Preprodajalci in njihove marketinške poteze!

ninci · 500729

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1080 : 27 December 2012, 10:31:50
Citiraj
v kakšnih pogojih živi tvoja psica je popolnoma tvoja stvar

Ne, očitno ni popolnoma njegova stvar, saj se med vrsticami v teh debatah označuje lastnike nerodovniških psov za neodgovorne / slabe lastnike / vodiče ter legla iz katerih izvirajo za slaba, minimalistično preskrbljena in dolgoročno škodljiva za psa /pasmo

in tudi če bi njegov pes živel v slabih pogojih ne bi smela biti zgolj njegova stvar, zato pa potem rado psi gnijejo na sosednjih dvoriščih brez da bi kdo kaj mrdnil,

diva1 sicer ne vem točno kar si želela povedati, ampak  zavetišča načeloma ne evtanazirajo psov po tekočem traku in je to vedno bila zadnja opcija in še enkrat tole nima z to temo nobene veze, je zgolj še en sfaliran poskus posploševanja vseh psov ki nimajo papirja.
Psi kot človeški produkt , so popolnoma naš greh oz. odgovornost ne pa predmet naravne selekcije kot ostale nedomesticirane živali

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1081 : 27 December 2012, 11:06:57
Diva, si malo zajadrala. Velika večina naših zavetišč ne evtanazira živali po 300 dneh (ne vem če se sploh še katero striktno drži tega) . Predvsem si veliko krivico naredila Gmajnicam, kjer imajo pse tudi po več let. Če bereš statistiko, jo moraš prebrati v celoti. Je javno objavljena. V njej vidiš, da je velika večina evtanaziranih bolnih, poškodovanih ali felv/fiv+ mačk. Zavetišča, ki mačk ne sprejemajo pa imajo lahko statistiko evtanazij zelo nizko. Bolne prostoživeče mačke in sesni mladiči najbolj zvišajo statistiko.

O lovcih ki streljajo svoje pse...niso bili mišljeni neozdravljivo bolni in ne pred 30 leti (mimogrede, pred 30 leti je že bilo moč priti do veterinarja, bi morala še za kakšno desetletje nazaj). Govorilo se je o psih, ki so zaradi nepravilnega šolanja zavoženi. Konkreten primer psice, s katero je bilo narobe samo to, da je bila prestara za vzrejo, ki sem ga omenila, je star mogoče dve leti. Ali pa tri. Še kakšno leto je starejši primer, ko je lovec prišel naredit kolegu uslugo in mu je na domu počil starega in zares bolnega psa. Pes je obležal, kolega sta šla nazdravit mrtvemu psu, ko sta se vrnila, pa ju je le ta napol nor napadel (ampak ta zgodba ima tudi svoje ozadje, lastnik je svojega prejšnjega psa peljal na evtanazijo k veterinarju, pa je šlo vse narobe in je pes tulil od bolečin. Tako da je temu psu želel samo dobro. Vseeno pa kaže na to, da ne gre za daljno zgodovino)

Hudma: slabo bereš. Nisem napisala, da lastniki potem, ko si nabavijo nerodovniškega psa vsi po vrsti slabo skrbijo zanj. Da to ni res dokazujejo že veterinarski stroški, ki so jih pripravljeni plačati za svojo novo pridobitev. Kot tudi to, da praktično noben ne bo vrnil bolnega psa preprodajalcu v zameno za novega kot ima zvito napisano v pogodbi naš najbolj znan. Napisala sem, da ne bodo od prodajalca zahtevali ničesar, kar bi zvišalo ceno mladiču.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1082 : 27 December 2012, 11:18:53
A si kar čakal,da se boš spet lahko obesil na kakšen stavek?
Resnično me ne briga kako živi njegova psica,dokler skrbi za njo-po njegovem pisanju sodeč.Se pa vtaknem tam,kjer za žival ni poskrbljeno.Tako sem se pred mesecem dni vtaknila v ljudi,ki so se odselili,psa pa pustili pri stari hiši na grbi staršev,ki v tej hiši sploh ne živijo.Pes je bil ves čas sam,zaprt na ograjenem dvorišču.Ko sem zagrozila z prijavo na VURS in policijo,so za psa hitro poskrbeli.Ravno tako sem se vtaknila v sosedovo psico,ki je imela neprimerno zavetišče.Njena pasja hišica se je dobesedno podirala.Psica ima sedaj novo,boljše zatočišče.Vtaknila sem se v njo tudi takrat,ko je imela mladiče.In vtaknem se vsakič,ko mi kdo pride ven z idejo,da bi pa njegova psica imela mladiče.Ko mu predočiš kakšne so njegove obveznosti do psice,mladičev in zakonodaje se pa premislijo.Ampak takih je še vedno malo.Običajno najprej vidiš 6 tednov starega mladiča vsega glistavega,z bolhami,brez dlake na repu in po zadnjih nogah in z štrlečimi rebri.In še povedo,da so plačali za njega.
Kar se pa zavetišč tiče-so določena zavetišča,ki ne evtanazirajo po tekočem traku,dogaja pa se to v vseh.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1083 : 27 December 2012, 13:01:57
Citiraj
A si kar čakal,da se boš spet lahko obesil na kakšen stavek?

sploh ne, ampak glede na to kako ste vokalne pri profiliranju povprečnega lastnika psa pri nas, je mal komično če po drugi strani potem trdite da se vas to pak ne tiče in ni vaša stvar, če bi to držalo ne bi imeli debate tule
Hudma ima pač zgolj le en način kako odvreči tale "dejstva", na svojem primeru in primeru lastnega psa, ki očitno ni v tako slabem stanju kot se želi za neorodovniško vzrejo na vse pretega tule prikazati

in spet tipično  rep med noge

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1084 : 27 December 2012, 13:29:34
Hudma bo sicer moral še kakšno leto ali dve počakati,da bo videl ali je njegova psica zdrava ali ne. Če se bo izkazalo da je zdrava, to ne pomeni, da imamo dobro nerodovniško vzrejo. Nasprotno. Pomeni, da imamo odlično rodovniško vzrejo, pri kateri lahko dobimo dobre in zdrave mladiče tudi od nepregledanih (rodovniških) staršev in pri bolj kot ne naključni kombinaciji.
Hudma je pač samo izkoristil priložnost, da je od neodgovornega rejca dobil poceni mladiča. Seveda ni zahteval niti rezultata slikanja kolkov in komolcev obeh staršev, niti rezultata pregleda oči. (toliko o Sleepy teoriji, da bodo kupci od rejcev nerodovniških karkoli zahtevali). Pravi škodljivec je rejec, ki bo naklepal XY mladičev, za pasmo za vedno izgubljenih. Zakaj? Ker želi delat veselje  kupcem in jim omogočiti napol zastonj psa? Ah ja.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1085 : 27 December 2012, 13:34:37
Veš,resnično me zanima od kje prihaja pa potem "TVOJA" modrost tega sveta.Oglašaš se v vsaki temi pa me zanima nekaj stvari.Podpiraš nerodovniško vzrejo,pa me zanima ali si bil kdaj lastnik nerodovniškega psa ali mešanca?Imaš veliko pojma o šolanju psov pa me zanima koliko in do katere stopnje si jih izšolal.Pa odštej malo šolo.V temi o lovstvu pišeš o delovnih psih in njihovemu šolanju,pa me zanima koliko psov si izšolal kot lovsko uporabne pse.Pljuvaš po vzrediteljih in njihovemu trudu pa me zanima koliko legel in mladičev si že vzredil?
Je v vsem tem tvojem pisanju kaj izkušenj iz prakse ali te je vse sama teorija?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #1086 : 27 December 2012, 13:50:33
pol je bila ena prestižna gonička, se zdejle pasme ne spomnim, nekaj francoskega mam v spominu, najdena poškodovana.

Ce misliva isto, potem je ta psicka zbezala, ker se je ustrasila nekega poka in so jo lastniki precej iskali. Potem ko je bila najdena so jo tudi oskrbeli pri veterinarju in tako naprej...

battito animale


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1087 : 27 December 2012, 13:54:29
Kar se pa zavetišč tiče-so določena zavetišča,ki ne evtanazirajo po tekočem traku,dogaja pa se to v vseh.
Hm.... si ziher ali samo pač veš, da tako pač je? Kakšna konkretna osnova za zapisano?

Oja, minus te zanima v trenutku, ko moraš poskrbeti za leglo. Če občinskega denarja ni dovolj, ga moraš nafehtat.

Ja, tole drži, če gre za zapuščene živali, sem mela pa v mislih predvsem tiste, ki načrtno sproducirajo leglo. Če jih minus dovolj boli, mogoče ne bodo naslednjega... Sicer pa ne vidim ovire, zakaj ne bi bile s pogodbo določene take in drugačne obveznosti tudi v smislu plačevanja dejanskih stroškov (smiselnih testiranj, pregledov, cepljenj) po priloženih računih in veterinarskih spričevalih (potrdilih, izvidih al karkoli pač že)

Ja, samo da nimaš nobenega vzvoda, s katerim bi rejce nerodovniških prisilila v to, da spoštujejo zakonska določila, še manj pa, da naredijo za psico in mladiče še kaj več od minimuma.

V bistvu je to sicer res, ampak je po svoje hec, da se pri vseh organih sploh pogovarjamo o tem. Imamo organ, ki bi moral izvajanje zakona nadzirat, pa je bolj kot ne sovražno nastrojen do tistih, ki ga terajo na teren in mu gledajo pod prste. Pol pa sprejema akte, s katerimi odgovornost prevali na lastnike in ne samo, da jim skuša grenit življenje, naravnost kliče po ustavni presoji zakonov. Jaz še vedno pravim, da je treba na prste stopit barabam, ne pa grenit življenja kar vsem.
Tak, neformalen pritisk na rejce je pa ziher osveščenost kupcev in kar se tega tiče prav nič ne škodijo nasveti kaj naj se od rejca zahteva, pa na kaj je treba bit pozoren, pa kako odkrit prevare pa take reči.

In verjetno se v tem strinjava: ni za vse rodovniške poskrbljeno kot bi moralo biti, a vseeno imajo bistveno boljše možnosti od nerodovniških. Ali je to prav ali ne je seveda druga stvar. In verjetno se strinjava, da v zavetiščih ni 20% rodovniških psov, kolikor naj bi jih nekako bilo med prijavljenimi.

Ja, žal se, ja. Predvsem kar se tiče že obstoječih tandemov lastnik-pes. Ne žal, ker se strinjam, ampak ker tako je. In to je recimo en od razlogov, da mi grejo vsi lasje pokonci, ko naletim na predloge v smislu, da bi se nerodovniške pse smelo samo podarjat. S tega vidika sem za to, da se podarit ne bi smelo nobenega psa. Ker kljub vsemu dejstvo, da je treba za psa odštet nekaj cvenka, odžene marsikaterega bebca, ki pa ga dobi potem drugje. S tem seveda ne mislim tistih, ki so svojim živalim sicer predani, pa je njihova denarnica žal malo tanjša. Se pa da delat v smeri, da se zagotovi "enake možnosti" (v narekovajih zato, ker se izraz uporablja v humanitarnih dejavnostih, mi je pa všeč) vsem psom, ki ta trenutek še nimajo lastnika. Enake v smislu, da se skuša onemogočit bebcem lastništvo kateregakoli psa, ne samo rodovniškega.
In ja, tudi za tistih 20 % se strinjam, predvsem če gledam širše. Je precej odvisno od občine do občine.

Večina društev se financira iz občinskega denarja. Povprečno za vsakega psa dobijo za »oskrbnino« 15-18 EUR na dan . Davkoplačevalski denar. Tega podatka si nisem izmislila. Striček Google mi ga je povedal.
Jaz brez težav lahko debatiram tudi o zavetiških zadevah, verjetno bi bila presenečena v koliko rečeh bi me srečala "na svoji" strani. Lahko rečeš, da sem se razpisala o veterinarskih stroških, jaz bi rekla, da sem navedla nekaj dejstev. Argumentiranih, nikjer pa nikoli nisem rekla, da bi kdo moral delat zastojn. Dejstva so pač dejstva, se je pa o njih lažje menit, če so korektno navedena. Društva za oskrbnino ne dobijo prav nič, razen če niso imetniki zavetišča, večina imetnikov zavetišč so pa zasebniki, v tem delu bi se pa hitro strinjale. Društva, ki dobijo za oskrbnino so torej izjema, ne pa večina.
Gmajnice so edino zavetišče, ki vsako leto spiše poročilo o svojem delovanju, zajame vse številke in ga javno objavi. Da gre pri njih precejšen del evtanazij na račun zapuščenih mačk je pojasnila že Lanabela, evtanazije psov, kadar so polni, napovejo v naprej.

Ob vsem navedenem sem dobila vtis, da morda le ni na prvem mestu dobrobit živali??? Prišla sem do »zaključka« da ta »sistem«  predstavlja nosilcem dejavnosti stalen in zagotovljen vir  dohodka.
Ob tem se sprašujem, v čem je smisel, da se v te namene kanalizira toliko davkoplačevalskih  sredstev zgolj zato, da se zapuščene živali bolj ali manj kvalitetno oskrbi približno  mesec dni , po 30 dneh pa evtanazira,( ker ne prinašajo več »zaslužka«), kar žal naša zakonodaja Davor to  dopušča.

...

Vsekakor pozdravljam, da se v namene oskrbe in zaščite živali namenja čim več sredstev, a ne smemo pozabiti, da gre ta denar tudi v žepe »podjetnikov« (za plače osebja, ogrevanje, papirje..), ki vodijo takšna humane ustanove.
...

Zanimivo, da v teh »globalnih« primerih nihče ne govori o kršenju Zakondaje in kršenju Zakona o zaščiti živali.. Ko pa gre za »individualni« primer…, ja, takrat pa smo glasni… In  že pišemo »prijave«…
No, to ne drži. Eni smo glasni tudi ko gre za globalne primere. Bi bilo zanimivo slišat kaj o tem in teh misli vurs ;) Sicer pa ne gre za prav zelo zgrešeno razmišljanje, in nekaj se nas trudi ta sistem spravit v neke sprejemljive okvire. Pa ni lahko, so pa zakulisne zgodbe nadvse zanimive in osvetlijo zadevo v zanimivi luči. Ja, se povsem upravičeno sprašuješ kje je dobrobit živali. In komu gre za to. Se dogaja tudi to, da je občinam pomembnejša kot pa izvajalcem javne službe. Nenazadnje pa je celo VČŠ zapisala, da so na vursu ugotovili sum goljufije prirejanja javnih listin in zadevo predali v reševanje organom pregona.

In kje ste zdaj »animal right aktivisti«?  Nekateri imate »plačano« funkcijo, zaposlitev, redno mesečno plačo… Ja , nekaj vas je tudi volunterjev, ki ste res z dušo in srcem pri stvari. Se globoko opravičujem vsem. Ni moj namen "žaliti"...
Ne štejem se sicer ravno med AR aktiviste, ampak evo, tu nekje se vseeno najdem. Precejšen del življenja namenjam zapuščenim živalim (nenazadnje jih kar nekaj živi prav izključno na moj račun) in poskusom vplivanja na sistem, pa ne zato, da lahko stokam, ampak zato, da bi kdaj mogoče resnično služil svojemu namenu, pa da kakšni živali kdaj pomagam. In ja, vsak sistem se mora financirat. Nikjer, nikoli za nikogar nisem napisala, da mora delat zastojn. Sem že zgoraj napisala, da nisem pristaš neoliberalizma in sem bolj naklonjena bolj pravičnim sistemom in solidarnosti. So dejavnosti, kjer mi je profit sporen. Velja enako za zavetišča, vzreditelje ali pa preprodajalce. Preprodajalci mi že po definiciji niso fer, med rejci in zavetišči pa so zagotov vmes tudi taki, ki so. Na prste je treba torej stopit tistim, ki niso.

Velika večina naših zavetišč ne evtanazira živali po 300 dneh (ne vem če se sploh še katero striktno drži tega) .
No, po 300 dneh pa kakšno že. ;)

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1088 : 27 December 2012, 13:55:12
zdrava kmečka pamet in zmernost Lojze, za potenciranje ,poveličevanje, demagogijo in posploševanje ne rabiš velike modrosti le pravilno uporabo pridevnikov ter vezniko kot so "če", za motiv pa ponavadi pogledaš s čim se oseba v kinologiji ukvarja ,
Ste izjeme, ampak v kinologiji žal ne pravilo in dokler bomo tle edinega skupnega mnenja da so odgovorni vzreditelji redkost jaz sploh ob vsej škodi ki povzroča selektivna vzreja sami živali niti slučajno slednje ne mislim zagovarjat 


za to dejansko psa sploh ne bi potreboval. da si delam zaključke in ustvarim osebno mnenje, Sem bolj slab vernik priznam rad mislim z svojo glavo

Citiraj
Hudma je pač samo izkoristil priložnost,

seveda je, kot 3/4 ostalih bodočih lastnikov , ki pri nas kupi psa, več kot očitno rodovniška vzreja v trenutni obliki ni rešitev

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1089 : 27 December 2012, 14:11:58
Ce misliva isto, potem je ta psicka zbezala, ker se je ustrasila nekega poka in so jo lastniki precej iskali. Potem ko je bila najdena so jo tudi oskrbeli pri veterinarju in tako naprej...
Ne vem, če misliva isto, možno da ja, samo da ni šlo za pok kot izvorni greh. Nisem sploh komentirala lastnikov, sem samo naštevala dejstva - je pač podatek v statistiki. Tudi nerodovniške pse lastniki iščejo in oskrbijo, nesreče se dogajajo vsem. Pri njej drži, da naj bi jo lastniki iskali, ampak na povsem drugem koncu kot je bila najdena. Prvo pomoč je dobila ob mojem spremstvu, tudi prevoz do doma, sanacija poškodbe pa je zahtevala resnejšo obravnavo. Zbil jo je avto, glede na mrzlo noč in njeno nežno in kratko dlako je vprašanje, če bi jo preživela. Da jo je ziher, se pa lahko zahvali policistom. Sem jo vidla par mescev nazaj in ni bilo videt, da bi ji ostale kakšne posledice. Se pa je zataknilo nekje drugje, kakšen je bil nazadnje zaključek pa ne vem.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1090 : 27 December 2012, 14:25:10
(toliko o Sleepy teoriji, da bodo kupci od rejcev nerodovniških karkoli zahtevali). Pravi škodljivec je rejec, ki bo naklepal XY mladičev, za pasmo za vedno izgubljenih. Zakaj? Ker želi delat veselje  kupcem in jim omogočiti napol zastonj psa? Ah ja.
V bistvu če je nekdo pripravljen sprejet vse posledice odločitve, da ne zahteva ničesar, potem ne vidim problema. Še manj, če pes ne bo namenjen reprodukciji. Pravzaprav privoščim dom tudi nepopolnim psom, tako da v tem smislu se na nek način zanašam na to, da jih je nekaj tudi takih. Drugače bi se pa jaz sicer strinjala, samo polje škodljivcev bi razširila na vse, ki neklepajo xy mladičev, ker obstaja trg zanje, pa vseeno a na pol zastojn al pa za jurja. A se ne odkrivajo recimo svinjarije pri rodovniških dogah? Škodljivci vedno delajo škodo tistim, ki so s srcem in dušo pri stvari. Pri rejcih je razlika samo v tem, da "produkti" enih škodljivcev imajo papirje, produkti drugih pa ne.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1091 : 27 December 2012, 14:45:39
 ups...300 dni  :)  ...no ja, nekaj jih vseeno je s takim ali daljšim stažem.

Citiraj
Ja, tole drži, če gre za zapuščene živali

Stroški so približno enaki, ker so potrebe zapuščenih in nezapuščenih v principu enake. In ja imaš prav, če naredijo dovolj veliko izgubo, neslednjega legel nimajo. Zato dobrih rejcev nerodovniških kao pasemskih pri nas ni (jaz ne poznam niti enega in nihče v tej ali sosednjih temah mi ni znal našteti niti enega samega samcatega). Tisti ki so, imajo eno leglo in nobeno več. Tisti ki vztrajajo pri vzreji, začnejo varčevat na račun psice in mladičev.

Citiraj
Sicer pa ne vidim ovire, zakaj ne bi bile s pogodbo določene take in drugačne obveznosti tudi v smislu plačevanja dejanskih stroškov (smiselnih testiranj, pregledov, cepljenj) po priloženih računih in veterinarskih spričevalih (potrdilih, izvidih al karkoli pač že)

Jaz tudi ne. Razen te, da bi to dvignilo ceno. Pogodb kupci nerodovniških kao pasemskih že po defoju ne marajo. Za kaj je bil porabljen denar, ki bi ga dali za mladiča jim pa tudi ni dosti mar. Ker če bi zbrali skupaj vse stroške, bi bila cena spodobno vzrejenega nerodovniškega mladiča, katerega starši bi imeli opravljene predpisane zdravstvene preglede nižja   cca 100- 150€(kolikor na mladiča pridejo administrativni stroški in skočnina - to, da bi nekaj za poarjenje moral plačati tudi rejec nerodovniškega legla sem upoštevala) od cene kvalitetnega rodovniškega mladiča ne fancy pasme.

Problem je v tem, da sicer imamo zakone in predpise, ki pa jih je moč izvajati samo za del populacije (=tiste, ki imajo rodovniške mladiče) pri drugih je zelo težko dokazati nepravilnosti pri vzreji in ukrepati - dokler ne gre za res zelo hude kršitve. Tudi sama menim, da je treba kaznovati kršitelje in ne vse po vrsti, a v primeru sledljivosti (vpisovanje čipov pasjih mater) ne gre za kaznovanje nedolžnih. Kupec bi moral vedeti, da si bo z nakupom neoznačenega mladiča neznanega izvora nakopal sitnosti.

Citiraj
Še manj, če pes ne bo namenjen reprodukciji.
Ja potem je vseeno. Za tistega konkretnaga psa. Ne pa za vse ostale v leglih, za katere to ne velja.

Citiraj
A se ne odkrivajo recimo svinjarije pri rodovniških dogah?

Se, pa še kje drugje tudi. In ja seveda so, kar se mene tiče taki škodljivci še hujši. S tem da so pri dogah očitno zatajili tudi v klubu, kjer niso izrecno prepovedali določenih kombinacij. Ki v nekaterih državah so dovoljene, v drugih pa prepovedane. Dejstvo pa je, da noben spodoben vzreditelj ne bi paril tvegane kombinacije ne glede na to ali je dovoljena ali ne. Mu pa, dokler se predpisi ne spremenijo ne moreš nič. razen da njegovo ravnanje javno izpostaviš.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1092 : 27 December 2012, 14:59:28
Aja. Še to. Če bi bili pogoji za vzrejo resnično enaki za vse in bi jih bilo mogoče za vse enako tudi v praksi zagotoviti, bi kar se mene tiče odpadla velika večina problemov z nerodovniškimi. Ker se rejcem preprosto ne bi več izšlo klepat nerodovniških legel samo zato, da se izognejo kontroli, pa lahko parijo vsakop gonitev, krčijo stroške na račun psic in mladičev, zanemarjajo veterinarsko preventivo.....Pa bi si ali zrihtali papirje ali pa ne bi vzrejali. Že sedaj so glavni problem preprodajalci in ne rejci "domačih" legel.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1093 : 27 December 2012, 16:25:19
Prodajajte svoje izdelke za stroške + 20% marže, pa boste uspešne trgovke.
To je edini način izpodriniti nerodovniško konkurenco.
 


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 27 December 2012, 16:27:00
Ne bom več na dolgo.
Ena mala pasma, ko malo poje tudi če bi jedli najdražjo hrano na trgu.
Do kupca (ki zanj odšteje 200-300eur pa bolha cene vidim, da kar rastejo in ne padajo  ::)) pride:
A) necepljen
B) nerazgliščen
C) itak premlad
D) nečipiran

Vse to bi pri odhodu v nov dom moralo bit, a ne?

Konkretnih cen trenutno ne vem več na pamet (se priporočam za info). Ampak mislim, da bi vsaj vsa osnovna cepljenja, tretma proti glistam in bolham znesla na vsaj na okoli 60+eur. No pa ''vestni'' rejci domačih legel zakonskega dela premonogokrat ne naredijo.

Pa če je še vedno v igri naslov teme -marketniške poteze preprodajalcev...no naj kupci vsaj zahtevajo za to ceno čipiranega, razgliščenega, pocepljenega in primerno starega psa. Dober rejec bi lahko vsaj za kak teden hrane dal zraven. Če jih majo tooooook radi bi pa to ja bila malenkost. ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1095 : 27 December 2012, 16:48:06
Še enkrat to nima z rodovnikom čisto nič, ampak zakonodajo; če leglo tega nima vzreditelj krši zakonodajo pa imel papir ali ne

Dajte si dopovedati , da rodovnik nima pravno in stvarno NOBENE uradne funkcije, ne v veterini in ne v zakonodaji,
tako recimo na razpisu novih poklicnih psov (vojaških in policijskih), rodovnik nikoli ni pogoj niti sploh omenjen, pes se mora izkazati na terenu in ne na papirju

Citiraj
To je edini način izpodriniti nerodovniško konkurenco. 

dokler bo alternativa nudila zgolj možnost študija sledljivosti, kljub 1001 različnih kinoloških inštitucij ki naj bi zagotavljale kvaliteto / dobrobit psov; in dokler bo šlo za edino tržno dejavnost v tej državi ki je neobdavčena se ne bo spremenilo nič;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1096 : 27 December 2012, 17:52:51
Prvo cepljenje in cipiranje ter potni list na mladica je 39 evrov.
Pasta za razglistitev je kaksnih 7 evrov, tableta 1 evro.
Hrana, ki se jo daje mladicem in mami, odvisno.

Mi damo zraven mladicem se (in ce lastniki se nimajo): razstavni povodec, field trial povodec, navadno ovratnico in povodec, retrieversko piscalko, 500 g standarden dummy, puppy dummy, dummy zajcek, kaksen kg Biomill briketov, Biomill skatlico vegetarijanskih pasjih piskotov, 3 termoflis kite (ki sem jih sama naredila, a razlicne barve dek kupila in posteno placala), Biomill pasji album za njegove podatke, slike..., knjigico od Jozeta Vidica o mladicku, potni list, kjer je vpisan cip, zaenkrat le 1. cepljenje ter ostali podatki, rezultate puppy testa, rodovnik izdelan s programom Breeders Assitant (ki sem ga kupila prav zaradi izdelave rodovnikov pri tem leglu - kjer sem se posteno ustela v enoti, ki ni bila dolar temvec funt...), rodovnik od KZS bo poslan naknadno (ko ga dobimo), A4 koledarcek (ki sem ga sama naredila, sama naprintala, z lastnim printerjem in lastnim kupljenim fotografskim papirjem), krajsa navodila za posameznega psa (na kaj je potrebno pri katerem paziti, kaj ze zna, kaj se sele uci, kaj je ze srecal...), revijo Kuzek, 3 DVDje s: pasjo solo, dokumenti (zdravstveni, delovni) starsev, z ze narejenimi filmcki od legla (sploh puppy testom ter ucenjem in spoznavanjem novega) ter z nekaj slikami. In seveda tudi pogodba, ki sciti psa, kupca in prodajalca (kjer se notri lahko vnesejo tudi zelje kupca, preden se karkoli podpise) npr. ce jim pes zraste cez glavo, ga lahko dajo k nam za nekaj mesecev v prevzgojo in ga potem dobijo nazaj popravljenega, da ga lahko prvih 7 dni vrnejo brez posebnega razloga, razlag..., in dobijo ves denar nazaj, da ne smejo pariti samick pred 2,5 leta (ker so zrele sele po tem obdobju in da das vsaj malo vec casa, da se lahko pokaze kaksna bolezen, ki se je se ne da testirati), da ne bodo proizvajali nerodovniskih mladicev, da dobijo doloceno vsoto denarja npr. za opravljen BBH...
Ostale DNK teste, ki bodo opravljeni za njihovo mamo, jim bom posredovala takoj, ko dobim rezultate.
Poleg tega bomo organizirali vsakoletne vikend delavnice, kjer se bo dejasnko nekaj delalo.
S tem leglom bomo sigurno financno gledano v minusu, a je en velik plus imeti lastno leglo, ker: mladica takoj ko lahko zacnes uciti, pripravljati za zadeve, ki jih mislis z njim delati, ker ga naucis vse tisto, kar si pogresal pri tistih, ki si jih sam kupil (posvojil), ker poznas pasmo in ves kje je lahko problem in ze takoj delas na tem, da tega problema ne bo... dejansko si poskusas narediti idelanega psa oz. idealno leglo (zacne se ze pri izbiri samca; "napake" pa se lahko dogajajo v vseh fazah). Ti sedaj se niso bili stari 2 meseca pa so znali vec kot pa ena moja psicka, ki je prisla k hisi s sestimi meseci (imela je sicer drugo znanje, zame manj pomembno) :( Dejansko sele sedaj zares vidim, kaj vse lahko pse ze zna, ko pride iz legla, pa cetudi je dojencek (tako bom sedaj se toliko bolj zahtevna od prodajalca oz. tistega, ki je zacasni lastnik enega nesrecnega psa; od zavetisca se ne da zahtevati drugega, kot da ti pove vse kar ve o psu in da ti omogoci testiranje psa, ker imajo psov veliko).
Pri tem leglu smo na sreco imeli nesebicno pomoc lastnikov flatov+ se preden je bil samec dokoncno izbran. Dejansko so se dobri ljudje, ki imajo poleg vsega se znanje na razlicnih podorcjih, ki ti pri leglu pridejo prav. Se jim bom morala se javno zahvaliti na spletni strani.
Imam tudi zeljo si "narediti" svojo vprego psov (ceprav je pri hisi veliko psov, je za boljso vprego primerna le ena psicka, se ena poleg nje pa je primerna za boljsi dogtrekking): to pomeni nacrtovanje spet od zacetka (iskanje ustreznega samca, ustrezna socializacija legla, ker vem, kje so problemi pri potencialni mami oz. v katerih situacijah pri vleki odpove, takoj ko je mozno jih uciti poleg vleke se ostalega, kar mi pride prav). Opazam, da ce imas zeljo se resno z necim ukvarjati, si moras sam od zacetka poloziti teren (tudi ce je pes rodovniski, ti ga bodo tezko pripravili po tvojih zeljah) - imam pa za moje pojme ze sedaj prevec psov, da bi se upala spuscati v posvojitev, nakup macka v zaklju (pa naj se se tako grdo slisi)).
Seveda je to le moje razmisljanje na podlagi "opeklin"/izkusenj.

davor: neobdavceno je se marsikaj drugega...


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 27 December 2012, 18:10:31
Ima pa rodovnik še vedno velike veze pri tem da eni prodajajo kao pasemske pse...le-ti bi naj nastali zaradi sledljive vzreje (torej že lep čas t.i. Rodovnik pri FCI). Če le-te sledljivosti nebi bilo - nebi bilo niti teh kao pasemskih psov.  :P
Pa če že flancajo kupce naj vsaj pse naprej prodajo veterinarsko primerno oskrbljene. In zelo lepo če bodo začeli vsaj mamo vpisovat in kontrolo izvajat kolikokrat ima mlade.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1098 : 27 December 2012, 18:38:26
kot sem zapisal  je  poor man's del  rodovniške vzreje in tako del problema; sam razumem zakaj se posameznik raje odloči za nerodovniškega psa: cena , dostopnost ter standard mu ob želji imeti le hišnega psa ne pomeni dosti

Mi pa je mal komično kako se držite te sledljivosti kot zadnjo bilko argumenta rodovnika :

-kam pa je odšel FCI standard, vzrejne komisije , telesne ocene, klubi, društva, ki naj bi zagotavljal kvaliteto rodovnika določene pasme ? legla so uradno objavljena preko KZS, vsi  naj bi bili predstavniki pasme saj imajo vzrejno dovoljenje ? zakaj si ne bi izbral posameznik rodovniškega psa vedoč da bo dobil  z veliko  verjetnostjo zdravega in tipskega predstavnika pasme, iz legla z vzrejno oceno, dovoljenjem, mogoče pnzjem, pod nadzorom vzrejnega referenta z opravljenimi zdr. testi brez da bi sploh pogledal kaj v njem piše ?

"Vemo da rodovnik ni garancija , da se dogajajo svinjarije, kljub naši odlični kinologiji in nje organizaciji, zato pa imaš možnost !!! preštudirat rodovnik!"

dajte no



When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


HUDMA

  • *
    • Prispevkov: 332
    • Točke: 0
Odgovori #1099 : 27 December 2012, 22:21:39
Hudma bo sicer moral še kakšno leto ali dve počakati,da bo videl ali je njegova psica zdrava ali ne. Če se bo izkazalo da je zdrava, to ne pomeni, da imamo dobro nerodovniško vzrejo. Nasprotno. Pomeni, da imamo odlično rodovniško vzrejo, pri kateri lahko dobimo dobre in zdrave mladiče tudi od nepregledanih (rodovniških) staršev in pri bolj kot ne naključni kombinaciji.
Hudma je pač samo izkoristil priložnost, da je od neodgovornega rejca dobil poceni mladiča. Seveda ni zahteval niti rezultata slikanja kolkov in komolcev obeh staršev, niti rezultata pregleda oči. (toliko o Sleepy teoriji, da bodo kupci od rejcev nerodovniških karkoli zahtevali). Pravi škodljivec je rejec, ki bo naklepal XY mladičev, za pasmo za vedno izgubljenih. Zakaj? Ker želi delat veselje  kupcem in jim omogočiti napol zastonj psa? Ah ja.
HUDMA bo čez leto ali dve ugotovil, da je imel smolo / srečo pri izbiri psa. Enako bo ugotovil Janez Novak, ki je za labradorca odštel 1200 EUR. Lanabela pa že sedaj ve, da baše sebe in okolico, ko skuša ljudi prisiliti, da bi razmišljali tako kot ona.  :)


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #1100 : 28 December 2012, 08:42:43
Ali pa ti bašeš samega sebe in pa okolico...tudi to je ena od variant...



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1101 : 28 December 2012, 08:43:20
Ce misliva isto, potem je ta psicka zbezala, ker se je ustrasila nekega poka in so jo lastniki precej iskali. Potem ko je bila najdena so jo tudi oskrbeli pri veterinarju in tako naprej...
Sem se ob temle spomnila še nekaj, pa ko se je ravno profiliralo povprečnega lastnika nerodovniških psov. Po mojih izkušnjah, pa nekaj jih je, je povprečen lastnik nerodovniškega psa daleč bolj hvaležen za to, da je nekdo pomagal njegovemu psu in poskrbel, da je varno vrnjen domov. Ko smo ravno govorili o nepripravljenosti plačevanja veterinarskih storitev in zastojnkarstvu, pa plačah AR aktivistov (btw. oskrbniki v obalnem zavetišču prejemajo minimalca člani društva plače nimajo) in takih rečeh, pa če se grem jaz tudi takole malo na približno profilirat povprečnega lastnika rodovniškega psa... hja.... no... pač, tudi mi ne moremo živet samo od ljubezni do živali, naši avti ne grejo na dobro voljo, noben nam jih zastojn ne puca, naš cajt ni zastojn... pa se enim očitno zdi, da je ravno tako. In ne, občine za oskrbo lastniških živali ne dajo niti centa. Če bi ocenjevala po tem, potem bi rekla, da drži, da imajo nerodovniški psi več šans, da nabašejo na bedaka, imajo pa tudi najboljše lastnike, ki jim pes pomeni vrednoto in ne vrednost. Jaz recimo to privoščim psom - da se nanje gleda kot na vrednoto in ne na njihovo vrednost.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1102 : 28 December 2012, 09:44:04
ideja , ki jo imajo nekatere tule da tisti ki da jurja za psa bo ziher dober lastnik, saj mu bo drugače škoda investicije
je pač ena izmed mnogih neumnosti  in marsikatera usoda Shi Tzuja,  pasma ki pri nas rado prikazuje"status" je produkt takšne mentalitete

Citiraj
Ali pa ti bašeš samega sebe in pa okolico.

kar seveda priča ogromen delež psov z rodovniko pri nas

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #1103 : 28 December 2012, 09:55:41
prideš na pasji forum, potem pa ugotoviš, da so lastniki isti kot psi. Lajajo vsak iz svojega boksa in se gredo kdo je glasnejši >:(



Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #1104 : 28 December 2012, 10:13:36
A bejž...  ::) Če ti bolj sede enozvočje (da ne rečem enoumje), kjer vsi v isti rog lajajo kar se da naglas, potem je najboljše, da greš tja kjer to počno in ne žališ tistih, ki imajo drugačno mnenje in si gi drznejo napisat, se ti ne zdi? Sem prepričana, da ne bo pretežko najt prostor, kjer se sme samo hvalit, klanjat in v zvezde kovat.  ::)

Btw. moj pes ne laja in nima svojega boksa. Lahko malo bolj razložiš od kod torej tvoja ugotovitev?

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1105 : 28 December 2012, 10:36:56
Citiraj
moj pes ne laja in nima svojega boksa. Lahko malo bolj razložiš od kod torej tvoja ugotovitev?

je brez rodovnika, ziher za njega slabo skrbiš, ga ne vzgajaš, ne pelješ veterinarju in ga imaš na ketni, ter bog si ga vedi iz kakšnega obupnega legla prihaja, brez SLEDLJIVOSTI!

in ker tvoja pasma pri nas ni priznana, ergo nima fci papirja, ste potemtake vsi njeni lastniki takšni !
aja pa še podpiraš šteparje tko mimogrede

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #1106 : 28 December 2012, 12:12:46
da se nanje gleda kot na vrednoto in ne na njihovo vrednost.
Ce je lastnik kretenski, zasluzkar..., mu ni pomoci. Pa ne glede na poreklo psa, macka, konja...

Sledljivost bi pa morala biti pri cisto vseh psih/mackah/..., ne le rodovniskih! Ce proizvajalec ni sposoben na list papirja kupcu svojega produkta napisati starsev, z njihovimi podatki (vsaj cipi), potem bolje da sploh nima psov, kaj sele njihovih mladicev. Ne trpim nepostenih prodajalcev v nobeni obliki in nikjer, ne trpim nategunov, ne trpim muciteljev zivali...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1107 : 28 December 2012, 12:28:51
Citiraj
ne trpim muciteljev zivali...

pse razstavljaš ?

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


manchy

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #1108 : 28 December 2012, 12:37:58
Razstavljanje je mučenje? To je spet ista debata, ampak v drugi obliki. Nekdo je dober skrbnik psa, ta ne bo dovolil, da bi pes na razstavah trpel, bo mu vse skupaj predstavil kot en vesel dogodek. Oziroma, če bo videl, da razstava psu predstavlja stres, ga tja sploh ne bo peljal. Nekdo, ki ni dober skrbnik, pa bo na razstavi imel psa ves čas v kletki, ga dal ven iz kletke samo takrat, ko bo treba v ring, ga pudral, lakiral itd...

Ker če je razstavljanje all in all za nekoga mučenje, je lahko mučenje tudi pasja šola - psa siliš v nekaj, kar mu mogoče v trenutku ni za počet. Vse je odvisno od načina, na katerega neko zadevo predstaviš psu. Sem že v pasji šoli videla marsikakšno neprimerno reakcijo lastnika, da ne govorim o tem, kaj sem slišala, da se dogaja v "lovskih" šolah...

Bulldogs... And nothing else...


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #1109 : 28 December 2012, 13:26:36
slabo ravnanje z psom seveda ni omejeno na razstave, čeravno slednje nimajo prav nobene koristi za psa; je pa etično sporna razstavna vzreja ,

Mi pa je komično, da se določene cutijo poklicane  moraliziranja  kako in kje naj kdo kupi "pravega"  psa, po drugi strani pa ne samo da podpirajo evgeniko jo tudi same prakticirajo

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.