Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500651

Tosy

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 25
Odgovori #150 : 05 Marec 2006, 17:17:11
Pa ne zato...Koliko jih prodajajo...obup... :-X

"Modern life is so thin and shallow and fake. I look forward to when developers go bankrupt, Japan gets poorer and wild grasses take over."


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #151 : 05 Marec 2006, 17:30:07
In vsi imajo veternarsko potrdilo. ::)

Los je car!


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #152 : 05 Marec 2006, 17:33:06
Če ne želiš napisati cene, moraš enostavno označiti 1sit. vsaj nazadnje ko sem jaz oddajala oglas ( pa ne pasji :P) je bilo tako ;)

Lp nina




*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #153 : 05 Marec 2006, 18:06:18
Ime pasme  Zlati Prenašalec. Jao  no comment >:( :-\ :(

Lp nina

 :D :D

Prej, ko sem bral se sploh oziral na to nisem, ker sem si kr avtomaično Zlati prinašalec prebral :).

http://www.bolha.com/index.php/ukaz/show/kat/-4/userid/shilly1

... :o Obup!

Ja se strinjam ;).

opičji pinč ??? ??? ???, nova pasma ali kaj?
A tisti oglasi, ki imajo ceno dano na 1 sit pomeni, da ji zastonj oddajajo ali kaj?
Lp

Tud jst se sprašujem kako je s tem :-\.

In vsi imajo veternarsko potrdilo. ::)

Ja,ja pa kaj še ::)...še razstavni šampionat :D :D...


No comment !! >:( >:(

lp Jure

Citiraj


Blue

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 06 Marec 2006, 17:01:06
Še ena cvetka Sharone (=Fleka=Barbara=…). Včeraj je kot blisk iz neba priletela naslednja informacija. Psička Kuba (APBTxAST), kot je lahko razvidno iz njihove spletne strani, naj bi imela mladičke v septembru leta 2004. Pred kratkim smo lahko opazili oglas še za eno njeno leglo, s zelo netipičnim predstavnikom pasme (verjetno januarja ali februarja 2006). No, najnovejša novica pa je ta, da je psička Kuba imela leglo z istim omenjenim psom, leglo tudi junija 2005.
Jaz enostavno nimam več besed!!!



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #155 : 06 Marec 2006, 17:27:44
no, super... torej kuba ni nič drugega kot stroj za rojevanje? sicer pa ne dvomim da služijo ogromno denarja z njo saj so taki psi sanje vsakega prepotentnega najstnika ki nima dovolj jajc in se mora dokazovati s psom...  ::)  na bolhi sem tudi videla da je ostala iz tega legla samo še ena samička... hmm... to je bilo pa hitro! sharona a imate pri vas kakšno pogodbo za nove lastnike vaših psov? ali preverjate nove lastnike in prodate psa samo takim ki so res sposobni imeti takega psa? sicer dvomim ker z vsakim dejanjem samo dokazujete da vam psi pomenijo samo polno denarnico in nič drugega. torej prodate psa vsakemu ki potrka na vrata in ima dovolj denarja v žepu? hmmm... še vedno mi niste odgovorili na vpašanje o sterilizaciji in kastraciji psov neprimernih za vzrejo iz vaše vzreje.... ::) torej lahko predvidevam kakšen je odgovor? no, pa saj sem ga vedela še preden sem zastavila vprašanje. na search.and.rescue ste se takoj razjezili ker naj bi širila napačne informacije o vas in jo lahko zato tudi tožite... čudno da meni in ostalim v tej temi niste omenili tega... hmmm... mogoče zato ker se zavedate da govorimo resnico in veste da je dovolj dokazov ki izpodbijajo vaše zgodbice in sladke besede?  ::)



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #156 : 06 Marec 2006, 17:48:56
Tudi sama sem presenečena nad nekaterimi zanikanji sharone. Predvsem tam, kjer govori, da njen življenski sopotnik ni nič kaj preveč zainteresiran za tole " čarunalniško škatlo" ;). Tako jaz, kot vsi ostali, se lahko na nekem drugem forumu, pod njihovimi aktualnimi pasmami prepričajo, da je nekaj časa nazaj oglaševal njihova legla pod imenom Dare.

Ob prebiranju tega foruma se mi je javilo nekaj ljudi, ki so me obvestili, da se zgoraj omenjeni osebi večkrat javita tudi na razne oglase, kjer oddajajo rodovniške pse zastonj. Zanimivo  ???


Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #157 : 06 Marec 2006, 17:57:27
Na Balkankinology ima nick dbarbara....



Blue

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 06 Marec 2006, 18:10:38
In psi iz legla junija 2005 tudi niso vsi zdravi, vem za enega s kožnimi problemi, po vsej verjetnosti gre za kakšno vrsto alergijo. Kolk je potem kužkov, ki jih zavržejo, ko so bolni in razni muloti nimajo denarja za veterinarske stroške. Tistih par 10.000 tolarjev že zbere skupi, kaj pa potem?

Aja, pa očetu zadnjih dveh legel d Kube je ime Buč. Ima kdo o njem kakšne informacije?! Glede na to na kakšni ketni je .... se mu v življenju ne piše dobro.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #159 : 06 Marec 2006, 20:47:00
Blue : Je Buč pes iz moje priponke?

Če je to to, je tekla debata o njem že Tule.

Lp nina

 



Blue

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 06 Marec 2006, 21:17:09
Ja, to je tale kuža. Zdaj se spomnim tele slike, iz oglasa na mojpes.com.
Ima še eno sliko, isto tako z grozno ketno, mi je žal ne uspe dati gor.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #161 : 06 Marec 2006, 21:18:53
Od forumašice Mašy brat Miha ima samca iz legla, ki je omenjen v temi Psi tipa bull. Mogoče ti bo ona lahko dala kakšno info. o Buču.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #162 : 06 Marec 2006, 21:19:14
ubožček je tale psiček, resnično :'(



Zala

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 2
  • moj moj:)
Odgovori #163 : 07 Marec 2006, 16:39:12
pismo ej, zdej  prav ne veš več kje bi kupil psa! povsod naletiš na preprodajalce... in če se meni kdo res zdi nečloveški je to Matoša >:( >:( >:( po pet oglasov ima v salomoncu vsakič  >:( >:( >:( :-X

Zala & Ares


ReX

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 07 Marec 2006, 19:07:43



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #165 : 07 Marec 2006, 20:58:57
torej lahko predvidevam kakšen je odgovor? no, pa saj sem ga vedela še preden sem zastavila vprašanje. na search.and.rescue ste se takoj razjezili ker naj bi širila napačne informacije o vas in jo lahko zato tudi tožite... čudno da meni in ostalim v tej temi niste omenili tega... hmmm... mogoče zato ker se zavedate da govorimo resnico in veste da je dovolj dokazov ki izpodbijajo vaše zgodbice in sladke besede?  ::)
Šapa. Nikoli ne bomo vedeli kaj je res in kaj ne. Midva sva s šarono nadaljevala pogovor na zasebno in naredili smo čez to zadevico  križ.
Počasi se mi dozdeva, da se je brezveze vtikati v preprodajalce na takšni ravni. Sami so se pač odločili za tovrstno dejavnost in samo oni nosijo odgovornost za svoja legla in dejanja. Oni so itak prepričani, da ravnajo prav. Pustimo ljudem, da sami presodijo kje je najbolje kupiti psa.
Pa še nekaj. Niso vsi preprodajalci slabi. Nekateri to delajo temeljito in premišljeno. Ponavadi so psi takšnih ljudi  zdravi, na razstavah dosegajo odlične rezultate in dajejo zdrave potomce.
Lp, Ines!



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #166 : 07 Marec 2006, 21:03:43
hmmm.... upam da mi bo uspelo dati sliko v priponko... no če ne bo uspelo bom pa na drug način objavila sliko... torej to je še ena slika Buča. pes je na verigi ki je zeloooo debela  ::) pa saj je pes, ne pa sidro, no.... ljudje res nimajo srca  :(

upam da bo barbara obrazložila situacijo... sploh me pa zanima zakaj tako izčrpuje svojo psičko... leglo vsako leto in to kar 3 legla zapovrstjo  ::) povpraševanje je očitno veliko... tki psi pa kaj hitro pristanejo v napačnih rokah.... mislim pa da mi ni treba naprej razlagati saj je vsem jasno kaj želim povedati...



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #167 : 07 Marec 2006, 21:07:54
ni uspelo... no bom pa tako nalepila sliko:
BUČ

malo je majhna... bom probala popraviti...

SAR mislim da se vsi strinjamo da taka vzreja ki se jo gre barbara ni sprejemljiva... niti njeno preprodajanje... sploh pa ne njen odnos do psov  ::)



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #168 : 07 Marec 2006, 21:23:59
SAR, potem mi pa pokaži enega dobrega preprodajalca.

Trdim, da ljudje, katerim je na prvem mestu zaslužek, niso sposobni delati v dobro pasme.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #169 : 07 Marec 2006, 21:32:40
Pa še nekaj. Niso vsi preprodajalci slabi. Nekateri to delajo temeljito in premišljeno. Ponavadi so psi takšnih ljudi  zdravi, na razstavah dosegajo odlične rezultate in dajejo zdrave potomce.
Lp, Ines!

Potem se jim pa reče vzreditelji in to dobri vzreditelji če imajo zdrave in karakterno ter vizualno lepe pse.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #170 : 07 Marec 2006, 21:36:17
SAR, potem mi pa pokaži enega dobrega preprodajalca.

Trdim, da ljudje, katerim je na prvem mestu zaslužek, niso sposobni delati v dobro pasme.



Nisem mislila preprodajalcev, ki sami naštepajo nevemkoliko  legel in jih nato za mastne pare prodajajo naivnim lastnikom. V mislih sem imela ljudi, ki ti po tvoji želji pomagajo najti dobrega psa in se lahko na njihove izkušnje zaneseš, ker jih pač sam nimaš. Imam dve kolegici, ki sta na ta način kupili psa. Ena je lastnica že eno leto in pol, druga pa pol leta. Obe sta zelo zadovolnji. No saj niti ne morem trditi, da so to preprodajalci. Morda bi lahko to poimenovala kako drugače, vendar se ne spomnim pravega izraza.
Lp, Ines!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #171 : 07 Marec 2006, 21:44:42
s&r takim ljudem kot jih ti obisuješ definitivno ne rečemo preprodajalci. Jaz jim rečem kar vzreditelji, taki ki se jim ne gre za lasten zaslužek in te napotijo tudi h " konkurenci" če vedo, da boš tam lahko dobil to kar iščeš.

Lp nina



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #172 : 07 Marec 2006, 21:50:02
s&r takim ljudem kot jih ti obisuješ definitivno ne rečemo preprodajalci. Jaz jim rečem kar vzreditelji, taki ki se jim ne gre za lasten zaslužek in te napotijo tudi h " konkurenci" če vedo, da boš tam lahko dobil to kar iščeš.

Lp nina
Ne moremo jim reči vzreditelji, če ti psi niso vzrejeni pri njih. Lahko so kvečjemu nekakšni posredniki ali kaj takega.
Lp, Ines!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #173 : 08 Marec 2006, 23:19:11
Tole je danes priromalo na moj mail... Takole izgleda pasja farma http://www.dogheart.hu/dogmengele.htm


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #174 : 09 Marec 2006, 00:14:08
Katastrofa  :'( :'( :'( :'(

Ma take ljudi bi bilo treba... ne vem, ne najdem dovolj grdih besed  :'( :'(



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #175 : 09 Marec 2006, 07:13:56
Vsak,ki me pozna ve,da sem miroljuben človek,sam takšna stvar mi pa dvigne pritisk!

Nekaj nikakor ne kapiram-tem "ljudem" so ti psi vir zaslužka,se previ,če bi vsaj na njih gledali iz tega stališča,bi lepše skrbeli zanje,bi imeli od njih več koristi(več mladičev,več bi jih preživelo....).Mislim,vsak obrtnik bo skrbel za svoje orodje ali stroje,ampak ne,takšni in podobni stvori pa ne morejo poskrbeti za živali.

Ne morem reči,da bi bilo takšne potrebno pobiti,ker se ne morem spustiti na tak nivo(čeprav moram priznati,da večkrat pomislim na kaj takšnega.Bi pa bilo treba takšne farmarje vsaj za en teden zapreti v en tak pesjak ali pripeti na verigo,brez zavetja,z ležiščem sredi blata in to pozimi in jim futrat pomije,kot vidimo bna sliki.

Malokdo,bi si po takšni lekciji upal ponoviti nekaj takšnega!


Lp

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #176 : 09 Marec 2006, 12:26:55
Nisem mislila preprodajalcev, ki sami naštepajo nevemkoliko  legel in jih nato za mastne pare prodajajo naivnim lastnikom. V mislih sem imela ljudi, ki ti po tvoji želji pomagajo najti dobrega psa in se lahko na njihove izkušnje zaneseš, ker jih pač sam nimaš. Imam dve kolegici, ki sta na ta način kupili psa. Ena je lastnica že eno leto in pol, druga pa pol leta. Obe sta zelo zadovolnji. No saj niti ne morem trditi, da so to preprodajalci. Morda bi lahko to poimenovala kako drugače, vendar se ne spomnim pravega izraza.
Lp, Ines!

Saj preprodajalci sploh ne štepajo legel. Preprodaljalci kupijo celo leglo (brez mame), nekje na eni farmi (recimo kot una na linku), po zelo nizki ceni in potem upajo da preživi čimveč psov, ki jih potem drago prodajo. Včasih pa ponaredijo še kakšnen rodovnik.

Šteparji pa imajo svoje psice in svoja legla in prodajajo mladiče, ki so se skotili njihovim psicam. In potem služijo s svojimi psi.

Tisti, ki pa kupijo zdravega, tipičnega psa nekje in ga pripeljejo domov in potem prodajo naprej (oz. dajo v solastništvo) pa niso tisti "taslabi" preprodajalci. Pri teh gre vse po legalni poti in tako, da se za psa ustrezno skrbi. Sicer preden tak pes pride v svoj stalni dom, mogoče zamenja nekaj začasnih domov, kar zanj vrjetno ni prijetno.

lp

Los je car!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #177 : 09 Marec 2006, 13:48:29
Vsi, ki iz kakršnega koli razloga nabavijo pse pri preprodajalcih, vsaj posredno podpirajo farme, kakršna je tista na linku. No tista je že skrajna, nekje v fazi propadanja bi rekla.
Obstajajo posredniki, ki ti pomagajo najti kvalitetnega psa od znanega vzreditelja. Nekateri to naredijo za lon, drugi poberejo provizijo od prodajalca ali kupca ali kar od obeh. Ko zadeva postane posel v malce večjem obsegu in profit postane pomemben del transakcije, kvaliteta nujno pade in posrednik postopoma postane navaden preprodajalec.


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #178 : 22 Maj 2006, 18:19:23
no, da malo osvežim tole temo... sharona/fleka/barbara vsak dan preseneča oz. vsak dan se izve kaj novega o njenemu nategovanju ljudi  :-X :-X

uporabnik iz sosednjega foruma je plačal 80.000sit sharoni, da mu je psa peljala na Madžarsko kupirati ušesa. že cena 80.000sit je zelooooo visoka za kupiranje (ponavadi pride kupuranje okoli 100€)... no in ko je psa dobil nazaj ga je moral peljati k veterinarju, ker so šivi popokali in so se ušesa odprla... in veterinar mu je rekel, da naj bi bila ušesa zašita z navadnim cvernom  :-\  lastnik psa je pa prav zato, da bi bilo vse lepo profesionalno narejeno plačal toliko denarja... ::) več o tem tukaj:

http://www.slo-apbt.com/forum/viewtopic.php?t=1845&start=0

nategovanje nima konca...



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48