Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500610

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #780 : 08 December 2012, 00:04:56
Citiraj
mediji pa  še veselo pišejo

le kako si drznejo omenjati nerodovniške pse...

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #781 : 08 December 2012, 18:31:45
(smajlija ki "ščije" po nečem, pa ne najdem) :'(

Na še enega 
Zdej, ko je pa sneg, lahko pa tudi vzorčke delaš
 :D

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #783 : 10 December 2012, 09:11:29
rodovniška vzreja nima nič z nastankom teh pasem, pred 3000 leti kot tvojo pasmo uvršča DNK v evropi namreč papirja niso še poznali , pa se je pasma kljub temu ohranila  ;)

zgolj navadno fopanje


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #784 : 10 December 2012, 09:41:17
Brez rodovnika ni pasme, kolikokrat bo treba to se povedat? Ni treba, da je na papirju... lahko je tudi v glavi in se prenasa naprej z ustnim izrocilom... pasma se ne more ohranit sama od sebe ;) vedno mora clovek posegat vmes (razen mislim da v nekaj ekstremno redkih primerih)

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #785 : 10 December 2012, 10:01:20
Citiraj
Brez rodovnika ni pasme,

dajmo se nehat delati neumne, če ima pes vse pasemsko tipske značilnosti, ki ga vizualno , karakterno in telesno uvršča med določeno pasmo JE pasma, pa če se ve na glavo obrnete z raznimi X psi,  Sedaj ali vzreditelj to ohranja z čutom, izkušnjami, prenesenim ustnim izročilo, ali papirjem je baš vseeno, važen je motiv vzreje.
intenzivna vzreja je produkt 19. stoletja, viktorijanske družbe , kjer  je buržoazija in aristokracija začela z lepotnimi ideali in   modnimi trendi, pes kot predmet, vaš krzneni plašč na štirih nogah
Danes se pa ta mentaliteta manifestira v razstavah

legitimen smisel ohranjanja pasem je  le v delovnih potrebah ,  povprečen lastnik psov ima psa za na kavč, družabnika , del družine za kar pa ne rabiš pasme



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #786 : 10 December 2012, 10:14:12
Ma kaj bluzis? Rodovnik ni samo kos papirja, rodovnik je poreklo psa.... zdej ali je napisan na papirju, papirusu ali ga je pred 3000 leti imel nek vzreditelj v glavi, sploh ni vazno... vazna je sledljivost. In brez te sledljivosti ni pasme. Tudi za delovne potrebe se ohranja neka sledljivost, valda kmet ve, kateri pes dela dobro in se bolj se ve, kateri pes je skart in z njim ne bo paril.

V tem je cel smisel rodovnika.

Brez rodovnika ni pasme, ker se znacilnosti izgubijo. Zdej, ali je nek pes, ki nima rodovnika, pasemski ali ne... meni se ne zdi. Ce pa ti pravis, da tvoj pes je pasemski, ceprav je brez rodovnika, tudi prav. tudi jaz lahko trdim, da sem profesor matematike ;)

battito animale


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #787 : 10 December 2012, 10:21:49
Brez rodovnika ni pasme, ker se znacilnosti izgubijo.

 ;D ;D ;D..................tako je :o
Vredno razmisleka :-*



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #788 : 10 December 2012, 10:40:17
Citiraj
In brez te sledljivosti ni pasme

ah smo prišli spet do točko kjer se tolčejo neumnosti

Lilit a ti potrebuješ družinsko deblo, s katerim veš da si predstavnica homo sapiensa, kavkaškega tipa ? Če ima vrsta vse značilnosti tipa živali se jo v biologiji kot slednjo umešča, pač dober stari Darwin ja. ampak očitno ste nekatere nad tem in izumljate kar svoje X vrste : pripravno

Citiraj
meni se ne zdi

vam,se marsikaj ne zdi, kar se ostali populacij zdi že za zdrav razum, kar je verjetno razlog zakaj je vsa rodovniška propaganda tako sila uspešna; pasme so se ohranile brez rodovnika vsaj nekatere, druge so izginile ker ni bilo več delo. potreb po njih; spet stvar narave


Rodovnik ne definira  uradno v veterini pasme, zato ga ni v vet. registru. pravtako ni predmet zakonodaje

Si pa predstavljam, da vas nekatere more to prav jeziti, da se pri veterinarju (ali očitno prek medijev) smatra za pasemske pse, recimo kupljene na bolhi za isto pasmo ko vaši z papirjem in fency imenom ter še bolj fency pedigrejem in seveda fency ceno
Razloži gnjev 



 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #789 : 10 December 2012, 10:48:51
In spet smo pri zaljenju... ko ti zmanjka argumentov pa udri po nasprotniku 8)

Mimogrede, jaz ne govorim o posameznem psu, ampak o pasmi. X-pse si tokrat ti privlekel ven.

;D ;D ;D..................tako je :o
Vredno razmisleka :-*

tocno tako :)

battito animale


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #790 : 10 December 2012, 10:51:51
Če ima vrsta vse značilnosti tipa živali se jo v biologiji kot slednjo umešča, pač dober stari Darwin ja.

Ne bos verjel, ampak odkar se testira DNA, so marsikatere vrste, ki so bile narejene na podlagi izgleda, razpadle; druge pa so nastale na novo.

Ce se ze gres biologijo, pasma ni niti priblizno enako vrsta, in za nastanek pasme/sorte je odgovoren clovek, ne narava (po definiciji).

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #791 : 10 December 2012, 11:03:52
Citiraj
in za nastanek pasme/sorte je odgovoren clovek, ne narava (po definiciji).

tako je in tule pridemo v moralno vprašljivo; pasme so prvotno nastale za delovne potrebe človeka, v veliki meri v kontekstu preživetja ali pomoči,

Zakaj bi povprečen lastnik psa moral imeti pasmo ?
zdavje kot različnih znanstveni viri dokazujejo ne more biti argument, saj so pasme izpostavljene bolj kot mešanci,  torej so pasme kvečjemu smiselne za manjšino ki se ukvarja z kinološkimi delo. aktivnostmi
Razstave pa so de facto izraba in pohabljanje živali


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #792 : 10 December 2012, 11:18:57
Zakaj bi povprečen lastnik psa moral imeti pasmo ?
zdavje kot različnih znanstveni viri dokazujejo ne more biti argument, saj so pasme izpostavljene bolj kot mešanci,  torej so pasme kvečjemu smiselne za manjšino ki se ukvarja z kinološkimi delo. aktivnostmi
Razstave pa so de facto izraba in pohabljanje živali

To je bilo pa ze 1000x prezveceno v tej temi, tako da ti ne bom niti odgovarjala ;)

Vazno, da se razumemo: pasma je cloveski, ne naravni produkt. Zaradi tega je potreben rodovnik v taki ali drugacni obliki, da lahko clovek ohranja to pasmo. O posameznih psih "brez rodovnika" smo pac razlicnega mnenja, o potrebah posameznika pa naj se odloca vsak sam zase.

battito animale


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #793 : 10 December 2012, 11:31:08
Nerodovniška vzreja izhaja iz rodovniške, iz takih ali drugačnih razlogov se pač pozneje ni imelo legla z vzrejnim dovolenjem, je tako pravtako del problematike pasem; ne se spet sprenavedati tule
Sam ne razlikujem med rodovniško in nerodovniško šteparijo in intenzivno vzrejo, je mučenje živali kot vse ostalo, le da se prvo poskuša oviti v celofan koristi pasme

in glede na to da je celotna vzreja živali na trhlih moralnih nogah se mi zdi vso to obsojanje specifične vrste nje, ker je pač brez papirja za absurd, izvira pa predvsem iz lastne  koristi

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #794 : 10 December 2012, 11:34:39
Ne razumem sploh, kako se tvoj post navezuje na mojega...

battito animale


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #795 : 10 December 2012, 11:38:02
tako je in tule pridemo v moralno vprašljivo; pasme so prvotno nastale za delovne potrebe človeka, v veliki meri v kontekstu preživetja ali pomoči,

Zakaj bi povprečen lastnik psa moral imeti pasmo ?
zdavje kot različnih znanstveni viri dokazujejo ne more biti argument, saj so pasme izpostavljene bolj kot mešanci,  torej so pasme kvečjemu smiselne za manjšino ki se ukvarja z kinološkimi delo. aktivnostmi
Razstave pa so de facto izraba in pohabljanje živali

Mogoče zato ker moram pri 8 tednih vedeti koliko bo imel teže. Vsaj v mojem primeru je tako da lahko brez skrbi peljem na sprehod psa tam nekje do 8 kilogramov ne pa kaj težjega, ker v skrajnem primeru če se kaj zgodi težjega psa ne morem zadržat ali ga dvignit. Je pa drugo vprašanje če bi mi kdo bil pripravljhen prodat rodovniškega psa zaradi moje invalidnosti, saj nimam možnosti iti po psa na drugo stran Slovenije ali v tujino niti ne morem in nočem hoditi na rastave. zato sta oba moja psa do sedaj bila "čistokrvna" ker je tistim  tako vseeno kam ali komu prodajo psa. >:(



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #796 : 10 December 2012, 11:40:15
torej če povzamem:

-si invalid , ne moreš it čez mejo po psa, tle ga ni ali ti ga ne bi dali,vendar le ta pasma je primerna tvojim potrebam, zato si kupila nerodovniškega in krivi so seveda teh vzreditelji,  ker so ti ga sploh prodali ?
in to modna pasma Shih-tzu ?


WTF?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #797 : 10 December 2012, 11:58:42
Brez rodovnika ni pasme, kolikokrat bo treba to se povedat?
a da da da... Ne ga biksat, ki to ni res. Pasme so veliko starejše kot rodovniki. Al slučajno misliš pasmo kot blagovno znamko?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #798 : 10 December 2012, 12:02:58
Al slucajno mislis rodovnik kot kos papirja od FCI?

battito animale


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #799 : 10 December 2012, 12:13:34
Sprašuješ mene? Namreč nisi odgovorila na vprašanje.

Mogoče zato ker moram pri 8 tednih vedeti koliko bo imel teže.
Ej, a veš da se da na podlagi teže mladiča pri določeni starosti, npr. 8 tednih, precej točno napovedat (zračunat, če je teko lažje razumet) težo odraslega taistega psa?

Je pa drugo vprašanje če bi mi kdo bil pripravljhen prodat rodovniškega psa zaradi moje invalidnosti, saj nimam možnosti iti po psa na drugo stran Slovenije ali v tujino niti ne morem in nočem hoditi na rastave. zato sta oba moja psa do sedaj bila "čistokrvna" ker je tistim  tako vseeno kam ali komu prodajo psa. >:(
Meaning what?  ???

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #800 : 10 December 2012, 12:17:17
OK, izvoli, ceprav je bilo to ravno par postov nazaj povedano...

a da da da... Ne ga biksat, ki to ni res. Pasme so veliko starejše kot rodovniki. Al slučajno misliš pasmo kot blagovno znamko?

Je res, je :) poglej si definicijo pasme v kaksnem bioloskem ucbeniku. Pasma je enako al pa podobno kot sorta pri rastlinah.

Ne bos verjel, ampak odkar se testira DNA, so marsikatere vrste, ki so bile narejene na podlagi izgleda, razpadle; druge pa so nastale na novo.

Ce se ze gres biologijo, pasma ni niti priblizno enako vrsta, in za nastanek pasme/sorte je odgovoren clovek, ne narava (po definiciji).


battito animale


Natalija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
  • Lastnica dvornega norčka ;)
Odgovori #801 : 10 December 2012, 12:23:35
torej če povzamem:

-si invalid , ne moreš it čez mejo po psa, tle ga ni ali ti ga ne bi dali,vendar le ta pasma je primerna tvojim potrebam, zato si kupila nerodovniškega in krivi so seveda teh vzreditelji,  ker so ti ga sploh prodali ?
in to modna pasma Shih-tzu ?


WTF?

Še enkrat povem do 8Kg tak da katerokoli pasmo bi vzela sem "modno" na istem. Ja ta je Shih-tzu, prejšen pa pred 15 leti Maltežan še ena po tvojem "modna" pasma? Mala pasma modna pasma torej, ne za mene, pri meni pomeni mala pasma obvljadljiva pasma za mene.
Pa čeprav so mi velke pasme všeč vem da jim ne morem dat vse tisto kar potrebujejo zato "modna" pasma.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #802 : 10 December 2012, 12:26:41
In spet smo pri zaljenju... ko ti zmanjka argumentov pa udri po nasprotniku 8)

Mimogrede, jaz ne govorim o posameznem psu, ampak o pasmi. X-pse si tokrat ti privlekel ven.


Glede X psov; samo uporabljam mednarodno definicijo, ki pa na srečo ni zrasla na mojem zeljniku  :o

Glede argumentov; vaših 100 let je navaden "niko i ništa" če že govorimo o psih ;) ................. pa na pasemske lastnosti pazite :o



jst

  • *
    • Prispevkov: 176
    • Točke: 0
Odgovori #803 : 10 December 2012, 12:51:25
izrojena rodovniška vzreja lahko povzroči tudi kaj takega:
http://www.mojalbum.com/lanabela/zf3/foto/20329410

Hobita? Kul! To bi pa imela!



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #804 : 10 December 2012, 13:07:10
ah smo prišli spet do točko kjer se tolčejo neumnosti

Rodovnik ne definira  uradno v veterini pasme, zato ga ni v vet. registru.

Davor,v veterinarskih registrih še marsikaj manjka.Med drugim se veterinarjem fučka kakšne pasme je pes.Večina samo gleda,kako bo iz lastnika iztisnila čim več denarja.In če ti želiš,da tvojega psa vpišejo kod "volčjaka",bo v registru skoraj 100% označen kot Nemški ovčar,pa čeprav imaš Beagla.Stranka ima vedno prav,saj plača!



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #805 : 10 December 2012, 13:12:30
Citiraj
Mala pasma modna pasma torej, ne za mene, pri meni pomeni mala pasma obvljadljiva pasma za mene

sicer kakšno pasmo imaš ni moja stvar, vendar mi ni jasno zakaj bi le Shih-tzu bil primeren za invalida, ni edina mala pasma
Tudi mi ni jasno zakaj kriviš nerodovniške vzreditelj3 da je ta pasma z rodovnikom nedosegljiva pri nas, in češ "vseeno kam ali komu prodajo psa." Očitno so prodali tebi in če smatraš da invalid ni primeren za last psa, kar bi nemara "odgovorni vzreditelji" čemu ga imaš?
Sem tudi prepričan, da se da z vsakim vzrediteljem zmeniti tudi za prevoz - će si pripravljen plačati

skratka kot mnogokrat rečeno, je potrebno prvo pred lastnim pragram pomest.... ;) z vsakim postom v teh tema tule opažam da je nerodovniški psi še najmanši 


Citiraj
v veterinarskih registrih še marsikaj manjka.Med drugim se veterinarjem fučka kakšne pasme je pes

zakaj se jim bi moralo? pes je pes in njihov poklic je zdraviti le te; ne pa prakticirati razne ideje o pasemskih razlikah
Bo potrebno slej ko prej sprejeti dejstvo, da z rodovnikom  ste obremenjene le ve, marginalna skupina lastnikov psov in temu primerno vokalna
zato ti je tudi pomembno kot kaj je tvoj pes vpisan , mojo lahko zaradi mene ima not za hrta, dokler primerno zdrav. poskrbi zanjo mi pa res dol visi

izstisnil bo pa iz teba tako ali tako, ali imaš rodovnik ali ne


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #806 : 10 December 2012, 13:23:09
Citiraj
rodovniška vzreja nima nič z nastankom teh pasem, pred 3000 leti kot tvojo pasmo uvršča DNK v evropi namreč papirja niso še poznali , pa se je pasma kljub temu ohranila  ;)

Nastanek pasme, kot je tista na sliki je možen kadar je ljudstvo, ki jo je vzgojilo tako izolirano, da psi v stik z drugimi psi ne prihajajo ali pa takrat, ko ti ljudje zelo pazijo na to kaj parijo med seboj in poznajo prednike svojih psov oziroma njihove lastnosti (= rodovnik)  - tistih najboljših, ki se edini vzrejajo -  na pamet. Rodovniki psov so se prenašali iz roda v rod kot izročilo. Dokler niso bile narejene analize DNA je bilo splošno sprejeto mnenja, da imajo samojedi (in drugi polarni psi) v sebi veliko volčje krvi (ker so prihajali v stalen kontakt z volkovi in ker naj bi si njihovi lastniki ta križanja tudi želeli). Izkazalo pa se je, da so znali prvotni lastniki pasmo ohranjati povsem čisto več stoletij (menda celo tisočletij). In seveda je veljala zelo stroga selekcija psov, ki so prišli v vzrejo. Dokler ni prišel striček Stalin in jih sistematično iztrebljal in nadomeščal z lajkami. (enak postpek so uporabili v Ameriki, kjer so indijancem pobili njihove konje in jih nadomestili s svojimi, ki za njihove potrebe niso bili uporabni). Pri huskijih je uspel, samojedi pa so se v zelo  majhnem številu celo obdržali na najbolj oddaljenih krajih. In se zelo bistveno od tega, kar imamo danes tukaj niti ne razlikujejo . Aja. V tistem delu, kjer so bili samojedi (psi) tako zdesetkani, da se pasme rešiti ni več dali, so si Samojedi (ljudje) vzgojili iz tega, kar jim je ostalo od starih psov in iz od Stalina vsiljenih lajk novo pasmo, ki služi njihovim potrebam.
Podobno so pazili na vzrejo svojih hrtov Arabci - ti so enako ponosno naštevali prednike svojih psov xy generacij daleč, kot so to počeli s predniki svojih konj.

Citiraj
Je pa drugo vprašanje če bi mi kdo bil pripravljhen prodat rodovniškega psa zaradi moje invalidnosti, saj nimam možnosti iti po psa na drugo stran Slovenije ali v tujino niti ne morem in nočem hoditi na rastave

Oslarija. Ne poznam niti enega solidnega vzreditelja psov družne pasme, ki bi ne prodal mladiča invalidu. Celo na dom bi ga dostavil, če bi vedel za okoliščine. Marsikateri bi celo spustil ceno. Malce drugačna pesem bi bila, če bi si želela samojeda ali huskija, tega pa res ne bi mogla dobiti, če ne bi imela nekoga, ki bi skrbel za gibanje, ki ga psi teh pasem potrebujejo.

X pse sem v neki drugi temi prva omenila jaz: ker nerodovniškim psom ne moremo reči niti mešanci niti križanci, pasemski pa tudi niso, ker nimajo znanega izvora (lahko da so potomci prednikov iste pasme, lahko pa tudi niso), se napiše nerodovniški huski na primer kot x husky, kar pomeni pes, podoben huskiju neznanega izvora. Kot to delajo pri vodenju evidenc psov ponekod v tujini.
Veterinarjem se za pasme večinoma res fučka in jih tudi ne poznajo, sploh pa ne njihovih specifičnosti (ne gre samo za bolezni ampak tudi za nekatere parametre, ki se med pasmami razlikujejo)

Citiraj
Hobita? Kul! To bi pa imela!
Hobita? A ma hobit 8 nog?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #807 : 10 December 2012, 13:30:47
Citiraj
Nastanek pasme, kot je tista na sliki je možen

skoraj vseh 14 antičnih pasem, ki so se ohranile so obstale zgolj zaradi potrebe po njihovih delovnih sposobnostih, ostale pasme (razen sodobnih, ki so nastale zaradi modnih kapric) pa so rado mešanci po izvoru, pozneje pa so jih vpeljali kot samostojno pasmo
ne si prilagajat zgodovino, ker ti pač v tvoji lastni razlagi to paše ;)

Citiraj
ker nerodovniškim psom ne moremo reči niti mešanci niti križanci, pasemski pa tudi niso,

tole je tvoje osebno mnenje zategaj ne govori v množini, zame so pasemski, tudi nikjer stroka ne pozna tvoje X definicije. To da vedno smatraš svoje mnenje kot dejstvo a brez podlage smo mislilm da že imeli

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #808 : 10 December 2012, 14:05:25
med zelo starimi čistimi pasmami je tudi nekaj takih, ki druge vloge kot družni psi niso imeli.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #809 : 10 December 2012, 14:17:50
O,še kako pomembno je ali se veterinar spozna na neko pasmo ali ne.Ker če se ne potem pride do raznoraznih bedastih izjav v stilu da ima Basset Hound displazijo kolkov(diagnosticirana brez rentgenskih posnetkov) in določen za operacijo že naslednji dan.Na vso srečo se ta operacija ni nikoli zgodila in pes še danes normalno hodi.Ali pa to,da so psa tri leta pri veterinarju non stop filali z antibiotiki ker je bojda težak alergik.Na koncu se je itak ugotovilo,da ima pes-Basset Hound samo probleme s kvasovkami in se zaradi njih non stop grize in liže.Tisti,ki pozna pasmo ve,da imajo Basset Houndi na površini kože vedno večje število kvasovk kot ostale pasme psov.Zaradi takšnih in drugačnih specifik pasem imajo marsikje po svetu vzreditelji veterinarje,ki se na določeno pasmo še posebno dobro spoznajo.No pa še en primer.PMDS -veš kaj je to?Zanesljivo ne!Še marsikateri veterinar ne.So pa taki,ki so za to že slišali,redki pa videli.Persistant Mullarian Duct Syndrome.Po domače povedano je to genetska napaka pri kateri imajo samci poleg moških spolnih organov tudi maternico.Pa so ob enem lahko normalno fertilni.In tako se lahko zgodi,da ti nekega dne samec pogine zaradi piometre ali gnojnega vnetja maternice.Če veterinar tega ne ve tudi ne ve kaj zdraviti.Če pa je o tem vsaj kdaj slišal bo uklopil UZ in preveril ali ima samec mogoče maternico."Bolje ispasti glup nego iz brzog voza."