Suhe tačke

GinaJack · 6714

GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
: 29 November 2010, 19:12:38
Naša psička JTR 10 tednov ima suhe tačke...oz. trdo kožo na blazninicah.
Več lahko pogledate na sliki.


To opažam že nekaj dni, naj omenim, da zunaj še ni bila na snegu ali soli, giblje se  doma...



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 29 November 2010, 19:18:55
A čisto nič ne gre ven ?



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 29 November 2010, 19:22:57
Lej tako je...
kupili smo jo pred 10 dnevi (do takrat še ni bila zunaj), potem je po 1 dnevu zbolela (bruhala), vozili smo jo veterinarju... nato smo jo zdravili cca. 1 teden,...
Sedaj je pa zunaj - C in je še nisem peljala na ta mraz.. prvo se moremo pa še cepiti... Tukaj v okolici je ogromno psov in se bojim, da bo kaj "staklina"...
V teh dneh jo nameravam cepit, ko bo popolnama stabilizirana.
Kaj naj jo že peljem malce ven?



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 29 November 2010, 19:29:02
meni se zdi da si nrdila napako k je nisi vn peljala, sej ne pravim trajbat sprehdov...ampak na travco za 10minut bi pa šlo + če ni cepljena se na velik lok izogibat psom. Zdj bo pomojm vsa prestrašena ko boste šli 1x vn....


se pa za zimo kupijo plaščki, ki so topli in zopet mislim da 10 minut vzunaj ne bi smel bit problem.....Zakaj pa ma tačke takšne pa ne bi vedla, na tvojem mestu bi jst poklicala veterinarja in vprašača. Že barva tačk je čisto drugačna.....možno da od parketa al neki



aleshor

  • *
    • Prispevkov: 361
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 29 November 2010, 19:34:57
Kaj pa kaj pravi veterinar?

Drugače lahko probaš s kakšno kremo, jaz pozimi veliko uporabljam Dorwest Gabezov in ognjičev balzam: http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=171_122&products_id=526


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 29 November 2010, 19:50:09
Vse to vem, sem spremljala tvojo temo od začetka. Ja seveda jo pelji malo ven, seveda, kot je sp30 napisala, vsaj za 10 min - po večkrat na dan, da opravi svoje potrebe. Kje jih pa sedaj opravlja ? Če se ti pa zdi, da jo bo zeblo, pa seveda, plašček gor. Bolj je to narobe, da je nič ven ne pelješ, kot to, da se bojiš, da jo bo zunaj zeblo. Pa od drugih psov ne bo nič staknila, moja dva nista še nikoli. Kaj naj pa stakne ? Ne dovoliš ji, da ima stike z drugimi psi, pa je stvar rešena. Saj ne dobi kar tako kakšne bolezni, no...



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 29 November 2010, 20:08:34
Kako misliš barva tačk? A ko je tako rumena ali ker je črno/bela? Ker take barve tačk ima tudi ostale - flekaste.
K vet. pa greva v sredo na kontrolo. Glede suhe kože sem že zadnjič omenila pa je rekel vet da ni kaj hudega, samo sedaj se je poslabšalo zato bova  spet povprašali.

Ammmm drugače pa ja... lej, itak da bi jo peljala ven če bi bila ok.
Tako smo jo pa pripeljali pozno zvečer, šli spat, naslednje jutro pa se je začelo bruhanje, zato pa je nismo peljali ven...potem je sledilo zdravljenje in sedaj smo tu... ko je sneg in mraz.
Lula in kaka na pleničko,... če ji uspe, ji pa tudi kaj ugre... in se pokaka kje ob kakšem kotu.  :-X
Bom šla mal pogledat v Mr. Peta če imajo kakšno fajn oblekco za njo...  ;)  
No sem mislila, če bi kje na travi zunaj kaj v usta dala ali karkoli... ne vem.
Glede na to da je tu doma na toplem pri 23 C in še več... mi je kar groza da jo brez kakšnega plaščka peljem ven v sneg... bova pa tudi to poskusili  ::)



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 November 2010, 20:11:24
Kaj pa kaj pravi veterinar?

Drugače lahko probaš s kakšno kremo, jaz pozimi veliko uporabljam Dorwest Gabezov in ognjičev balzam: http://www.canin-sport.si/index.php?main_page=product_info&cPath=171_122&products_id=526

hvala za info. Bova vet vprašali za mneneje in zgleda da bo treba neko kremo uporabit, čeprav ne vem od česa bi lahko ime take tačke.



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 29 November 2010, 20:17:34
Samo ne čudite se v bodoče, če vam bo vedno po hiši opravljala potrebo. Ste jo vi navadili na to.

Čimprej po plašč, pa ven navajat. Moj dobronameren nasvet.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 29 November 2010, 20:20:25
Ja naš ma use tačke temne in in take kako naj se izrazim ''usnjene'', pač taka ko tačka mora bit....na nogici kjer je mel pa operacijo so ble pa blazinice svetlejše barve in tut popokane.

za opravljanje potrebe vam pa priporočam da ČIMPREJ navajat da lula in kaka uzuni, mi smo nrdil to napako da smo ga med okrevanjem preveč scrklali in skušamo popravit! Ampak je težko, tko da čimprej vn! in pa čim prej po plašček...v mr. petu so sicer dost dragi.



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 29 November 2010, 20:25:10
Ok, hvala za nasvete.
Se zavedam, da bi jo morali peljati ven, amapk razlog je bil njeno bruhanje in slabo počutje.
Bova to čimprej uredili in nabavili plašček sedaj ko se počuti bolje...

hvala



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 30 November 2010, 12:06:25
Za blazinice je uredu tudi krema Elastopad, se jo dobi tudi v Mr.Petu.

battito animale


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #12 : 30 November 2010, 12:39:03
Pa to, da ima črno / roza ni čisto nič narobe. Veliko psov ima takšne :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 30 November 2010, 12:45:08
Andreja,si me prehitela.Ravno to sem ji hotela sama napisati.Pač takšna je pigmentacija.Moji imajo vsi takše pisane blazinice,še celo tisti,ki so popoloma rjavo beli.
Kar se pa krem tiče je za tace mazat dober tudi navaden vazelin iz lekarne,pomembno je le,da se jih zaščiti.Še posebno pri psih,ki živijo v mestu,kjer je po tleh veliko soli.
Tjaša



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 30 November 2010, 16:39:45
Vem da ni ni narobe če ma pisane tačke :)
Bile pri Vet. - tačke ima take baje, da zaradi centralnega ogrevanja in ji izsuši kožo. Baje da lahko mažemo z kremo za roke (za človeka).




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 30 November 2010, 16:50:39
Je že prav, da pazite na psičko, glede na to, da je komaj ostala živa. Se bo že navadila hoditi zunaj, ko bo čas za to. Normalnega, zdravega mladička seveda ni treba nič šparat in gre lahko takoj na sneg,  dokler se giblje, ni nevarnosti, da bi ga zeblo. Tudi v družbo z znanimi, zdravimi psi lahko.  Necepljena psička, še oslabela od bolezni lahko od drugih psov stakne marsikaj.

ja, krema za roke je OK, lahko najbolj navadna nivea. samo dobro jo je treba vtreti v blazinice, ker jo bo sicer polizala dol.


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 30 November 2010, 16:58:30


No danes je bila cepljena in čipirana tako da moremo prvo to prebolet, pa bo potem šla ven ko si opomore...  :-\

Kaj pa mogoče bepanten za tačke?



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 30 November 2010, 19:42:43
Je pa pomembno, da krema za roke ni parfumirana. Moje mnenje.