naokoli ;)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #289 : 18 Avgust 2011, 10:14:14
Probaj s kakšnim psom čekirat kako se vede (če še stoji al ne), pa boš imela podatek, če je že čez gonitev al ni. Za vsak slučaj jo imej vseeno še kakšen teden v hiši na sprehodih pa če ne stoji več lahko začneš popuščat s privezovanjem -(če uboga seveda) nadzor pa itak psi zmeraj rabijo

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #290 : 18 Avgust 2011, 10:55:37
Po fazi proestrusa nastopi faza ESTRUS , (ponavadi je konec krvavitve po kmečko povedano ) ko začne progesteron naraščati. To je to -ko se psičko lahko OPLODI.
Zakaj se ne obrneš na vzreditelja-ico - pa te bo poučila o teh stvareh. če se nisi že prej. Nihče ti pa ne more zagotoviti do dneva natančno, kdaj se ne da več oploditi.

Kaj pa ima tuj pes ležat kr nekje? ::)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #291 : 18 Avgust 2011, 21:00:23
Hvala za pomoč :). Nažalost je v našem kraju kar nekaj psov ki se naokrog klatijo :/.

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #292 : 18 Avgust 2011, 21:41:40
Če pes naskoči psico, se skotijo neželeni mladiči.  Potem pa nimaš kam z njimi in pridejo v roke neodgovornim ljudem - in tako se začarani krog nadaljuje. :(

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #293 : 11 Marec 2012, 23:18:28
Mene pa zanima, če imate goneče psičke na sprehodih skoz na povodcih, ali jih kdaj vmes tudi spustite na kakšnem varnem območju, kjer ni psov na vidiku? Ker moja psička rabi veliko gibanja in na povodcu se ne "zlaufa" veliko. Moja psička se sicer še ne goni ampak zbiram informacije, ker bo prva gonitev najbrž kmalu tu.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #294 : 12 Marec 2012, 00:54:53
Kako pa sploh ves, da se je gonitev "prijela"? Da je psicka breja? Mi smo vceraj noreli z bullom in jo je kar naskakoval. Ima krvavitev. Smo ju vedno narazen dali.Mi je pa kolegica rekla, ki ima 1x letno mladiče, da se vidi, ko se skupaj primeta in en cas ne gresta narazen. Je to to?

Jaz sem sedaj igro prekinila z psmi, dokler ne bo konec gonitvije. Me je strah, da ne bi bilo kaj nepricakovanega. Me pa se nekaj zanima. Ker imam doma se psa. A lahko mali pes (pekinezer) naskoci nemsko bokserko, oziroma, se lahko kaj "prime"?
Sicer ju imam skoz na oceh in ga kregam, ce jo hoce naskocit. Sta pa le ponoci sama.

Ko ji krvavitev poneha, je konec, je potem ne morejo vec oplodit? In potem tudi nehajo cvilit vsi psi okoli nje? Nas tamali je tecen kot driska... nonstop hodi za njo pa cvili... tega pri prejsni gonitvi ni delal.

Mimi*


riry

  • *
    • Prispevkov: 70
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 12 Marec 2012, 11:32:25
Če samček ni kastriran, ju jaz ne bi puščala samih. Spomnem se enega članka v neki reviji mnoga leta nazaj (sem bila še otrok ;)), ko je samček čivave oplodil nemško dogo (so bile tudi slike poleg), tako da ni za riskirat...



black beauty

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: 1
  • my brand black velvet
Odgovori #296 : 12 Marec 2012, 12:27:59
Mene pa zanima, če imate goneče psičke na sprehodih skoz na povodcih, ali jih kdaj vmes tudi spustite na kakšnem varnem območju, kjer ni psov na vidiku? Ker moja psička rabi veliko gibanja in na povodcu se ne "zlaufa" veliko. Moja psička se sicer še ne goni ampak zbiram informacije, ker bo prva gonitev najbrž kmalu tu.

Jaz imam svojo spuščeno ;) Ampak spustim jo samo zato, ker sem 100%, da mi ne bo nikamor ušla, ker menda imajo ene samičke kar željo po potepanju v tem času.... zadnjo gonitev nama je enkrat cel sprehod sledil tudi najbolj vztrajen snubec, pa sem jo kljub temu imela odpeto, ker ga je gladko malo ignorirala :P

mimi89bu js bi ju na tvojem mestu ločla za ta čas...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #297 : 12 Marec 2012, 13:14:49
Na sprehodih ni varno spuščati povodca iz rok (če nismo 100% da ni nikjer v bližini prav nobenega samca in nimamo psice z absolutnim odpoklicem - ker sta oba pogoja skupaj le izjemno redko izpolnjena to v praksi pomeni, da mora biti gonečka na povodcu. Če naletimo na dovolj močnega in pohotnega samca, nam to, da samica samca ignorira ne pomaga čisto nič).
Pustiti gonečko da se igra z nekastriranim samcem je neumno - prvič se mimogrede zgodi, da jo zaskoči, drugič pa je to zelo nesramno tako do samca  in njegovega lastnika.
Če je razlika v velikosti res velika, potem psice kar tako mimogrede ne bo zaskočil, kar pomeni, da sta takrat, ko ju gledamo lahko skupaj. Morata pa biti obvezno ločena, če ju nimamo časa nadzorovati in kadar sta sama - če imata mir in dovolj časa, jima lahko uspe tudi kakšna akrobacija (je bilo že videno). Man kravala bo, če bo v boksu psica, pes pa prost.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #298 : 12 Marec 2012, 13:32:21
Kako to izgleda pri nas....
https://www.facebook.com/photo.php?v=3520777773618&set=vb.205728836121837&type=2&theater

Samec (prinašalec) je kastriran če ne ju niti slučajno ne bi takole pustila skupaj. Tudi drugače sta večino časa v teh vročih dneh ločena ali pod nadzorom, ker je psica tako nadležna, da pes ne ve kam bi se dal in se živčno prestavlja iz enega konca na drugega psica pa ga matretira s svojim osvajanjem.  ::)




karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 02 April 2012, 14:51:22
Mi imamo doma dve samici in enega samca. Ko se malamutka goni, jo Kan stalno ovohava in leze za njo - pudelj je sicer kastriran, pa vseeno ga goneče psičke privlačijo in takrat njegov nos rata priključek na zadnji del psice, medtem ko imamo sedaj doma prvič gonečo se bokserko in jo niti pogleda ne. Mogoče kdo ve zakaj? Sprašujem zgolj iz radovednosti :)