Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500744

Ivana

  • *
    • Prispevkov: 560
    • Točke: 4
Odgovori #240 : 11 Julij 2008, 23:44:41
Jaz tudi že kar težko verjamem, kako slabo se ljudje pozanimajo ob nakupu psa - kot nit stvari ne bi kupovali ........
In po pravici povedano si mislim, zakaj za vraga prej niste mogli vklopit interneta pa pobrskat, ampak šele pol je treba kriviti vse za svojo nesposobnost.  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Lp, Ivana


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #241 : 12 Julij 2008, 14:37:00
Čaw,

tale prispevek mi je pa mal pokrovko dvignil, nisem sploh mogla pogledati do konca!! Zgleda, da ljudje ne gledajo televizije in ne berejo časopisev. O tem je bilo pa že toliko napisanega in povedanega, da ne vem no.

L.P.P. Špela



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #242 : 23 Avgust 2008, 22:29:00
Heeeeeej,

jaz spomladi dobim labradorca, rodovniškega seveda.  :)  In se zelo zanimam o psarnah, vzrediteljih, pripomočkih, igračah, hrani, zdravju, učenju, kateri veterinar je najboljši,...in najraje bi že sedaj stekla v trgovino in mu vse kar potrebuje nakupila.  :D

Brskam po internetu in sprašujem ljudi o njihovih izkušnjah 100 na uro. Ampak me zelo skrbi, da bo imel že takoj na začetku težave z zdravjem, ki se bodo le še stopnjevale. Čeprav bom vzela psa iz dobre psarne, se lahko zgodi, da bo njegovo zdravstveno stanje zelo slabo.

Sem pa tudi jaz zelo jezna, če se ljudje pred nakupom psa ne pozanimajo dovolj. In ga kupijo na vrat na nos le zato, ker je to še ena od otrokovih muh.

Uživajte na sončku.




xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #243 : 04 November 2008, 14:24:42
staari neki prizadeti prodajalci so tuki jao.take bi mogli u zapor zmetaat!use po vrstii



Infinity

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #244 : 31 Januar 2009, 21:17:23
http://www.dnevnik.si/video/1725

Dokler se bodo našli TAKŠNI BUTLI, ki kupujejo (pri vemo kom). Ne bo nič boljš...

En način je spustiti cene rodovniških psov na cene preprodajalcev.

Nekateri vzreditelji so identični zloglasnim preprodajalcem. Gledajo da imajo čimveč mladičev, parijo kolikor se le da, predvsem pa parijo na videz in pozabljajo na karakter.
Ko boste kupovali psa, glejte da bo iz priznane psarne ali pa, da lastnika legla dobro poznate(tako za rodovniške kot nerodovniške)



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #245 : 01 Februar 2009, 20:43:59
Spustiti cene rodovniškim psom ni noben način, žal. Jaz imam rada pse, ampak zaenkrat nimam toliko denarja da bi si privoščila leglo na lastne stroške, mladiče pa prodajala po 150€. Žal. Pa da ga imam, ne bi spuščala cene, ker si ljudje ne morejo privoščiti. Tako pač je, ali imaš denar ali ne. Če ne, pač ne moreš imeti psa. Potrebno je plačati še za kaj drugega, kot le odkupna cena psa. Pes se ne pokvari po 2 tednih, ostane kar precej let...Res ti predlagam, da prebereš kakšno temo o rodovnikih, rodovniških leglih, potem boš vedel koliko stane vzrediti kvalitetno leglo socializiranih zdravih in rodovniških mladičev.
Da so nekateri vzreditelji pokvarjeni, o tem ni dvoma, kar precej jih je. Vsi pa le niso...Dolžnost kupca pa je, da se o prodajalcu pozanima, in ker se hudobci dandanes težko skrijejo, je že samo na tem forumu ogromno ljudi, ki bodo/bomo znali svetovati k komu se obrniti za nakup že pač katere pasme.
Če na kramarskem prodajajo ukradene TV po 400€ , v Big Bangu pa po 1100€, kaj je zdaj prava poteza, da Big Bang ceno spusti?


Infinity

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #246 : 02 Februar 2009, 03:01:09
Razumem da branite svoj interes in svoj prihodek. Jaz vzrediteljstvo razum kot hobi, kjer zapraviš veliko časa(in denarja). Razlika med delom in hobijem in delom je v tem da pri gremo v službo tudi ko smo slabe volje in podobno. Je pa res da je hobi le za nas in naše bližnje, medtem ko ''hobirati'' za druge pomeni že delo, tako da se strinjam.



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #247 : 02 Februar 2009, 08:33:20
Jaz branim rodovniško vzrejo, jaz nisem vzrediteljica.

Lp


rafaell

  • *
    • Prispevkov: 18
    • Točke: 0
  • Raf
Odgovori #248 : 03 Februar 2009, 11:25:13
Pozdravljeni,
zanima me ali ima kdo od vas izkušnjo z vzrediteljico psov Barbaro pri Mednem? Za vsak odgovor bi vam bila zelo hvaležna.

Snežni pozdrav Rafael



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #249 : 03 Februar 2009, 12:22:25
Pozdravljeni,
zanima me ali ima kdo od vas izkušnjo z vzrediteljico psov Barbaro pri Mednem? Za vsak odgovor bi vam bila zelo hvaležna.

Snežni pozdrav Rafael

Ja drži se čim dlje od nje. Več pa najdeš če malo pobrskaš za imeni FLEKA ali Sharona ;)




tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #250 : 03 Februar 2009, 13:35:39
Pozdravljeni,
zanima me ali ima kdo od vas izkušnjo z vzrediteljico psov Barbaro pri Mednem? Za vsak odgovor bi vam bila zelo hvaležna.

Snežni pozdrav Rafael

Ni vzrediteljica, v velikem ovinku mimo nje.  ;)



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #251 : 03 Februar 2009, 16:45:23
Pozdravljeni,
zanima me ali ima kdo od vas izkušnjo z vzrediteljico psov Barbaro pri Mednem? Za vsak odgovor bi vam bila zelo hvaležna.

Snežni pozdrav Rafael

Zelo dobro je, da se prej pozanimaš o tem, kje boš kupila psa, vendar upam, da nimaš namena pri njej kupiti psa.
Smo si pa ljudje sami krivi, da še vedno živi od preprodajanje in štepanje nerodovniških psov.  >:(  >:(



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #252 : 04 Februar 2009, 10:33:10
Razumem da branite svoj interes in svoj prihodek. Jaz vzrediteljstvo razum kot hobi, kjer zapraviš veliko časa(in denarja). Razlika med delom in hobijem in delom je v tem da pri gremo v službo tudi ko smo slabe volje in podobno. Je pa res da je hobi le za nas in naše bližnje, medtem ko ''hobirati'' za druge pomeni že delo, tako da se strinjam.

Za začetek: Nimam materialnih interesov (le moralne) in nimam prihodkov iz vzreje.

Le resnični ljubitelj je lahko dober in zaupanja vreden vzreditelj. In nakup pri njemu pomeni relativno bolj varno naložbo denarja, kot pa nakup pri preprodajalcu ali pa šteparju čistokrvnih nerodovniških mladičev.  Motiv pri zadnjih dveh je denar, denar in samo denar, medtem ko bo vzreditelj-ljubitelj poskušal mladičem najti primerne lastnike in ne bo popuščal pri kriterijih za oddajo, pri ceni pa le v primeru, če bo to resnično v dobrobit mladiča (ZELO primeren lastnik) ali pa v interesu prepoznavnosti njegove psarne (zelo perspektiven mladič + zelo primeren lastnik) in seveda se bo v tem zadnjem primeru zavaroval še z dodatnimi pogoji v pogodbi s kupcem.

Osveščen kupec se zaveda, da je kupnina le kaplja v primerjavi s stroški za vzdrževanje psa ter da "prihranek" pri kupnini ne pomeni vedno tudi prihranka na dolgi rok. Prej obratno. Nakup psa je med drugim tudi dolgoletna finančna obremenitev, začetna kupnina pa neke vrste investicija, zato investirajte svoj denar preudarno in s čim manj tveganja!

Kupci, ki na prvo mesto postavljajo ceno in brskajo po oglasnikih, se vse premalo zavedajo tveganja, ki ga s seboj nosi tak "ugoden" in "poceni" nakup. Ko bodo tak "nakup" pripeljali domov in se bo čez čas izkazalo, da ni zdrav, da ima podedovane pomankljivosti, da karakterno ni tipičen predstavnik pasme, da ni bil pravilno socializiran ter da bodo stroški za odpravo teh pomankljivosti nekajkrat presegli ne le razliko v ceni (oz. "prihranek") ampak kar celotno kupnino, bo žal prepozno! Reklamacij ne upoštevajo, vračilo kupnine ni možno (to jih bo še najmanj prizadelo), kupljenega tudi ne. In ostali bodo sami z bolno kepico, ki bo milo gledala in nemo prosila: prosim, pomagaj mi, sam si ne morem, saj sem odvisen od tebe!!

In kaj jim preostane? Tistim trdosrčnim morda enkraten obisk veterinarja, od katerega se bodo vrnili sami, vsem ostalim pa skrbi, skrbi, skrbi, trpljenje in visoki računi.

To je seveda "tačrn" scenarij. Lahko, da bo vse v redu, mladič zdrav, lastniki pa bodo veselo kazali jezik vsem, ki so jih svarili pred nakupom in naslednjič spet kupili "poceni",... vse dokler se ne bo zalomilo njim, dokler ne bodo sami prišli na vrsto. In potem se bodo kesali, si pulili lase, obtoževali vse po vrsti, ob tem pa pozabljali, da so sami s svojim (morda že prvim) "poceni" nakupom sprožili vse to, sprostili mesto za novega mladiča, za novo kotitev izkoriščane in izčrpane psice!

Ostanimo realni, tudi pri nakupu rodovniškega mladiča gre lahko marsikaj narobe, prav tako so skrbi, lahko je trpljenje in visoki računi. V čem je torej razlika? V tem, da se bo vesten vzreditelj zamislil, nikoli več ponovil take kombinacije, umaknil pse iz vzreje ali pa vam celo ponudil novega mladiča. Slaba tolažba za vas? Morda, toda vseeno boste imeli čisto vest in tolažbo, da ste izjema, ki je imela pač smolo, da pa s tem vseeno niste sprožili verige novih kotitev in "veselih, igrivih in malo nagajivih" mladičkov..

Tistim najbolj glasnim, ki vpijejo, da ne rabijo papirjev pa polagam na srce: ne bodite egoisti, ne "hohštaplerji", če vam je res vseeno za papirje, naj vam vsaj za pse ne bo! Ne le za tistega, ki ga boste odpeljali domov, predvsem za vse tiste, ki bodo zasedli njegovo izpraznjeno mesto! Pojdite raje v zavetišče!

In ker imam ravno slab dan, še ena misel za zaključek: Tudi vsi vzreditelji niso vestni in niso ljubitelji. Žal  :'( Zato upam, da v mojem pisanju ne bodo videli le reklame za rodovniško vzrejo temveč morda tudi opomnik, da temeljito izprašajo svojo vest.





good

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #253 : 07 Februar 2009, 16:12:24
Zdravo vsem, ki spremljate preprodajalske poteze, predvsem preprodajo, ki je zelo razširjena v Škofji loki in za njo stoji go. Barbara Dvoršak.
Ne dolgo nazaj sem pri njrj kupil čivavo "čivavo", za katero se je nato izkazalo da ima polno garij v ušesih, gliste in celo močno vnet želodček.....
Če veterinar ne bi bil dovolj strokovnjaka bi psička verjetno poginila.... Še vedno je v slabem stanju in težko napreduje.
Zmetu sem že full denarja za veterinarje, upam da bo s psičko vse ok, sicer jo bom tko stožu da ji ne bo nič jasno.
Poleg vsega je imela psička še ČEŠKI MIKROČIP, le kaj naj bi to pomenilo?????



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #254 : 07 Februar 2009, 16:24:17
Zdravo vsem, ki spremljate preprodajalske poteze, predvsem preprodajo, ki je zelo razširjena v Škofji loki in za njo stoji go. Barbara Dvoršak.
Ne dolgo nazaj sem pri njrj kupil čivavo "čivavo", za katero se je nato izkazalo da ima polno garij v ušesih, gliste in celo močno vnet želodček.....
Če veterinar ne bi bil dovolj strokovnjaka bi psička verjetno poginila.... Še vedno je v slabem stanju in težko napreduje.
Zmetu sem že full denarja za veterinarje, upam da bo s psičko vse ok, sicer jo bom tko stožu da ji ne bo nič jasno.
Poleg vsega je imela psička še ČEŠKI MIKROČIP, le kaj naj bi to pomenilo?????

to da jo je pripeljala iz češke ona zanjo tam odštela 200 €, tebi pa jo prodala za,...  :-X >:(

Veliko uspeha pri zdravljenju tvoje psičke!



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #255 : 07 Februar 2009, 17:10:09
Zdravo vsem, ki spremljate preprodajalske poteze, predvsem preprodajo, ki je zelo razširjena v Škofji loki in za njo stoji go. Barbara Dvoršak.
Ne dolgo nazaj sem pri njrj kupil čivavo "čivavo", za katero se je nato izkazalo da ima polno garij v ušesih, gliste in celo močno vnet želodček.....
Če veterinar ne bi bil dovolj strokovnjaka bi psička verjetno poginila.... Še vedno je v slabem stanju in težko napreduje.
Zmetu sem že full denarja za veterinarje, upam da bo s psičko vse ok, sicer jo bom tko stožu da ji ne bo nič jasno.
Poleg vsega je imela psička še ČEŠKI MIKROČIP, le kaj naj bi to pomenilo?????

S kje pa si, če te lahko vprašam? A si z loke? Nej te ne čudi, če si pri njej kupil psa s češkim mikročipom, je že prodajala psa z rodovnikom mrtvega psa, grozno se sliš, ampak se dogaja. Jst bi se na tvojem mestu še enkrat oglasila pri njej in zadevo uredila. A res ne obstaja nobena sankcija za take ljudi, za tako početje? Toliko psov je že zajebala, pa se še kr s tem lepo naprej ukvarja. Ljudje pa še vedno nasedejo lepim besedam.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #256 : 07 Februar 2009, 19:26:32
...Zmetu sem že full denarja za veterinarje, upam da bo s psičko vse ok, sicer jo bom tko stožu da ji ne bo nič jasno.

Dokler se ne bo res našel nekdo, ki mu ne bo škoda časa in denarja in bo imel v rokah trdne dokaze in bo udejanil svoje grožnje, se ne bo premaknilo čisto nič.  :'( :'(



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #257 : 07 Februar 2009, 19:59:18
A veste da ima Matosa po novem tudi macke? >:(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #258 : 07 Februar 2009, 21:14:28
To ni tako novo. Jih je imel že prej.



kopač

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #259 : 08 Februar 2009, 21:16:31
JAZ IMA SAMO POTRDITEV ČLANKA O KATEREM JE VČERAJ PISAL "GOOD", O NEKI GOSPEJ, KI MU JE PRODALA BOLNO ČIVAVO.
ZAČUDIL SEM SE NAD IMENOM, KI GA JE OMENIL "BARBARA DVORŠAK", SAJ SEMO MI PRI NJEJ KUPILI MOPSA, KAKO DA IMA TUDI ČIVAVE????
PRI NJEJ DOMA SMO RES VIDELI NEKAJ PSOV RAZLIČNIH PASEM, KI SO BILE VSE PREJ KOT ČIVAVE. NO JA SAJ NIMA VEZE, POVDARIL BI RAD, DA JE TUDI NAŠ PES ( KUPLJEN PRI NJEJ ) BIL VEČKRAT PRI VETERINARJU KOT DOMA IN NIKAKOR NISO MOGLI UGOTOVITI ZA KAJ GRE.
STROŠKI SO SE DVIGALI NAM PA JE UPANJE PADALO, IMELI SMO GA ZARES RADI, VENDAR JE KLJUB TEMU POGINIL.
NA KLICE NI BILA VEČ DOSEGLJIVA IN TAKO SE JE ZGODBA ZAKLJUČILA.BODITE POZORNI NA TO IME!!!



good

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #260 : 08 Februar 2009, 21:23:15
Naša čivava, kupljena pri BARBARI je tik pred koncem!!!! Matr če bo poginla bo vidla s kom ima opravka!!!!!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #261 : 08 Februar 2009, 21:58:40
Kopač:
1. izklopi velike črke!
2. treba se bo odločit ali bo na ta forum pisala oseba pod nickom kopač ali pod nickom good. Dvojne registracije tule niso dovoljene. Lepo, da želiš/želita ::) opozorit na problematiko preprodajalcev ampak bo treba ubrat drugačen pristop.

Hvala.

Lp, nina



pikec82

  • *
    • Prispevkov: 172
    • Točke: 0
  • you are my sunshine - one and only
Odgovori #262 : 09 Februar 2009, 12:47:13
Pozdravljeni,

na žalost smo tudi mi eni izmed nevednih kupcev,ki smo kupili mopsa pri ga.BARBARI.Naš mopsek bo star 8 mesecev,ima pa zelo hudo obliko demodexa, da ne govorim o obiskih pri veterinarju,predvsem pa o skrbi,ali bo z njim bolje in če se bo pozdravil,kaj vse ga čaka v svojem nadaljnem življenju.Je naš zaklad in moja prva živalca nasploh.Nasedla sem,kot še mnogi med vami, prijaznim besedam Barbare,ki je govorila kot največja poznavalka vseh pasem.Ogorčena sem nad vsem kar je storila in ogorčena sem predvsem nad tem, da še to vedno počne!!!Mojemu mopseku gre hvala bogu na bolje, vendar ne bo ostalo pri tem.Za mano prihaja še veliko nevednih,ki bodo nasedli in kupili psa,nevedoč v kaj so se spustili.Temu je treba narediti konec!!!!!
Nikoli se ne bom sprijaznila z mislijo, da je naš mopsek zbolel in da ga zdravimo že skoraj 3 mesece in da se lahko 
zgodi še kaj nepredvidljivega.Je del našega življenja........je naš sonček!!!
In misel,da se mu lahko kaj zgodi,me spravlja v obup.
Zato vsem polagam na dušo: Ne kupujte pse pri Barbari,ne nasedajte njenim lažem, predvsem pa se  pred vsakim nakupom 100% prepričajte kaj in kje kupujete!!!!

LP



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #263 : 09 Februar 2009, 13:11:05
Tolk nategnjenih, pa vam še ne kapne. Še dobro, da vsi odkrijete in prebirate forume, ko že naredite neumnost...  :'( Ahhhh  >:( Jaz naredim primerjalno analizo, ko grem kupit nov palični mešalnik, ne pa živo bitje. Človeška nevednost res ne pozna meja... Pa tako malo je treba...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #264 : 09 Februar 2009, 13:30:56
Jao, kam gre tale preprodaja..  ::) >:( >:(

Se strinjam z zgoraj napisanim: "Cloveska nevednost ne pozna meja." Prav tako velja za "clovesko neumnost."

Na sosednjem forumu nekdo trdi, da ima cistokrvnega zlatega prinasalca, brez rodovnika, samo zato ker super oh in sploh fajn clovek vzreditelj ni imel denarja za vzrejni pregled. Pac je mozakar starejsi, in nima casa in sploh denarja za take stvari. Pokazal mu je pa rodovnike od psa in psice, prav tako je trdil, da je to psickino prvo leglo. Pa kljub temu, da sem napisala na dolgo in siroko kako je glede vzrejnega pregleda, koliko to stane, poudarila dejstvo, da je tudi za mladicke treba skrbet, in da so stroski s tem, precej vecji kot je strosek samega vzrejnega pregleda, ampak se zmeraj eno in isto "lapanje".

Ljudje so ovce.  :-X

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #265 : 09 Februar 2009, 13:33:13
Tudi jaz ne razumem, ker sama naredim znanstveno disertacijo pred nakupom vsake več vredne stvari. Pa ne žive. No na napakah se vsi učimo. Ne vem zakaj se tega še bolj ne daje ven v javnost. Čeprav velikokrat se kupci kljub opozorilom odločijo kupiti psa prav pri takih.

Priznam pa, da sama gledam na to sceno s popolnoma drugimi očmi, kot sem jo pred prihodom albe.

Sem pa ravno prej malo brskala po bolhi in mi je postalo zelo tesno pri srcu.



Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #266 : 09 Februar 2009, 13:36:52
Alba, tudi jaz gledam na vse to zdaj zelo drugače, kot sem pred Taiem.

Sem pa tudi sama šokirana, ko grem gledat Bolho  :-X Zadnjič enkrat sem zasledila oglas, da nekdo menja čivavo za laptopa in pa enkrat dogo za gradbeni material  ???  :-X

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #267 : 09 Februar 2009, 14:27:56
Mi vse verjetno gledamo na zadevo čisto drugače - ker imamo pse tudi iz čisto drugačnega razloga. Včasih so se mi vsi ti nasamarjeni kupci smilili (kužki se mi še vedno, da se razumemo), danes pa nič več. V dobi vseh možnih dostopnih modernih tehnologij, ko smo samo klik od informacije, se nihče ne more izgovarjat, da ni vedel. A na bolhi ali v oglasniku je pa lahko našel oglas? In se mu ni zdelo sumljivo, da en in isti osebek prodaja vse pasme psov, za zraven pa še mačke, ptiče, plazilce in tudi geparda zrihta ali pa indijskega slona in komodoškega varana. Pa menja čivave za zimske pnevmatike in obratno. Ko kupec pride po kužka, ki je celih nekaj 100 € cenejši od rodovniškega "po reglcih", ni nič sumljivo, da živalica breha in se praska, driska in bruha, okrog nje pa gomazi vse drugo kot tisto, kar bi moralo - skrbna pasja mamica ter bratci in sestrice. Dejmo se zresnit no... Če je res vse v denarju, kako potem nekdo tak zmore cepljenja, nego, opremo, zdravljenja, šolanje? Pes je strošek. Od začetka in nadalje 15 let. Sila prijeten, topel in prijateljski strošek. Konec koncev pa... če res ne zmoreš čisto prvega, ko gre za nakup - prosim, zavetišča so polna. Samo ne mi o nevednosti. Pravljice za otroke...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #268 : 09 Februar 2009, 17:59:46
Stvar ni samo v vrednosti nakupa...

Zanimivo bi bilo videt rezultate katerega od mobilnih operaterjev, kako se ljudje informirajo in koliko primerjav naredijo med razlicnimi mobilniki, za katerega odstejejo 1€...
Hkrati pa bi bilo se bolj zanimivo videt, koliko primerjav naredijo ljudje pri nakupu pasjega "ponaredka" za 350€....



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #269 : 10 Februar 2009, 08:11:29
Popo: odlična primerjava!

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943