Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500645

delfinčika

  • Gost
Odgovori #630 : 07 Julij 2011, 11:32:49
Katastrofa. Vsakmu pametenmu človeku bi moglo bit jasn, da če človek vzreja po pravilih ne more iti vzrejat 36 pasem.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #631 : 07 Julij 2011, 12:07:12
Pa tudi mešance ima, seveda rodovniških staršev, ki so bili šampijoni...



ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #632 : 08 Julij 2011, 12:45:35
http://www.bolha.com/rekreacija-sport-ostalo/zracne-puske-celje-oglas1273930148
Z eno takole bi ga blo treba mal.. ;D
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/kavalir-king-c-spanijel-celje-oglas1273929653
O moj bog, kakšen napihnjen trebušček. :S
http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/angleski-buldog-celje-oglas1273929698
Tale fotka je pa od psarne Simply Perfect. (Bamboocha)

Mislm podn... Sploh, da fotke krade. :S
Naj daje svoje čudovite pse gor, v čudovitih razmerah pa bomo vidli koliko kupcev bo še imel...



marvin

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 04 Avgust 2011, 20:26:58
Pozdravljeni!
Po nesrečnem naključju sem naletela na t.i. vzrediteljico BARBARO DVORŠAK. Da pa ne bom preveč "povedala" na temu forumu, naj omenim zgolj to, da sem novinarka in lepo naprošam VSE, ki ste kdajkoli imeli opravka z omenjeno osebo ali poznate kogarkoli, ki je od nje kupil psa, da me kontaktirate na elektronski naslov: [email protected].

Še enkrat vsi, ki karkoli veste o BARBARI DVORŠAK, se mi prosim javite.
Najlepša hvala že vnaprej.




damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #635 : 19 December 2011, 09:25:45
zgolj popravljam suzica  :) ( meni sicer napiše s povezavo na FB da je link dangerous ... in mi ga zavrača odpret)Sem pa vedela kater je pa dam še direkt povezavo za tiste ki ne morejo s povezavo  do FB. Evo ga direkt

http://www.striscialanotizia.mediaset.it/video/videoextra.shtml?14288

upam ,da bo po temle linku marsikdo  prej globoko razmislil kaj podpira ko kupuje pri preprodajalcih.



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #636 : 19 December 2011, 10:43:45
Z dodatkom, da so mladički na posnetku pravzaprav v luksuznem vozilu - veliko jih potuje tudi omamljenih v kakšnih žaklih pod zici.....ne tako dolgo nazaj na isti meji so odkrili švercerja lovskih psov, ki jih je imel nabasane kot sardine kar v kletki, ki se sicer uporablja za transport golobov pismonoš.


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #637 : 19 December 2011, 17:43:06
zgolj popravljam suzica  :) ( meni sicer napiše s povezavo na FB da je link dangerous ... in mi ga zavrača odpret)Sem pa vedela kater je pa dam še direkt povezavo za tiste ki ne morejo s povezavo  do FB. Evo ga direkt

http://www.striscialanotizia.mediaset.it/video/videoextra.shtml?14288

upam ,da bo po temle linku marsikdo  prej globoko razmislil kaj podpira ko kupuje pri preprodajalcih.



O groza. Kar solze sem dobila v oči, ko sem videla ta video :'(

S tem se pa popolnoma strinjam. čeprav mi je kar hudo za mladičke, saj niso oni nič krivi. :(

Dogs are best friends ever!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #638 : 19 December 2011, 17:45:02
Važno, da so jih vse lepo zaplenili in jih bo možno posvojit. Nič dobička za švercerje  :D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #639 : 19 December 2011, 17:51:44
Važno, da so jih vse lepo zaplenili in jih bo možno posvojit. Nič dobička za švercerje   :D

Absolutno. Konec koncu si tudi oni zaslužijo skrben dom. Šteperjem pa bi morali najprej naprtit veliko (denarno) kazen, zdravljenje vseh obolelih mladičkov,....... da niti več pomislili ne bi na kaj takega (če je sploh možno).. :-\

Dogs are best friends ever!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #640 : 20 December 2011, 10:48:01
Ah joj spet vzdihovanje
 - ko se pa tukaj oglašajo ljudje, ki  so na ta način kupili mladiča, bolnega in nesocializiranega - pa vsi waaaw in ubožec in bla bla. Sram naj bo tiste, ki te mladiče kupujejo in podpirajo tako vzrejo - kjer ni kupcev tudi ni prodajalcev.

Ja super, >:( da pridejo mladiči v domove - po možnosti bolni in okuženi in okužijo še drugo populacijo. Kot se dogaja tudi, da taki pridejo iz azilov. :(
NE - odgovorni lastniki, ki so kupili mladiča pri odgovornem vzreditelju imajo pravico, da njihovi psi živijo v zdravem okolju.

Pa spet vsa lažna in licemerska  vzdihovanja nekaterih "živaloljubcev" za nabiranje točk -  fuj !!

In ga ni, ki bi naredil temu konec

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 20 December 2011, 12:05:33
Vse leo in prav. Seveda sem proti štepanju samo zadaj je veliko dejavnikov zato je treba zdraviti vzroke tega početja ne pa samo posledic.

Kaj pa razstave? Meni osebno je to mučenje. To je treba tudi ustavit. Gre za samo trženje psov kot živih bitj kot izdelkov/pripomočkov. A to je pa humano? Da zaradi razstav nekateri psi dosežejo vrtoglave cene. Kaj pomeni pes dandanes samo statusni simbol? Malo se vprašajte tudi s te strani.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #642 : 20 December 2011, 12:24:26
Vse leo in prav. Seveda sem proti štepanju samo zadaj je veliko dejavnikov zato je treba zdraviti vzroke tega početja ne pa samo posledic.

Kaj pa razstave? Meni osebno je to mučenje. To je treba tudi ustavit. Gre za samo trženje psov kot živih bitj kot izdelkov/pripomočkov. A to je pa humano? Da zaradi razstav nekateri psi dosežejo vrtoglave cene. Kaj pomeni pes dandanes samo statusni simbol? Malo se vprašajte tudi s te strani.

Kakšne kvasiš... Visoka cena psa ne boli, boli samo denarnico škrtega kupca. In, ko se kupec odloči, da ga bolj skrbi trpeča denarnica kot trpeči pes, gre pač kupit poceni psa. Enega izmed tistih v članku, ne nekega namišljenega daleč stran.... Torej, ni veliko dejavnikov zadaj, ampak samo en - denar.

Ali si že bila na kakšni razstavi? Si pogledala kakšnega psa od blizu, ga pocrkljala, spregovorila kakšno besedo z njegovim lastnikom?



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #643 : 20 December 2011, 13:20:07
Ah joj spet vzdihovanje
 - ko se pa tukaj oglašajo ljudje, ki  so na ta način kupili mladiča, bolnega in nesocializiranega - pa vsi waaaw in ubožec in bla bla. Sram naj bo tiste, ki te mladiče kupujejo in podpirajo tako vzrejo - kjer ni kupcev tudi ni prodajalcev.

Ja super, >:( da pridejo mladiči v domove - po možnosti bolni in okuženi in okužijo še drugo populacijo. Kot se dogaja tudi, da taki pridejo iz azilov. :(
NE - odgovorni lastniki, ki so kupili mladiča pri odgovornem vzreditelju imajo pravico, da njihovi psi živijo v zdravem okolju.

Pa spet vsa lažna in licemerska  vzdihovanja nekaterih "živaloljubcev" za nabiranje točk -  fuj !!

In ga ni, ki bi naredil temu konec

A to je na mene letelo? Če je, ti povem,da to res ni bil moj namen. Ne vem zakaj bi za tako sporočilo sploh dobila točke ??? Ja, ne podpiram nerodovniške vzreje (ker se s tako vzrejo dogajajo tudi take gnusne stvari). In tudi takega ''čistokrvnega brez rodovnika'' psa ne bi kupila. Bi ga pa zdravega posvojila iz zavetišča. In ne vem zakaj jih potem ne bi dali v posvojitev. A naj jih potolčejo ali kaj ???

Dogs are best friends ever!


nata

  • Gost
Odgovori #644 : 20 December 2011, 13:31:55
Vse leo in prav. Seveda sem proti štepanju samo zadaj je veliko dejavnikov zato je treba zdraviti vzroke tega početja ne pa samo posledic.

Kaj pa razstave? Meni osebno je to mučenje. To je treba tudi ustavit. Gre za samo trženje psov kot živih bitj kot izdelkov/pripomočkov. A to je pa humano? Da zaradi razstav nekateri psi dosežejo vrtoglave cene. Kaj pomeni pes dandanes samo statusni simbol? Malo se vprašajte tudi s te strani.

da si ne boš kej naredila  >:(

vljudno vabljena, da me poiščeš na katerikoli razstavi in si ogledaš moje mučenje mojih bejb...

samo v info ... daj si izračunaj ... 26 razstav x 50€ prijavnina + cca 15x groomanje + cca 15x prevoz + cca 10x spanje ... to je bilo letos + največji strošek svetovna v parizu (cifra je luštno štirimestna) ... psička bo imela mladiče šele čez eno leto ... torej vse kar boš dobila pomnoži z dva ... imela bo cca 3 legla in v enem leglu cca 3-4 mladiče ... pa kaj ti misliš, da je cena enega mjenega mladiča 3000€ ...

malo se umiri, če ne poznaš zadev in ne pbsojaj vse po dolgem in počes ....

po tvoje je najbolj pametno štepat mladiče vsako gonitev, brez vzrejnih dovoljenj, brez testov in s hrano iz tvojega piskra ... saj je vse ostalo predrago  ...  >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(


mladič od vzreditelja, je čipiran, razglisten in socializiran... mladič od šteparja ... je cca 200-300€ cenejši ... prvi strošek ti je že cepljenje, čipiranje, razglistenje in jasno veterinar. ... in vesela bodi, da nima kakih drugih prolemov, glede na to, da kupuješ "mačka v žaklju" kar se tiče dednih bolezni



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #645 : 20 December 2011, 13:53:49


samo v info ... daj si izračunaj ... 26 razstav x 50€ prijavnina + cca 15x groomanje + cca 15x prevoz + cca 10x spanje ... to je bilo letos + največji strošek svetovna v parizu (cifra je luštno štirimestna) ... psička bo imela mladiče šele čez eno leto ... torej vse kar boš dobila pomnoži z dva ... imela bo cca 3 legla in v enem leglu cca 3-4 mladiče ... pa kaj ti misliš, da je cena enega mjenega mladiča 3000€ ...

malo se umiri, če ne poznaš zadev in ne pbsojaj vse po dolgem in počes ....


Čemu toliko denarja za razstave? Da tukaj jamrate zakaj so nadpsi tako dragi (nekatere pasme 8) ) ali s tem izražate njihovo zdravje, raven hrbet.....................je pa res, da imate nekaj pravih punčar, tistih v pravih letih za pumpanje.
Ja, sem bil kar na nekaj razstavah in še na kakšno bom šel in moje mnenje (zame tudi upravičeno, po videnem) je bližje tistim "neprepričanim".
Tudi rezultat na pasmah, lepotnih tekmovanj so vsem znani (trikotni in vsaj +12). Zvrhan lonec zdravja

Glede ostalega posploševanja................ ...lahko ponovno začnemo ;) . Glede izkupička takih debat pa presodite same.

In kot že ničkolikokrat povedano; ljubezen do psov se ne meri v količini oz. poleženih. Zato, "jamrači in jamračice": Prodajte svoje plemenske črede, ki vas bodo spravile na beraško palico ;)

PS
Zanimiva bi bila tudi tema: Vzreditelji in njihove marketinške poteze



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #646 : 20 December 2011, 14:04:37
Pidog in ostali... vsak si izbere svoj način življenja in ma vso pravico, da nameni svoj denar v tisto kar mu je všeč dokler ne posega v pravice drugih.

In sanja se mi ne kaj ma to veze s preprodajo, švercanjem in ostalimi kaznivimi dejanji, na katere se navezuje ta tema.  ???

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #647 : 20 December 2011, 14:14:27
lottika=troll  :P



nata

  • Gost
Odgovori #648 : 20 December 2011, 14:31:17
Čemu toliko denarja za razstave? Da tukaj jamrate zakaj so nadpsi tako dragi (nekatere pasme 8) ) ali s tem izražate njihovo zdravje, raven hrbet.....................je pa res, da imate nekaj pravih punčar, tistih v pravih letih za pumpanje.
Ja, sem bil kar na nekaj razstavah in še na kakšno bom šel in moje mnenje (zame tudi upravičeno, po videnem) je bližje tistim "neprepričanim".
Tudi rezultat na pasmah, lepotnih tekmovanj so vsem znani (trikotni in vsaj +12). Zvrhan lonec zdravja

Glede ostalega posploševanja................ ...lahko ponovno začnemo ;) . Glede izkupička takih debat pa presodite same.

In kot že ničkolikokrat povedano; ljubezen do psov se ne meri v količini oz. poleženih. Zato, "jamrači in jamračice": Prodajte svoje plemenske črede, ki vas bodo spravile na beraško palico ;)

PS
Zanimiva bi bila tudi tema: Vzreditelji in njihove marketinške poteze


daj si še enkrat preberi kje sem napisala, da so moji psi dragi??? in tole o pumpanju ... pričakujem opravičilo, ker jaz mojih samic NIKOLI NE BOM pumpala, ker nisem preprodajalec!!!!!!!!!!
zakaj toliko razstav ... gre kaj iz tvojega žepa??? torej ... odgovor je na dlani ... NE GRE ... zakaj se ti sekiraš in obremenjuješ, kje jaz zapravljam denar???


daj zadihaj in še enkrat preberi kaj sem napisala ... če ne razumeš poante mojega posta ... tvoj problem ...



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #649 : 20 December 2011, 14:37:51
Kar mene moti in mislim da tudi veliko drugih je to, da rodovnik ni vec garancija zdravega psa. In ne podpiram šteparjev in nima veze s tem samo vedno ko nekdo omeni samo zakaj so tako dragi rodovniški se tudi jaz velikokrat vprašam zakaj. Sploh zato, ker razstave niso nic drugega kot subjektivno mnenje sodnika in dajajnje prednosti psom znancev, sokrajanom itd. Če temu ni tako potem poglejte mnenja na razstavo v Celju ;). Velikokrat imamo potem ne vem kakšne šampione, ki razen tega da je tipičen predstavnik pasme z oh in ah naslovi velikokrat prenaša ne vem koliko dednih bolezni, ker za samo razstavo sploh ni pomembno druga kot izgled. In potem imamo kup pasem s tipičnimi problemi in vzreditelji kateri si lastijo te oh in ah pse sploh ne pomislijo na to, da bi povedali da ima njihov pes demodex, nagnjenost k alergijam, težave s kolki, popuščanje srčka in še in še. Raje jih veselo parijo naprej ker je tako lep da takšna malenkost pa ja ni pomembna in potem se po mojem mnenju več ne razlikuje od šteparja. In takšnih je VELIKO. Takšnih kot se jih pa propagira pa je dejansko samo nekaj procentov in dokler se tukaj ne bo nekaj spremenilo in bo razstava samo miss naslov za psa -cena ne ustreza kvaliteti.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 20 December 2011, 14:47:32
Pa kdaj je bil rodovnik garancija? Čeprav itak da tudi v rodovniški vzreji ni vse fer, daleč od tega ampak še vedno so psi vsaj pod neko kontrolo, pri štepariji pa pod čisto nobeno. Rodovnik potrdi da so starši dosegli zadovoljive rezultate glede videza, zdravja, dela in tudi karakterja.
Jaz poznam en kup pso ki so ''čistokrvni brez rodovnika'' in so bolni, rodovniškega pa čisto nobenega. Čeprav verjamem da so seveda... ;)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #651 : 20 December 2011, 14:47:58
Khm, en intermezzo, da bo še kdo mogoče lažje zadihal... Za večino pasem so predpisani veterinarski pregledi za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Brez vzrejnega dovoljenja ni rodovniških mladičev. Obstajajo vzreditelji, ki poleg predpisanih testov opravijo tudi dodatne. Šteparji pa ne opravljajo nobenih testov in predvsem oni so tisti, ki na svet spravljajo bolne mladiče. Veterinarji v svojih statistikah ne razlikujejo med rodovniško in nerodovniško populacijo, temveč vsem pripisujejo iste težave, pa to ni popolnoma res.

Ergo, nehajte že enkrat jamrat. Ko se kupuje psa, se je treba pozanimat. Če se ne pozanimaš, j$%#ga, pač imaš možnost, da boš nasankal.

Rodovnik pa nikoli ni bil zagotovilo za zdravje. Vedno je bilo treba naredit domačo nalogo.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #652 : 20 December 2011, 14:50:07
Kar mene moti in mislim da tudi veliko drugih je to, da rodovnik ni vec garancija zdravega psa. In ne podpiram šteparjev in nima veze s tem samo vedno ko nekdo omeni samo zakaj so tako dragi rodovniški se tudi jaz velikokrat vprašam zakaj. Sploh zato, ker razstave niso nic drugega kot subjektivno mnenje sodnika in dajajnje prednosti psom znancev, sokrajanom itd. Če temu ni tako potem poglejte mnenja na razstavo v Celju ;). Velikokrat imamo potem ne vem kakšne šampione, ki razen tega da je tipičen predstavnik pasme z oh in ah naslovi velikokrat prenaša ne vem koliko dednih bolezni, ker za samo razstavo sploh ni pomembno druga kot izgled. In potem imamo kup pasem s tipičnimi problemi in vzreditelji kateri si lastijo te oh in ah pse sploh ne pomislijo na to, da bi povedali da ima njihov pes demodex, nagnjenost k alergijam, težave s kolki, popuščanje srčka in še in še. Raje jih veselo parijo naprej ker je tako lep da takšna malenkost pa ja ni pomembna in potem se po mojem mnenju več ne razlikuje od šteparja. In takšnih je VELIKO. Takšnih kot se jih pa propagira pa je dejansko samo nekaj procentov in dokler se tukaj ne bo nekaj spremenilo in bo razstava samo miss naslov za psa -cena ne ustreza kvaliteti.

Razstave niso merilo za dobro vzrejno vrednost. Je pa res, da nekateri vzreditelji to enačijo. In kupci tudi. Vzrejno vrednost psa se določi na vzrejnem pregledu. Pri pasmah, pri katerih za vzrejno dovoljenje zdravstveni testi niso pomembni je pač na kupcu, da poišče vzreditelja, ki jih kljub temu dela. Tako lahko za svoj denar dobi točno tisto kar želi. Razstava dejansko je samo miss naslov.
In vzreditelji nimajo s psi iz zgornjega članka prav nič skupnega.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #653 : 20 December 2011, 14:54:31
Rodovnik ni bil NIKOLI garancija za zdravje (to lahko da vzreditelj, če je dovolj samozavesten). Rodovnik je garancija, da je mladič dejansko potomec staršev, ki so napisani na papirju. Daje ti možnost, da preveriš vse kar te zanima v zvezi s predniki mladičev (kar je še mnogo lažje odkar se lahko obrneš po pomoč k stričku guglu, poleg tega so tu še pasemski klubi). In se na podlagi teh informacij odločiš ali boš kupil mladiča iz te kombinacije ali ne. Pri nerodovniških te možnnosti nimaš.
Razstave (pravzaprav moda in čudno toolmačenje standardov) imajo res lahko poguben vpliv na kakšno posamezno pasmo, ampak samo tam, kjer so edino merilo za vzrejno vrednost psa. Kjer se vzrejna vrednost ocenjuje posebej na vzrejnih pregledih je stanje precej boljše.
Ocenjevanja glede na prijateljske vezi in sosedstvo je veliko manj kot bi pričakovali - saj so sodniki večinoma tujci. Je pa res, da poraženci iščejo vse mogoče izgovore.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #654 : 20 December 2011, 14:57:56
daj si še enkrat preberi kje sem napisala, da so moji psi dragi??? in tole o pumpanju ... pričakujem opravičilo, ker jaz mojih samic NIKOLI NE BOM pumpala, ker nisem preprodajalec!!!!!!!!!!
zakaj toliko razstav ... gre kaj iz tvojega žepa??? torej ... odgovor je na dlani ... NE GRE ... zakaj se ti sekiraš in obremenjuješ, kje jaz zapravljam denar???


daj zadihaj in še enkrat preberi kaj sem napisala ... če ne razumeš poante mojega posta ... tvoj problem ...

Po koliko so tvoji psi oz. ali si ena izmed tisti s "ceno po dogovoru". Je Vas strah povedat ceno.
Glede opravičila. Eno so psice eno so punčare, ki tukaj kvasijo! Lahko pa so zate psice, moje punčke. Ampak potem je problem pri tebi oz. Toporišiču ;)
Ne nič ne gre iz mojega žepa še manj pa me to bilo kako obremenjuje, sekira. Bi pa lahko trdil, da imaš s tem probleme ti. Preberi si prejšnje poste in čemu tvoj prispevek o razstavah oz. koliko zapravim. Očitno Vam gre v nos, ko Vam nekdo razstave pomakne pod nos. Nažalost pa pasja zgodovina, pasme kažejo svoje........in krivec so križanci, ki uničujejo pasme  ;D ;D ;D

Kaj je tvoja poanta mi je prav eno figo mar. Mi je pa mar kako ene stvari razumem, berem sam (in še kdo drug,.........sem prepričan, da jih ni malo).



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 20 December 2011, 14:59:32
Ah lepo te prosim odkod pa takšne cene-seveda iz vseh naslovov iz razstav. A mogoče poznaš kakšnega vzreditelja, ki ne hodi na razstave. Za to kar si napisala je samo ena beseda-sprenevedanje. Vzrejni pregled-velikokrat samo še ena kvazi razstava in nič drugega- še posebej če že itak imaš oceno iz razstave-nekaj podobnega kot vsakoletno cepljenje proti steklini oz. pobiranje denarja. Problem je v samih krovnih organizacijah in ljudeh ki so tam, pa seveda tudi v vzrediteljih. In to da moraš opravit dejansko magisterij, da bi si kupil zdravega rodovniškega psa pove vse >:( Osebno užaljenost pa lahko razumem samo s strani ljudi ki to počnejo. Vsi pravi vzreditelji pa vedo da to je dejansko ogromen problem. To da rodovnik ni garancija za zdravega psa določene pasme pa če logično razmisliš je vzrok zakaj ljudje kupujejo od šteparjev ne.



nata

  • Gost
Odgovori #656 : 20 December 2011, 15:00:27
Khm, en intermezzo, da bo še kdo mogoče lažje zadihal... Za večino pasem so predpisani veterinarski pregledi za pridobitev vzrejnega dovoljenja. Brez vzrejnega dovoljenja ni rodovniških mladičev. Obstajajo vzreditelji, ki poleg predpisanih testov opravijo tudi dodatne. Šteparji pa ne opravljajo nobenih testov in predvsem oni so tisti, ki na svet spravljajo bolne mladiče. Veterinarji v svojih statistikah ne razlikujejo med rodovniško in nerodovniško populacijo, temveč vsem pripisujejo iste težave, pa to ni popolnoma res.

Ergo, nehajte že enkrat jamrat. Ko se kupuje psa, se je treba pozanimat. Če se ne pozanimaš, j$%#ga, pač imaš možnost, da boš nasankal.

Rodovnik pa nikoli ni bil zagotovilo za zdravje. Vedno je bilo treba naredit domačo nalogo.


BRAVO ... podpis ...

razstave (koliko in kaj) sem dala samo za primerjavo in odgovor na ceno mladiča ... NIKOLI ampak NIKOLI, se ne povrne vseh stroškov z ceno mladiča, če želiš delat po p.s.-u, če delaš vse potrebne in nepotrebne teste ... JA .. domača naloga je tista, ki bi jo VSAK novi lastnik psa MORAL naredit ... koliko jih pa dejansko naredi pa ... žal je vedno v prvi vrsti cena mladiča in ne kvaliteta ... nihče pa ne pomisli, da je sam nakup najmanjši strošek, stane vse ostalo. vsi znajo samo stokat in jokat, kako bolnega mladiča imajo in kako so veteriarji dragi .... ampak največkrat je naslednji mladič spet "izgovor", da so ga "rešil" iz rok šteparjev ...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #657 : 20 December 2011, 15:01:10

Razstave (pravzaprav moda in čudno toolmačenje standardov) imajo res lahko poguben vpliv na kakšno posamezno pasmo, ampak samo tam, kjer so edino merilo za vzrejno vrednost psa. Kjer se vzrejna vrednost ocenjuje posebej na vzrejnih pregledih je stanje precej boljše.


Recimo pri delovnih pasmah kot je NO ;)



nata

  • Gost
Odgovori #658 : 20 December 2011, 15:04:21
Po koliko so tvoji psi oz. ali si ena izmed tisti s "ceno po dogovoru". Je Vas strah povedat ceno.
Glede opravičila. Eno so psice eno so punčare, ki tukaj kvasijo! Lahko pa so zate psice, moje punčke. Ampak potem je problem pri tebi oz. Toporišiču ;)
Ne nič ne gre iz mojega žepa še manj pa me to bilo kako obremenjuje, sekira. Bi pa lahko trdil, da imaš s tem probleme ti. Preberi si prejšnje poste in čemu tvoj prispevek o razstavah oz. koliko zapravim. Očitno Vam gre v nos, ko Vam nekdo razstave pomakne pod nos. Nažalost pa pasja zgodovina, pasme kažejo svoje........in krivec so križanci, ki uničujejo pasme  ;D ;D ;D

Kaj je tvoja poanta mi je prav eno figo mar. Mi je pa mar kako ene stvari razumem, berem sam (in še kdo drug,.........sem prepričan, da jih ni malo).

ceno mojih psov VSAK kupec izve pri ogledu legla in se sam odloči ali mu je cena previsoka ali ne...

glede na to, da si odgovarjal meni in si napisal  ... citiram: ......je pa res, da imate nekaj pravih punčar, tistih v pravih letih za pumpanje.
tole jaz nikoli ne morem razumeti drugače kot sem ...

v nos mi gre VSAK, ki trdi, da so razstave mučenje psov ...



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #659 : 20 December 2011, 15:06:21
Ah lepo te prosim odkod pa takšne cene-seveda iz vseh naslovov iz razstav.

Zopet ena ki ne razume.
 LJUBEZEN IN ZDRAVJE!  :-[   ;D ;D ;D