Bula

innuendo · 1943

innuendo

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
: 19 November 2010, 18:41:20
Najin cavalirček je star 7 mesecev. Levo od mod (približno 2 cm), sva kar naenkrat opazila bulo oz. nekaj podobnega bradavici, veliko okoli 1 cm. Celotna zadeva se nahaja nad kožo. Ni čisto trda (nekje vmes - kot bradavica). Pred tremi tedni, ko sva ga zadnjič temeljito pregledala, ni bilo o tej stvari ne duha ne sluha. Lahko priloživa sliko.

Naj povem še, da smo se pred mesecem in pol selili. V novem stanovanju (imamo tudi vrt) se je na začetku počutil odlično. Bil je bolj razigran kot kadarkoli prej. Med tem je tudi nehal lulat in kakat notri. Zdaj, ko se bliža zima, se mu pa včasih še na sprehod ne da - ga mora človek skoraj prosit. Pa še večkrat je sam doma. Zna biti vse skupaj povezano? Selitev, stres, zima = bula oz. karkoli že ta stvar pač je?

Pa še to - 2 meseca se je otepal bolh. Je možna kakšna infekcija, da je ostalo še kakšno leglo skrito in neopaženo?

Hvala



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 23 Februar 2011, 16:42:11
 :( no zgleda mi2 nimava sreče.

Našemu sem danes levo od kolka proti trebuščku zatipala bulo, ki je dan 2 prej še 100% ni bilo!! Bula je v velikosti malo večjega lešnika in se mi zdi da se ne premika. Doma pravijo da naj par dni počakam in spremljam kako bo. Mislim da je bula na mestu kjer je teden dni nazaj prejel infuzijo in inekcije.

Kakšen nasvet, izkušnje?



metha

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 23 Februar 2011, 18:23:19
sp30, mislim, da ni nič hudega in da je verjetno res od injekcije, še posebno če praviš, da je na pravem mestu. Ni redko, da se takšne bulice naredijo pri cepljenjih ali antibiotičnih injekcijah...znajo pa kar trajati. Lahko se jo nežno masira, če ga ne boli.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 23 Februar 2011, 18:28:50
A je priporočljivo masirat in koliko časa traja približno da gre to stran?

 :( glede bulic sem čist panična, ker enega imamo raka v ožji družini.



metha

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 23 Februar 2011, 18:38:45
Lahko masiraš, če ga ne moti. hmmm, pri nas je trajalo kar dolgo..sigurno več kot 2 tedna, ampak eni pravijo, da so izginile prej. Tudi jaz sem že zagnala paniko...še posebno, ko sem bulico odkrila kar po 3 tednih od cepljenja...potem vedno pomislim, kam oz. na katero stran je bila cepljena.



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5 : 23 Februar 2011, 18:40:48
Moje dve psički imata vedno bulice po cepljenju. Nastane približno en teden po cepljenju in traja približno 2 ali 3 tedne, da popolnoma izgine. Ponavadi pomaga, da se začne masirati mesto vboda takoj ko veterinar vbrizga cepivo.
Ker sem bila tudi jaz prvič čisto panična in šla nazaj pokazat bulico pri yorkici, je veterinar vzel z injekcijo bris in se je izkazalo, da ni nič. Je bila pa res velika in trda bula.
Tako, da vedno po cepljenju masiram kakšne 10min, pa se mi zdi, da je boljše in bulica ni tako velika in trda. Je pa tudi kitajka enkrat po cepljenju imela tako veliko bulo, da se je že od daleč videlo, ker nima dlake. Lahko pa še slikco napopam, če jo bom najdla.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 23 Februar 2011, 18:50:22
ja pri nas je to zdaj prvič, pa je bil prej tudi cepljen pa ni bilo nič, drugače bi ga jaz tudi masirala - mi je bilo pa čudno zakaj mu veterinar vedno po inekciji ta predel malo masira, no zdaj vem :) Je pa prejšnji teden nekaj zbolel in je dobil infuzijo in inekcije, ko pa mu je dal eno inekcijo je celo malo kri pritekla. Ok, sem pomirjena, bom spremljala definitivno, če pa ne bo bolje pa gremo k veterinarju :)