Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500712

kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #660 : 20 December 2011, 15:11:27
Ah lepo te prosim odkod pa takšne cene-seveda iz vseh naslovov iz razstav. A mogoče poznaš kakšnega vzreditelja, ki ne hodi na razstave. Za to kar si napisala je samo ena beseda-sprenevedanje. Vzrejni pregled-velikokrat samo še ena kvazi razstava in nič drugega- še posebej če že itak imaš oceno iz razstave-nekaj podobnega kot vsakoletno cepljenje proti steklini oz. pobiranje denarja. Problem je v samih krovnih organizacijah in ljudeh ki so tam, pa seveda tudi v vzrediteljih. In to da moraš opravit dejansko magisterij, da bi si kupil zdravega rodovniškega psa pove vse >:( Osebno užaljenost pa lahko razumem samo s strani ljudi ki to počnejo. Vsi pravi vzreditelji pa vedo da to je dejansko ogromen problem. To da rodovnik ni garancija za zdravega psa določene pasme pa če logično razmisliš je vzrok zakaj ljudje kupujejo od šteparjev ne.

Poznam kar nekaj vzrediteljev, ki ne razstavljalo oziroma vsaj ne toliko, da bi se njihovi psi ponašali z ne vem kakšnimi titulami. Takšnih vzrediteljev, ki razstavljajo kot pri norcih in imajo njihovi psi xy šampionatov je zelo malo. Cene so takšne, kot so. Po navadi za vsako pasmo posebej velja nek okvirni znesek od do in tega se držijo večinoma vsi, tisti, ki razstavljajo in tisti, ki ne. Malo je tistih, ki postavljajo višjo ceno od veljavne.

Kakovost vzrejnih pregledov je odvisna od posameznih vzrejnih komisij. Za tibetanske pasme lahko rečem, da je vzrejni pregled zelo soliden in je predpisanih kar nekaj pregledov. In ne, vzrejnega dovoljenja se vsaj tukaj ne da kupiti, prav tako ne izvidov.

Za nakup rodovniškega psa ni treba imeti magisterij, se je pa treba malo bolj potruditi, kot samo na bolhi najti prvi oglas. Poznam kar nekaj navadnih smrtnikov, ki so pametno pristopili k nakupu svojega prvega psa in niso kupili mačka v žaklju. Da se, če se hoče.

Razlog, zakaj ljudje kupujejo pri šteparjih pa je neznanje in lenoba. Prav tako govorim na osnovi poznanstev s tistimi, ki so se odločili za takšen nakup.





nata

  • Gost
Odgovori #661 : 20 December 2011, 15:13:44
Izbrisano na zahtevo uporabnika



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #662 : 20 December 2011, 15:16:59
Navijam za izbris oziroma za prestavitev v ustrezno temo

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #663 : 20 December 2011, 15:17:39
Glede na nivo tele debate - Lanabela, nima smisla- jaz se ne bom več oglasila. Tole pa še povem:

JA daje se garancija za zdravje , pa tudi za temperament ( potem je to zaveza vzreditelja in kupca, da bo kontrolo opravil oz, s psom delal) :)

Enostavno: starša z DNA statusom N/N ( oz clear) dasta maldiče DNA N/N oz clear - kaj pa je to drugega kot garancija - ::)
 naprej: če imaš 6 generacij znan status n.pr HD prednikov pa še precej rezultatov horizontalno - potem JAZ dam garancijo za HD in vrnem kupnino, če ima mladič HD D ali E
in tako naprej..tudi ostale stvari

Žal pa ljudje ( tudi tukaj) ki bi morali kaj vedeti o tem, o pasmi morda celo, kar nekaj blebetajo wiii in waw, pa smeški in s tem povdarjeno kažejo svoje neznanje - da človeka res vse mine.
Meni dol visi kam kdo da svoj denar ( če ga le ima  :D ) ampak v mladiče sumljivega izvora  - to pa presega meje.
Ja in rodovniška legla se kontrolira pri vzrediteljih, sprašuje, pogovarja - ampak za to mora kupec/bodoči lastnik kaj oz. veliko vedeti.

Hvala nebu, da se še najdejo tudi taki ljudje/bodoči lastniki, ki se pozanimajo, pa zlasti taki, ki so pripravljeni sprejemati nasvete  - tistih, ki vejo več od njih. V dolgo in zadovoljno sožitje psa in lastnika.
ADIJO

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #664 : 20 December 2011, 15:19:15
Vzrejni pregled-velikokrat samo še ena kvazi razstava in nič drugega- še posebej če že itak imaš oceno iz razstave-nekaj podobnega kot vsakoletno cepljenje proti steklini oz. pobiranje denarja.

Res? Tule je en citat dela "navodil" kaj potrebuješ s sabo na vzrejnem pregledu za retriverje:

"...ocenjevanje zunanjosti (psi in psice, ki so že bili telesno ocenjeni (ocena z razstave - razen s klubske - ne velja)
- po končani TO se opavi še vzrejna preizkušnja..."

"...- minimalna starost psa/psice na dan prireditve 15 mesecev
- predhodno opravljena telesna ocena
- opravljena vzrejna preizkušnja ali PNZ, LPR, TPR
- pes/psica morata imeti opravljeno slikanje kolkov in komolcev pri starosti najmanj 12 mesecev
- pes/psica morata imeti opravljen klinični pregled oči
- pes/psica mora imeti opravljen genski test za PRA..."

Samo še ena razstava?


Citiraj
In to da moraš opravit dejansko magisterij, da bi si kupil zdravega rodovniškega psa pove vse

Saj ga pri nakupu avta in pralnega stroja tudi. In?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #665 : 20 December 2011, 15:22:04
Navijam za izbris oziroma za prestavitev v ustrezno temo


Jaz tudi. Smo se spet spretno oddaljili od bistva problematike in razpravljamo o rodovnikih, ki tu nimajo kaj iskati.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #666 : 20 December 2011, 15:23:13
BTW
razlika v ceni rodovniškega pudlja in šteparskega je cca 300€

če ima 4 mladiče je to 1200€ (več "zaslužka vzreditelja na leglo/leto) ... v to je všteto:
1. vzreditelj 1 leglo letno, štepar 2 legla letno (torej je razlika samo še 600€/leto ane)
2. vzrejni pregled
3. vsi testi brez katerega ne moreš naredit vzrejnega
4. hrana matere (brez skrbi hrana NI ISTA)
5. hrana mladičev (tudi oni ne dobijo iste hrane pri vzreditelju kot pri šteparju)
6. vsa cepiva
7. in tisto najpomembnejše socializacija in sledljivost prednikov

te zanima še kaj???



Dejstvo kalkulacije vse pove!!!



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #667 : 20 December 2011, 15:23:46
Glede na to da smo že bili na nekaj vzrejnih in imeli tudi šampiona ti zagotovim, da pasma, ki smo jo lastili trpi za veliko več dednimi boleznimi in zaradi displazije sploh ne. Slikanje kolkov pa je edina zahteva za to pasmo ??? za vzrejni pregled. To pojasni vse. Hočem povedat, da dokler ne bo rodovnik več kot samo poznavanje staršev psa, in njunih  titulov boš težko nekoga prepričala da kupi raje tvojega kot pa 400 eurov cenejšega. Predstavljaj si da sem tvoj bodoči kupec, ki sem imela psa z rodovnikom, ki mi je umrl pri 2 letih zaradi dedne bolezni staršev šampionov seveda in od priznanega vzreditelja, ki mi je zagotavljal da njegovi psi prekipevajo od zdravja in da v prvi vrsti da na zdravje in potem na vse ostalo. A mišliš da takšen še komu verjame. Kaj šele tisti ki slišijo to zgodbo. Poanta, da sem se oglasila pa je ravno v tem, da ko že hočete prepričati ljudi zakaj psa z rodovnikom, potem teh zgodb ne bi smelo bit po forumih.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #668 : 20 December 2011, 15:26:17
Res? Tule je en citat dela "navodil" kaj potrebuješ s sabo na vzrejnem pregledu za retriverje:

"...ocenjevanje zunanjosti (psi in psice, ki so že bili telesno ocenjeni (ocena z razstave - razen s klubske - ne velja)
- po končani TO se opavi še vzrejna preizkušnja..."

"...- minimalna starost psa/psice na dan prireditve 15 mesecev
- predhodno opravljena telesna ocena
- opravljena vzrejna preizkušnja ali PNZ, LPR, TPR
- pes/psica morata imeti opravljeno slikanje kolkov in komolcev pri starosti najmanj 12 mesecev
- pes/psica morata imeti opravljen klinični pregled oči
- pes/psica mora imeti opravljen genski test za PRA..."

Samo še ena razstava?


Saj ga pri nakupu avta in pralnega stroja tudi. In?


In plastičnega psa tudi!

Tako je: samo še ena razstava oz. titula!



nata

  • Gost
Odgovori #669 : 20 December 2011, 15:37:07
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #670 : 20 December 2011, 15:44:36
Glede na to da smo že bili na nekaj vzrejnih in imeli tudi šampiona ti zagotovim, da pasma, ki smo jo lastili trpi za veliko več dednimi boleznimi in zaradi displazije sploh ne. Slikanje kolkov pa je edina zahteva za to pasmo ??? za vzrejni pregled. To pojasni vse.

Ne, to pač ne pojasni vsega. Zato sem pa prej napisala tole:

Citiraj
Pri pasmah, pri katerih za vzrejno dovoljenje zdravstveni testi niso pomembni je pač na kupcu, da poišče vzreditelja, ki jih kljub temu dela. Tako lahko za svoj denar dobi točno tisto kar želi.

Poanta, da sem se oglasila pa je ravno v tem, da ko že hočete prepričati ljudi zakaj psa z rodovnikom, potem teh zgodb ne bi smelo bit po forumih.

Prav je, da so vse zgodbe na forumih, še bolje tudi na kakšni vzrejni komisiji. Samo tako se da zvišat kvaliteto rodovniških psov.

Če se kdo ne pusti prepričat, ker je škrt, je to njegov problem. Sem tudi jaz enkrat prvič kupovala rodovniškega psa. Sem si vzela čas in se pozanimala. Cena je zadnja stvar, ki me zanima (pa nimam ravno polne denarnice).




martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #671 : 20 December 2011, 15:46:55
Glede na nivo tele debate - Lanabela, nima smisla- jaz se ne bom več oglasila. Tole pa še povem:

JA daje se garancija za zdravje , pa tudi za temperament ( potem je to zaveza vzreditelja in kupca, da bo kontrolo opravil oz, s psom delal) :)

Enostavno: starša z DNA statusom N/N ( oz clear) dasta maldiče DNA N/N oz clear - kaj pa je to drugega kot garancija - ::)
 naprej: če imaš 6 generacij znan status n.pr HD prednikov pa še precej rezultatov horizontalno - potem JAZ dam garancijo za HD in vrnem kupnino, če ima mladič HD D ali E
in tako naprej..tudi ostale stvari

Žal pa ljudje ( tudi tukaj) ki bi morali kaj vedeti o tem, o pasmi morda celo, kar nekaj blebetajo wiii in waw, pa smeški in s tem povdarjeno kažejo svoje neznanje - da človeka res vse mine.
Meni dol visi kam kdo da svoj denar ( če ga le ima  :D ) ampak v mladiče sumljivega izvora  - to pa presega meje.
Ja in rodovniška legla se kontrolira pri vzrediteljih, sprašuje, pogovarja - ampak za to mora kupec/bodoči lastnik kaj oz. veliko vedeti.

Hvala nebu, da se še najdejo tudi taki ljudje/bodoči lastniki, ki se pozanimajo, pa zlasti taki, ki so pripravljeni sprejemati nasvete  - tistih, ki vejo več od njih. V dolgo in zadovoljno sožitje psa in lastnika.
ADIJO

Težko razumljivo ;) se mi je zdelo, da bo  ???

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #672 : 20 December 2011, 15:47:09
In plastičnega psa tudi!

Tako je: samo še ena razstava oz. titula!

Sem šele zdaj opazila skladnost med tvojimi posti in profilno slikico...

Zmanjkalo argumentov?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #673 : 20 December 2011, 15:53:53
Glede na to da smo že bili na nekaj vzrejnih in imeli tudi šampiona ti zagotovim, da pasma, ki smo jo lastili trpi za veliko več dednimi boleznimi in zaradi displazije sploh ne. Slikanje kolkov pa je edina zahteva za to pasmo ??? za vzrejni pregled. To pojasni vse. Hočem povedat, da dokler ne bo rodovnik več kot samo poznavanje staršev psa, in njunih  titulov boš težko nekoga prepričala da kupi raje tvojega kot pa 400 eurov cenejšega. Predstavljaj si da sem tvoj bodoči kupec, ki sem imela psa z rodovnikom, ki mi je umrl pri 2 letih zaradi dedne bolezni staršev šampionov seveda in od priznanega vzreditelja, ki mi je zagotavljal da njegovi psi prekipevajo od zdravja in da v prvi vrsti da na zdravje in potem na vse ostalo. A mišliš da takšen še komu verjame. Kaj šele tisti ki slišijo to zgodbo. Poanta, da sem se oglasila pa je ravno v tem, da ko že hočete prepričati ljudi zakaj psa z rodovnikom, potem teh zgodb ne bi smelo bit po forumih.

Amonra, se spomnim vaše zgodbe. Me pa zanima, ste zadevo prijavili vzrejni komisiji? Ste s prijavo storili to, kar je potrebno, da se takšne stvari ne bi dogajale? Ste s prijavo zahtevali dodatne teste za pridobitev vzrejnega dovoljenja?

PS: Pri pasmi se v rodovniški populaciji kolčna displazija ne pojavlja zato, ker je predpisan pregled kolkov za pridobitev vzrejnega dovoljenja. ;)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #674 : 20 December 2011, 15:54:41
tako površno bereš in si prepričan v svoj prav, da sploh nisi opazil, da ni zraven cene skoka in rodovnikov in takse in vzrejnega referenta ...

vse to krepko presega 600€ razlike v ceni med vzrediteljevo in šteparjevo

torej še vedno trdiš, da vzreditelji služimo šteparji so pa reveži??? ... tudi prav ...

Po koliko prodajaš madiče? Cena nerodovniškega + 600EUR  :P . Očitno ni nikomur v interesu, da propadejo oz. ste že sedaj vsi na istem  ;D ;D ;D

Ne, ne trdim slednjega, ne trdim pa tudi, da obratni vrstni red ni ravno fikcija. Lahko pa nekateri stvari posplošimo, kot zmeraj!

In ja, zmeraj bodo letela polena pod noge, ko presodim, da jih je potrebno vreč. Zato pa takšne javne razprave obstajajo.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #675 : 20 December 2011, 15:57:51
Sem šele zdaj opazila skladnost med tvojimi posti in profilno slikico...

Zmanjkalo argumentov?

 :P :P :P

Očitno jih nekaterim še bolj!



nata

  • Gost
Odgovori #676 : 20 December 2011, 16:05:11
Izbrisano na zahtevo uporabnika



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #677 : 20 December 2011, 16:06:07
Glede na to da smo že bili na nekaj vzrejnih in imeli tudi šampiona ti zagotovim, da pasma, ki smo jo lastili trpi za veliko več dednimi boleznimi in zaradi displazije sploh ne. Slikanje kolkov pa je edina zahteva za to pasmo ??? za vzrejni pregled. To pojasni vse. Hočem povedat, da dokler ne bo rodovnik več kot samo poznavanje staršev psa, in njunih  titulov boš težko nekoga prepričala da kupi raje tvojega kot pa 400 eurov cenejšega. Predstavljaj si da sem tvoj bodoči kupec, ki sem imela psa z rodovnikom, ki mi je umrl pri 2 letih zaradi dedne bolezni staršev šampionov seveda in od priznanega vzreditelja, ki mi je zagotavljal da njegovi psi prekipevajo od zdravja in da v prvi vrsti da na zdravje in potem na vse ostalo. A mišliš da takšen še komu verjame. Kaj šele tisti ki slišijo to zgodbo. Poanta, da sem se oglasila pa je ravno v tem, da ko že hočete prepričati ljudi zakaj psa z rodovnikom, potem teh zgodb ne bi smelo bit po forumih.

Kriva si sama, ker nisi opravila domače naloge v nadzorovani vzreji ;) .

Krivec je pač ja kupec, ampak pri nerodovniškem je krivda 100%, pri rodovniškem, iz nadzorovane vzreje pa nekoliko manjša, recimo 63%  ;D. Ampak krivec si zmeraj samo TI!
Tudi sam poznam ogrooomno takšnih ljudi.......................a mpak saj so si sami krivi  ;)  :-[



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #678 : 20 December 2011, 16:07:46
Kalsang ne ni naša zgodba, na srečo. Poznam pa ljudi, ki se jim je to zgodilo pa tudi veliko takšnih, ki se jim dogaja. In problem je ravno vodstvo, klub in nekateri nepošteni vzreditelji, ki to počnejo. In najprej je treba pomest doma potem šele pri sosedih. Tako bi naj vsaj bilo. In za ceno psa z rodovnikom bi morala zraven bit še malo večja verjetnost zdravega psa kot je sedaj. Bi bilo potrebno pri določenih pasmah uvest več zdr. testov kot kolke ki so tako priljubljeni .Tudi jaz z veseljem plačam 600 ali 700 več, če to pomeni zdravega psa saj bom na letni ravni ziher prihranila, ne. V kolikor pa to ni dejstvo ob nakupu tako dragega psa pa bom krepko premislila  ;) Da pa bi to postalo realnost pa je na vas poštenih vzrediteljih in potem bodo tudi kupci se pojavili :)


Pidog :P



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #679 : 20 December 2011, 16:08:22
a bi lahko VSAJ ENKRAT prebral moj post od prve do zadnje črke in zraven RAZMIŠLJAL ...



Napiši raje še kakšno kalkulacijo. So bolj razumljive nam, diletantom  :)



nata

  • Gost
Odgovori #680 : 20 December 2011, 16:11:42
Izbrisano na zahtevo uporabnika



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #681 : 20 December 2011, 16:13:40
Kalsang ne ni naša zgodba, na srečo. Poznam pa ljudi, ki se jim je to zgodilo pa tudi veliko takšnih, ki se jim dogaja. In problem je ravno vodstvo, klub in nekateri nepošteni vzreditelji, ki to počnejo. In najprej je treba pomest doma potem šele pri sosedih. Tako bi naj vsaj bilo. In za ceno psa z rodovnikom bi morala zraven bit še malo večja verjetnost zdravega psa kot je sedaj. Bi bilo potrebno pri določenih pasmah uvest več zdr. testov kot kolke ki so tako priljubljeni .Tudi jaz z veseljem plačam 600 ali 700 več, če to pomeni zdravega psa saj bom na letni ravni ziher prihranila, ne. V kolikor pa to ni dejstvo ob nakupu tako dragega psa pa bom krepko premislila  ;) Da pa bi to postalo realnost pa je na vas poštenih vzrediteljih in potem bodo tudi kupci se pojavili :)


Pidog :P

Je bila podana prijava vzrejni komisiji? Se je s prijavo zahtevalo dodatne preglede za pridobitev vzrejnega dovoljenja?

Obstajajo pošteni vzreditelji in nepošteni. Pošteni ne morejo spremeniti nepoštenih, lahko se samo trudijo po najboljših močeh naprej. Ni vse samo na poštenih vzrediteljih. Tudi tisti, ki so nasedli nepoštenim morajo podati prijavo in uporabiti sredstva, ki so jim na voljo, da dosežejo sankcije in spremembe na boljše. Če nič ne naredijo, ostane samo pri jamranju. Žal.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #682 : 20 December 2011, 16:14:44
Kakšna je cena mladičev pri vas, Nata?



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #683 : 20 December 2011, 16:18:09
Je bila podana prijava vzrejni komisiji? Se je s prijavo zahtevalo dodatne preglede za pridobitev vzrejnega dovoljenja?

Obstajajo pošteni vzreditelji in nepošteni. Pošteni ne morejo spremeniti nepoštenih, lahko se samo trudijo po najboljših močeh naprej. Ni vse samo na poštenih vzrediteljih. Tudi tisti, ki so nasedli nepoštenim morajo podati prijavo in uporabiti sredstva, ki so jim na voljo, da dosežejo sankcije in spremembe na boljše. Če nič ne naredijo, ostane samo pri jamranju. Žal.

..............in zopet so dežurni krivci, se ve kdo. Kakšna ironija oz. prodajanje bučk.
Žal!



nata

  • Gost
Odgovori #684 : 20 December 2011, 16:20:26
Izbrisano na zahtevo uporabnika



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #685 : 20 December 2011, 16:22:20
Dobra cena!!!!  ;D

Pošteno!



nata

  • Gost
Odgovori #686 : 20 December 2011, 16:28:42
Izbrisano na zahtevo uporabnika






Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #687 : 20 December 2011, 19:31:57
Predvsem je bolano, da se nakupe psov iz takih razmer (napisanih v objavljenem članku, če se ga še spomnite) opravičuje z visokimi cenami rodovniških psov. Resno?



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #688 : 21 December 2011, 10:07:52
Ah punce,saj se ne splača.Pidog je itak našel smisel samo v temu,da vas zaje...a.
Kar se pa rodovniških-nerodovniških tiče.Sem imela letos krasen primer.Družina si je po izgubi svoje 14 letne rodovniške Bassetke zaželela novega Basset Hounda.Ker so se v tistem času poleg naših rodovniških Basset Houndov veselo prodajali "čistokrvni,Basset Houndi brez rodovnika" iz okolice Brežic,se je družina med drugim odločila za ogled tudi teh.Obrazložitev njihovega sina je bila-"To sploh niso Basset Houndi,ne po izgledu in ne po karakterju..Ob obisku se je samec skoraj strgal iz ketne in nas hotel napasti." Ob obisku pri nas pa ni mogel verjeti,da mu hoče 40 kg samec na vsak način splezati v naročje in se crkljati.



nata

  • Gost
Odgovori #689 : 21 December 2011, 11:50:33
Izbrisano na zahtevo uporabnika