Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500720

pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #720 : 22 December 2011, 17:31:34
Bemtiš,pa si je spet zabil!

PS
Se vedno bolj sprašujem, da z mojim psom ni kaj narobe ker je zdrav. A se splača, do veterinarja pokukat  :-[



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #721 : 22 December 2011, 19:03:47
Ma j..... >:(, zdaj pa ste me že pošteno razkurli
Eni tu po vsej sili hočejo zagovarjat preprodajalce in po teh prebranih postih sploh ni čudno da ti še vedno služijo na račun svojih psic, ki jih nekontrolirano parijo >:( >:(
Dajte no tisti, ki se vam razstave gabijo in pravite da je to mučenje, kaj pa da ima psica vsako gonitev maldiče par let zaporedoma a to ni mučenje-take psice ne dočakajo svoje starosti, ker jih pri 7 letih uspavajo, ker več z njimi ni dobička- A TO PA NI MUČENJE >:(. Rodovniške imajo lahko samo 1 leglo na leto.
Ma sem vas že sita kako napadate tu gor razne vzreditelje
Doma imam mešanca in rodovniškega psa, oba dva deležna enake pozornosti, edina razlika da z rodovniškim gremo na kako razstavo, mešanec pa je hodo na agility in zdaj na frizbi. In v čem je poanta-oba imamo neizmerno radi in ko bomo kupovali naslednjega psa, čez čas se pravi, čez 10-15 let, bo sigurno rodovniški-pa ne zaradi razstav, ampak ker bom lahko samo tako preverla poreklo svojga psa, kar pač pri nerodovniških in mešancih ne moreš.
In dajte no vsaj malo razmislite preden kaj tu gor napišete >:(



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #722 : 22 December 2011, 20:56:02
Ma j..... >:(, zdaj pa ste me že pošteno razkurli
Eni tu po vsej sili hočejo zagovarjat preprodajalce in po teh prebranih postih sploh ni čudno da ti še vedno služijo na račun svojih psic, ki jih nekontrolirano parijo >:( >:(
Dajte no tisti, ki se vam razstave gabijo in pravite da je to mučenje, kaj pa da ima psica vsako gonitev maldiče par let zaporedoma a to ni mučenje-take psice ne dočakajo svoje starosti, ker jih pri 7 letih uspavajo, ker več z njimi ni dobička- A TO PA NI MUČENJE >:(. Rodovniške imajo lahko samo 1 leglo na leto.
Ma sem vas že sita kako napadate tu gor razne vzreditelje
Doma imam mešanca in rodovniškega psa, oba dva deležna enake pozornosti, edina razlika da z rodovniškim gremo na kako razstavo, mešanec pa je hodo na agility in zdaj na frizbi. In v čem je poanta-oba imamo neizmerno radi in ko bomo kupovali naslednjega psa, čez čas se pravi, čez 10-15 let, bo sigurno rodovniški-pa ne zaradi razstav, ampak ker bom lahko samo tako preverla poreklo svojga psa, kar pač pri nerodovniških in mešancih ne moreš.
In dajte no vsaj malo razmislite preden kaj tu gor napišete >:(

Pa še to (vestni) vzreditelji ne dajo parit psico vsako leto, ampak ima mogoče eno letni premor med kakšnim leglom.
Drugače se pa z vsem napisanim zgoraj strinjam.

Dogs are best friends ever!


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #723 : 22 December 2011, 21:04:13
predno se nakuhate vsi skup  ;)
 Kolikor vem poanta je zgolj v tem vzreja ljubezen ali dobiček  ;)
 
 in dajmo nehat posploševat in enkrat za vselej nekaj  razčistit.

V Sloveniji imamo take in drugačne vzreditelje.
 eni so pošteni vzrejajo kot se zagre. Drugi podtikajo brez jajc brez zob.. nabijajo si razno razne titule na rastavah in potem prodajajo klump za suho zlato. po 1000 eur in več.. medtem ko je lahko ista pasma pri drugem bolj poštenem vzreditelju tud polovico majša.
Eni se duvanijo in imajo popolnoma povprečno vzrejo ali pa še podpovprečno vzrejo... tako je. Lepo ali pa grdo :-X
 
skratka tale naša vzreja je šla tako daleč , da tisti ki sedaj kupuje rodovniškega si mora naredit domačo nalogo.
In potem se razburjate  preprodajalci brez rodovnikov in rodovniški...pa cukrate zadevo. Na forumu ne pomaga cukrat zadeve, tam na vašem zlatem KZS-ju je treba red naredit.
 ko boste vzreditelji( vsaj določeni) začeli vzrejat tako kot se zagre in dejansko za ceno rodovnika določeni lahko tud garantirali kvaliteto potem se pa razburjajte.

Dokler bo imel pa folk z rodovniškimi iste probleme kot z nerodovniškimi baštardi,  pa brez razburjanja. Zato da je folk zmeden ste krivi tudi vzreditelji
Eni kljub temu da imajo rodovniške nisi popolnoma nič boljši kot določeni šteparji... še slabši. nategujejo in kvarijo sloves rodovnika.

da se samo dotaknem ene pasme npr labradorci... kdo je predsednik in glavni vzreditelj, kater pes je glavni plemenjak...in kakšen problem je že s tem psom?
 torej....
drugo... ljubezen in  vzreja.. kar vam pidog in davor dopovedujeta ves čas pa se delate slepe ali gluhe? ::)
Čivava ima kakšno ceno ? kaj mora naredit za vzrejno?
 tamle en posavski gonič ima kakšno ceno in kaj mora naredit za vzrejno?.. nemški žimavec  cena mladičev je? kaj mora naredit za vzrejno?  ::)... nista enakovredna psa al kaj? s to razliko da  ptičarjev ali pa posavcev je 10+ čivave so pa 3 ali 4 če  ::)
 in cena unih je 400-600 čivave od 1200-1500  v čem je fora lepo vas prosim...  a je pri vzreditelju čivav toliko bolj prisotna ljubezen do vzreje al kaj? je to ta cena?... ker če gremo stroške seštevat še  vsak nepismen glupec zna zračunat, da  je vzreja za 10+ mladičev več stroškov.
 
 določene zadeve v tejle naši velecenjeni vzreji so malo preterane. Bodimo pošteni .
 ker dejansko pri nas plemenjaki in plemenke niso best of the best .. ampak pari vsak, ki ima  gonečo plodno psico- malo da ne že/ kamo li da ne bi če ima popularno pasmo...  ::)
 stroški?... pri določenih pasmah... kakšni pa so stroški? ( tisti ki  seštevajo rastave... me zanimajo kakšni bi bili pri tistih ,ki bi začeli seštevati vse šolanje in rastave + preizkušnje + tekme.. pa je cena mladiča še vedno pod polovico drugega )

In ja  preprodajalci imajo marketinške poteze....
 določeni vzreditelji pa tudi...preterane in napihnjene, in navsezadnje... pidog ima prav. Točno ti  šteparski vzreditelji  delajo trg preprodajalcem. Zarad njih cveti. Če bi se  lahko ločilo kvaliteto z rodovnikom Vs nerodovniško teh polemik ne bi bilo.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #724 : 22 December 2011, 21:25:34
Saj jaz se s tem večinoma strinjam. Razen s tem delom:

Citiraj
Točno ti  šteparski vzreditelji  delajo trg preprodajalcem. Zarad njih cveti. Če bi se  lahko ločilo kvaliteto z rodovnikom Vs nerodovniško teh polemik ne bi bilo.

Če si kupec zaželi kvalitetnega mladiča, ga lahko med rodovniškimi tudi najde. Tudi zdravega, povprečnega, ki ustreza sandardu, brez titul. Ampak, ker kupcev kvaliteta in zdravje ne zanimata dajo brez pomislekov denar preprodajalcem/šteparjem. Samo, da je čimprej in čim cenej. Pri nerodovniškiih ne moreš preveriti kvalitete nikakor.
Saj se še predobro spomnim kako smo kupovali mojega prvega psa. V knjižnici ni bilo knjige, ki je ne bi prej prebrali (interneta še ni bilo). Zdaj pa so informacije en klik stran pa se riti lene preklikajo samo do bolhe.  ::)
In ja, če bi kupci postali bolj zahtevni, bi se tudi vzreditelji morali malo bolj pomujati, če bi želeli s cenami konkurirat kvalitetni vzreji.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #725 : 22 December 2011, 21:37:12
Nategunski in šteparski vzreditelj dela trg preprodajalcu....
 tako je...
 ker dejansko ni razlike... kvečjemu še slabše .... še kvari sloves rodovnika in diskreditira vse ostalo kar pa je pošteno.

In ja šteparji tud ponarejajo rodovnike - krivotvorijo... tam kjer je 5 psic in 3je ali več samcov na kupu ko  vzreditelj opazi psico šele takrat ko je debela da je polhna... naj mi kdo pove kako ve kdo jo je nafilal..
 tudi to se pri nekaterih dogaja...
 in za take primerke vejo vzreditelji med seboj, in za take bi sami morali poskrbeti da se izločijo...( celo enega so letos  ::)... enega samega)
 pa  ali kdo kaj naredi?... noben se nobenemu noče zamerit vsi vse vejo se zgražajo in tiho šimfajo, da bi pa kdo kaj konkretnega  naredil...tisto pa ne ....da ne bo slučajno umazan izpadel  ::)

 da se ne bomo spet delali nevedne o čem se govori ;)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #726 : 22 December 2011, 22:22:26
Bravo Dayamanti  :-* ..se podpišem 100x če je potrebno



soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #727 : 23 December 2011, 08:25:30
Bravo Damayanti!!! Se podpišem.

Do sedaj sem imela štiri popolnoma različne pasme rodovniških psov a niti eden ni bil to, kar naj bi pričakovala po zagovarjanju večine tu gor. Pa sem za vse velecenjene rodovniške pse dobro odkartala cekine, pretirano preveč. Zgleda sem tudi jaz naivna, ravno tako kot tisti, ki kupijo nerodovniškega psa.
A kljub vsemu je bil vsak od njih, zame najboljši in najlepši  :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #728 : 23 December 2011, 08:36:28
Damayanti, dobrodošla v klub zagovornikov šteparije  ;D ;D ;D

Glede povabila na kavo.............me ni prav nič strah, itd. in na Vašo željo lahko "pokramljamo" med prazniki (mislim, da bi bil tudi Davor za) Bolj me zanima kaj naj pridem pogledat? Kako psi živijo? To vidim že doma, pri kolegih........edino če niste kako drugače posebni (demonstracija raznih športov, poslušnosti, itd.). Ali naj pridem pogledat "kalkulacijo" oz. ceno? Ali pa prvaka v lepoti? ..................skratka, Davor, greva pogledat to čudo od pasjereje?   8)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #729 : 23 December 2011, 08:55:02
predno se nakuhate vsi skup  ;)
 Kolikor vem poanta je zgolj v tem vzreja ljubezen ali dobiček  ;)
 
 in dajmo nehat posploševat in enkrat za vselej nekaj  razčistit.

V Sloveniji imamo take in drugačne vzreditelje.
 eni so pošteni vzrejajo kot se zagre. Drugi podtikajo brez jajc brez zob.. nabijajo si razno razne titule na rastavah in potem prodajajo klump za suho zlato. po 1000 eur in več.. medtem ko je lahko ista pasma pri drugem bolj poštenem vzreditelju tud polovico majša.
Eni se duvanijo in imajo popolnoma povprečno vzrejo ali pa še podpovprečno vzrejo... tako je. Lepo ali pa grdo :-X
 
skratka tale naša vzreja je šla tako daleč , da tisti ki sedaj kupuje rodovniškega si mora naredit domačo nalogo.
In potem se razburjate  preprodajalci brez rodovnikov in rodovniški...pa cukrate zadevo. Na forumu ne pomaga cukrat zadeve, tam na vašem zlatem KZS-ju je treba red naredit.
 ko boste vzreditelji( vsaj določeni) začeli vzrejat tako kot se zagre in dejansko za ceno rodovnika določeni lahko tud garantirali kvaliteto potem se pa razburjajte.

Dokler bo imel pa folk z rodovniškimi iste probleme kot z nerodovniškimi baštardi,  pa brez razburjanja. Zato da je folk zmeden ste krivi tudi vzreditelji
Eni kljub temu da imajo rodovniške nisi popolnoma nič boljši kot določeni šteparji... še slabši. nategujejo in kvarijo sloves rodovnika.

da se samo dotaknem ene pasme npr labradorci... kdo je predsednik in glavni vzreditelj, kater pes je glavni plemenjak...in kakšen problem je že s tem psom?
 torej....
drugo... ljubezen in  vzreja.. kar vam pidog in davor dopovedujeta ves čas pa se delate slepe ali gluhe? ::)
Čivava ima kakšno ceno ? kaj mora naredit za vzrejno?
 tamle en posavski gonič ima kakšno ceno in kaj mora naredit za vzrejno?.. nemški žimavec  cena mladičev je? kaj mora naredit za vzrejno?  ::)... nista enakovredna psa al kaj? s to razliko da  ptičarjev ali pa posavcev je 10+ čivave so pa 3 ali 4 če  ::)
 in cena unih je 400-600 čivave od 1200-1500  v čem je fora lepo vas prosim...  a je pri vzreditelju čivav toliko bolj prisotna ljubezen do vzreje al kaj? je to ta cena?... ker če gremo stroške seštevat še  vsak nepismen glupec zna zračunat, da  je vzreja za 10+ mladičev več stroškov.
 
 določene zadeve v tejle naši velecenjeni vzreji so malo preterane. Bodimo pošteni .
 ker dejansko pri nas plemenjaki in plemenke niso best of the best .. ampak pari vsak, ki ima  gonečo plodno psico- malo da ne že/ kamo li da ne bi če ima popularno pasmo...  ::)
 stroški?... pri določenih pasmah... kakšni pa so stroški? ( tisti ki  seštevajo rastave... me zanimajo kakšni bi bili pri tistih ,ki bi začeli seštevati vse šolanje in rastave + preizkušnje + tekme.. pa je cena mladiča še vedno pod polovico drugega )

In ja  preprodajalci imajo marketinške poteze....
 določeni vzreditelji pa tudi...preterane in napihnjene, in navsezadnje... pidog ima prav. Točno ti  šteparski vzreditelji  delajo trg preprodajalcem. Zarad njih cveti. Če bi se  lahko ločilo kvaliteto z rodovnikom Vs nerodovniško teh polemik ne bi bilo.



battito animale


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #730 : 23 December 2011, 09:06:54
Bravo Damayanti!!! Se podpišem.

Do sedaj sem imela štiri popolnoma različne pasme rodovniških psov a niti eden ni bil to, kar naj bi pričakovala po zagovarjanju večine tu gor. Pa sem za vse velecenjene rodovniške pse dobro odkartala cekine, pretirano preveč. Zgleda sem tudi jaz naivna, ravno tako kot tisti, ki kupijo nerodovniškega psa.
A kljub vsemu je bil vsak od njih, zame najboljši in najlepši  :)

Hja, jaz se pa niti nisem kaj dosti pretegnila, preplačala tudi nisem in imam zdravega, karakterno in vizuelno tipičnega predstavnika pasme. Še celo "slabo" ime nosi...  ::) Pe še dosti drugih rodovniških psov poznam, ki jim nič ne manjka.

Pa ne trdim, da se svinjarije ne dogajajo. Ampak nategatorji se pojavljajo pri vseh panogah, kjer se da zaslužiti. Ampak, ko gre za nakup avta se ljudem zdi povsem samoumevno, da se malo pozanimajo naokoli, pri psu se jim pa to ne zdi potrebno, ker itak vsi vse vejo. In ja, pri popularnih pasmah je treba pazit kje kupuješ in se je treba pozanimat.

Citiraj
in za take primerke vejo vzreditelji med seboj, in za take bi sami morali poskrbeti da se izločijo...( celo enega so letos  Roll Eyes... enega samega)
 pa  ali kdo kaj naredi?... noben se nobenemu noče zamerit vsi vse vejo se zgražajo in tiho šimfajo, da bi pa kdo kaj konkretnega  naredil...tisto pa ne ....da ne bo slučajno umazan izpadel

Pri tem bi lahko pomagali tudi nasmoljeni kupci pa očitno raje požrejo svojo napako in samo jamrajo po forumih. Sicer pa tipično slovensko-noben se nobenemu ne bi zameril, naj drugi kaj naredijo.

Saj se strinjam, da je veliko nepravilnosti v rodovniški vzreji, ampak še vedno ne morem preko tega, da se kupci sami še vseeno lahko odločijo in si izberejo vzreditelja, ki je naredil vse kar se da, da bodo njegovi mladiči tipični in zdravi. In niti slučajno naj tak vzreditelj ne spušča cene na ceno nerodovniških. Kvaliteta naj se plača. Ali naj diskreditira svoje delo in svojo dobro vzrejo oceni kot enakovredno šteparski? Udrihanje vsevprek po rodovniški vzreji in posploševanje pri ozaveščanju kupcev pač ne pomaga. S tem se samo daje potrditev tistim, ki že itak upajo, da jim bodo rekli "ja, kar vzemi cenejšega nerodovniškega, ker so rodovniški itak vsi kriplji" .

V čem je fora, da so čivave 1500? Očitno se jih da prodat po tej ceni, da so tako zasoljene. Če pa ljudje ne preverijo kam dajo 1500 eur, je pa to zares njihov problem.




soli

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 3
Odgovori #731 : 23 December 2011, 09:32:28
In kaj je za preverjati pri vsem tem? Rodovnik z en kup imeni? Daljši je bolj je fensi. Tam ne piše zdravstvenih težav, ali naj se morda spustim v genetiko? V naslednjem življenju bom študirala medicino in specializirala iz genetike  :P

Žal je pri nas še vedno ali morda še bolj kot nekoč, riziko kupiti rodovniškega psa.
Jaz pa poznam več rodovniških dragopreplačanih psov, ki imajo zdravstvene težave, kot pa nerodovniških. Nazdanje mi je kolegica rekla, da ji je veterinar zabrusil, ker je non stop tam, da kaj pa misli, da bo pes zdrav, če je pa angleški buldog, pa saj to je le normalno, da ima pogosto težave takšne in drugačne. Halooo  :'( , pa rodovniški.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #732 : 23 December 2011, 09:38:46

Roxy lepo te prosim, ne olepšuj. Sem napisala kot sem ...po "kmetavzarsko" da je vsem razumljivo.

Ne vem zakaj bi pa kupec moral red delat ???...
tud če naredi ne vem kakšno raziskavo, določene zadeve se dajo zakamuflirat. In tisti  šteparji to znajo perfektno.
Ne vem koga zagovarjaš ?

Glede čivav.. Čivave sem omenila zgolj hipotetično.
Zdej pa zdrava logika... hipotetično
  marsikdo si želi čivavo ja... ( kdo pa so povprečni kupci čivav...ko smo že ravno pri njih?)
takih Hilton staršev je pa pri nas bore malo... čivav željnih kupcev pa veliko

1+1 Roxy... tako je ... to je realnost.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #733 : 23 December 2011, 10:40:20
In kaj je za preverjati pri vsem tem? Rodovnik z en kup imeni? Daljši je bolj je fensi. Tam ne piše zdravstvenih težav, ali naj se morda spustim v genetiko? V naslednjem življenju bom študirala medicino in specializirala iz genetike  :P

Pozanimaš se katere težave ima tvoja pasma, pozanimaš se katerim se da z zdravstvenimi testi izognit, vprašaš vzreditelja po teh zdravstvenih testih in dokazilih. Nobene genetike in medicine, razen tiste, ki jo predelaš že v srednji šoli.

Žal je pri nas še vedno ali morda še bolj kot nekoč, riziko kupiti rodovniškega psa.

Če pa daš manj denarja za rizičnega nerodovniškega je pa OK? Vsaj manj denarja si dal, pes pa v vsakem primeru trpi ali kako?

Jaz pa poznam več rodovniških dragopreplačanih psov, ki imajo zdravstvene težave, kot pa nerodovniških. Nazdanje mi je kolegica rekla, da ji je veterinar zabrusil, ker je non stop tam, da kaj pa misli, da bo pes zdrav, če je pa angleški buldog, pa saj to je le normalno, da ima pogosto težave takšne in drugačne. Halooo  :'( , pa rodovniški.

Jaz pa ravno obratno... Ja je žalostno kaj lahko ljudje naredijo iz pasem. Nekateri vzreditelji celo trdijo, da vzrejajo take pse kot jih kupci želijo... Ampak zadnji problem pri takih uničenih pasmah je cena mladičev... In tu se popolnoma strinjam. Modni trendi na razstavah, sodniki in vzreditelji, ki ne vidijo preko svojega ideala so uničili marsikatero pasmo.

Damayanti, nič ne olepšujem. Se strinjam s tem kar si napisala o slovenski rodovniški vzreji. Zagovarjam kvalitetne vzreditelje, nikogar posebnega nimam v mislih, če te to zanima. Le tiste, ki se res trudijo. Ampak še vseeno sem mnenja, da so kupci tu velik problem. Ker se ne pozanimajo in ne zahtevajo kvalitete za svoj denar. Koliko takih kupcev, ki letijo k prvemu na bolhi se pozanima sploh o čemerkoli? Ponavadi priletijo na forum po tem, ko že imajo psa in sprašujejo s čim naj ga hranijo in kako naj ga navadijo zunaj lulat. Teh od nakupa rodovniškega psa sigurno niso odvrnile visoke cene rodovniških psov. Pograbili so prvo cvetko o bolanih rodovniških za razstave in to je to.

Čivava je tudi v mojem zapisu vzeta le kot moderna draga pasma. Koliko kupcev, ki sedaj letijo k prvemu na bolhi, bi bilo pripravljenih čakat v vrsti po pol leta ali več na rodovniškega psa tudi, če bi stal toliko kot nerodovniški? Pri preprodajalcu ga namreč lahko dobijo takoj zdaj.
Psov se pač ne kupuje iz danes na jutri in dokler ljudje tega ne bodo dojeli, bodo šteparji to izkoriščali. In dokler ne bodo za svoj denar zahtevali kvalitete bodo uspešni tudi rodovniški šteparji. Nobenega reda ne rabijo delat, samo denarja ne smejo dat takemu, ki nudi manj.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #734 : 23 December 2011, 10:42:56
Pa ne trdim, da je vse na kupcih, če se slučajno tako bere. Ampak dejansko so oni tisti, ki lahko iz prve roke povejo naprej, ko ugotovijo, da so kupili bolnega psa in bi vzreditelj to lahko preprečil.



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #735 : 23 December 2011, 10:56:39
Ampak tukaj si pozabila na ta-glavno stvar. Da se v vzreji ne pojavljajo bolani psi je odgovoren v prvi vrsti klub in vzreditelji. In po moji logiki, če ti naj plačam 1500eur za psa je potem razumljivo, da za takšno ceno pričakujem zdravega psa saj konec koncev ima rodovnik kamor pogleda tudi vzreditelj in pari z zdravim psom ker je preveril pretekla legla bodočega samca in potomce ter pred parjenjem zahteval vse zdravstvene teste za težave, ki jih pasma ima. Torej je to naloga vzreditelja in ne kupca. ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #736 : 23 December 2011, 11:12:48
Citiraj
Eni tu po vsej sili hočejo zagovarjat preprodajalce in po teh prebranih postih sploh ni čudno da ti še vedno služijo na račun svojih psic, ki jih nekontrolirano parijo

ravno zaradi takšne kalimero logike, sam rad zahajam na ta forum; Če ne skočiš na vlak  brezpogojnega posploševanja nerodovniške vzreje z pasjimi farma ter seveda vere v čistost rodovnika (hej vsaj dokler narediš doktor pasje znanosti za študij paritvenih kombinacija je ta super) zagovarjaš preprodajalce. 

Glavni razlog zakaj sam opozarjam na dvomljivost argumentov  je da potencialnega kupca tema opozori da zadev niso tko kot jih nekateri želijo prikazati, bodisi zaradi lastne osebne koristi (ni naključje da so največji zagovorniki v teh temah ravno vzreditelji) , bodis pripadnosti, rekla / videla, ali pa tudi osebnih izkušenj. Sam zagovarjam odgovorno vzrejo, in glede na stanje slovenske vzreje in specifično lahko pokažem na pasmo ki jo sam imam, papir ne pomeni dosti. Oz, vsaj ne toliko kot bi moral
Mi je absurd, da se vehementno preganja vsakogar ki pomisli na nerodovniškega psa, po drugi strani pa sodnica FCI6 jasno v tej temi pove (kar itak vsi aktivni lastniki pasem te skupine vemo) da so vzrejna dovolenja stvar poznastev ,uslug ter  kroničnega nepoznavanja standarda

Drugi razlog pa je seveda zabava, katero je pa tle začela nesramno rušiti damajanti z uporabo zdravega razuma. Če bi to želeli, bi slednjega uporabili ene dve leti nazaj ko so je ta tema začela! 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #737 : 23 December 2011, 11:31:20
Ampak tukaj si pozabila na ta-glavno stvar. Da se v vzreji ne pojavljajo bolani psi je odgovoren v prvi vrsti klub in vzreditelji. In po moji logiki, če ti naj plačam 1500eur za psa je potem razumljivo, da za takšno ceno pričakujem zdravega psa saj konec koncev ima rodovnik kamor pogleda tudi vzreditelj in pari z zdravim psom ker je preveril pretekla legla bodočega samca in potomce ter pred parjenjem zahteval vse zdravstvene teste za težave, ki jih pasma ima. Torej je to naloga vzreditelja in ne kupca. ;)

In ker so povsod po svetu prevarantje, ki hočejo lahek zaslužek, vzreditelju ne verjameš na besedo, ampak zahtevaš dokazila  ;) . Če dokazil ni, pospraviš svoj denar in ga neseš k tistemu, ki jih ima. Poleg tega pri nekaterih pasmah za vzrejni pregled ne rabiš narediti nič, razen psa pripeljat. Tu kvaliteto dejansko vzdržujejo vzreditelji sami, kupci imajo pa malo težjo nalogo. Vzrejne komisije se res premalo zavedajo svoje odgovornosti ali pa jih ne zanima... Je pa res hudo, če je pasma že toliko uničena, da moraš zdrave pse iskat z lupo...

Glavni razlog zakaj sam opozarjam na dvomljivost argumentov  je da potencialnega kupca tema opozori da zadev niso tko kot jih nekateri želijo prikazati, bodisi zaradi lastne osebne koristi (ni naključje da so največji zagovorniki v teh temah ravno vzreditelji) , bodis pripadnosti, rekla / videla, ali pa tudi osebnih izkušenj. Sam zagovarjam odgovorno vzrejo, in glede na stanje slovenske vzreje in specifično lahko pokažem na pasmo ki jo sam imam, papir ne pomeni dosti. Oz, vsaj ne toliko kot bi moral

Se popolnoma strinjam. Ampak po mojem mnenju debata o slabi rodovniški vzreji ne sodi ravno v temo rodovniški vs. nerodovniški. Dokler se zraven tlači nerodovniške in se jih primerja z rodovniškimi, se o izboljšavi rodovniških ne da kaj dosti menit. Med nerodovniške pse pač paše čisto preveč različnih tipov psov. Eni so produkt dveh rodovniških, ki imata vzrejno prepoved, dveh rodovniških, kjer se lastnikom ni dalo delat vzrejnega (pa sta psa mogoče čisto ok), takih kjer je uletel zraven en drug pes pa so lastniki v želji po zaslužku to zamolčali in še mladiči preprodajalcev (kjer psi najbolj nastradajo).
Glavna razlika med vsemi temi in rodovniškimi je v preverljivosti podatkov. Če si dovolj zahteven in natančen lahko preveriš skoraj vse. Kjer nekaj ni v redu, ne kupuješ.




Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #738 : 23 December 2011, 11:41:29
amonra,tudi jaz kot vzreditelj pričakujem od drugega vzreditelja določeno poštenost,ko pripeljem svojo psico pariti k njegovemu samcu.Za moje psice v Sloveniji ni samcev, v tujini pa imajo redki samci opravljene kakšne teste.Za primer,v Angliji so šele letos določeni vzreditelji pričeli delati teste na glavkom,ki jih jaz pri naših psih delam že najmanj osem let.Eden od načinov,da bi se izognila določenim problemom bi bil le v tem,da bi uporabila samce,ki so veliko parili in ki imajo veliko potomcev.Imaš na tak način večjo možnost vpogleda,kaj tak samec prenaša naprej.Pa mi to ravno ne leži.Prvenstveno mi mora pri plemenjaku najprej "pasti čeljust dol".potem se mora pa še vse ostalo ujemati z mojo predstavo o tej paritveni kombinaciji.Trenutno imam velik problem z iskanjem plemenjaka za mojo psico.Vsi samci,ki so mi všeč so ji ali v žlahti ali pa so bicolorji(nimam nič proti njim,ampak jih je hudičevo težko prodati pri nas).Pri tricolorjih pa trenutno še nisem našla takšnega,ki bi mi bil ali všeč ali pa bi bil primeren za mojo psico.
Torej se grem občasno tudi jaz loterijo,pa moram tudi jaz dobro naresti domačo nalogo.Kdo pa meni garantira,da bo bodoči lastnik z mojim mladičem delal tako kot bi mogel?Ali da bom jaz pravilno precenila,da je človek vreden zaupanja.Da bo moj mladič v primeru bolezni deležen obiska pri veterinarju?Ni vse samo v kupcu,tudi vzreditelji(prodajalci) imamo svoje strahove.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #739 : 23 December 2011, 12:55:29
amonra,tudi jaz kot vzreditelj pričakujem od drugega vzreditelja določeno poštenost,ko pripeljem svojo psico pariti k njegovemu samcu.Za moje psice v Sloveniji ni samcev, v tujini pa imajo redki samci opravljene kakšne teste.Za primer,v Angliji so šele letos določeni vzreditelji pričeli delati teste na glavkom,ki jih jaz pri naših psih delam že najmanj osem let.Eden od načinov,da bi se izognila določenim problemom bi bil le v tem,da bi uporabila samce,ki so veliko parili in ki imajo veliko potomcev.Imaš na tak način večjo možnost vpogleda,kaj tak samec prenaša naprej.Pa mi to ravno ne leži.Prvenstveno mi mora pri plemenjaku najprej "pasti čeljust dol".potem se mora pa še vse ostalo ujemati z mojo predstavo o tej paritveni kombinaciji.Trenutno imam velik problem z iskanjem plemenjaka za mojo psico.Vsi samci,ki so mi všeč so ji ali v žlahti ali pa so bicolorji(nimam nič proti njim,ampak jih je hudičevo težko prodati pri nas).Pri tricolorjih pa trenutno še nisem našla takšnega,ki bi mi bil ali všeč ali pa bi bil primeren za mojo psico.
Torej se grem občasno tudi jaz loterijo,pa moram tudi jaz dobro naresti domačo nalogo.Kdo pa meni garantira,da bo bodoči lastnik z mojim mladičem delal tako kot bi mogel?Ali da bom jaz pravilno precenila,da je človek vreden zaupanja.Da bo moj mladič v primeru bolezni deležen obiska pri veterinarju?Ni vse samo v kupcu,tudi vzreditelji(prodajalci) imamo svoje strahove.

Temu se reče dober vzreditelj, ki naredi vse dobro za svojo pasmo in še kar nekaj je takih po SLO in zato ne napadat vseh vzrediteljev, ker jih je ogromno poštenih
Je pa rse, da obstaja tudi nekaj takih, za katere ne moreš reč da je vzreditelj-take napadajte, ne pa vse po vrsti
Ampak je problem ne, ker pol bi morali vsakega preverit in je ogromno domače naloge da ugotoviš kdo je VREDU in kdo ni, najlažje napadat vse po vrsti in jih vreč v isti koš



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #740 : 23 December 2011, 13:12:18
Mislim, da se s tem večina strinja!
In ja, ni vse za posploševat ;)

PS
In še zmeraj se razbere, da ni vse samo v ljubezni in zdravju.........malo tudi v barvi ;D



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #741 : 23 December 2011, 16:21:19
Bom samo še tole pripomnila: kateri izmed tistih, ki imajo toliko povedati čez rodovniško vzrejo je kdaj sam oebno vzredil leglo (lahko tudi mešancev)?


nata

  • Gost
Odgovori #742 : 23 December 2011, 16:40:26
amonra,tudi jaz kot vzreditelj pričakujem od drugega vzreditelja določeno poštenost,ko pripeljem svojo psico pariti k njegovemu samcu.Za moje psice v Sloveniji ni samcev, v tujini pa imajo redki samci opravljene kakšne teste.Za primer,v Angliji so šele letos določeni vzreditelji pričeli delati teste na glavkom,ki jih jaz pri naših psih delam že najmanj osem let.Eden od načinov,da bi se izognila določenim problemom bi bil le v tem,da bi uporabila samce,ki so veliko parili in ki imajo veliko potomcev.Imaš na tak način večjo možnost vpogleda,kaj tak samec prenaša naprej.Pa mi to ravno ne leži.Prvenstveno mi mora pri plemenjaku najprej "pasti čeljust dol".potem se mora pa še vse ostalo ujemati z mojo predstavo o tej paritveni kombinaciji.Trenutno imam velik problem z iskanjem plemenjaka za mojo psico.Vsi samci,ki so mi všeč so ji ali v žlahti ali pa so bicolorji(nimam nič proti njim,ampak jih je hudičevo težko prodati pri nas).Pri tricolorjih pa trenutno še nisem našla takšnega,ki bi mi bil ali všeč ali pa bi bil primeren za mojo psico.
Torej se grem občasno tudi jaz loterijo,pa moram tudi jaz dobro naresti domačo nalogo.Kdo pa meni garantira,da bo bodoči lastnik z mojim mladičem delal tako kot bi mogel?Ali da bom jaz pravilno precenila,da je človek vreden zaupanja.Da bo moj mladič v primeru bolezni deležen obiska pri veterinarju?Ni vse samo v kupcu,tudi vzreditelji(prodajalci) imamo svoje strahove.

se podpišm pod tole in dodam ...

vzreditelj (vsaj sama) načrtujem paritveno kombinacijo precej dolgo ... izbiram med samci tudi po tem, kakšne mladiče dajejo ... kdo mi garantira, da mi bo bodoči lastnik mojega mladiča ravnal enako??? ... NIHČE ... vsi moji mladiči imajo lahko mladiče in kje mi kdo lahko garantira, da ne bodo z napačno izbiro samca porušili vse tisto kar sem gradila in še gradim???

kje piše, da bodo moji mladiči imeli pravilno prehrano ... NIKJER, kje piše, da bodo moji mladiči imeli ekoga ki bo skrbel za dlako (ja pri pudljih je treba tudi to), da bo sploh podoben pudlju na pogled??? ... NIHČE ...

najlaže je pljuvat po vzrediteljih, ki želimo nekaj "naredit" na kvalitetni vzreji in zagovarjat šteparje in nerodovniško vzrejo ....



nata

  • Gost
Odgovori #743 : 23 December 2011, 16:43:47
Temu se reče dober vzreditelj, ki naredi vse dobro za svojo pasmo in še kar nekaj je takih po SLO in zato ne napadat vseh vzrediteljev, ker jih je ogromno poštenih
Je pa rse, da obstaja tudi nekaj takih, za katere ne moreš reč da je vzreditelj-take napadajte, ne pa vse po vrsti
Ampak je problem ne, ker pol bi morali vsakega preverit in je ogromno domače naloge da ugotoviš kdo je VREDU in kdo ni, najlažje napadat vse po vrsti in jih vreč v isti koš


pri moji pasmi ... kar nekaj nas je vzrediteljev v SLO ... pa se upam trdit, da nas je zelo zelo malo, ki imamo narejenih več testov kot je potrebno za vzrejni pregled in da gremo parit dalj kot do sosedove ulice.

samo v info ... tudi samec (pa čeprav ni iz SLO) mora imeti narejene iste teste (ali več) kot jih ima samica v SLO ... IN PRAV JE TAKO, pa čeprav bi me nekaj vzrediteljev pudljev za tole izjavo tudi ....



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #744 : 23 December 2011, 18:27:35
Zato pa pravim, da so nekateri vzreditelji res dobri in bodo delali v dobro svoji pasmi in take je treba pohvalit in jih vzpodbujat v njihovi nadaljni vzreji.
So pa tudi nepošteni vzreditelji in take se naj napada, pa vse te nerodovniške šteparje, ki kvarijo značilnosti pasme.



Kayya

  • Gost
Odgovori #745 : 23 December 2011, 21:36:31
Jaz poznam tudi vzreditelja ki na svojo pasmo zelo veliko da, psi pa imajo samo pregledane kolke in komolce, zato psički večinoma pomrejo zaradi PRA ali EIC.  ::) Je pa iz tujine. Sam ne pravim da takih pri nas ni.  ;)
Sicer pa poznam nekaj potez ki jih uprabljajo preprodajalci-nekatere je tudi težko zaznat. Zato pa nikoli ne kupovat nerodovniškega psa (ne govorim za zavetiščarje ali "nezgode").



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #746 : 24 December 2011, 06:51:23
Cena ni važna, obstajajo samo škrti kupci, dobro se plača, karakter pasme (v 21. stol. večinoma "družni", "pet"  ;) ), razstave, samci iz daljnih dežel..........

Recimo zgodovina cen BC.
500, 800, 1000, 1200,........in me ne zanima več
zdrav, bolj zdrav, še bolj zdrav, najbolj zdrav (lahko "zdrav" zamenjate tudi z drugo besedo)......................ali pa imajo šteparji previsoke cene za kvaliteto, ki jo ponujajo  ;D .
Ne, inflacija in zdravstveni testi ;)
..............ampak cena je tisto zadnje oz. če ne plačaš si škrt

Kupite danes, ker bo jutri še dražje!  ;D ;D ;D

In še enkrat: Cena je tisto zadnje kar nas mora pri nakupu psa zanimat!!!  ;)

LJUBITI IN ODPUŠČATI..................LE PE PRAZNIKE VSEM PASJELJUBCEM NE GLEDE NA POREKLO

za brezmadežne pa: http://www.youtube.com/watch?v=mg3mUhGVCgo




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #747 : 24 December 2011, 12:39:46
Citiraj
zato psički večinoma pomrejo zaradi PRA ali EIC.  Roll Eyes Je pa iz tujine. Sam ne pravim da takih pri nas ni
No psički zaradi PRA in EIC ne pomrejo. Je pa bolj ali manj zmanjšana njihova delovna uporabnost. Zdaj....ne vem kje v tujini bi lahko rejec, ki se mu pri mladičih večkrat pojavi PRA lahko naprej vzrejal in prodajal mladiče iz istih kombinacij - v Ameriki mogoče, ker nimajo nobene kontrole, pa ne verjamam, ker tam bi ga pa nategnjeni kupci iztožili.

O dobrih in slabih vzrediteljih pa....je tako kot povsod: imamo nekaj vrhunskih, precej odličnih, veliko spodobnih in nekaj slabih. podobno je pri veterinarjih, pasjih šolah....ah ja tudi pri dohtarjih, učiteljih...
Ko je že ta primerjava bila uporabljena: navsezadnje, imamo celo naše drage slovenske čebelarje, ki uporabljajo nedovoljena stredstva za varstvo čebel ali celo ponarejajo med. (znani so konkretni primeri). Pa verjetno ne bomo zaradi tega trdili, da je škoda kupovati med z znanim poreklom, ker je itak slabši od cenenih medu podobnih zvarkov iz neznanega (beri kitajskega) izvora.

In še enkrat kdovekolikič za tiste, ki nikakor ne morejo ali nočejo razumeti, zakaj rejci "čistokrvnih" nerodovniških psov škodijo pasmi. Tisti s pravimi domačimi legli. Recimo da se bomo omejili na tiste "poštene", ki nimajo psic z vzrejnimi prepovedmi in ki celo vedo, kateri pes je v resnici pokril njihovo psico.

Imaš psico z rodovnikom. Zaželiš si mladiče, a si prelen da bi zrihtal papirje. In tu res ne gre za kaj drugega kot za lenobo, saj stroški (razen redkih izjem, ki imajo predpisane zahtevnejše delovne teste) niso tako veliki. Najdeš samca, ki ima rodovnik, narediš leglo, spraviš gor leglo po predpisih ali malo mimo njih, a recimo da je končni rezultat vsaj na pogled povsem  v redu. Mladiči dobijo nove lastnike, ki so veseli zaradi ugodnega nakupa, vsi veseli, vsi zadovoljni. Aha. Kje je sploh problem?
Zakaj so mladiči lepi in zdravi? Zato, ker so vzreditelji rodovniških staršev in starih staršev....dobro opravili svojo nalogo in kvaliteta se ponavadi ne izgubi kar takoj pri prvi nepremišljeni kombinaciji. Vendar so ti lepi in zdravi mladiči za pasmo izgubljeni. Če jih bodo vzrejali naprej, se bodo v nekaj generacijah značilnosti pasme porazgubile. Neizogibno, razen mogoče v primeru, če bi rejci naprej vodili svoje rodovne knjige.

In dokler je takih nerodovniških legel v primerjavi z rodovniškimi malo, škoda niti ni opazna. Je pa še kako opazna, ko se to število poveča. Zakaj? Iz pasme se izgublja raznovrstnost. Ker tisti, ki vzrejajo razstavne pse še kako poznajo vlogo rodovnika, se lahko zgodi, da v pasmi ostanejo samo še razstavne linije z majhnim genetskim poolom, ostale se porazgubijo. Zakaj? Ne zaradi razstav ampak zaradi lenobe rejcev "navadnih" ali pa celo delovnih linij.

A dam konkreten primer? Pri sibirskih huskijih se je skoraj izgubil stari tip (psi močne zgradbe s dobrim kožuhom, ki so bili uporabni tako za vleko kot za razstave). Iz njega sta se razvila na eni strani ti. nov tip za dirke (višji, lažje zgradbe s krajšo dlako) in novi razstavni tip (nižji psi z izrazito bogatim kožuhom, drugačnim izrazom in zanimivih barv). Starega tipa niso nehali vzrejati, a je šla večina te vzreje v nerodovniško. Ker se lastnikom ni dalo rihtat rodovnikov za pse, ki niso več mogli zmagovati ne na razstavah ne na dirkah. Po 20 letih jih lahko iščeš z lučjo pri belem dnevu, pa jih med nerodovniškimi me najdeš več (je vse skrižano ali z malamuti ali z ne vem čim drugim), po rodovniškega pa moraš ali v skandinavijo ali v ameriko, kjer je še nekaj zanesenjakov, ki ohranjajo ta tip. Pa se tistim za dirke ni godilo dosti bolje po tem, ko so jih iz zmagovalnih stopničk izrinili načrtno narejeni križanci. Dobiš jih kolikor češ in kadar češ, a brez rodovnika. Po rodovniškega moraš daaaleč. Čez dve generacije tudi nerodovniških ne bo več - vsaj takih ne, ki ne bi imeli v sebi kaj lovskega.


nata

  • Gost
Odgovori #748 : 24 December 2011, 13:03:01
se strinjam z lanabelo in (zopet) samo dodam ....

koliko kupcev psov je pripravljenih počakat na mladiča več kot par dni oz. it po psa dalj kot do sosedne ulice??? že iz MB do LJ, da ne napišem KP, je za 95% kupcev PREDALEČ.



Dada73

  • *
    • Prispevkov: 204
    • Točke: 0
Odgovori #749 : 24 December 2011, 15:47:20
Ja vsi bi imeli pse iz soseščine, ampak nekdo ki naredi domačo nalogo in res hoče imet psa kot se šika, bo šel po psa tudi zelo daleč, pa če je to 1000km od nas. Vzreditelj, ki hoče imeti res kvalitetno leglo(pa tu ne mislim samo lepote, ampak predvsem zdravje)bo šel svojo psico parit tud daleč ven po 1000km stran, na Švedsko, Nemčijo, Rusijo, lahko pa tud še kam dlje.