Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500668

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #600 : 09 Februar 2011, 10:32:34
Ah dajte no - dobrega vzreditelja se na daleč prepozna. Tu mislim na rodovniško vzrejo, ostalega sploh ne omenjam in o tem ni vredno trošit besed. In informacije se iščejo na kraju samem in ni prvo vprašanje cena mladiča  ::)
In ne mi govorit, zakaj ljudje kupujejo mladiče pri preprodajalcih :( ali one druge  tako imenovane čistokrvne. :( 100x predebatirano.
Zaradi denarja vendar - v štartu . Za nekaj evrov razlike.
Seveda bi imeli rodovniškega psa ( kot bi tudi imeli originalle na drugih področjih), ampak plačat je pa težko -bi radi veliko dobili pa malo za to dali. Ponovno: v štartu za nekaj evrov razlike.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #601 : 09 Februar 2011, 10:38:17
Ah dajte no - dobrega vzreditelja se na daleč prepozna. Tu mislim na rodovniško vzrejo, ostalega sploh ne omenjam in o tem ni vredno trošit besed. In informacije se iščejo na kraju samem in ni prvo vprašanje cena mladiča  ::)
Tu se pa ne strinjam. Kot sem napisala, že nekaj časa poizvedujem, berem, poslušam...a sem komaj pred kratkim izvedela določene stvari o nekaterih vzrediteljih, ki so jih nekateri hvalili in naj bi bili dobri, celo med boljšimi in vestnimi. Pa so daleč od tega. Na pogled in tako, pa delujejo res čisto ok in zaupanja vredni. Toliko o tem...  >:D Pri meni samo po občutku nekaj ni šlo skupaj.


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #602 : 09 Februar 2011, 11:03:13
Tu se pa ne strinjam. Kot sem napisala, že nekaj časa poizvedujem, berem, poslušam...a sem komaj pred kratkim izvedela določene stvari o nekaterih vzrediteljih, ki so jih nekateri hvalili in naj bi bili dobri, celo med boljšimi in vestnimi. Pa so daleč od tega. Na pogled in tako, pa delujejo res čisto ok in zaupanja vredni. Toliko o tem...  >:D Pri meni samo po občutku nekaj ni šlo skupaj.

Jaz prav nič ne dam na to, kaj je kdo rekel in na forum napisal. Karkoli že kupuješ - greš pogledat tja - psa v psarno k vzreditelju in se z njim pogovoriš ( in kot ima - upam - bodoči lastnik določene zahteve - tako jih ima tudi vzreditelj ).
In od bodočih lastnikov se pričakujejo številna vprašanja, tako, kot ima številna vprašanja tudi vzreditelj namenjena bodočemu lastniku. To je že ena značilnost dobrega vzreditelja in potencialno dobrega bodočega lastnika.

Če se ne motim, iščeš labija - in v tem času je bilo v Slo vsaj 1-2 super legli. :)

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #603 : 09 Februar 2011, 11:11:38
Ja, obisk obvezno, se strinjam. Sprašujem pa ponavadi vse drugo, cena pride čisto na koncu, razen, če mi prej povedo sami.
Aja, pa nisem govorila o tem, kaj so pisali na forumu, ampak sem kar spraševala lastnike in poznavalce... ;)
Sem pa trenutno dogovorjena za obisk/srečanje z enimi, kjer mi je zaenkrat vse všeč, upam, da bo obojestransko ;D
Tisti legli, ki si jih omenila...kakor se vzame, odvisno kdo gleda in kaj gleda, kaj hoče :P Eno od teh nedavnih legel je bilo pa tako, da ni šans, na srečo po občutku nisem bila navdušena...ampak ne vem, katere si imela ti v mislih. So pa tudi zdaj legla, ampak ne-ne. Saj imam čas, se mi ne mudi ::)
Upam, da bo pri teh bodočih kaj uspelo in bo kmalu rezultat :)


Polona

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 3
Odgovori #604 : 09 Februar 2011, 11:36:17
Sej je res da bolj površno spremljam tole debato, ampak če prav razumem:
Torej - KZS dela slabo, kar izkoriščajo nekateri (očitno večina) vzrediteljev rodovniških psov. Posledično so psi slabi, bolni in izrojeni. Ker ne želim podpirat nesposobnjakov, lenuhov in kovalcev dobička, bom psa, ki ga želim kupila iz nerodovniške vzreje ker a) Niso izrojeni. b) Mi vzreditelj zagotovo ne bo lagal, ker je itak jasno, da tega ne dela iz dobička ampak samo in izključno njegove ljubezni do psov. Očitno moram pazit samo, da ne naletim na šteparja ala Matoša in podobni, pa sem zmagala.

Pa če na tej točki vklopim zdrav razum -
a) Kako za vraga so zdravi in neizrojeni, če pa imajo še generacijo nazaj same šampijone in strašne rodovniške pse? A ja, saj res, zgleda je izrojenost prilepljena na papir. Ah, potem ga pa res ne rabim.
b) Življenje me je izučilo, da na lepe oči nikomur več ne verjamem. Kako za božjo voljo naj preverim, ali je to, kar mi vzreditelj govori res??? Pa si sploh ne mislim, da vsi tako zvani vzreditelji brez papirjev lažejo. Mislim si, da jih večina pojma nima s čim je parila. Kako nej resno jemljem nekoga, ki je morda celo res cepil psa, pa napiše v oglas da proti kožnim boleznim???

Ma sej v bistvu je najboljše da grem kar po mešančka. Itak so najbolj zdravi in najpamtnejši. Predvsem pa niso bog ne daj inbridirani. A res niso? Sem bolj kmečko dete, pa sem bila že marsikdaj priča kako psica skoti mladiče, nekaj jih konča pod vodo al pa pod sekiro, eden al pa dva se pa po vasi raztala - sosed ravno rabi čuvaja. Glede na to, da na te pse noben ne pazi... Ah, saj res, mešančki so tako pametni da mama kr sama ve, da se s sinom pa res ne pari.
Se pa globoko in od srca strinjam, da gre vzreja nekaterih pasem v ekstreme, ki niso samo nezdravi, ampak že prav sprevrženi. Ampak lej ga zlomka, prav za vsako tako pasmo se spomnim tudi tega, da obstajajo linije, ki gredo v popolnoma drugo smer. In ko je v eni temi že ravno tekla debata lepotni/delavni. Sem skoraj prepričana, da se da s povprečnim delavnim nemcem lažje živet kot z podrtijo od rastavnega psa, ki živcev sploh več nima, se niti ne da več govorit o tem da ima slabe.

Domača naloga ni samo nujna, je NUJNA. Koliko problemov bi se rešilo, če bi ljudje ZNALI kupit psa. Objektivno razmislit o tem kakšna pasma jim ustreza in kakšen značaj psa. Ampak sej se tolažim da to pride z razvojem... nekoč bomo tam kjer so eni že, vsaj upam.

KZSja ne maram in se včasih vprašam, zakaj jih znova in znova nagrajujem z denarjem. In vedno znova ugotovim da zato, ker mi je papir na katerem nekaj piše neprecelnjiv. Zato, DA MI NI TREBA NIKOMUR VERJET na LEPE OČI. Vseeno mi je, katera organizacija izda papir. Poleg FCIja obstaja še mnogo drugih, nekatere so specializirane samo na eno pasmo. In ravno zato sem trdno prepričana da pes brez papirjev zame NI opcija. Ker lažejo vsi, tisti z in tisti brez. Na papirju pa piše dovolj, da jih na laži lahko dobiš. (In to brez da od tega doktoriraš) As simple as that...



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #605 : 09 Februar 2011, 11:59:59
Še tole.. dodatno k debati iz dveh strani nazaj.. kaj se ti lahko zgodi, če kot vesten državljan prijavljaš kršitve. Nekateri komentarji so v določenih primerih sicer lahko tudi umestni, a recimo, da dejansko prijaviš kršitev, ki pa se ravno v času inšpekcijskega pregleda pač ne dogaja ...  ???
http://www.zurnal24.si/slovenija/dobila-kazen-za-500-evrov-201262/clanek



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #606 : 09 Februar 2011, 12:14:37
Kar se lahko zgodi, če gre za lažno prijavo in s tem škodovanje  treba se je zavedati da vsaka prijava ni nujno opravičjiva (zloba, faušija, čustvena neobjektivnost, zamere...) sploh ker je teh veliko sodeč po vursu; primera pa ne poznam oz, je podam kar se tiče kršitve zgolj po besedah osebe , ki je dobila kazen,
In ne mi reč da shirano, izrabljeno, bolano in mučeno žival lahko porihtaš ravno za čas obiska inšpektorja, saj to ni kuhna  ::)

Ta služba je sicer nesposobna ni pa neumna in na prebrano se mi le mal zdi da je ženska pretiravala

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #607 : 09 Februar 2011, 12:36:30
Lažna prijava je tista, pri kateri navedeš lažne podatke z namenom da nekomu delaš sitnosti. Če prijaviš dogodek/stanje za katerega misliš, da je kaznivo, pa se izkaže da ni, potem to ni lažna prijava. In inšpektorji so plačani za to, da gredo na teren in preverijo dejansko stanje. Ali je v tem konkretnem primeru res šlo za lažne prijave ali ne ne vem, informacije so si nasprotujoče. Ker zlasti v zadnjem času je bilo res veliko prijavljanja iz čiste hudobije.

Kar pa se problemov s pasemskimi psi tiče, je edino pravično gledati vsako pasmo posebej. Pri vsaki so drugi problemi, ene jih imajo zelo veliko, druge skoraj nič, pri nekaterih so problematične samo nekatere linije....pri enih imamo pri nas zelo dobro vzrejo, pri drugih je bolje iti v tujino - v vseh primerih pa je treba narediti domačo nalogo. Ker znotraj vsake pasme (če je le dovolj vitalna) obstajajo razlike in je dobro vedeti, kaj znotraj določene pasme iščeš in kje to lahko  dobiš.

Ko smo že bili pri labradorcih - če si želiš delovnega psa in kupiš vrhunskega razstavnega, boš verjetno razočaran - in obratno. Pa je bilo z leglom vse OK, samo dobil nisi tistega, kar si želel.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #608 : 09 Februar 2011, 13:20:32
Citiraj
Globo za lažno prijavo je dobila za primer, ko je lastnika psa prijavila, ker se pes zaradi pokvarjenega vodila na povodcu ni mogel premikati. "Poleg tega je bil brez hrane in vode," pojasnjuje prijaviteljica. "Morda je lastnik pred prihodom inšpekcije vodilo popravil in psa nahranil
.. si sicer ne predstavljam kaj je "vodilo na povodcu" in kot sem napisala, so dejansko primeri, ko lahko kasiraš kazen povsem upravičeno, ampak kaj če pes ne dobiva jesti in piti,.. po več dni, sem in tja pa kakšen dan le dobi in inšpekcija se znajde tam morda ravno tisti dan,..
Gllede na tole
Citiraj
Omenjeni pes je pozneje poginil,
bi sklepala da dosti pozneje to ni bilo, torej je velika možnost, da je bila prijava upravičena.  :-\



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #609 : 09 Februar 2011, 13:59:35
Psu, ki ne daš jesti in piti po več dni se ponavadi to že od daleč vidi, sploh če je pred smrtjo  , zame so te obtožbe sila za lase povlečen, ker jih tudi sama razen "vidla sem" ne more dokazati
Inšpektor je verjetno prišel, videl da pes ima pogoje bivanja ter ni na pol mrtev kot se mu je trdilo in temu lažna prijava

Se mi pa zdi 500 evrov le mal pretiranih, res pa je, da ne morte reč da vurs ne dela :P


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #610 : 09 Februar 2011, 14:03:14
dejstvo je, da je inšpektorjev pri nas premalo...in potem so oni pač ::) preobremenjeni. Na prijavo se pa  morajo odzvat...

Folk pri nas je različen... eni res iz žlehtnobe neupravičeno, določeni pa upravičeno...in ker se oni tam-  vurs-inšpektorat- preobremenjen s premalo folka in sredstvi  ::) ,  ne zganejo , v kolikor  jim res poorenk ne težiš, zadeva pripelje tako daleč ,da jim potem začneš iti  na jetra s svojim najedanjem... In  imajo potem zarad sitneža duplo delo- še ostalim službam pojasnjevat zakaj kako in kaj so naredili... ;)

In kaj lažjega kot se nakuhat...in tam enega tečneža utišat z položnico za 500 eur.. sej itak, če je tečnež  kej konkreten se bo pritožil  :), pa bo potem ugotovljeno, da prijava je bila pa vseeno upravičena in bo stroške postopka itak nosil proračun...
ampak, predno se bo pa pritožil bo vsem okoli razčivkal, da je to položnico fasal.... v poduk ostalim tečnežem :) ki so mogoče isto razmišljali kot prvi tečnež. ;)
In pol se jih bo posralo, ker se  folk  boji za svoj denar..
drugič .. marsikomu se ne da s tem  pretirano ubadat pa bockat...ker rabiš ogromno živcev za tako stvar, pa časa in vstrajnosti
 pa potem v izogib  morebitnim nastalim sitnostim ,ki jih ima lahko posameznik- raje proč obrnejo glavo, pa tud če se jim uboga žival smili v dno duše..
in tako potem dobimo psa iz Boršta... pa še kakšnega ki ga klopi požrejo... pa kakšnega ki ga iz senika dol po 8ih letih spravijo ..prvič na tla..ipd.
 pa psa z odstreljeno čeljustjo.... psa  z v živo zažrto ketno...  psice ki so celo življenje v pesjakih s funkcijo producirnega stroja....itd, pa mladičke ,ki poginevajo pri dveh mesecih v nazidanih prašičjih boksih- bog si ga vedi iz katere farme pripeljani... itd itd..
 
 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #611 : 09 Februar 2011, 14:20:56
Inšpektor je verjetno prišel, videl da pes ima pogoje bivanja ter ni na pol mrtev kot se mu je trdilo in temu lažna prijava
No, dejstvo, da je pes (predvidevam da kmalu) za tem poginil, bi verjetno tudi upravičilo pritožbo na tole kazen za lažno prijavo - ali pa tudi ne - ker bi se moralo dokazovati zaradi česar je pes poginil...

Ampak ponovno, bistvo ni ta konkreten primer, ki je bil lahko upravičeno ali neupravičeno tako obravnavan. Bistvo je v tem, da zaradi takih primerov, ko se ne da z gotovostjo dokazovat ali "obtoževat", ljudje pač tudi prijav ne podajajo... potem pa kot že napisano...



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #612 : 15 Marec 2011, 13:29:59
Jooj, zasledila sem ta oglas, ta človek je PREPRODAJALEC!!!!

http://www.mojoglasnik.com/oglasnik/oglas/277529

ODSVETUJEM NAKUP!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #614 : 15 Marec 2011, 14:20:18
Itak jih ne more legalno prišpeljat v Slovenijo


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #615 : 15 Marec 2011, 15:22:13
Ampak jih bo po Srbiji >:( Potem pa bo še več bolnih psov :'(


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #616 : 16 Marec 2011, 09:43:45
Kako pa veš, da je preprodajalec?


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #617 : 16 Marec 2011, 10:38:28
Preprosto. Vprašaš strička gugla. Gospod je napisan s pravim imenom in priimkom in je tam dol zelo znan.  Njegova ponudba je vsaj tako pestra, kot od njegovega celjskega kolega.


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #618 : 16 Marec 2011, 11:55:18
Njun zelo znan hrvaški kolega je v najnovejšem Big Brotherju, kjer so ga predstavili kot vrhunskega vzreditelja >:(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #619 : 16 Marec 2011, 12:48:22

In še celo v predstavitveni video si je dal uno ciganijo   psi na ketnah , futra jih pa ko kure , brikete po tleh...... podn :-X

zgleda da so  ti preprodajalci vsi eni zamaščeni zanemarjenci -  med slikami sem ga zadela s prve :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #620 : 16 Marec 2011, 21:46:03
Ja, sem videla tisti video... za bruhat...

Drugače pa... znan je tudi po tej, že nekaj let stari zgodbi :-\

Sveti Ivan Zelina -- Vlasnik farme pasa Drazen Bogdan (41), protiv kojeg je policija podnijela kaznenu prijavu jer je ispalio tri metka, cime je doveo u opasnost zivot svoje supruge Vesne (35) u... njihovoj obiteljskoj kuci u Zagrebackoj ulici 137 u Svetom Ivanu Zelini, izricito negira policijsko izvijesce.
Naime, prema njegovoj prici, koju je potvrdila i supruga, on je u ponedjeljak oko 15:45 sati pucao iz malokalibarske puske u namjeri da zaplasi psa.
"Bernardinka je 24 sata radjala 15 stenadi. To je stara i iznemogla kuja, koja je strahovito smrdila. Prao sam ju i pokusavao joj pomoci, ali nismo se mogli rijesiti tog smrada. U kriticnom trenutku bio sam na dvoristu, a supruga je bila u kuci. Vidio sam kako bernardinka krece prema ulaznim vratima i namjerava uci u kucu. Uzeo sam pusku i ispalio tri metka kako bih je zaplasio i sprijecio da smrad unese u kucu. Kuja se uplasila i skotrljala niza stube, a supruga je istodobno razgovarala na telefon sa svojim ocem i rekla mu da ja pucam. Usao sam u kucu i cuo kako mu to govori, pa sam joj, ne znajuci da je s druge strane moj tast, iz ruke uzeo slusalicu i spustio je. Tast se uplasio, nije znao sto se dogadja, pa je pozvao policiju," rekao je Drazen Bogdan i dodao da je tastu poslije bilo krivo sto je tako reagirao.
"Tu sam pusku koristio samo da bih nasih stotinjak pasa, a i nas same, obranio od bijesnih lisica koje cesto dolaze. Nikada mi ne bi palo na pamet koristiti je u neke druge svrhe, a sto se tice bracnog zivota, ovakav kakav je nas pozelio bih svakome. Mrzim nasilje, pogotovo u obitelji, i zaboljelo me kad je policija objavila da sam pucao prema supruzi," rekao je Drazen Bogdan. (A. Kalina)



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #621 : 16 Marec 2011, 21:53:14
 :'(



xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #622 : 17 Marec 2011, 13:50:38
Ja že, ko sem gledala v živo se mi ni zdelo uredu.
Mislim uzel je z lopatko brikete in jih zabrisal na tla. In ja, to je njegov hobi  >:(


xinao

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
  • Moja lisička :P
Odgovori #623 : 18 Marec 2011, 17:19:36
Evo še skenirano iz današnjega 24sata  :(



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #624 : 18 Marec 2011, 18:33:41
dobro reklamo si je naredu... bimbo ::)....

Matoša v  naslednjega  SLO Big Brotherja ;D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #625 : 18 Marec 2011, 20:18:49
Spet novi oglasi enega od preprodajalcev :( Na tem oglasniku mi admin ne odpiše :-\ ::)
http://www.mojoglasnik.com/oglasnik/oglas/283074


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #626 : 19 Marec 2011, 09:25:05
Anja
To so oglasi iz Srbije ali Bosne !
Itak jih ne more legalno pripeljat v Slovenijo

Ti je že Lanabela odgovorila  ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


lely

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #627 : 08 April 2011, 13:07:05
slavni matosa spet napolnil bolho... :(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #628 : 16 April 2011, 12:25:33
Za Matošo sem spet poslala na bolho opozorilo-.-


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #629 : 07 Julij 2011, 11:04:19
http://www.bolha.com/trgovina/zoo_ara_matosa  Joj, Matoša ima 36 oglasov samo za pse (če ne štejemo tistega vse pasme psov, celje). Plus ima še dihurje, mačke, ptice...  http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/koker-spanijel-ameriski-angleski-celje-oglas1272473013  Na več oglasih, npr. prejšnjemu piše uradno verjetno samo pri nas, z ali brez rodovnika. Kako pa da si upa napisati z ali brez rodovnika če se takoj vidi da ponareja rodovnike in ga lahko vsak prijavi.  http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/jazbecar-mladici-celje-oglas1273929971  Slika jazbečarjev pa je vzeta iz  http://www.pasme-psi.com/pasje_pasme/jazbecarKratkodlaki/index.php .  Pa dal je da na maile ne odgovarja, ker je verjetno veliko ljudi pisalo o rodovniku, kako ve da so mladiči pasemski... po telefonu jim lahko pove par sladkih besed pa je rešeno, po mailu pa je vse bolj uradno. Grozno koliko je teh preprodajalcev pa ogromno ljudi kupuje od njih in pomožnosti še naprej pari (če so psički zdravi).