Husse, švedska hrana za pse in mačke

Fitzgerald · 7738

Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
: 25 November 2010, 10:46:36
Nekaj časa je bil forum nedostopen - ste se selili na nov strežnik?

V moj kaselc sem dobila letak o Husse hrani, kao spet oh in sploh. Njihova spletna stran je www.husse.si Zagotavljajo brezplačno dostavo in svetovanje, hmmm

Ne morem verjet, kaj piše med sestavinami za brikete za mačke, okus piščanec, govedina, zelenjava:

meso in živalski stranski proizvodi, žito, stranski izdelki razstlinskega izvora, olje in mast, zelenjava, minerali, ribe in ribji stranski proizvodi, kvas.  ??? >:( :-\

Sploh ne razumem teh novonastalih distributerjev s pasjo/mačjo hrano  se res prav nič prej ne posvetujejo s kinologi, s strokovnjaki, ne preberejo nobene knjige. Zadnje 3 znamke, ki sem jih odprla tule, so vsi bolj na bazi Frieskisa (no razen tista Defu, pa mi je mačka tudi ne je, vrečko sem ji mogla mešat z briketi).

Prou razočarana sem, medtem ko se uveljavljajo nove, premium hrane, odlične kot so Orijen in PON izginjajo - a ni škoda, no?  :'(



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1 : 25 November 2010, 10:50:47
Kako, izginjajo? Orijen nič ne izginja. Prodajnih mest je, kolikor vem, vse več in poznam veliko ljudi, ki redno hranijo z njim (tudi jaz). Mogoče se samo ne govori več toliko o njem, ker se je že uveljavil. ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 25 November 2010, 10:55:53
A se ni nekaj govorilo/pisalo, da se Orijena in še neke znamke ne bo več dalo dobiti? No, trgovina 300 kosmatih je recimo šla na Zootic sistem in so ta boljše hrane umaknili s polic, zame spletni nakup pride v poštev samo, če kupim toliko, da imam zastonj dobavo (kar je pa mogoče 1-2x letno), tako da je treba letat od enega pa do drugega konca.

Premalo je fizičnih trgovin, vse je preko spleta. Zakaj recimo se ne poskusi prodajat v Zoo Aler, ki ima res konkurenčne cene? Tam imajo samo Bosh in Sanabelle, ki je pač nekje srednji razred.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #3 : 25 November 2010, 11:00:28
Nikjer nisem zasledila, da se Orijena ne bo dalo več kupiti. Nasprotno, še ta teden sem kupila nov žakelj. Ves čas kupujem tudi prek spleta in v fizičnih trgovinah. V temi o Orijenu lahko prebereš, da so se odprla nova fizična prodajna mesta. 300 kosmatih je res opustil prodajo Orijena, ampak kolikor vem je to edino prodajno mesto, kjer se Orijena ne dobi več. Aler pa dvomim, da bo Orijen prodajal, ker sami uvažajo znamke, ki jih prodajajo. Konkurenčne cene? Če misliš, da bi se Orijen lahko prodajal po istih cenah kot Bosch ali Sanabelle se hudo motiš.

Sicer pa, preberi si malo temo o Orijenu. ;)



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #4 : 25 November 2010, 11:18:13
Pod konkurenčne cene sem mislila na izdelke v Zoo Aler-ju, ne na hrano.

Če tako pogledaš, stane 2kh Hillsa 18 eur, PON stane 14 eur (pa je super hrana), Schesir 1,4kg 12 eur itd. Top hrana sploh ni dražja od Hillsa ali Trainerja, se pravi od slaše hrane. Jaz sem sam rekla, da je premalo fizičnih trgovin. Zdej, čkdor ima veliko živalsko druščino, se mu seveda splača kupovati "na debelo", jaz pa zelo nerada nakupujem po zalogah (že zaradi pomanjkanja prostora pa tud razdiši se).

Tole je tema o Husse-ju  ;) ostale teme pa večkrat preberem, da si osvežim spomin.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 25 November 2010, 11:46:53
Nekaj časa je bil forum nedostopen - ste se selili na nov strežnik?


Ne da bi mi vedeli. Tudi novi prispevki so bili napisani na forum vsak dan, tako da je pri nas očitno vse delovalo.



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #6 : 25 November 2010, 12:04:25
Nisem mogla dostopat do foruma ne s svojega domačega, ne s službenega računalnika. Ko sem kliknila, je stran vrglo kot napaka, kot da bi bila napadena, izpisalo error ipd. Ne glede na to, s kaerega brskalnika sem dostopala. Edino ta prva stran je bila vidno, vse ostalo nič.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #7 : 27 November 2010, 04:49:53
Orijen ne izginja nikamor, Acana tudi ne, Kliniko 300 kosmatih smo umaknili iz svoje prodajne mreže zaradi plačilne nediscipline (in po novem je sedaj tam Zootic, oni so pač uvozniki za Hill's in težko verjetno, da bi se jim zdelo finančno smiselno prodajati Orijen), v trgovini Aler pa najdeš samo hrane, ki jih sami uvažajo. V Ljubljani je Orijen na voljo poleg repka še v Plavi laguni v trgovini Planet živali.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #8 : 04 December 2010, 13:52:18
Kliniko 300 kosmatih smo umaknili iz svoje prodajne mreže zaradi plačilne nediscipline

No, končno se je izcimilo, zakaj so šli na Zootic sistem - bedno.  :-\

Hvala za info drugače



brezlj

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 27 Junij 2012, 17:36:27
Orijen ne izginja nikamor, Acana tudi ne, Kliniko 300 kosmatih smo umaknili iz svoje prodajne mreže zaradi plačilne nediscipline (in po novem je sedaj tam Zootic, oni so pač uvozniki za Hill's in težko verjetno, da bi se jim zdelo finančno smiselno prodajati Orijen), v trgovini Aler pa najdeš samo hrana za mačke, ki jih sami uvažajo. V Ljubljani je Orijen na voljo poleg repka še v Plavi laguni v trgovini Planet živali.

Tale Klinika 300 kosmatih ima, vsaj tako se meni zdi, kar precej težav. Tako nekaj tam ne dobiš, če živali ne pripelješ, spet drugje pa brez težav dajo, saj se zavedajo, da potepuških živali pač ne moreš peljat k veterinarju. Zato raje hodimo drugam, saj se nam potepuški mački in psi vseeno smilijo v tej meri, da jih ne moreš kar pustiti tako.


sah

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 25 Avgust 2012, 14:50:01
Jaz uporabljam Husse že nakaj časa, pa se kuža nič ne pritožuje, prav fajn mu je.