Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500732

mi2ni3

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Pes: edini, ki te je vedno vesel ko prideš domov
Odgovori #390 : 03 December 2010, 13:18:15
Zadnjil je bilo v Slovenskih novicah, da bo imel obravnavo enkrat januarja, ker je eni prodal bolehnega (itak!) psa. Poleg tega je bil še precej starejši kot je matoša rekel, da je. Ga ženska toži.



SpelaZ

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #391 : 16 Januar 2011, 19:20:30
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3096579&show_media=60011798

malo za osvežitev spomina... glede na to, da zgornje in podobno očitno še vedno laufa  >:(



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #392 : 19 Januar 2011, 04:58:10
http://24ur.com/bin/article.php?article_id=3096579&show_media=60011798

malo za osvežitev spomina... glede na to, da zgornje in podobno očitno še vedno laufa  >:(

Ponavadi se na forumu ne oglasam, ampak tukaj se pa moram. Od kje jim podatek, da se v Skandinaviji psa brez rodovnika "enostavno ne da kupiti"?  ???



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #393 : 19 Januar 2011, 08:16:25
Ponavadi se na forumu ne oglasam, ampak tukaj se pa moram. Od kje jim podatek, da se v Skandinaviji psa brez rodovnika "enostavno ne da kupiti"?  ???
Da se ga dobit, ne pa kupit. Ker je prepovedano zaračunat za  take pse. Lahko se jih pa pokloni  ;)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #394 : 19 Januar 2011, 12:05:14
Kaj ga bo zdaj tožila. Za nakup zdravega psa, pri preverjenem vzreditleju ji je pa bilo škoda časa in denarja..Mater ej. Sami so si krivi.
Ko bodo začeli kaznovati preprodajalce in kupce takih psičkov, bodo ljudje 3x premislili kako do psa. In komu ne delat podpore.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #395 : 19 Januar 2011, 12:35:10
Kaj ga bo zdaj tožila. Za nakup zdravega psa, pri preverjenem vzreditleju ji je pa bilo škoda časa in denarja..Mater ej. Sami so si krivi.
Ko bodo začeli kaznovati preprodajalce in kupce takih psičkov, bodo ljudje 3x premislili kako do psa. In komu ne delat podpore.
Se strinjam.
Sploh če preletiš  take teme( kot je tudi ta)... in vmes najdeš mnenja , ki zagovarjajo ,da smo vsi tisti ki napotujemo da se psa vestno kupuje pri preverjenem vzreditelju  totalni bebci, snobi , extremisti, "živalovarstveniki" skrajneži...in  v večini zatežene babure pa še kaj... ::).
Prej miljon izgovorov in teorij kateri "prešiči" so vzreditelji ker imajo zasoljene cene in da niti približno ne bodo toliko plačevali za pse potem pa jok in stok..pa Tv pa tožbe pa  "wajna wajna"...kolk so bogi ker morajo stalno k veterinarjem hodit... pa kolk so bogi ker imajo psa "invalida" ali kroničnega bolnika...
 ko je enkrat prepozno znajo nadet od "poncija do pilata" vse , da lahko javkajo... a prej pa niti KZS strani ali pa enega usranega foruma ne odprejo ,da bi vprašali za eno usrano mnenje kam po psa.....

res je!  sami so si krivi...in za stanje psa... ravno toliko krivi kot tisti ki jim ga je prodal in tisti ki jih je vzgojil....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 19 Januar 2011, 16:01:05
Ah D. no, ti pa tud nič ne razumeš. Jasno da so za vse to krivi vzreditelji zdravih rodovniških psov, ker prodajajo svoje pse za tak velik denar. Če bi jih dajal zastonj, potem ljudje itak ne bi hodili k "Matošem&co." - ali pač, ker M&Co imajo pa ipak bolj zdrave pse od teh rodovniških, ki so že čisto deformirani in je vsak drugi bolan in je itak sama kuhna,..... ;) :P



Boo

  • *
    • Prispevkov: 400
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 19 Januar 2011, 17:33:22
Da se ga dobit, ne pa kupit. Ker je prepovedano zaračunat za  take pse. Lahko se jih pa pokloni  ;)


Haha! Itak!  ;)

Dva od mnogih primerkov iz kraljevine Danske: (za mladice civave)
Ena - mladici so sicer cipiran, prvic cepljeni in imajo zdravstveno knjizico, so pa seveda brez rodovnika. Cena? 1000€ za samcke, dobrih 1000€ za samicke.
Dva - Spet civava, tokrat dobrih 900€, mladici cepljeni, razglisteni, z zdravstveno knjizico, mladici brez rodovnika ampak starsa se pa seveda da videt  ;)

Kot sem rekla, dva od mnogih. Za nenormalne denarje se prodajajo razno razne mesanice psov. Res je, da so vecinoma videli veterinarja, so cipirani, vecinoma razglisteni in cepljeni, nikakor pa ne drzi, da se psov brez rodovnika ne prodaja. Stanejo pa enako z ali brez rodovnika :)
Da ne govorim o stotinah oglasov za res zdrave in ful prijazne samce, ki si iscejo samicke za naredit druzino. Eden ponuja mopsa, ki je naravno opremljen z res dobrimi mops geni in je res zelo primeren za vzrejo, ker ima nos skoraj tako ploscat kot bokser! Cudovit karakter pa je podedoval od svojega Italijanskega oceta. Rodovnik? Seveda ga nima.  ::)



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 19 Januar 2011, 17:54:17
Kaj ga bo zdaj tožila. Za nakup zdravega psa, pri preverjenem vzreditleju ji je pa bilo škoda časa in denarja..Mater ej. Sami so si krivi.
Ko bodo začeli kaznovati preprodajalce in kupce takih psičkov, bodo ljudje 3x premislili kako do psa. In komu ne delat podpore.
Se čisto strinjam. Samo ta forum (ali kateri drugi) bi odprl in takoj vedel, da se tako psa ne kupuje. Sami so si krivi...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #399 : 19 Januar 2011, 20:26:38
Nisem šla poslušat videa...Ampak na Finskem defenitivno ni dovoljeno prodajat nerodovniških psov, prav zagotovo ne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #400 : 21 Januar 2011, 20:16:48
Mogoče neumesna ampak vseeno...

Vsi se lahko strinjamo, da je vzrediteljstvo biznis- psi so blago. Tako se pojavljajo bolj in manj kakovostni psi, če lahko tako rečem in s tem tudi razlika v ceni. Le zakaj? Trg. Ampak tu niso najbolj požrešni preprodajalci in šteparji oni postavijo primerno ceno, glede na stroške in kakovost. Raje poglejnmo tako imenovane poštene vzreditelje. Če ti "pošteni" vzreditelji nebi postavljali tako visokih cen bi bilo mnogo manj preprodajalcev saj bi jim ti "pošteni vzreditelji lažje konkuriral. Zakaj tako visoke cene "poštenih" vzrediteljev, če pa to počnejo z ljubeznijo??? Pa saj stroški niso tako visoki, da bi moral za psa odšteti 1000€. To je 2-3krat toliko kot ima nekdo stroškov z enim mladičem. Če si pošten postavi tako ceno, da si pokriješ stroške, pa saj to so vendar živa bitja.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 21 Januar 2011, 20:59:59
če se gremo da je to blago tut televizija stane v osnovi rečmo 500€ (izdelava, tehnika, prevoz) + ddv + trgovska marža = okol 1200€, se kdo buni?NE.

Me zanima če bi kupila televizijo za 500€ za katero je vrjetnost 70% da se pokvari in neha delati, ali bi raje dala 1200€ za tv z garancijo? Ali bi jo kupila v Big benu ali v Kiku?

Dobra vzreja stane (s tem se strinjam), se pa meni osebno zdijo primerne cene tam do 800€, če je res kakšna zakomplicirana pasma za spravit gor.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #402 : 21 Januar 2011, 21:14:29
Pa smo le odkrili vzrok: vzreditelji so krivi, da je toliko prweprodajalcev ... Sej ne vem al nej se smejem al jokam.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #403 : 21 Januar 2011, 22:08:46
Citiraj
Dobra vzreja stane (s tem se strinjam), se pa meni osebno zdijo primerne cene tam do 800€, če je res kakšna zakomplicirana pasma za spravit gor.

Tudi jaz sem mnenja, da so nekatere pasme noro in absurdno drage. Ni šans da dam za neko pasmo 1500e, a se hecate? Ok, za razstavni, delovni potencial z extra rodovnikom ja, ne pa za eno miniaturno modno pasmo.. Je pa res, da je povpraševanje po npr čivavah zelo veliko in rodovniških legel pri nas skorajda ni. Morda par mladičev na leto, ostalih 100 pa "domača vzreja". Ljudje pač nekje morajo dobiti svojega kužka, pa še bolj poceni skozi pridejo... ::)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #404 : 27 Januar 2011, 12:36:49
Kar se mene tiče, so cene lahko še višje oz. bi celo morale biti. Pes je luksuz, večini od nas ga ni treba imet sploh. Torej, kje je problem?


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 27 Januar 2011, 13:33:23
Moramo upoštevat, da si marsikdo lahko privošči luksuz in si tudi ga, le zaradi prestiža, in da se lahko pohvali pred sosedi, prijatelji...ali pa zato, da ima mir pred otroci. Nazadnje pa nimajo časa za psa, se ne ukvarja z njim, ga prepusti drugim, kmalu proda,... Moram reči, da je veliko takih, ki imajo ogromno denarja, pa psu privoščijo le najcenejšo hrano in veterinarja le ob cepljenju stekline. Pa čeprav so dali zanj xxxx denarja. Samo na tak način ne moremo gledati, ne samo skozi denar.
Tudi jaz ne spadam med tiste "srečneže" z neomejeno plačo in malo časa. Kar je po drugi strani dobro, kupim si lahko psa za neko normalno/dostopno ceno (ne 1500+), hrano in oskrbo bo imel kvalitetno, pa še veliko časa mu lahko namenim.
Sem pa pred kratkim slišala eno vzrediteljico malih psov (menda dokaj znana, dobra), da bo zvišala cene iz 1000€ na 1500€, ker se ona za tak denar že ne bo zafrkavala, če pa so v tujini še več  ::) Zagotovo ne zaradi denarja, kajne? ??? ::)  Slovenija pač še vedno ni Evropa, čeprav smo v EU. Naše plače in kupna moč....svetlobna leta...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #406 : 27 Januar 2011, 15:34:58
Pa smo le odkrili vzrok: vzreditelji so krivi, da je toliko prweprodajalcev ... Sej ne vem al nej se smejem al jokam.

nekateri ste ga odkrili sedaj, drugi za njega vemo kar nekaj časa...no, ne kot edin krivec doprinos pa brez dvoma

Rodovniška vzreja ima tudi svoje Matoše, tko da ne dvigovat pesti samo na eno stran, kot je sicer tle navada

Citiraj
Pes je luksuz,

kar pomeni, da bi mogoče tista elita, 5% imela psa, če recimo dojemamo da je finančno stanje tisto ki zagotavlja primerno skrb za psa:
kako točno bi to rešilo problem preprodajalcev ?
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #407 : 27 Januar 2011, 15:37:45
Jaz sem tudi pripravljena odšteti za psa malo več; tam nekje do 2000€ bi bila pripravljena odštet (seveda bi morala šparat, ampak se mi ne zdi to neka abnormalna cena).
Toliko npr. stanejo 4 zimske gume za moj avto, ki ne zdržijo niti dve zimi.
 



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #408 : 27 Januar 2011, 15:40:48
Citiraj
Toliko npr. stanejo 4 zimske gume za moj avto, ki ne zdržijo niti dve zimi.
 

Toliko npr. stane moj voz; ah ja elitizem, damajanti na tole si pozabila;
 velik del te države pak ni pripravljen dati par mescev povprečnih plač za psa.

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #409 : 27 Januar 2011, 15:49:04
Zakaj pa potem preprosto ne vzamejo kakšnega od psov iz zavetišč ali kakšnega od ketnarjev, ki celo življenje životarijo?
Aja, sej res, statusni simbol in to. Pa čeprav kvazi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #410 : 27 Januar 2011, 15:54:48
Kar bi lahko sicer vprašal večino vas ljubiteljev živali...(tiste ki imate azilaše sicer vsaka čast)...

zaradi pasemskih lastnosti se pravi karakterja, videza, konstrukcije glede na želje ? pri psu iz zavetišča sploh mešancih ne veš iz kakšnega okolja prihaja in ali je primeren za lastnika in njegov dom....
Zadnje je pa verjetno faktor izbire, da imaš psa ki si ga želiš; pač osnovna psihologija potrošnika

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #411 : 27 Januar 2011, 15:58:22
Toliko npr. stane moj avto; ah ja elitizem, damajanti na tole si pozabila

 :D :D :D :D

Toliko npr. stanejo 4 zimske gume za moj avto, ki ne zdržijo niti dve zimi.
 

??? je**emti... kaj se ti s patrijo voziš?  ???
jaz ne dam za letne toliko, pa imam kar dimenzijo in prisegam na michelin..( a se nič ne cenkaš :D... jaz se ful... vse preobrnem ..pol jih pa še za ceno izsiljujem   >:D...poklicna deformacija... :-9
Še prej ko sem za volvota Bridgstone potenco  dajala ni bilo  2 jurja... nikoli...pa sta taprve dve šle  še pred koncem sezone.

glede šteparjev in vzrediteljev....
Vzrok je v naši butasti zakonodaji... "gljupa država"( po Ajdemiju ;D)
vsepovsod znajo davke pobirat... tukaj pa ne..
naj dajo davek še na to in + še kakšnega extra na tiste, ki nimajo vzrejnega dovoljenja ... me prav zanima kolk se bo potem šteparija še splačala  ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #412 : 27 Januar 2011, 16:01:41
Toliko npr. stane moj voz; ah ja elitizem, damajanti na tole si pozabila;
 velik del te države pak ni pripravljen dati par mescev povprečnih plač za psa.

Jaz sem se pred par leti tudi furala z 10 let staro škodo, v zadnjih 4 mesecih sem pa na avtu naštepala 17.000km (službeno). In se ne mislim zagovarjat zato, ker je udoben, varen avto zame osebno zelo pomemben in sem mahnjena na SUVe.

In ne vem zakaj bi bil kot elitizem smatrano to,da sem pripravljena veliko odštet za psa?
Imam svoje stanovanje, otrok nimam, moje veselje so mački in psi. Torej, kje je problem?

Doma imam 3 mačke iz zavetišča (en maček je slep) in 2 psa (zavetiškega in rodovniškega za 1500€). Elitizem? Ne bi rekla.
   



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #413 : 27 Januar 2011, 16:07:36

??? je**emti... kaj se ti s patrijo voziš?  ???
jaz ne dam za letne toliko, pa imam kar dimenzijo in prisegam na michelin..( a se nič ne cenkaš :D... jaz se ful... vse preobrnem ..pol jih pa še za ceno izsiljujem   >:D...poklicna deformacija... :-9
Še prej ko sem za volvota Bridgstone potenco  dajala ni bilo  2 jurja... nikoli...pa sta taprve dve šle  še pred koncem sezone.

Ti pa samo nehi. ;D
Sem se že itak odločila,da bom drugo zimo dala gor 17 colske železne diške, da ne bom obubožala.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #414 : 27 Januar 2011, 16:11:14
Citiraj
In ne vem zakaj bi bil kot elitizem smatrano to,da sem pripravljena veliko odštet za psa?
 

elitizem je v trenutku, ko  smatraš da bi to morali početi tudi drugi...kar je ravno smer kam ta debata vodi; govorim seveda o lastništvu psa, mi je baš vseeno kakšen pleh kdo ima in zakaj


In da, davek na vzrejo živali je edin realen način situacijo pri nas premakniti kam; kakšen minus bo LuNa imela šele potem....

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #415 : 27 Januar 2011, 16:27:22
Jaz zagovarjam vrhunsko!!! rodovniško vzrejo in ta je draga.
Če nimam oz.ne želim plačati toliko in sem dober skrbnik, grem v zavetišče.

Če si vzameš čas in malo spremljaš sceno, boš prej ali slej našel psa, ki ti odgovarja.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #416 : 27 Januar 2011, 16:33:03

Ti pa samo nehi. ;D
Sem se že itak odločila,da bom drugo zimo dala gor 17 colske železne diške, da ne bom obubožala.
malo te morem.. ;D
vzamen nazaj ;)... sa SUV pa vem po koliko so gume ;D...( je bil eden od razlogov ,da sem se kar s karavanom zadovoljila)

...  za primerjavo... npr elitizem in francozi... elita se vozi tudi s starimi BX citroeni - toliko predihanimi, da ga pri nas kmetje še za kurnk ne bi uporabili.  ;D
 to ,da je avto statusni simbol je bolj tukaj pri nas mišljenje  ... ker smo "pošvabenci".. uni so tudi  na kripe mahnjeni- samo ,da je mercedes ali pa bmw  da sosedje vidijo, pa če se tud doma s prešiči za olupke pri koritu grebe da lahko lizing plača  ::).
 Je pa meni udobje in varnost tudi pomembna... pa sem se tudi vozila  še 4 leta  nazaj s starim T5, ki ni bil vreden vsega skup 1500...
 za psa sem pa tudi toliko dala  ;D ... pa če bi se sedaj odločila, da hočem oz imam željo ... npr določenega psa določene linije ... pa bi dala toliko zanj.
za take stvari mi ni škoda denarja... za osebno zadovoljstvo meni ni nikoli škoda denarja... pa naj bo to  za cucke kupovat priboljške ali hrano, dopust...
Mi je pa škoda npr dat 1000 eur  za brušenje parketa, ali pa škoda mi je dat tam enemu keramičarju 3x toliko kot so ploščice vredne  da mi ploščice položi na balkonu ( raje desca najagm da jih polaga >:D, pa če jih tud 2 mesca skup packa).. ali pa škoda mi je dajat tam ene prispevke za RK ali pa karitas( ker itak tam uni zgoraj pokradejo) .. da ne omenjam za kakšen Haiti ali pa nek darfur.... ( ker uni tam tudi približno tega denarja ne vidijo)... pa še en kup zadev k ne dam...  se raje cenkam ko na tržnici....

kakor pač kdo vzame...  ali " vsako tele ima svoje vesele"... meni je važna kvaliteta življenja.


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


hesta

  • Gost
Odgovori #417 : 27 Januar 2011, 18:32:08
Z Matošem in njemu enakim, že veliko konkurenco  delajo  ljudje z licencami . S svojim štepanjem mladičev(med leglom ni nikoli 290 dni presledka) in še kako izdelavo ali mešetarijo z rodovnikov, so ponavadi še nagrajeni s kako funkcijo v VK.Če bi bila vzreja obdavčena(in prav bi bilo!!!), bi se število paritev, ki jih imajo le zaradi zaslužka(ne glede kaj spravljajo na svet), kar hitro zmanjšalo.Pridobilo bi se na kvaliteti posameznih pasem.Tudi kaka krepka kazen iz VURS-a bi bila sila dobrodošla tudi za take junake!



ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #418 : 27 Januar 2011, 19:42:24



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #419 : 27 Januar 2011, 19:49:22
Ta oglas je pa kar izviren; tretja slika http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/cane-corso-oglas1273070045.


 :D :D Ta je pa res... :D No ampak očitno za paritve - za kar se je oglaševal prej ne gre, ga bodo pa raje prodali ::)