Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500705

tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #270 : 10 Februar 2009, 08:29:44
Res me zanima, zakaj vsi, ki  kupijo pri Barbari mladiča ali pri katerem drugem šteparju, šele potem ko jimajo probleme, najdejo forum in pišejo o temu.  ???
Ne me narobe razumeti, me veseli da pišete o temu, ampak kaj za vraga ste razmišljali pred nakupom?!
Mislim in upam si trditi, da na vsakem forumu piše čim dalj od predprodajalcev in tudi Barbara je dostikrat omenjena.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #271 : 10 Februar 2009, 09:39:53
Res me zanima, zakaj vsi, ki  kupijo pri Barbari mladiča ali pri katerem drugem šteparju, šele potem ko jimajo probleme, najdejo forum in pišejo o temu.  ???

Ker po slovenceljski logiki pomeni ,da si faca če si "zdilaš" nizko ceno ;).... vsi so zgolj zadovoljni kakšen dober nakup so naredili, kako so  se vsi drugi nategnili ,ker so plačali za mladiča določene pasme veliko več denarja ::) Dokler pes dejansko ne zboli- še vedno velja lastnik za maksimalno hudo faco, ki je res naredil hudo dober nakup ;)

Ala tak sistem.... rabiš hladilnik ali pralni stroj.... greš na nek spletni portal vtipkaš vse funkcije- klikneš in ti zmeče vse iste produkte ven- tista štacuna ki je najbolj ugodna tja greš... s kešom  >:D in potem se zdilaš še za  dodaten popust na gotovino 8).
Nobeden ne računa servisev( veterinarjev),  razno raznih dodatnih sredstev( ala posebna diabetična prehrana in zdravila) ;)


Mislim in upam si trditi, da na vsakem forumu piše čim dalj od predprodajalcev in tudi Barbara je dostikrat omenjena.

Tisti ki smo bolj škrte navade- ki ponavadi res moramo delat za tisti denar s katerim opravimo nakup- pa preobrnemo vsak kamen..... preberemo vsa mnenja....
Ampak smo se tudi taki že nategnili na kakšno" trgovsko foro" ;)

lahko dam eno primerjavo :D  Če gledaš v primerjavi moj nakup... pa kakšnega ki je pri šteparju kupil psa( kar nekaj podobnosti)   ( jaz sem se hvala bogu pri pralnem stroju- ni bilo čustvene škode, nobenega joka ko smo ga na odpad stresli ;) :) tisti ki se je pri pasjem nakupu za***al, ima pa še to zraven ;) )

Moj nakup pralnega stroja :P
1 stroj. pralno sušilni zanusi- 6 let nazaj
- najprej giro po štacunah... odločitev padla ;D...potem samo še najcenejši ponudnik- prišparanih 20 jurjov :o- za 60 jurjov ( tastarih) fensi šmensi stroj 8)... res vse je imel 2 v enem... sem bila ful zadovoljna... še hvalila sem se okrog ker hud stroj imam :)( en tak sistem  pri mladičih od šteparjev..... se je treba pohvalit kolk imaš fletnega kužka.. ;) ;D...)
No po dveh letih mi je šel grelec.....  me je serviser prvič opalil po denarnici ;).....potem je bilo stalno nekaj narobe...in potem so pa forumi zalaufali... kaj kje kako dobiti to in ono , kaj bi bilo narobe itd. ;)  ( znano komu? ::) :D )
Po petih letih je škripnil motor- ko sem ugotovila stroške popravila..... sem  se pa poglobila v forume, cene, funkcije, rezervne dele, mehanske elemente , itd. Obrnila vsak kamen od A-Ž.
In lepo šla v limit in kupila stroj za velik denarja :-\....
-najprej sem pogrešala sušilc.... čez en teden ne več...
- drugo..... cunje so bile dejansko oprane
- nič več belila, in razno raznih odstranjevalcev madežev..oprere dobro prašek+mehčalec
- nič več preklapljanja... vse dela sam( še moški del ekipe zna prat na njega >:D )
- in tretje še finale :D- poračun za štrom..... 7 mesecev poločnica 0 ( izredno ok :o )

Nauk od vsega.... ne hvalim se več ker hud stroj imam in kolk poceni sem ga dobila ;)- ker ga nisem(  bi dobila dva nizkocenovna za denar tega)

Sedaj pa ......kdor najde primerjavo ;)....kdor pa ne( ali noče ;)) me pa lahko popljuva , da sem totalna zahojenka ker primerjam nakup pralnega stroja z nakupom živega bitja :D



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 10 Februar 2009, 10:01:49
Odlična primerjava in seveda resnična.  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #273 : 10 Februar 2009, 12:55:07
Za vse tiste, ki kupujete pri preprodajalcih - kupujete in podpirate tole:

http://www.youtube.com/watch?v=RIV5l4gd_Oo

http://www.youtube.com/watch?v=Km1_h7eGiKU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=P75qYN2cVbU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9971MLEecg&feature=related

Na youtubu danes na to temo 1620 zadetkov. Nihče seveda tega ni videl/vedel pred nakupom pri Matoši, Barbari in podobnih izrodkih brez kančka vesti. Phe.  >:(

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #274 : 10 Februar 2009, 13:38:06
Za vse tiste, ki kupujete pri preprodajalcih - kupujete in podpirate tole:

http://www.youtube.com/watch?v=RIV5l4gd_Oo

http://www.youtube.com/watch?v=Km1_h7eGiKU&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=P75qYN2cVbU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=E9971MLEecg&feature=related

Na youtubu danes na to temo 1620 zadetkov. Nihče seveda tega ni videl/vedel pred nakupom pri Matoši, Barbari in podobnih izrodkih brez kančka vesti. Phe.  >:(

Tudi če že pogledajo vse te filmčke, ne potegnejo povezave z njimi ;)... ker oni gledajo na to iz drugačne prspektive kot gledamo drugi ;)
To zgoraj je pač amerika... ogromna država napram naši mali SLO... pri nas tega ni.
Še vedno jih premami cena, potem ko grejo k preprodajalcu, jih pa preprodajalec s svojim prodajalskim talentom- prepriča, da je vse to lari fari... zakaj bi za isto pasmo plačevali gromozanske zneske ;)
Jim nafila glavo , da več ali manj  vzreditelji zgolj samo služijo na  znamki in bla bla bla... on ( preprodajalec) pa itak potem  .. ker je pač tako sposoben in ima tak širok spekter ponudbe dobi nižjo ceno- lahko tudi za istega psa, ki je direkt pri enem 300 eur dražji ...bla bla bla. Folk pa naiven in nasede ::)......

To je to  ;)

In kaj sedaj naredit? v dobro teh živalic?
 1.naše inšpekcije... se ve  ::)....2. kar se tiče zakonov.... se tudi ve ;)
3.oguljufani kupci se zelo neradi izpostavljajo ker potem so v javnosti naivci in cepci ( določene izjeme, ki so dejansko o tem v javnosti spregovorile izvzete!)
4.Če narediš nek filmček o teh naših preprodajalcih in jih pokneš na net- vse kar narediš -daš svojo glavo na pladenj- zaradi pomanjklivosti iz točke 2. in točke 1. ;)
fašeš kvečjemu tožbo in še ti njim malo prispevaš v biznis.
Če ne navedeš  točnih imen - spet nisi nič neredil...... pač ve se ,da se to dogaja .. ampak vsak še vedno upa da osebno on ni v tej zgodbi...
Skratka......
kaj lahko narediš, da ustaviš take ?
V tej naši " dolini šentflorjanski" bore malo.
Žal tako je.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #275 : 10 Februar 2009, 13:49:23
Saj vem, a probat ni greh. Če le enega odvrnem...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #276 : 10 Februar 2009, 13:53:20
Saj vem, a probat ni greh. Če le enega odvrnem...
Tisti ,ki se bo blagovolil  najprej forum odpreti - ga boš  ;) 100%
Problem je to kar je že Tjaša napisala..... da noben prej ne najde foruma... ampak šele potem ,ko je že prepozno- ko išče pomoč, ker je z njegovim psom nekaj narobe ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 10 Februar 2009, 14:04:05
Jaz pa mislim, da bi bilo treba več narediti na ozaveščenosti potencialnih kupcev...
kako?
Z raznoraznimi članki v časopisih, ki jih berejo množice (žurnal, dnevnik, novice, spletni časopisi, bolj brani spletni portali...)...
Brez imen, brez pasme, brez cen, brez obtoževanja točno določenih...
samo pač "dejstva", zakaj so rodovniki pomembni, kako se do rodovnika pride (in od katerega leta že ne drži več to, da prvih nekaj mladičev dobi rodovnik, ostali ne), kakšni so "stroški" rodovnika, nekaj malega o genetiki in dednih boleznih, zakaj so pomembna vsi vzrejni pregledi, kaj je treba preveriti pred nakupom, in kaj je narobe, če kupimo "čistokrvnega mladička brez rodovnika", zakaj so taki psi ubistvu mešančki in zakaj se psa ne kupuje z danes na jutri...
pač lepo, na splošno (tak, da ga razumejo čisto vsi) spisan članek, ki opozarja na vse take stvari. Mogoče spotoma omeniti tudi kje se najdejo dodatne informacije...
Ljudem je potrebno potrkati na vest, še predno sploh začnejo premišljevati o psu.

To so vse take stvari, ki jih vedno zdrdrate vsakemu, ki se pohvali, da je kupil čistokrvnega brez rodovnika.

Ljudje smo naivni in zelo hitro podležemo prodajalčevim trgovskim talentom - pa naj gre to pri psičku, opremi zanj, ali pa za TV - če ima vse tisto, kar bi ti rad - za dokaj ugodno ceno...
Konec koncev, če kupuješ svojega prvega psa, se vsedeš pred računalnik in brskaš... pokličeš naokrog, med drugim tudi preprodajalca, ki te pač premami, da rodovnik je pa ja brez veze... večina ljudi se pač enostavno pusti prepričati. Do forumov pa enostavno v tisti "evforiji" enostavno nimaš časa priti.

Isto mnenje imam tudi o raznoraznih hranah za pse, mačke in podobne stvari.
Namesto da se obtožuje vse povprek, koliko je ta ali ona hrana zanič, je potrebno skupaj zbrati sestavine, napisati kaj kakšna sestavina pomeni in kaj se skriva v tej sestavini in na tak način ljudi opozoriti, da tisto kar kupijo kot "najboljša popolna hrana za pse najboljšega soseda" ni ravno najboljše... Pač, spet brez imen in znamk, ampak samo dejstva. (tukaj bi mogoče lahko na pomoč priskočila tudi zveza za varstvo potrošnikov, ki rada opravlja take teste in se veliko ukvarja z raznimi deklaracijami...)

lp nina


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #278 : 10 Februar 2009, 15:28:54
nekaterim iz ¨stare šole¨ ne pomagaj zgolj informacije o pomembnosti rodovnika. kr ni ti pač na vsako dejstvo odgovorijo, d oni ne rabijo rodovnka ker ne bojo hodili na razstave. in s tem se konča, ker ne prideš nikamor. ko si ljudje dajo nekaj v glavo, vidijo samo to in nič drugega. ne rečem da so vsi enaki,ampak vliko je takih.

tudi jst sem bila med takimi, še eno leto nazaj. vendar sem pred nakupom psa hotela prebrat vse živo o pasmi, predvsem negi, karakterju, šolanju. tudi jst sem bila prepričana, da psa z rodovnkom ne rabim, ker ne bom hodila na razstave.  potem sem med branjem o pasmi, naletela tudi na teme o preprodajalci. in začela brati. in se odločila, da bo moj es imel rodovnik. tako preprosto je to. meni je blo branje forumov dovolj. nekaterih pa ne izuči, dokler jih ne ¨dobijo po glavi¨ ne rečem nekoč, ampak v teh časih, ko samo vpišeš v strica Googla besedi Nakup psa, in dobiš vse servirano na pladnju. za take ljudi, ki še zdaj nasedajo tistim primitivcem, mi vsekakor ni žal, pa naj se še tako kruto sliši. žal mi je pa za njihove pse. in to zelo.

sama sem se odločila k temu prispevat tako, da sem napisala en sestavek, in ga objavila na bolhi

prebereta ga lahko tukaj: http://www.bolha.com/oglas3434013

sem že dobila marsikakšen mail, v kateri so se mi ljudje zahvalili, da sem to napisala, pa me še kaj dodatnega vprašajo, pa marsikomu pomagam najdi kakšnega vzreditelja rodovniških psov (čeprav ta pasma ni moja pasma, in jo bolj slabo poznam, se vseeno potrudim), ... najbolj me razveseli, ko mi napišejo, da so se zaradi mojega sestavka odločili, da bodo raje še kakšen mesec ali leto počakali, in kupili rodovniškega psa  :o

se pa najdejo tudi taki, ki mi napišejo nekaj takega: http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,7190.0.html

če se človek zanima za to, kar išče, in ga skrbi tudi dobro psa, in ne smo koliko evrov bo pršparal, bo odprt za dobronamerna opominjanja, in svetovanja. če e pa človek že priori odločen, da to kar on misli in dela, da to je pa prav, in nič drugega, pa mu ne pomaga niti gledat posnetke, kot jh je dodal/a casper. vedno znova se bodo prepriali, da pri nas pa ni tako, da t je smao v ameriki, ali da se to njim ne more zgodit. če pa človek že pred nakupom vsaj malo brska po internetu, in se zanima kaj in kako, je že to dober znak, da se mu mogoče da kaj dopovedat.

sodelujem na forumu o maltežanih. mislim da so te majhne pasme še bolje ¨preprodajane¨ kot ostale, ker so že v štartu rodovniški psi dražji.  vedno več je ljudi, ki na našh forumih sprašujejo, kje in kako dobiti maltežana, in skoraj vsak pove, da ne rabi rodovnika. in vsakemu znova se potrudimo razložit, zakaj je rodovnik potreben, in tako dalje.tudi povezave do tem v zvezi s temi stvarmi dobijo servirane na pladnju, samo kliknit je treba. vsak se ful navdušeno zahvali za nasvete, pa da bo sigurno kupl psa z rodovnikom, in tako dalje. domnevam da ti ljudje  v tistem trenutku res tako mislijo. ampak vse jih mine, ko pri vzreditelju (tudi kontakte vzreditejev dobijo servirane) izvejo ceno rodovniškega mladiča. in čez 1 teden se javijo, da oni pa imajo maltežana  ??? ko ga vprašaš po rodovniku in vzreditelju valda vsi vemo kakši o dgovori: ne ga nima, je pa tapravi maltežan, čistokrven, njegovi starši so čudoviti, pa ena prijazna gospa skrb za mladičke, .... in smo spet na začetku.  in kaj naj se jst ubadam z njimi, ko so vse dobili na pladnju, samo prebrat je blo treba? valda da ne. njihvim kužkom zaželim veliko zdravja. in to je to z moje strani.

se pa seveda najdejo tudi ljudje, ki nas lastnike rodovniških psov obtožujejo, da imamo njihove za manj vredne, pa da jih mučimo z razstavami, pa da živijo samo v kletkah, pa da travice še v življenju niso vidli ,...

ampak nekaterih ljudi ne prepriča niti to, da dejansko preberejo osebne izkušnje judi, ki so psa kupili pri takih primitivcih, in jim je kuža hudo zbolel in umrl. in jih niti to ne prepriča. in kaj naj jm rečem? nič. srečno kolega! upam da ne boš imel te sreče, da boš dobil od teh paramecijev bolnega kužka, da ne boš za njegovo zdravljenje pri veterinarju pustil še 5 naslednjih plač ,ki jih nisi niti še dobil, in bo ta boga pasja dušica a koncu še poginila.

žal mi je, ampak za take ljudi ne premorem niti kančka sočutja, res ne. kua se mi seveda smili, ampak lastnik prav nič. privoščim mu, da bi naslenjič še več dnarja pustil pri veterinarju, in da bo tako končno dojel, v čem je fora.

uf,sem se razpisala  :-[ ampak take stvari me res pogrejejo! da folk vse  neumnosti zna dobit na internetu (od igric, do opreme, do hiš in vsega), preden pa kupi živo bitje, ne pogleda prav nič  >:(


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 10 Februar 2009, 23:57:57
Saj vem, a probat ni greh. Če le enega odvrnem...

prav imaš

Ravno danes sem dobila email...tipičen kupec pri šteparju. No, lahko se motim- UPAM!
Dva stavka...imate sedaj mladiče in kolikšna je cena...kolikšna je cena za
samčka in samičko
...žalostno...prvič primerjat ceno, potem pa kupit pri šteparju.
Pa kaj ti ljudje sploh mislijo, da bi normalen človek njim prodal mladiča...pa ne mislijo resno.
Nič predstavitve, nič od niča...samo cena. Dokler obstajajo taki ljudje, bodo obstajali tudi
šteparji in obratno. Nasploh, če država nič ne pripomore k spremembi...treba je spremenit
mišljenje ljudi.

sedaj...seveda v tem trenutku je za oddat...pa še kaj ne...saj eni nimamo po tekočem traku legla

Še en primer: tri dni pred božičem me je ena gospa klicala za mladiča, mladiča za božično darilo.
Kako jih ni sram sploh take bedarije spraševat! Neverjetno. Kot, da greš kruh v Spar kupit...sem bila malo nekulturna ( zjutraj ob pol sedmih, še pred zajtkom je klicala) in sem ji rekla, da nimamo samopostrežbe.  >:D

Kaj taki pacienti se samo name kelijo?? Potem pa človek naj ma voljo leglo imet. Ponovno sem demotivirana.
Raje podarim mladiča nekomu koga poznam, kot 1 € dobit od takih...


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #280 : 11 Februar 2009, 01:47:17
Alma s takimi in še hujšimi se srečujemo tudi tisti, ki oddajamo najdenčke. Te čisto razumem. Z veseljem sprejmem mala bitja, jih dudam na 2 uri, masiram rite, hranim, učim,... vse zanje le eno samo samcato napako ima tole početje. Namreč prenašanje bedastih klicateljev med čakanjem na pravega posvojitelja. Na sosednjem forumu imamo celo temo (17 strani) polno takih primerkov...
Eh ja, saj bo ane. Če ne prej, ko bodo ljudje spoznali, da gre za živa bitja, ki čutijo ;)
lp
T.

8)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #281 : 11 Februar 2009, 02:33:48
Obveščanje ljudi v revijah ja... potem se pa najde voditelj tv oddaje, ki v prilogi Dela omeni kako super psa ima in kako fino ga je dobil. Mama je mešanka in so imeli eno leglo zato, ker so prijatelji želeli njene mladiče, oče pa super rodovniški nemški ovčar.
In gospod omenja tudi to, da so rodovniški nemški ovčarji pogosto bolni, imajo probleme s kolki in hrbetnico, mešanci pa so bolj zdravi. ::) Prav gotovo je mešanček popolnoma zdrav, če se sparita labradorka in nemški ovčar - oba s hudo okvaro kolkov in hrbtenice (samo primer). Mogoče bi to morali prakticirati, da se rešimo vseh možnih dednih bolezni, samo z drugo pasmo pariš pa vse zgine :o ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #282 : 11 Februar 2009, 08:51:16
Ja ja, ta argument sem tudi jaz ze slisala :D rodovniski so vsi bolani in degenerirani, ampak ce imas potomca dveh rodovniskih razlicnih pasem, je pa sigurno zdrav ;D ;D ;D

Al pa: nerodovniski potomec dveh rodovniskih iste pasme bo tudi zdrav, itak, ker nima rodovnika ;D ;D ;D



battito animale


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #283 : 11 Februar 2009, 10:42:09
Saj nihče ne pravi, da rodovniški psi niso bolani, pa nimajo okvar. Saj je vsak pes lahko bolan, saj to je logično. rodovnik ne garantira popolnega psa v vseh pogledih, sigurno pa čisto pasmo, brez genetskih težav, glede na to, da sta starša zdrava-njuno zdravje pa je bilo ocenjeno na vzrejnem pregledu. Dopovedati to nekomu, ki ne živi s pasjimi forumi, tako kot mi, je težko.Če bi se z vsakim potencialnim kupcem vsedli skupaj, pa se kakšne 3-4 ure pogovarjali, mu odgovorili na vsa vprašanja, mu vse lepo utemeljili, potem bi po mojem bilo super, vsaj ogromno izboljšanje. Meni enostavno ni logično, ne potegne mi..Npr., nekdo je zunaj, na sprehodu...in vidi psa in mu je lep, ga poboža, kuža mu stisne ljubčka in potem se ta osebek odloči, da bo tudi sam imel psa. Gre domov, kje je najlažje pogledati za pse?Na internetu. Odpre google, vpiše ime pasme, zraven spletnih oglasnikov se mu pojavijo tudi okenca pasjih forumov. Vem, ker sem sama tako iskala psa :) Sicer ga nisem videla zunaj, sem pa brala VSE pasme na forumu, našla meni osebno najljubšo, nekako najbolj zame, potem vtipkala v google in tako kakšen mesec. Ampak princip je isti, če je nekomu všeč neka pasma, bo sigurno odprl vsaj 5 povezav,  ki jih google najde. Če ne zaradi drugega, pa za to, da vidi slike, da najde prodajalce. Pri čisto vsaki pasmi, je na forumu napisano, so napisana svarila, vsepovsod je nekdo, ki se je "opekel", če ne to, pa nekdo, ki svetuje, ki svari.
Po mojem ni to toliko stvar, da si ljudje ne pogledajo, ampak je brezbrižnost. Jah, pa kaj če piše, sigurno so oni delali napake, da je pes bolan, mi jih pa ne bomo, ga bomo lepo imeli, zanj lepo skrbeli.Zakaj, ker vsak, ki ima psa iz proizvodnje preprodajalcev in domačih legel brez rodovnikov ve o čem teče beseda. Jaz zaenkrat nisem naletela na nobenega človeka, ki ne bi vedel za Matošo, ali nasploh za preprodajalce. Upam staviti glavo, da VSI ki pridejo potem na forume pisat svarila, mi smo kupili, je umrl, ne delajte tega...Čisto vsak od njih je bil že prej na forumih in je te stvari prebral.Gre se za to, da ko si nekdo panično zaželi psa z danes na jutri, bo pregledal veliko slik na internetu, da si v glavi ustvari nek ideal, aha, jutri bom pa jaz imel istega kot je ta! Zato se meni takšni pač ne smilijo.
Jaz si zdaj iščem psa-res si ga. Eno psičko že imam, sedaj bi imela še psa. Mislim, da aktivno iščem, torej sem 100% odločena en mesec. V kontaktu sem bila z hmmm...50 vzreditelji po celem svetu, tudi ZDA. Izbrala sem psarno, katere lastnica je na mene naredila ogromen vtis. Poleti, mislim da konec junija, se bomo mi trije odpravili k njim na počitnice.  Najeli bomo apartma, ostali verjetno 2-3 tedne, kolikor bodo pač "cekini" dopuščali. Pogledala bom njene živali, spoznala njo, spoznala pse. Potem se bom vrnila domov in odločila, ali bom vzela mladiča iz njenega legla. Misel, da bom dolgo čakala na psa, me navdušuje. Imam veliko časa da vse razmislim, da pasmo spoznam, da moja psička še malo odraste. Koliko bom za psa plačala ne vem, me niti ne zanima. Če ne bom uspela našparati, bom pač šparala pe kakšno leto. Si bom pa zagotovila, da bo pes zdrav, dobrih krvnih linij, po mojem okusu, barve kakršne želim, staršev, ki so meni najbolj všeč...In bom dobila prijatelja za upam da čimveč let. Enega takšnega že imam-psičko.
Zdaj pa jaz ne vem, ali sem vesoljec, nezemljan, prizadet človek, ali zakaj jaz tako razmišljam? "Luštno je imeti psa, katerega ozadje poznaš, katerega vzreditelji so ti, oziroma ti postajajo prijatelji. Zakaj to ne naredite tudi vi, ki si tako zelo želite psa? Nič ne gre hitro, oziroma to kar gre, po navadi ni dobro.
Jaz sem mnenja, da se na napakah učimo..Jah, na primer da flikneš izpit, ker ti je bilo bolj pomembno in na izlet, kot pa se učit..Pač greš na drugi rok, vidiš, da si narobe naredil. Ne pa se, prosim učiti na življenjih psov, preveč pametna bitja so, preveč nas imajo radi in nam zaupajo.


awinita

  • *
    • Prispevkov: 187
    • Točke: 0
Odgovori #284 : 11 Februar 2009, 11:10:14
Tako bom rekel, zaželiš si psa, oziroma v mojem primeru sem si ga želel že od malega. Ampak sem od odločitve za nakup do nakupa pol leta dobesedno ril po netu, ampak te teme vsekakor nisem nikjer opazil oziroma naletel nanjo. Sem vse možne "butle" s "čistokrvnimi" AM, seveda brez rodovnika poklical in, da vam ne povem izjave "AM morajo biti zaprti na zelo majhnem prostoru, kjer ne povzročajo škode in jim ne pade na pamet kaj podobnega", me je kar pobralo, ker vidiš, da eni dobesedno sovražijo svoje "prodajno blago". :( ???  Oprostite izrazu.  :'( Takoj vidiš, da so nekateri dobesedno zaljubljeni v pse, no nekateri tudi čez meje, ampak to ni tema za tukaj. Vidiš, da, ko jim mladiča odpelješ je kot bi se od otroka poslavljal. Takrat sigurno veš, da so za njega/njo lepo skrbeli.
No bom eni od psarn malo reklame naredil, ker so res zelo prijazni in pripravljeni pomagat. Imam občutek kot, da bi bil njihov otrok pri meni na počitnicah, ne pa, da sem psa kupil od njih.  Res hvala Milošu in Mateji iz  Psarna From Anaya's Land  za njihovo pomoč in skrb.  :-*


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 11 Februar 2009, 11:25:44
prav imaš

Ravno danes sem dobila email...tipičen kupec pri šteparju. No, lahko se motim- UPAM!
Dva stavka...imate sedaj mladiče in kolikšna je cena...kolikšna je cena za
samčka in samičko
...žalostno...prvič primerjat ceno, potem pa kupit pri šteparju.
Pa kaj ti ljudje sploh mislijo, da bi normalen človek njim prodal mladiča...pa ne mislijo resno.
Nič predstavitve, nič od niča...samo cena. Dokler obstajajo taki ljudje, bodo obstajali tudi
šteparji in obratno. Nasploh, če država nič ne pripomore k spremembi...treba je spremenit
mišljenje ljudi.

sedaj...seveda v tem trenutku je za oddat...pa še kaj ne...saj eni nimamo po tekočem traku legla

Še en primer: tri dni pred božičem me je ena gospa klicala za mladiča, mladiča za božično darilo.
Kako jih ni sram sploh take bedarije spraševat! Neverjetno. Kot, da greš kruh v Spar kupit...sem bila malo nekulturna ( zjutraj ob pol sedmih, še pred zajtkom je klicala) in sem ji rekla, da nimamo samopostrežbe.  >:D

Kaj taki pacienti se samo name kelijo?? Potem pa človek naj ma voljo leglo imet. Ponovno sem demotivirana.
Raje podarim mladiča nekomu koga poznam, kot 1 € dobit od takih...

Čaw,

ja točno to. Nekateri so prenehali z vzrejo ravno zaradi takih "pacientov"  :) . Ne, ker mladičev ne morejo prodati ampak zato, ker je težko prodati mladičke pravim ljudem.  Ko pokličejo in prva stvar, ki jih zanima, je cena.

L.P.P. Špela



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #286 : 11 Februar 2009, 11:32:19
Tako bom rekel, zaželiš si psa, oziroma v mojem primeru sem si ga želel že od malega. Ampak sem od odločitve za nakup do nakupa pol leta dobesedno ril po netu, ampak te teme vsekakor nisem nikjer opazil oziroma naletel nanjo. Sem vse možne "butle" s "čistokrvnimi" AM, seveda brez rodovnika poklical in, da vam ne povem izjave "AM morajo biti zaprti na zelo majhnem prostoru, kjer ne povzročajo škode in jim ne pade na pamet kaj podobnega", me je kar pobralo, ker vidiš, da eni dobesedno sovražijo svoje "prodajno blago". :( ???  Oprostite izrazu.  :'( Takoj vidiš, da so nekateri dobesedno zaljubljeni v pse, no nekateri tudi čez meje, ampak to ni tema za tukaj. Vidiš, da, ko jim mladiča odpelješ je kot bi se od otroka poslavljal. Takrat sigurno veš, da so za njega/njo lepo skrbeli.
No bom eni od psarn malo reklame naredil, ker so res zelo prijazni in pripravljeni pomagat. Imam občutek kot, da bi bil njihov otrok pri meni na počitnicah, ne pa, da sem psa kupil od njih.  Res hvala Milošu in Mateji iz  Psarna From Anaya's Land  za njihovo pomoč in skrb.  :-*

No, vidiš. pa si dobil prijatelja psa, pa še vzreditelje, ki ti bodo sigurno bolj pomagali pri vsakem vprašanju in lahko direktno poveš iz katere psarne prihaja kuža, brez da bi ti kdo rekel, eeeeh nateg! Nevem no, jaz ko sem iskala pasmo, ki jo imam, Landseer, pa ni preveč pogosta, sem takoj našla nerodovniška legla, psičke mešane z landseerji, prodajane kot čistokrvne, ogromno govora o preprodajalcih, kjerkoli se je pojavil kdo z nerodovniškim istokrvnim landseerjem.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #287 : 11 Februar 2009, 15:51:56
Seerland: nisi iz vesolja, saj vidiš, da nas je tukaj kar precej marsovcev  :) Mogoče gre za prepričevanje prepričanih, a kot sem že rekla... Če odvrnemo od takega nakupa samo nekaj primerkov, smo na dobri poti.

Pa še ena zgodbica. Grem k svoji frizerki 14 dni nazaj in ona dobro ve, kako rada imam pse. Me farba, vmes klepetava in mi kar tako, kot bi rekla, da je šla danes s kolegico na kofe, zaupa, da imajo pa oni sedaj doma psa. Sem skoraj iz stola padla in vse preparate polila  ::) Punca namreč nima niti najmanjšega pojma o kužkih, ima tri male mulce, dela po cele dneve in prav tako njen mož, ki je policaj. So sicer čisto v redu ljubeča družina, a na psa so se pripravljali "dvaput ništa".

Kako je ženska živalico dobila? Baje naj bi bil mešanec s čivavo, a po pokazani slikci, bi jaz čivavo našla v 25-em kolenu, bolj mi je deloval kot kakšen španjel. Skratka, šla je po klobase k mesarju v sosedjo vas, ki jih doma dela na črno in ji je zraven še cucka podaril za po vrhu!?!  ???  >:(  >:( Pa ga je vzela in nesla domov. Pamžki navdušeni prve tri dni, nikomur pa se ne sanja, kaj z njim početi. Niso imeli nič doma pripravljenega, ne hrane, ne ležišča, ne povodca...  :'( Ga je dala spat v klet k zajcu - že ne vem več, a bi se smejal, al jokal  :(  :), ker je ponoči cvilil.  ???

Potem si pa predstavljate takemu kaj dopovedat. Vse, kar sem lahko izdavila je bilo le, da ji bom (in sem ji res) prinesla naslednji dan priročnik za delo z mladičkom, ki sem ga dobila ob prevzemu Casperja. Dodala sem še nekaj priboljškov in testerjev puppy briketkov, svinjsko uho ter igračko. Ji zaželela srečo in rekla, da naj me pokliče, če bo kak problem.

Konec koncev, kuža ni kriv. Pomagam, kar se da, sedaj ko je neumnost že narejena. Upajmo le, da s temi našimi debatami, primeri in svetovanji, pomagamo komu, ki se šele odloča in bo zato bolj previden.   

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #288 : 11 Februar 2009, 20:09:36
Fajn, po klobase, pa še psa zraven..Ko tista finta, ko so pakirali budilke k pralnemu prašku..
Ja...frizerke...ena znanka, tudi frizerka, je zadnjič objavila, da ima psa-labradorca. Jaz vesela, jo vprašam od kod, kakšen je, kakšne barve, ali je priden, kje spi, kaj je...pač vprašam vse, da si ustvarim neko sliko...Ja, je ostanke, bla bla, sem čakala na kakšno kvalitetno znamko hrane, še danes čakam, mi pokaže sliko...Hmmm, sem rekla, a ni to kraški ovčar???? :o


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 11 Februar 2009, 21:10:52
 ???

L.P.P. Špela



Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #290 : 11 Februar 2009, 21:16:09
???

L.P.P. Špela

Amm...ima psa labradorca. Tako vsaj misli. Ko sem vidla sliko, je pes KRAŠKI OVČAR, oziroma nekaj njemu podobnega, mešanega z nečim kratkodlakim...


COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #291 : 12 Februar 2009, 10:30:11
Čaw,

ja, sem poštekala samo mi je tako mimo, da sploh ne ve, katerega psa ima  ;D oz. tako, da ti reče, da je pes lab potem pa ti sliko pokaže mu pa ,predvidevam, da niti malo ni podoben labu  :D . Sorry, če se mi zdi to smešno. 

Sicer sploh ni važno kaj misli, da ima. Če bo za kužeta lepo poskrbljeno, bo čisto vredu  :) ,

L.P.P. Špela



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #292 : 12 Februar 2009, 13:32:41
Tako bom rekel, zaželiš si psa, oziroma v mojem primeru sem si ga želel že od malega. Ampak sem od odločitve za nakup do nakupa pol leta dobesedno ril po netu, ampak te teme vsekakor nisem nikjer opazil oziroma naletel nanjo. Sem vse možne "butle" s "čistokrvnimi" AM, seveda brez rodovnika poklical in, da vam ne povem izjave "AM morajo biti zaprti na zelo majhnem prostoru, kjer ne povzročajo škode in jim ne pade na pamet kaj podobnega", me je kar pobralo, ker vidiš, da eni dobesedno sovražijo svoje "prodajno blago". :( ???  Oprostite izrazu.  :'( Takoj vidiš, da so nekateri dobesedno zaljubljeni v pse, no nekateri tudi čez meje, ampak to ni tema za tukaj. Vidiš, da, ko jim mladiča odpelješ je kot bi se od otroka poslavljal. Takrat sigurno veš, da so za njega/njo lepo skrbeli.
No bom eni od psarn malo reklame naredil, ker so res zelo prijazni in pripravljeni pomagat. Imam občutek kot, da bi bil njihov otrok pri meni na počitnicah, ne pa, da sem psa kupil od njih.  Res hvala Milošu in Mateji iz  Psarna From Anaya's Land  za njihovo pomoč in skrb.  :-*

No iz tega kar je napisal  awinita se da marsikaj potegniti ;) Tudi resni vzreditelji :)

Moj pogled na to zadevo( s primesjo poslovne deformacije)

Imamo dve skupini
1. skupina) Ljudje ki si želijo psa.
a- tisti ki nimajo pojma, kakšnega psa.
b- tisti ki si želijo točno določenega psa/ po karakterju/po pasmi/ po liniji ( poznavalci)
c- tisti ki pač hočejo psa  to ali ono pasmo - ( neopredeljeni kupci)
d- ljudje ki iščejo alarm ( pa tudi te se da obrniti, če znaš-  ker sprva "alarem" lahko v pravih rokah pade v skupino b ;) )

2. skupina lastniki-prodajalci
a- šteparji in preprodajalci (katerim je cilj zgolj zaslužek)
b- resni vzreditelji in rejci ( katerim cilj je  v prvi fazi najti primernega novega lastnika za njihovega psa)

2. skupina  a- proda vsakemu od zgoraj navedenih- ker njihov cilj je denar

 na 2. skupini b- pa je naloga, da izločijo neprimernega lastnika za njihovega mladiča- in s svojim produktom diskreditira skupino a.
Glede na to ,da je danes trg nasičen- ponudbe je dovolj.... na prodajalcu je  ali bo prodal ali ne oz ali bo znal prodat.

Celotna 1. skupina razen  primerki iz točke b. se odloča na podlagi cene.
Lepo ali grdo... tako je. Pa če se še grše sliši.

In napaka resnih vzrediteljev in rejcev je, da jih v veliki večini, ko nekdo vpraša po ceni to vrže iz tira.
napaka je tudi ta ; da( večina) resenih vzrediteljev ali rejecev   zastavi  fiksno ceno in jo takoj ustreli- brez vsakega pojasnila. Enostavno imajo za samoumevno, da oni imajo rodovniškega mladiča cena je taka in basta- "take it or leave it"
85% takih prodajalcev potencialnega kupca odžene. Bodimo čisto iskreni.

Primerjava;  ( sori zdej bom nadolgovezla :P :D :D :D)

Jaz prodajam produkt višjega cenovnega razreda;
Večina moje konkurence ima cenejše produkte. ;) pošteno povedano.

Kupec se zanima za produkt
Želi si ta idelek- rabi ga, zanima ga cena  ;)  TIPIČNI...kupci ;) 98% je takih ;) ( pošlje eno brezvezno povpraševanje na vse firme-  ::)) No in zdej se ga lotit. ;D

Torej jaz kot prodajalec se zavedam, da imam  višjo ceno kot  moja konkurenca  ( primerjava ;resni vzreditelji in rejci  Vs Šteparji in preprodajalci)
Nikoli... ampak resnično nikoli ne ustrelim cene iz prve!!!!
Cena je vedno variabilna ;)...in je odvisna od kupca ;)
1. najprej predstavim svoj proizvod v detajle teoretnično
2. povem pluse in bonitete , in mu tudi naredim predstavitev iz praktičnega vidika , ter pokažem v detajle tudi predstavim moje reference- navedem zadovoljne kupce( tako da če želi lahko tudi njih vpraša o mnenju :)- tukaj ga ponavadi tudi  " ujamem"
3./najbolj pomembno Spoznavanje bodočega kupca ;)
Želim vedeti, da mi kupec točno pove za kaj bi on rabil tak produkt- čemu bo namenjen, in koliko ga bo uporabljal - da mu vem točno kateri produkt ponuditi ( primerjava- kavč, rastave, agility....itd itd)
Ker na podlagi tega se odločim kakšna bo zanj cena  oz kateri produkt mu bom prodala  tudi na podlagi njegovih finančnih zmožnosti ;)
4. cena! (cena je vedno osnova fiksna( ta osnova že zajema vse vključene stroške ;)- tako da nimam minusa) tega kupec ne ve- njemu se da na vednost , da ti on kot potencialni lastnik tvojega produkta nekaj pomeni in vsak kupec je posebna zgodba  ;))
variabilni del cene  je pa tisti katerega odrejam- na podlagi v kakšne roke bo produkt šel ;)

Če sem kupca prepričala v 1.,2, in  seva prišla skupaj v 3. točki. Ne gre več h konkurenci ;) - ampak še vedno mu dam čas za premislek, če to on želi.... naj zadevo prespi naj se odloči, naj me pokliče če ima kakršna koli vprašanja ali zadržke... nikoli ga ne posiljujem ali postavljam ultimatov ali priganjam v nakup ;)....  V kolikor se ne odloči  npr ne rabi toliko profesionalno  tega proizvoda, ga napotim na drug naslov še dogovorim se  ;) k moji  lojalni konkurenci/ katera mi niti ni konkurenca- smo kar lepo v navezi in si en drugemu pošiljamo stranke glede na njihova hotenja in želje ;) In prav lepo sodelujemo.

Nekateri se potem kljub vsemu vrnejo nazaj k meni in kupi zadevo. Nekateri pač ne zaradi finančne plati- se odločijo za pol profesionalni izdelek.

 Pri  uspešno opravljeni prodaji ga nagradim še z nekim bonusom v repro materialu ;)-  mission complete 8)

 zadovoljen kupec je najboljša reklama ;)  naslednjič zopet pride k meni in ne h konkurenci ;) ali mi  pošlje potencialnega kupca, velikokrat pa kar pripeljejo ;)

Moram biti pa tudi sama  prepričana v svoj produkt, v kvaliteto tega produkta, in tudi pravilno predstaviti zakaj je moj produkt "več vreden"( tudi cenovno) od konkurenčnega.

Ne trdim ,da prepričam vsakega kupca. Ga pa  v  100% odvrnem od nelojalne konkurence. To so pa tisti ,ki na naš trg lansirajo nizkocenovne kopije produkta ;)

seveda se najdejo tudi taki ,ki so trdi kot  granit in še kar nabijajo svoje ::)..... za take mi je potem tudi vseeno- ker tudi v bodoče v repromaterialu mi tak kupec   ne prinese nič. Samo je pa seznanjem in se zavedno odloči za pofl- v kolikor bi mi potem prišel nazaj kaj cmevkat, kako je ta produkt zanič- mu tudi v primernem  tonu  glasu povem , da to ni produkt ampak ponaredek. In ,da se je sam zavestno odločil za ponaredek in naj ne pričakuje ,da bo naredil iz " pi*de  kapelico"

Nazaj na pse ;D

Tudi ko sem jaz kupovala gordona- sem preklicala veliko vzrediteljev....in na podlagi same predstavitve, ponudbe,in ogleda sem se odločila in jih nekatere izpostavila..... ;) pa nisem izbrala najcenejšega- in tudi ne najdražjega- tega preprosto zato ne, ker mi ni znal pravilno, ne  predstaviti- zakaj so njegovi psi boljši od drugega vzreditelja, ničesar konkretnega povedati skratka on je imel zgolj tako ceno - in basta  ;)





kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #293 : 12 Februar 2009, 13:56:23
Damayanti: odlično zapisano ter zelo poučno podkrepljeno s primerom iz realnega življenja. Bom prav mojemu poslal, ki počne nekaj podobnega  ;D

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


Julka20

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 02 Maj 2009, 19:11:48
Ali ima kdo mogoče točen naslov od ga. Barbare Dvoršak? Tisti, ki ste kupovali kužke pri njej, najbrž to veste.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #295 : 02 Maj 2009, 19:19:58
Obveščanje ljudi v revijah ja... potem se pa najde voditelj tv oddaje, ki v prilogi Dela omeni kako super psa ima in kako fino ga je dobil. Mama je mešanka in so imeli eno leglo zato, ker so prijatelji želeli njene mladiče, oče pa super rodovniški nemški ovčar.
In gospod omenja tudi to, da so rodovniški nemški ovčarji pogosto bolni, imajo probleme s kolki in hrbetnico, mešanci pa so bolj zdravi. ::) Prav gotovo je mešanček popolnoma zdrav, če se sparita labradorka in nemški ovčar - oba s hudo okvaro kolkov in hrbtenice (samo primer). Mogoče bi to morali prakticirati, da se rešimo vseh možnih dednih bolezni, samo z drugo pasmo pariš pa vse zgine :o ::)

Ej,ne dolgo nazaj je bilo v enem rumenem tisku (ne vem ali Nova ali Lea) od Natalije Verboten in Miše Morgan kako sta njuna yorkija zaljubljena in kako ju bosta parili,zaradi njune ljubezni :o.res sem nameravala pisati na uredništvo in vprašati,če se zavedajo kakšno štalo bojo nardili in kako trapasto reklamo delajo :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #296 : 07 Maj 2009, 13:36:02
T.M.T.: tudi jaz sem v reviji Lea zasledila ta članek. In mi je žal, da jim res nisem pisala, butli rumeni...  >:( Zaljubljena sta bila pa njuna višavca :) Natalija celo razmišlja, da bi kupila višavko psičko samo za potešitev nagona pri svojem kužku...  ??? >:(  >:D A se je pri takih idiotizmih sploh vredno usajat?

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #297 : 07 Maj 2009, 18:32:57
Ej da crkneš :o...čudno da mu ni šla kupit "pasje ančke"...ampak tega je čezdalje več.V vsaki lei se najde nek wannabe slavni slovenec s svojim super duper lepim čistokrvnim psom,seveda brez rodovnika in blablabla...bljak :(

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #298 : 07 Maj 2009, 19:54:56
Ej da crkneš :o...čudno da mu ni šla kupit "pasje ančke"

dosti bolje, kot da mu kupi živo psico :)

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #299 : 07 Maj 2009, 19:56:51
dosti bolje, kot da mu kupi živo psico :)

Imaš prav,ampak oboje je precej :-X

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/