Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500882

Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #690 : 21 December 2011, 12:50:34
pidog vabljen meni na kavo. ker da tu pisem se mi bojo prsti vzgali. in ti povem izkusnjo iz najstniskih let ko sem dva tedna delala pri znanem steperju ( preden sem sploh vedela kaj je ). kar se je tam dogajalo je tale posnetek milina.. ko je ugotovil da nase glave prevec deljujejo se nas je vse po hitrem postopku znebil. takoj sem se obrnila na drustvo a moje besede brez dokazov proti njegovim vezam niso mogle nic. saj se nobeden ni uspel pri njemu nicesar dokazat. potem pa dobrodosel spoznati  tudi moje "mucene" razstavne pse in poslusati razlago o kvalitetni vzreji z vsem financnim orocilom in dokazili o zdravstvenem stanju mojih psov. da bos dojel ,da nam ni bistvo zasluzek, kot tudi ne jamrati o stroskih. temvec delati na kakovostni vzreji in le to ljudem predstaviti. in to delamo s srcem. ce moje povabilo zavrnes potem tudi nimas pravice obsojati ker nisi dozivel ne ene ne druge strani in so tvoje trditve zgolj predvidevanja.

LP Ika


nata

  • Gost
Odgovori #691 : 21 December 2011, 13:03:04
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #692 : 21 December 2011, 13:22:49
Saj sem predvidevala da ne bo nikogar. :) So ljudje ki jim je tezko priznati ,da nimajo prav.

LP Ika


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #693 : 21 December 2011, 13:39:58
Ja,nata,ko imaš enkrat tipičnega predstavnika določene pasme z vsemi tipičnimi karakternimi lastnostmi ti "pribljižki" tega ne odtehtajo.Hudič je,če nikoli ne ugotoviš kaj je pasemsko tipično. ;) Poleg tega marsikomu veliko odtehta tudi dejstvo,da jim stojiš ob strani,če je karkoli narobe.Vsi "naši" dobro vedo,da če bo karkoli narobe,me lahko vržejo iz postelje tudi sredi noči.Če ne bom mogla pomagati fizično,lahko dam vsaj nasvet kam se je potrebno obrniti.Smo se zmenili,da sem "mama Basset servis"do konca življenja. :P Pa so določeni že v osmem letu starosti. :o



lottika

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 0
Odgovori #694 : 21 December 2011, 14:19:18
Oprosti nata sam si si sama kriva da tok za razstave zapraviš. Meni naslov nič ne pove o zdarvju psov. In ja bila sem enkrat na razstavi in to ne po svoji volji. Smrdel za pop!"%it, psi lajal cvilil, zmed totalni. De ne bo o tem v kašnih kletkah zaprti po ure in ure. Pa to,da ima pes več kozmetike kot jaz,jao. Lej pes nima izbire in mora tam gor na mizi stat ter trpet fenanje,sprejčkanje,lakiranje u pa ni vredu in spet jovo na novo.

Jst bi še za ljudi vzrejna dovoljenja uvedla,da nebi taki manjaki k so tle na forumu ratval.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #695 : 21 December 2011, 14:23:31
In ta mama servis se ne konča niti s smrtjo psa - mene včasih kdo pokliče še po 20 letih, če je z njihovim ne vem kerim naslednjim psom kaj narobe. Pa sprašujejo, kje dobiti mladiča, ki bi bil vsaj malo v žlahti s tistim našim, ki so ga imeli nekoč, če jih mi že nimamo več....klinc, saj še za mačke kakšen pokliče, pa jih nimamo že 30 let, še pasma, ki smo jo imeli takrat ne obstaja več....
Sicer me pa to oponašanje zaslužka, ki ga menda imajo (nekateri) vzreditelji kar malo spominja na gonjo, ki se jo gredo nekateri proti zavetiščem. Tistim,  ki so uspela poslovati pozitivno in buh ne daj ustvarila celo nekaj plusa. Ker so tavelki prasci, ker služijo na račun živali. Ne glede na to, da je ravno v tistih zavetiščih za živali zelo dobro poskrbljeno. Nekateri pač niso srečni, če niso tečni.



Pinky

  • *
    • Prispevkov: 523
    • Točke: 0
Odgovori #696 : 21 December 2011, 14:25:44
lottika tudi ti vabljena. dokler pa obiska ne izvedes pa raje drzi jezik za zobmi.
KEr tvoj zadnji stavek v tej temi pove vse o tebi in o tvoji zrelosti. mene bi bilo sram take izjave.

LP Ika


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #697 : 21 December 2011, 14:26:25
Jst bi še za ljudi vzrejna dovoljenja uvedla,da nebi taki manjaki k so tle na forumu ratval.

Tole o manijakih na forumih se pa strinjam s tabo, samo verjetno ne mislim istih manijakov kot ti.  :P



nata

  • Gost
Odgovori #698 : 21 December 2011, 14:31:34
Izbrisano na zahtevo uporabnika



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #699 : 22 December 2011, 09:54:06
Pozor - da ne bo šlo za sovražni govor.

Vedno znova sem presenečena, na kakšen nivo gre debata - ker ljudje ne znajo z argumenti. Žalostno stanje duha v SLO.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #700 : 22 December 2011, 10:08:10
Citiraj
Tistim,  ki so uspela poslovati pozitivno

povej  koliko ostalih tržnih dejavnosti je v Sloveniji neobdavčenih ? drugje so to kvalificira kot delo na črno

Saj vemo kje smo a ne ?  nerodovniška vzreja krepko načenja "konkurenčnost" in cenoven monopol določenih pasem (raja pač kupi psa ki jim je cenovno dostopen in kar pa  ni tisti ki  lula po evropskih razstavah da sem jim nabija cena)  , zato pa se vzrediteljice kot martina, nata in še druge (bivše, bodoče..etc)  tko napenjanjo v teh temah; zgolj 10% slovenskih psov predstavljajo tisti ki imajo rodovnik, ostalo je logično matematika in ne ravno subtilno trženje na ljubiteljskem forumu, ki itak vsebuje  skupine istomislečih :P

Če se vam tako srce trga nad stanjem "pribliškov" brez papirjev pri nas dajte univerzalno ceno 300 evrov (cena Kraševcev z rodovnikom) za rodovniškega psa in bo situacija z nerodovniško vzrejo rešena; navsezadnje saj prihajate z vzrejo že sedaj v "ljubitelski" minus ? pač še dodaten korak za dobro in ljubezen vaše izbrane pasme a ne ?
navadna hinavščina

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #701 : 22 December 2011, 11:18:58
Davor, daj se vsaj malo pozanimaj preden nekaj napišeš. Od kje tebi, da je cena rodovniških kraševcev 300€?  ???



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #702 : 22 December 2011, 11:20:55
ehm  so bili oglasi  v teh temah tekom debate objavljeni pa tudi članki , se mi ne da iskati mal prebrskaj...je navsezadnje logično, ceno rodovniškov psov diktira povpraševanje (popularnost pasme) in to je tudi izvor vse gnojnice rodovniške vzreje

v trenutku ko je v igri denar, gre za osebni interes, razni larifari višji imotivi ala ljubezen do pasme / kinologije / ohranitve vrst so zgolj politika in ideologija kar se kristalno kaže v slovenski kinologiji ,
 Intenzivna vzreja je naredila več škode pasmam kot bilakateri štepar, ampak nekako se pač moraš prodajat in opravičit višjo ceno

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #703 : 22 December 2011, 11:29:12
Nič ne bom brskala, ker dobro vem kakšna je situacija. Mladiči se po 300€ prodajajo takrat, kadar v nekem ustreznem času ne najdejo novega doma (4,5,6 mesečnega mladiča je pa že težko prodati po isti ceni kot 8-tedenskega, vsaj pri kraševcih), sicer je bila poenotena cena že nekaj časa nazaj predlagana vzrediteljem iz strani Društva ljubiteljev in vzrediteljev kraških ovčarjev Slovenije in znaša 600€. Če si našel 2, 3 primere s ceno po 300€ tega nikakor ne moreš posplošiti na vsa legla/ vse vzreditelje, pokliči jih nekaj z npr. 6 tednov starimi mladiči pa ti skoraj garantiram, da bo pri vseh cena enaka (ali vsaj zelo podobna) in ne bo znašala 300€.  ::)  ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #704 : 22 December 2011, 11:36:27
600 ojrov je še vedno daleč pod ceno  določenim cenikom tule, ali imajo vaši Kraševci manjše  stroške in potrebe ? drugačno nego, drugačne vet stroške ? kot tisti psi ki jih nekateri prodajajo za dosti več
Glede na to da imam sam načeloma zdravo pasmo, se slednja prodaja vsaj za 200 evrov več. Skratka tržni motiv je že glede na cene jasen in razne ideje o stroških so za naivne

Govoriš o ceni po kateri se dandanes tudi nerodovniški psi prodajajo in to sem želel prikazati, upam si tudi reči da če bi bilo povprašavanje bi tudi ta pasma bila dražja,

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


nata

  • Gost
Odgovori #705 : 22 December 2011, 11:41:05
Izbrisano na zahtevo uporabnika



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #706 : 22 December 2011, 11:43:31
nata vzreditelji imajo svoj reklamni prostor v drugi temi "vzreditelji se predstavijo"  ;)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #707 : 22 December 2011, 11:47:05
Bom vseeno še en krog, čeprav vem da se ne splača. In čeprav je bilo vse že xy krat napisano.

Precej LJUBITELJSKIH dejavnosti je neobdavčenih, dokler se izvajajo v majhnem obsegu: žganjekuha do določene velikosti kotla, čebelarstvo, do določenega števila panjev, vzreja psov ali mačkov  do določenega števila živali. pa še marsikaj podobnega. Ko presežeš velikost kotla, število panjev ali število živali, se smatra, da je ljubiteljska dejavnost prerasla v tržno in plačaš davek.

A obdavčitev rodovniške vzreje problema reje in množičnega uvoza nerodovniških kao pasemskih psov ne bi prav v ničemer izboljšala - prej nasprotno, sa bi se cene dvignile - vsaj pri pasmah, ki se že zdaj vzrejajo z izgubo. Ne vem, da bi imeli rodovniški kraševci redno ceno 300€ - ko sem spraševala za znanko so imeli mladiči povsem normalne še enkrat višje  cene. Se pa da dobiti rodovniške pse poceni ali celo zastonj, če se jih mudi prodati, če greš v solastništvo.....Pa še nekaj - pri nekaterih pasmah (pravi lovski, avtohtone) obstajajo določene ugodnosti in subvencije.

Žal je problem množične proizvodnje kao pasemskih psov večplasten, in žal je to, da kao zbijajo cene rodovniških povsem zanemarljiv.

Najprej je tu tisti, ki se ga vidi na prvi pogled in se ga največ izpostavlja: slabe pogoje v katerih živi velikanska večina rejnih živali, ki ne ustrezajo niti minimumu. Veliko prezgodnji odvzem mladičev, dolgi mučni transporti, neurejeni (ponarejeni) dokumenti....posledica tega je velika obolevnost mladičev - pa če kar pozabimo na dedne bolezni, ki jih imajo menda rodovniški več ( - tu so bolezni, ki izvirajo iz neprimerne vzreje, necepljenosti in nepravilnega razglistenja: praktično vsi psi iz množičnoh vzrej imajo ušesne garje in gliste, ki jih je včasih izredno težko odpraviti. Zelo pogosta je giardija, demodex, pa še par takih prav zoprnih parazitov se najde. Velika večina mladičev ima večje ali manjše prebavne težave. O vedenjskih problemih, ki so tako prirojeni kot tudi pridobljeni ne bi izgubljala besed. Zaradi uvoza okuženih necepljenih (ali prepozno cepljenih) mladičev se je pri nas spet začela pojavljati pasja kuga, ki je precej let sploh ni bilo več. Parvoviroze je pa itak skoraj toliko, kot je ni bilo odkar smo začeli cepiti.

To do sedaj napisano velja za množične reje, ki se pri nas sicer pojavlja v majhnem obsegu in se mladiče večinoma vozi iz tujine. Tudi veliko mladičev, ki se jih kupcem predstavlja kot "domače leglo" je dejansko prešvercanih. Prava "domača" legla nerodovniških kao pasemskih mladičev postajajo že kar redkost - mladiči iz teh legel so lahko glede na zgoraj napisane probleme v redu, a še vedno velja: če so mladiči taki kot je treba, je škoda za pasmo, ker se lastniki niso pobrigali za vzrejno dovoljenje in so potomci za vedno izgubljeni za pasmo.

In še to: nerodovniški kao pasemski psi najkasneje po nekaj generacijah nenadzorovane reje niso več podobni pasmi, iz katere izvirajo. Če se uniči kakovostna rodovniška vzreja, potem v kratkem času tudi kao pasemski nerodovniških ne bo več.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #708 : 22 December 2011, 12:00:22
Citiraj
posledica tega je velika obolevnost mladičev - pa če kar pozabimo na dedne bolezni, ki jih imajo menda rodovniški več (

Problem je ker kolebaš med dvema nasprotnima se konceptoma:  intenzivna (razstavna) vzreja ki stremi po lepotnem idealu in katere posledic so ti verjetno jasne (čeravno na to le malo sama opozarjaš) ter ljubiteljsko odgovorno vzrejo, katere motiv je pasma sama (tile so redki in kar se mene tiče ne sodelujejo v teh temah, jim ni treba)
Vmes imaš vse ostal kar sama pripisuješ nerodovniški vzreji:
-pribliški z rodovnikom, štepanje (še tle nekdo linkal prodajo rodovniško psico ki je bila tovarna madičev), inbreeading (pa ne znova to opravičevat poznam argumente in so bull.), vzrejna komisija v Sloveniji..etc, bo potrebno prvo pred lastnim pragom spucat

in mimogrede čebelar prodaja glaž medu za 5 ojrov, mladič določenih pasem pa presegajo 1000 evrov, ker baje razstavljanje v karibih tudi stane , se verjetno spomniš tistih cvetk nekaj časa nazaj, kjer ste dokazovale od kod enormne razlike v cenah in kakšne dobre duše ste ker prodajate pse na lastno materialno škodo.

Zgleda ima naša kinologija dosti takšnih dobrohotnikov :o :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #709 : 22 December 2011, 12:45:11
Davor,ne boš verjel ampak ljubiteljske vzreje pasemskih psov je posebno v tujini kar precej.S tem mislim tiste odgovorne, priznane vzreditelje,ki imajo legla samo takrat,ko se iz določene kombinacije psov odločijo,da bodo nekaj obdržali doma.Legla so samo občasno na voljo.Cene so temu primerne.
Poznam tudi vzreditelje,pri katerih psica z odraščanjem dosega višjo ceno kot mladič.Imam eno tako doma.Pa se v času odraščanja mogoče niti ne razstavlja.Poanta je v temu,da če hočeš psa točno določene pasme boš za njega odštel tržno ceno ali pa ga ne boš imel.Jaz sem se odločila za nakup nove psičke iz točno določene kombinacije iz točno določene psarne.Pridno šparam denar zanjo in za njen prevoz iz Anglije do Slovenije.In kupila bom pasemsko tipično predstavnico pasme. Ti dam za primer še ameriške vzreditelje Basset Houndov.Pri priznanih vzrediteljih Basset Houndov v Ameriki se psi,ki so primerni za razstave prodajo samo priznanim vzrediteljem.Vsi ostali psi v leglu se prodajajo z pogodbo o S/K,s čimer preprečujejo nekontrolirano,netipično vzrejo pasme.Sicer zame to ni rešitev,ker se pri njih pojavlja vse preveč  pasemskih rescue organizacij.
Kar se pa tiče spuščanja cen mladičem,če ostanejo nekaj več časa doma.Ne vem komu kli..u na čast.A je kaj manj vreden z odraščanjem? Zame ne.Moje dolžnosti kot vzreditelju se za njega niso nehala pri dveh mesecih starosti,ko bi mogel iti od doma.Ga je tudi naprej treba hraniti,cepiti,razglistiti,socializirati in šolati.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #710 : 22 December 2011, 12:56:12
Problem je ker kolebaš med dvema nasprotnima se konceptoma:  intenzivna (razstavna) vzreja
Mislim,da se pa tukaj lahko ugrizneš v jezik.Prav pasma,katere lastnik si je bila v zadnjih nekaj letih produkt intenzivne-nerazstavne vzreje.Je pasma,ki se je prodajala po 300 Eur po zaslugi tega,ker lovci za njo itak niso pripravljeni več odšteti.Ampak zaslužiti se pa da tudi z njo. Čeprav so nekatera legla dosegala tudi višje cene.Na račun tega,ker so bili vzreditelji sodniki. :o :P O kvaliteti pa ne bomo tukaj. In med temi primerki intenzivne reje se bo spet našlo cel kup takih,ki bi radi kaj zaslužili,ker je pa njihova psička takooooo lepa,da mora imeti mladičke.Pa se gremo intenzivno vzrejo pasme naprej.Majko moja!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #711 : 22 December 2011, 12:59:04
Gre za dvojna merila;  vso nerodovniško vzrejo tule vehemento in posplošeno poenotite z šteparijo in Matošo, na drugi strani pa poudarjate kako obstajajo tudi nekje v tujini odgovorni ljubiteljski vzreditelji; 
(kot primer: sem že poudaril da te sam imam med temi)
Glej pidog ima zdavega psa in upam si reči tipskega predstavnika pasme in brez rodovnika, v temi zdravje imaš kar nekaj tem, kjer se opozarja na bolane rodovniške pse, pa vendar tle se pa vsajate nad nerodovniško vzrejo ?
does not compute a ne

Citiraj
Prav pasma,katere lastnik si je bila v zadnjih nekaj letih produkt intenzivne-nerazstavne vzreje.Je pasma,ki se je prodajala po 300 Eur po zaslugi tega,ker lovci za njo itak niso pripravljeni več odšteti.Ampak zaslužiti se pa da tudi z njo.

in vse v okviru rodovniške vzreje a ne? tale lovska mentaliteta; poceni delovnega psa itak podobe za lov ne rabiš ( pa se zaslušiš z leglom) je pasmi ki jo imam sam naredila ogromno škode pri nas, ampak glej vse je bilo z vzrejnim dovoljenjem
Tole ni storil Matoša ali šteparji ampak ljudje ki so na na svojem mestu za dobro pasme

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #712 : 22 December 2011, 13:06:20
A-a.
Intenzivna vzreja pomeni vzrediti čim večjo količino (mesa, mleka, jajc, krzna) na čimmanjšem prostoru, v čimhitrejšem času in z kar najmanjšimi stroški. Pri čemer ni pomembno, če gremo čez fiziološke zmožnosti živali. Množična reja kao pasemski nerodovniški psov bi po nekaterih merilih lahko sodila v to kategorijo, s tem, da ponavadi ne upoštevajo niti tistih minimalnih pogojev, ki jih rejci rejnih živali morajo.

Vzreja prav za razstave zna potegniti za sabo nekaj problemov - hiperselekcija je samo en od njih, vendar je resnične vzreje za razstave znotraj rodovniške vzreje malo. Je pravo nasprotje industrijske reje - je  butična: malo mladičev, v katere je vloženega ogromno denarja. Na drugi strani imaš izrazito delovno vzrejo, ki tudi prinaša nekaj problemov, odvisno od pasme, a načeloma visoko energijo, hitrost  in zelo močne nagone - kar je za večino ljubiteljev, ki bi imeli hišnega ljubljenča veliko prezahtevno. Večina vzrediteljev je pa nekje vmes - vzrejajo tipične predstavnike pasme, ki jih lahko brez sramu pelješ na razstavo, a v sam vrh redko posežejo. In seveda lahko z njimi delaš tisto, za kar je pasma namenjena, če želiš. In kupec, ki ve kaj želi, lahko pri rodovniški vzreji poišče točno tisto, kar mu ustreza.

O rejcih, ki pridelujejo pse, kakršen je (če je) Pidogov pinč sem tudi nekaj napisala - jih je pa vse manj tudi zaradi uvoza iz množičnih rej - ker so ti nesrečni mladički v resnici  konkurenca domačim nerodovniškim (in njim znižujejo ceno pod znosno) in sploh ne toliko rodovniškim.
BTW:Koliko medu se ob dobri letini iztoči iz 20 panjev?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #713 : 22 December 2011, 13:13:00
Citiraj
BTW:Koliko medu se ob dobri letini iztoči iz 20 panjev?

iz  prve roke: 32 panjev, 150 kg medu (od tega se ena polovica uspe prodati ostanek pa da nazaj čebelam) + stroški

do the math, niti za enega mladiča

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #714 : 22 December 2011, 13:18:31
Poslušaj,pidog že mogoče ima zdravega psa,če je pa tipičen predstavnik pasme pa ne ti ne jaz ne moreva soditi,ker nobeden od naju nima narejenega izpita za to pasmo.Ja,nerodovniška vzreja je šteparija,ker  bi drugače ti psi imeli urejene papirje,od zdravstvenih testov do vzrejnih dovoljenj.Ker resnično ne vidim nobenega drugega razloga zakaj bi nekdo imel leglo,če ni pripravljen v njega nič vložiti ampak samo pokasirati.A zaradi tega,da bo videl čudež življenja?
Nihče ni rekel,da med rodovniškimi psi ne boš našel psov,ki imajo zdravstvene probleme.Ampak boš našel tudi cel kup mešancev z zdravstvenimi problemi,ki do veterinarja niti pridejo ne.Evo,ganz frišen primer od danes.Zjutraj je prišel na VP možakar odjaviti 5 let staro nerodovniško rotweilerko.Vzrok-psica je bojda pol leta kašljala,pa ni poklical veterinarja,niti je ni nikamor peljal.Včeraj mu je poginila.
Rodovnik ni garancija za zdravje,če niso delani zdravstveni testi.Rodovnik je samo potrdilo,da so starši določenega mladiča res tisti,ki so na rodovniku navedeni in da mladičevi starši ustrezajo kriterijem, zahtevanim v vzrejnem pravilniku za določeno pasmo.Več ko je na rodovniku podatkov o zdravstvenih testih,več imaš možnosti,da ta mladič ne bo zbolel za eno od teh bolezni.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #715 : 22 December 2011, 13:24:58
, ampak glej vse je bilo z vzrejnim dovoljenjem
Ja, na žalost se vzrejna dovoljenja v VI,grupi talajo na račun nezadostega poznavanja standarda in pa osebnih poznanstev.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #716 : 22 December 2011, 13:35:10
Davor, ne bo šlo: ob normalni  letini je donos na panj okrog 45 litrov medu x 20 = 900 litrov x 5€ = 4500€. Ob dobri letini lahko precej več.....pa matični mleček, pa cvetni prah, pa vosek, pa kaj v žganje namočenega...
Da so tudi slabe letine in da ni vedno mogoče prodati vsega po postvaljeni ceni pa velja za vse, tudi za vzreditlje psov.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #717 : 22 December 2011, 13:37:56
Bemtiš,pa si ga spet zabila!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #718 : 22 December 2011, 14:07:57
Citiraj
Davor, ne bo šlo: ob normalni  letini je donos na panj okrog 45 litrov medu x 20 = 900 litrov x 5€ = 4500€. Ob dobri letini lahko precej več.....pa matični mleček, pa cvetni prah, pa vosek, pa kaj v žganje namočenega..

Sicer ne vem kakšne čebele imate na tvojih koncih (ali s čim jih hranite) kot rečeno naši panji so imeli letos okoli 150 kg medu, uporabilo se je ene 120 kg cukra, zgrajena je bila tudi nova hiša za panje kar je ene 5000 ojrov
Te številke so tudi primerne z ostalimi na teh koncih, dobička v čebelarsvu seveda ni, je zgolj hobij  in upam si trditi da ti bo večina čebelarjev to potrdila

liter je 5,5 evra

matični izvleček se ne prodaja, ampak se uporabi za proizvodnjo za nasljednjo leto, žganje si pa lahko vsak doma narediti z 5 minut časa...ne prodajat bučk, Ker če bi bilo čebelarstvo takšen kšeft kot si ga ti predstavljaš bi imeli panjo toliko kot....no napovedanih legel vsako leto  :P

Če pa boš v teh koncih ti panje seveda tudi pokažem pa tud med. žganje lahko probaš 8)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #719 : 22 December 2011, 15:19:32
Natančno isto velja za vzrejo psov. Zato se pa majhne reje in majhni čebelarji ne smatrajo za toliko donosne, da bi se jih splačalo obdavčiti.