Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500615

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #570 : 07 Februar 2011, 19:18:16
Verjetno jaz preveč iz "moje" pasme gledam. Meni se zdi prav, sploh glede na količino pasemskih primerkov, da bi se vzrejalo samo res ta dobre, je kar nekaj izbire. Je pa tako, da je meni osebno vseeno, če dobim psa z manj nagona ali neperspektivnega za razstave. Ker čisto brez nagona, pa spet ni to to, ni pravi predstavnik pasme, če je to ena od značilnosti - kot pravi Damayanti.
Bi pa rada zdravega. Kar pomeni, da morajo imeti starši opravljene določene teste. Tega pa pri navadni ali neki normalni vzreji potem ni oz. manj. In si spet tam...vrhunski in "vrhunski", cene pa iste. Seveda potem raje prvega...raje dobim več kot manj :) In seveda se tudi v vrhunski vzreji najdejo čisto normalni, povprečni mladiči, prav tako kot odlični psi. Pa naj grejo potem prvi v amaterske roke, drugi bolj v poznavalske, vzrediteljske, lovske, kaj vem...Pa saj imajo toliko pogodb in zahtev...naj se še to doda. Ali pa kot pri mačkah, ko kastrirane oddajo ::) (pa nisem drugače pristaš kastracij in sterilizacij vseh po vrsti itd., samo primer)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #571 : 07 Februar 2011, 19:24:52
Ne zatirat nagone ampak ne selekcionirat vseh izključno na nagone. pa pustimo zaenkrat lovske pri miru...pa vzemimo recimo nemške ovčarje. Koliko ljudi je sposobnih za delovne nemške ovčarje? Jih obvladati in zadovoljiti njihove potrebe po delu? Ampak krasno je, da se jih da dobiti, za tiste, ki vedo, za kaj jih rabijo. Kdo pri nas sploh potrebuje vrhunske pašne borderje? ja, mora biti vsak border sposoben delati z ovcami. Ampak vrhunski delovni pa morajo imeti ovce ali nekaj drugega za pasti, redno, vsak dan, ne parkrat na leto v tamali ograjci, ker sicer niso tudi za nobeno drugo delo. Psi za borbe, take ali drugačne, so vsaj legalno povsem izgubili svoje delo, a jih imajo ljudje radi zaradi drugih njihovih lastnosti. Jih bi morali potem še vedno preizkušati v boju in tisti, ki ne bi bili dovolj "žleht" ne bi dobili vzrejne? Ali pa bi morali kar zginiti?
polarne pasme so ostale brez resnega dela, a naj zaradi tega kar zginejo in ali je potem še vedno treba selekcionirati recimo huskije na plenski nagon, če pa se veliko lepše živi z malce omiljeno varianto?
Pa če smo pri labradorcih: vsi bi morali imeti veselje do vode in do prinašanja, vendar pa imajo  vrhunski delovni toliko energije in takšno potrebo po delu, da brez redne in resne zaposlitve od njih nastane katastrofa od psa.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #572 : 07 Februar 2011, 19:41:22
No, evo, točno to.  :) Sploh primer z borderji mi je všeč...


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #573 : 07 Februar 2011, 20:19:55
Enako bi lahko trdili tudi za drugo - o izrojenosti rodovniških psov slišiš toliko bučk, da je že naravnost absurdno.

Ta izjava pa je res ultra bucka :o...................ni pa absurdno ;)
.......kje zacnemo.......kako krizanci vse unicujejo ;D ali pri boleznih znacilnih za pasmo ;D

Kupci psov. Kupujte krizance in izognili se boste problemom s katerimi se ubadajo lastniki pasemskih (naravnih ;D ) psov............ce ne verjamete, berite forum.
Se umor so zagresili cistokrvne kuzlice (ceprav, do nastopa Svetlane, je kazalo, da jih bodo kar prekrstili  8)).
Mogoce link od teme za osvezitev spomina......buck



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #574 : 07 Februar 2011, 20:42:57
Pidog, daj, prevedi ti tole nam s povprečnim IQ-jem, ki tvojih šifer ne razumemo...  :P ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #575 : 07 Februar 2011, 20:57:07
mimogrede pidog kako je tvoj Xpinč ? veliko boleha ? šepa kakšen ud ? karakter ?  podgane mu ne dišijo ?
Sila nedopustno  da si nabavil tole žvau :
in tko moralno in finančno  podprl nerodovniško vzrejo  :'(
 
če si sposodim:


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #576 : 07 Februar 2011, 21:41:23
Mater sta dolgočasna... saj se človek nima več o čem z vama pogovarjat  ::)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #577 : 07 Februar 2011, 21:58:08
Pidog, daj, prevedi ti tole nam s povprečnim IQ-jem, ki tvojih šifer ne razumemo...  :P ::)

Nazalost, Kalsang je moj pod povprecjem................... ..............da me ne boste se kaksne lazi ali narcisoizma obtozile drage piske ;)


Hm, Davor..................ni pinc ampak krizanc.

Koga pa jast podpiram je pa moj problem in ne problem forumaskih kokosi.......naj se raje ukvarjajo s povecini gnilo in dvolicno uradno kinologijo :-\

Zaradi niskega IQ ja ne cutim niti malo bilo kaksne odgovornosti zaradi psa, ki ga imam.......ker je moj, zame in mojo druzino......in rodovnik bi resnicno imel samo za rit obrisat (mogoce ga pa imam ??? )





pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #578 : 07 Februar 2011, 22:48:41
Kaksna predrznost, gnilo besedilo in se za otroke........sigurno ni misljen cistokrvni rodovniski pes. Piske, je kdo za, da posljemo peticijo za prepoved predvajanja pesmi na SLO radijskih postajah? Meni se zdi koristno in tudi potrebno.

Naš kuža je hodil k sosedi v vas,
ga psička vabila je vsak dan naglas,
ob mraku, ko putke pospravil je spat,
je tačke si očistil in šel vasovat.

A zjutraj ko delal se beli je dan,
se vračal naš kuža domov je zaspan,
naš kuža je priden in rada ga imam,
čeprav poležava v senci ves dan.

Nečesa pa se prav potihem bojim,
le kaj bo naš kuža in kaj bo še z njim,
če enkrat slučajno bo očka postal,
takrat bo odšel, a meni bo žal.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #579 : 07 Februar 2011, 22:50:50
Pidog, a nimaš nobene babe, da bi jo v živo zajebaval?  :P



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #580 : 08 Februar 2011, 08:35:46
Ja Lanabela , imaš prav... jaz sem resnično gledala  konzervativno "lovske vzreje" :-[
Na ovčarje in na borbene , nisem pomislila.... se pa strinjam iz tega vidika... seveda :). Vsaka pasma, svoj način..

Mene tisto show in work moti res  najbolj pri lovskih pasmah..
 sploh pa na živce mi gre pri setrih.. in teh "novodobnih" vzrediteljih.. ki so mišljenja , da če ima pa rodovniškega psa ...potem pa kar mora vzrejat  :-X
Ravno zadnjič srečala eno tako..." ženščino"... vsa ponosna na svojo psico, ki je končno breja( prej imela ne vem koliko problemov- že to pove dovolj :-X )... potem pa tam 60 m proč enemu otroku poči balon... tista psica pa ni vedla ali bi se takoj  v krtino od strahu zarila... ali kam bi pobegnila... ???
 pa mi potem razlaga, da je show linija....
 Resno se vprašaš... kdo je poštempljal vzrejno...in koliko vzrejnih pravilnikov imamo...

pidog:  :)

 Najprej; Lepo da si Davorčku priskočil na pomoč... ker mu je una petelinja rožica že čisto dol padla >:D >:D... še malo je manjkalo pa bi "mat" priznal...komej je še brcal :-9

 glede tvojega psa... vesel bodi da je zdrav ;) tukaj v moji okolici smo imeli  enega takega xžnj....
- tipičen primerek ( no bil)  iz pesmice ;)
Nobene Dinine gonje ni spustil... kampiral  redno...
Simpatičen...  posvoje... oz. smešen,( sploh  kadar se je ful trudil da bi kaj naredil- v prvo taco... tja do komolca :D... višje pa itak ni dosegel)
Sedaj ga pa ni ...več... zbolel- nahitro( pa ni bil star  niti 4 leta)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #581 : 08 Februar 2011, 11:14:13
Hajdi Korošec  :D :D  :P

Citiraj
Simpatičen...  posvoje... oz. smešen

neumen ?

http://www.dnevnik.si/novice/znanost/1042237600

bolan ?

http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/bolni-pasemski-psi/91469

etika in morala vzreje o kateri je deteljica govorila :

http://www.webtv.si/video/index/id/28957



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #582 : 08 Februar 2011, 11:36:13
Kar se mene tiče je intenzivna rodovniška vzreja naredila več škode živalim, kot bilokakšni štepar, prepodajelec ali domač naskok; ko boste same nehale opletatiti z ideali, "kaj bi moral bit, namesto kar dejansko je", krivit druge razloge, in se lotile dejanske statistike (omenjena je že na zgornje dokumentarcu za Anglijo) bomo dejansko prišli kam konstruktivno v tej debati. Do takrat pa res lahko gonimo vsak svoje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #583 : 08 Februar 2011, 11:55:09
... spet in spet.... ::)
Ej Davor .. a pa mogoče v tvoj konzerviran svet, v katerem vidiš zgolj tisto kar ti hočeš...slučajno pade ...mogoče...kakšen pomislek- preblisk ::) , da je v  teli  štepariji ( o kateri govorimo v tej temi) tudi inbreeding?  ;).... in da o tem kar si linkal opozarjamo v tej temi o šteparjih in preprodajalcih.....
V normalni   vzreji je inbreeding prepovedan ;)
V štepariji, pa teh prepovedi ni.

Ne mi o Angliji in Amerikancih...oni so itak sekta zase... znano( itak zje*ajo vse - česar se polotijo, oz. kjer keš zavohajo :-X)... tudi kar se njhovih šovov in ostalega sranja tiče oni imajo kar nekaj ...neke svoje  čudaške šove  ipd.  :-X  na neki svoji "lokalni bazi"..pa še celo neke svoje papirje... ki jih imajo samo oni..v svojem lokalnem klubu ali kar koli že  ::)....


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #584 : 08 Februar 2011, 12:04:44
Ne vem ali namerno pomagam.........sem takega stališča že od nekdaj :)
Prav vsakemu psu privoščim obilo zdravja, lastniku pa vsaj toliko razuma, da psa socializira in za njim pobira dreke. Ali ima tak pes rodovnik, mi je pa prav figo mar.
Glede radikalnosti...........sem še bolj radikalen kot Damayanti in sem mnenja, da ravno radikalnost, evgenika lahko reši, izboljša uradno kinologijo. Ne v smislu zatiranja križance ampak, bodimo boljši. Ali je temu res tako pa je odločitev posameznika. Jast sem zelo zelo skeptičen. Zakoni za zaščito živali, da nas bodo rešili? Ne bodite no smešni. Še bolj bodo stvar zakomplicirali..............k ot vsi zakoni, ki jih kar mrgoli ::)
Čemu danes sploh pasme? Se strinjam, da povečini samo zaradi pakiranja in nič drugega.
In še nekaj, da ne bo kdo živel v zmoti kaj zagovarjam oz. kaj preziram: šteparje na obeh straneh, ker na obeh straneh obstajajo, ravno tako kod zdravi oz. bolni psi..................tudi taki kot pišeš Damayanti niso nič boljši. Imajo pa "žegen" in vse jim je oproščeno >:(

PS
Damayanti.........live fast die young ;D...............prav vse "power flower" parole v pasjem pomenu jim pristajajo.
Sex, drogs and R'N'R  ;D



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #585 : 08 Februar 2011, 12:08:49
Citiraj
V normalni   vzreji je inbreeding prepovedan

torej v Sloveniji je inbreeding prepovedan ? v rodovniški vzreji; še enkrat govorim o stvarnosti ne vaši percepciji normalnega

Citiraj
Ne mi o Angliji in Amerikancih...oni so itak sekta zase... znano( itak zje*ajo vse - česar se polotijo, oz. kjer keš zavohajo Lips Sealed)... tudi kar se njhovih šovov in ostalega sranja tiče oni imajo kar nekaj ...neke svoje  čudaške šove  ipd

kakšen argument pa je to ? tako Anglija (kjer se je tale vaš rodovnik in klub dejansko začel) kot veliko zveznih držav ZDA imajo urejeno inšpekcijo in celo temu namenjeno policijo. Tistile dokumentarec je čisto kredibilen, sklepam da premoreš dejansko kak komentar okoli tega ?  in ne o državi izvora kjer tule ne igra prav nobene vloge, sploh kar Slovenci nismo ravno vzor

Se pa v naprej opravičujem, če sem komu s temle filmčkom pokvaril ta lep in upam da sončen dan; pač toliko da se vsaj ve o čem se tule v temi govori in neposredno zagovarja



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #586 : 08 Februar 2011, 12:51:21

PS
Damayanti.........live fast die young ;D...............prav vse "power flower" parole v pasjem pomenu jim pristajajo.
Sex, drogs and R'N'R  ;D
malo prehitro... vseeno..."natepaček-hlaček" bo pogrešan... :-\

Davor
jaz sem svoje stališče že izrazila...miljonkrat ;) ::)
 ne da se mi ponavlat.... grem raje ven na sonce :)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #587 : 08 Februar 2011, 12:55:30
Hej nikomur nisi pokvaril dneva s filmčkom, ki smo si ga vsi že nogledali...nazaj in to celega, ne odlomkov.
Zdej...nikomur ne gredo v nos križanci in mešanci - kdor misli, da so bolj zdravi in pametni kot pasemski, naj si omisli katerega od njih - vsi oglasniki in zavetišča so jih polna, dobiš jih za simbolično ceno ali povsem zastonj kamor koli se obrneš.
Ampak ne, ne zgledajo, je treba pasemskega, aha, da se vidi kdo si lahko privošči...ampak plačal ga pa ne bi. Si je treba nabavit poceni x ponaredek, potem pa se pa napihovat in kikirikat.

Nekaj dejstev: pri nas je inbreeding v rodovniški vzreji prepovedan že odkar pomnim in pomnim daleč nazaj. dovoli se izjemoma, za eno generacijo, ponavljati se pa sploh ne sme. Celo pretirano strogo, če mene vprašaš.
Poleg razstav imamo tudi vzrejne preglede, ki, čeprav niso pri vseh pasmah enako dobri, vendarle predstavljajo neko varovalko - niso razstave edino merilo za vzrejno vrednost psa. In potem imamo tu še eno kontrolo, ki se ji reče vzrejni referent, ki vidi čisto vsako rodovniško leglo in popiše čisto vsakega rodovniškega mladiča.

Anglija ima pri vzreji posebno mesto. Po eni strani imamo izjemno dobre vzreditelje, ki se na svoj posel zares spoznajo in vzrejajo v vseh pogledih čudovite pse, po drugi strani pa anglija plačuje zelo visoko ceno zaradi svoje zapore (kot veste imajo že silno dolgo karanteno zaradi stekline - popuščati so začeli šele zadnjih par let) uvoza je bilo izjemno malo, tako da je njihova vzreja zaprta že skoraj ves čas, odkar sploh lahko govorimo o resni vzreji. za večino pasem so razstave edino merilo uspešnosti, in krona je CRUFT.  Zdej...načeloma ne bi smelo biti nič pretresljivo hudega, če bi na takšni razstavi zmagal bokser z epilepsijo, saj bi ga na vzrejnem pregledu izločili - če bi ga imeli seveda. Zaradi dolge zaprtosti so praktično vsi psi znotraj pasme med seboj v žlahti in če se v taki vzreji razširi dedna napaka, je hudo.
Amerika je pa sploh poglavje zase, njihova rodovniška vzreja (AKC) je tako slabo kotrolirana, da nekatere države zato, da bi sploh priznale AKC rodovnike izvoženih psov zahtevajo DNA teste. Edino merilo so uspehi na razstavah, da vse, kar moraš storiti, da dobiš rodovnike za mladiče je, da pošlješ tja številke od staršev. Dobiš številke za mladiče, rodovnik si lahko natisneš sam, če češ. kontrole nobene, tako da lahko mirno vzrejajo rodovniške mladiče, ki ustrezajo modi, ne pa dejanskemu standardu (razne tea cup in baby face variante pri tamalih pasmah, orjaške variante pri večjih pasmah, ki so daleč čez standard.....ni da ni, kar si srce poželi)
Kar ne pomeni, da nimajo tudi v vseh pogledih vrhunskih vzrediteljev in psov - samo domačo nalogo je treba narediti in jih poiskati. Pa ponavadi imajo silno dolgo čakalno vrsto..

So pa vsepovsod, ne glede na to, kako slabo gre rodovniškim predstavnikom nekaterih pasem nerodovniški kao pasemski še na slabšem.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #588 : 08 Februar 2011, 23:20:58
Citiraj
Celo pretirano strogo, če mene vprašaš.

Kakšen bi sploh lahko bil razlog za bilokakšen inbreeding, izjema ali ne ? pa resno vprašujem

Citiraj
če bi ga imeli seveda. Zaradi dolge zaprtosti so praktično vsi psi znotraj pasme med seboj v žlahti in če se v taki vzreji razširi dedna napaka, je hudo.

hecno, bi lahko tako opisal marsikatero slovensko pasmo, med drugim tudi bigle
Jasno tudi, da izrojene pasme pri nas niso globalno gledano omembe vreden problem, pasma kot sam ne bo izumrla ker jih pač pri nas štepamo, so pa države kot anglija dejasnko zrcalo stanja pasme; za NO sploh nisem vedel da je prišlo tako daleč in seveda to vse sankcionirano in povpraševano v kinologiji

Če gremo kupiti psa po moralnem modelu , ki ga je deteljica uporabila , bi rekel da je daleč nesporen oz. pozitiven klasičen mešanček, po možnosti iz azila


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #589 : 08 Februar 2011, 23:36:58
Dokle bo treba delati domace naloge za rodovniskega psa.......................... ............so vse debate rodovniski-nerodovniski brcanje v meglo in klatenje prazne slame.



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #590 : 09 Februar 2011, 00:20:33
Huh, debata na vrhuncu, da se nebo kdo vžgal  ;D

Kakšen bi sploh lahko bil razlog za bilokakšen inbreeding, izjema ali ne ? pa resno vprašujem

Reševanje pasme, ni drugih psov iste pasme, recimo.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #591 : 09 Februar 2011, 07:53:04
Davor,Beagle niti ne tlači tukaj zraven.Pri njih je posledica tega da so, kakršni so,samo v tem,da so vesoljni rejci v Sloveniji uporabljali v zadnjih nekaj letih samo tri samce za plemenjake.Pri enemu se je celo pokazalo,da prenaša napake,pa ima še vedno vzrejno dovoljenje.Zato je dandanes genska baza že skoraj zaprta,ker so si vsi v žlahti.Ja,ja,je težko iti parit nekam v tujino.Pa stane tudi malo več.Potem se pa že računica ne izdide.
Tjaša



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #592 : 09 Februar 2011, 08:35:48
Dokle bo treba delati domace naloge za rodovniskega psa.......................... ............so vse debate rodovniski-nerodovniski brcanje v meglo in klatenje prazne slame.
ja res je, debate so odveč, ker pri nerodovniških se ne da narest domače naloge  >:D.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #593 : 09 Februar 2011, 08:47:04
Dejstvo je, da bi bilo prav, da bi bili vsi rodovniški psi v redu. Ne pa, da delaš raziskavo v nedogled in še ne veš vsega. Ampak to so samo pobožne želje.
Nekateri ljudje se vsaj toliko pozanimajo, da se potem odločijo za nakup rodovniškega psa in ne čistokrvnega brez rodovnika, marsikdo pa ne ve, da so tudi pri teh velike razlike, niti jih ne znajo prepoznat, ugotovit. Če pa kličejo na KZS, jim povedo, da je ta vzreditelj v redu in vse (čeprav je hujši kot kakšen štepar)...potem pa vedi >:D En povprečen kupec pač tega drugače ne bo znal ali šel ugotavljat. Malo še prebereš, ampak ker ni kaj dosti objavljenih imen, lahko le ugibaš.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #594 : 09 Februar 2011, 09:32:59
Dokle bo treba delati domace naloge za rodovniskega psa.......................... ............so vse debate rodovniski-nerodovniski brcanje v meglo in klatenje prazne slame.

Domačo nalogo je treba naredit , ja ;)...
pa sej folk dela domače naloge za parket, pa laminat, pa pralne stroje, pa sesalce, da avtomobilov ne omenjam, ali pa npr peči ipd.
tukaj pa kupuje živo bitje... in tukaj pa kaj.. je pa pes- pa ni treba ... ???
Preveč ljudi ima v glavi še vedno predstavo, da pes je "okokućno lajalište"..
če ima nekdo res željo in razdelano v glavi, kaj hoče...ponavadi to tudi dobi...
Jaz sem tudi celo študijo naredila zarad enega usranega pralnega stroja... in če bi slepo zaupala prodajalcu v taprvi štacuni , bi se spet nategnila.... tako kot sem se s prvim...
Sem imela v glavi predstavo da pralni stroj mora delat 15+ let... pa  bedn zanusi ni niti  6 let...Crknu motor.
Potem sem  se pa lahko vsedla  dol za 2-3 ure in pregledala, vse pa kakšen servis poklicala in vprašala...
 temu se reče  " bila su nekad vremena" ko je bilo na trgu manj robe... sedaj jo je pa več in  tudi več šare  ;)
 jaz ne služim toliko, da bi lahko kupovala poceni...
 kadar kupim , hočem za svoj denar dobit  dobro -  da nekaj časa zdrži  ;)
Dejstvo je, da bi bilo prav, da bi bili vsi rodovniški psi v redu. Ne pa, da delaš raziskavo v nedogled in še ne veš vsega. Ampak to so samo pobožne želje.
Nekateri ljudje se vsaj toliko pozanimajo, da se potem odločijo za nakup rodovniškega psa in ne čistokrvnega brez rodovnika, marsikdo pa ne ve, da so tudi pri teh velike razlike, niti jih ne znajo prepoznat, ugotovit. Če pa kličejo na KZS, jim povedo, da je ta vzreditelj v redu in vse (čeprav je hujši kot kakšen štepar)...potem pa vedi >:D En povprečen kupec pač tega drugače ne bo znal ali šel ugotavljat. Malo še prebereš, ampak ker ni kaj dosti objavljenih imen, lahko le ugibaš.

Zato pa imamo forume in ZS , pa internet ;)  ;D pa  breplačno pošto....
 bistvo forumov je...
 da si ljudje nesebično pomagamo, svetujemo itd.

Ko začneš spraševat in vrtat, zveš marsikaj... več glav več ve...
 in ni vrag, da potem po vseh nasvetih ne ločiš zrnje od plev.


hecno, bi lahko tako opisal marsikatero slovensko pasmo, med drugim tudi bigle
Jasno tudi, da izrojene pasme pri nas niso globalno gledano omembe vreden problem, pasma kot sam ne bo izumrla ker jih pač pri nas štepamo.


Vidiš Davor ... zato pa tukaj govorimo o preprodajalcih in ŠTEPARJIH
Ja pri nas je veliko šteparjev, sploh  pri popularnih pasmah.
In šteparje boli kita za požlahtanost- pa inbreeding, pa kaj bo iz psa... njim je bistvo samo to ,da jim keš prinašajo. Njih ne briga ali je pes tipičen predstavnik, zaboli jih sladko , če na daleč odstopa od standarda- in če bo imel v bodoče zaradi tega zdravstvene probleme( tako kot uni iz filmčka), oni ne gledajo na pravilne paritvene kombinacije- ne spremljajo svojih mladičev ko so enkrat prodani . Ko je pes prodan- je za njih close deal. Kaj se potem dogaja...boli njega...
 oni gledajo samo na  denar ... čim ceneje sproducirat in čim več pokasirat. Eni grejo še celo tako daleč ,da kršijo zakon. masovno štepanje... niti se ne  brigajo, ali je to po pravilih,- enkrat na koledarsko ali je to kar vsako gonitev..
 Pa čeprav imamo glede tega jasno napisane zakone. "kaj je mučenje živali? "... njih itak briga za žival... ker njim je žival zgolj strošek dokler ne  izpljune iz sebe potencialnega keša :-X. alias " molzna krava"
Zato se pa jaz p!"%im... za koji **** imamo potem zakone in inšpektorje, pa zakaj ne pokasirajo pri takih-  če že imamo  veterinarsko inšpekcijo- naj dejansko enkrat pokasirajo pri takem, da ne bo več delal škode živalim....
 Ampak ne... oni znajo vse drugo  :-X... nekaj kar bi imelo pa dejansko korist in bi nekomu pomagalo - tistega pa ne znajo štrafat.
Ko takega prijaviš... tudi z dokazi, pa lahko daš večletne zaporedne dokaze( itak so v javni bazi), mu  pa izdajo ustni opomin....  mislim- dej >:(... ne veš ali bi se jokal  ali bi nekoga v gobec brcnil...
In karavana gre dalje... un štepar itak ve , da ne bo nobene kazni dobil, ker  se inšpektorji s pasjimi drekci ubadajo pa z  vrečkami... namesto s problemom kateri resnično škodi živalim.( to naj bi bilo bistvo VURSA... ali kako? ???)
In če bi samo eno leto vzeli točno to , šteparijo pod drobnogled, in dejansko  potalali kazni- najvišjo kolikor je predpisana tako pri preprodajalcih kot pri šteparjih , pa bi se to nehalo.
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #595 : 09 Februar 2011, 09:43:20
Damayanti, tako je, ja :P Jaz se že 5 mesecev intenzivno ukvarjam s tem, prebrala sem res "ni da ni", ampak dejstvo ostaja - takih je malo, niti nima vsak toliko časa. Samo jaz sem taka pri vseh stvareh, kar je večjih stvari, nikoli ne skačem na glavo. Da ne omenjam, da bi se vmes že tudi nate%#ila. In ja, nekateri so pripravljeni pomagat, sem jim zelo hvaležna, nekateri pa daleč od tega. Dobro je poslušat in upoštevat, še vedno pa narediti tudi kaj po občutku.
Kot si tudi ti že povedala, marsikateri vzreditelj rodovniških ni to, kar se zdi in predstavlja...tu pa nastopi tudi KZS oz. bi morala, ne pa, da skupaj držijo ali si zatiskajo oči >:(


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #596 : 09 Februar 2011, 09:59:56
a KZS  :D...  ... več kot jih je več je šuškov...pa še kaj zraven uvedejo, da še malo več pokasirčkajo.

Je pa res kar omenjaš...
 všasih smo/so  lastniki psov veljali za bolj odprte ljudi.
... sedaj pa  tudi jaz dobivam  občasno take občutke, kot da ima folk itak že vsega polno bučo, in tisti obvezni sprehod, jim je večkrat odveč kot ne....pa ,da ga potem še nekdo ogovarja in mu krade čas...
Sicer pa .. tudi tisti, ki nimajo psov... folk je preobremenjen,  posledično temu nastrojen- na prvega, ki mu samo pokaže kriv prst... v vsaki stvari iščejo dežurnega krivca...
..   jaz samo pomislim kako je bilo npr v mojem otroštvu..pikniki, obiski ob nedeljah, izleti, skupne počitnice, zabave s sosedi npr- kostanj, pa gobe pa škarpa pri sosedu, pa nov družinski član, itd- za vsako malenkost smo imeli razlog za fešto.... 8)
 Sedaj pa tud približno ni več tega... ni več  tistih  odnosov... :-\  očitno prevelike socialne razlike... ne vem... po čudnih poteh  se pelje tale naša družba :-\


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #597 : 09 Februar 2011, 10:12:52
Modre oči so vredne 500€ - definitivno marketinška poteza  >:(  http://www.bolha.com/zivali-psi-mesanci/husky-oglas1273225853
Ja, včasih so bili pasjeljubci tudi prijazni do ljudi...sedaj pa... :-X


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #598 : 09 Februar 2011, 10:18:09
Inreedinga se po mojem mnenju-tako zavestnega kot nezavednega največ dogaja med "čistokrvnimi psi brez rodovnika"-razlog: kako pa veš, če sta psa v žlahti ali ne, če ne poznaš prednikov enega in drugega? mogoče sta brat in sestra, pa nimaš blage veze  :-\ Vem za primer, ko so pri moji prijateljici doma kupili bernca (jasno da brez rodovnika-ker bernca hočejo, rodovnik jim je pa brez veze, ker hočejo bernca in ga ne bojo razstavljali bla bla bla...) in jih tip pokliče čez nekaj mesecev, da se psica goni in da naj mu ga posodijo za naskok, da bo imel mlade... Sina bi pripuščal na mamo... Svašta... Vse za dober biznis... Za bruhat!!!
Potem imajo prav tako bernko pri drugi družini in že ko je bila stara 3 mesece, sem pri njej opazila nenavadno razvit zadnji del. Tipičen primer, da je nekaj narobe z zadnjimi nogami, ker je psica z njimi poskakovala kot zajček. Sedaj, ko bo stara okoli enega leta, psica ne more pokrčiti zadnjih nog. Ves čas ima stegnjena in še vedno poskakuje naokoli kot zajček :( Groza!!!
Še vedno sem prepričana, da obstajajo dobri vzreditelji (ki imajo opravljene tudi tiste genske teste, ki niso nujni za vzrejno dovoljenje, pa jih vseeno opravijo, ker hočejo imeti zdrave mladiče), vendar od teh nihče ne producira mladičev brez rodovnika. Mi pa gre na bruhanje in me jezi, da lahko obstajajo tudi vzreditelji, ki vse dajo samo na show vrednost psa. In gredo s tem tako daleč, da ima pes polno zdravstvenih problemov, pa je še vedno šampijon ali karkoli že pač in posledično zelo priljubljen za parjenje :(

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #599 : 09 Februar 2011, 10:25:33
načeloma gre pri nakupu avtomobila za konkretno večje vsote, ki jih pač povprečneš ne more kar tako vzeti iz žepa; zato se tud zapufa za nekaj let
Kakšen voz pa lahko dobiš za ceno rodovniškega psa pa verjetno veš sama
Davor, zgrešil si bistvo! Ravno tu je poanta. Ljudem ni problem vzet dolgoročnega kredita za nakup dražjega avtomobila, čeprav bi se lahko vozili tudi s cenejšim, problem jim je pa vzet kratkoročni kredit (če je to sploh potrebno) za nakup psa, pa čeprav pes stane ogromno manj, kot en povprečen avto in traja v primeru pravilne izbire in če človek nima res veliko smole, dosti dlje,...  ;)
Kar se mene tiče je intenzivna rodovniška vzreja naredila več škode živalim, kot bilokakšni štepar, prepodajelec ali domač naskok;
Tule si izpustil pomembno besedo - če jo dodam, se nas bo sigurno veliko strinjalo s tem stavkom. Gre za besedo "neodgovorna"  ;)

In še nekaj, da ne bo kdo živel v zmoti kaj zagovarjam oz. kaj preziram: šteparje na obeh straneh, ker na obeh straneh obstajajo, ravno tako kod zdravi oz. bolni psi..................tudi taki kot pišeš Damayanti niso nič boljši. Imajo pa "žegen" in vse jim je oproščeno >:(
Evo... še en stavek, s katerim bi se verjetno večina strinjala.. tisto na koncu je verjetno dodano zato, da debata ne umre  ??? .. ne vem namreč o katerih piše Damayanti, da so boljši in drugačni, pa ti meniš da niso.  ::)
torej v Sloveniji je inbreeding prepovedan ? v rodovniški vzreji; še enkrat govorim o stvarnosti ne vaši percepciji normalnega
Jap.. pri "moji" pasmi je prepovedan, se prepoved izvaja in zaradi dokaj ozke genetske baze imamo zaradi tega ogromne težave  ;) V Angliji pa so imeli vzrejno bazo tako ozko, in kot je bilo napisano, toliko enih težav z uvozom,... da so inbreeding dovoljevali in pri zelo redkem poper sol VŠ, ga še vedno, čeprav se mi zdi, da je ta tip VŠ res v izumiranju, ne glede na ves trud.
Davor,Beagle niti ne tlači tukaj zraven.Pri njih je posledica tega da so, kakršni so,samo v tem,da so vesoljni rejci v Sloveniji uporabljali v zadnjih nekaj letih samo tri samce za plemenjake.Pri enemu se je celo pokazalo,da prenaša napake,pa ima še vedno vzrejno dovoljenje.Zato je dandanes genska baza že skoraj zaprta,ker so si vsi v žlahti.Ja,ja,je težko iti parit nekam v tujino.Pa stane tudi malo več.Potem se pa že računica ne izdide.
Tjaša
Seveda da se ne izide računica, če pa Davor in podobni želijo kupovat bigle po tako nizkih cenah, da tisti, ki bi odgovorno parili torej iz tega ali onega razloga rajši sploh ne parijo. Torej kaj Davor.. rajši plačaš malo več, da se izide računica, pa je vzreja ok, ali še vedno zagovarjaš cenejše variante, pa imaš to, kar imate pri biglih? In tu Davor, se menda vsi strinjamo s tabo; V takih primerih, ko ti je važno samo da boš dobil poceni, je res skoraj vseeno ali kupiš nerodovniškega ali rodovniškega. Za več, boš moral dat pa več denarja - saj veš - malo denarja, malo muz'ke.  ;)