Bivalni prostor psa pozimi

ursa_9 · 30445

ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
: 04 December 2010, 23:44:41
ko smo že pri prehladu. moja 8 tednov stara mopsica je prišla ob najslabšem možnem letnem času in me zanima, kaj menite, koliko časa je lahko zunaj? strah me je namreč, da bi se prehladila, ker ima čisto gol trebušček. ven jo pa peljem po ene 6krat na dan, ker smo v procesu učenja lulanja zunej. ma kdo kake podobne izkušnje s katkodlakim mladičkom in zimo? vsakič, ko ve da greva ven začne preventivno cvilit in ko sva zunaj mi leze na čevlje, da bi jo vzela v naročje. saj se ji ne dam in vztrajam pri svojem, ampak nočem, da zboli. ubistvu si želim samo, da bi mi še nekdo drug rekel, da bo z njo vse v redu. :)


Kupi ji kakšen nepremočljiv plašček ali pa flis...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 December 2010, 09:19:52
Ali pa eno gamašo oz. nekaj podobnega čez trebušček ;) Kmalu bo zrasla...in ji ne bo več prav plašček :S


Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 05 December 2010, 09:52:57
ko smo že pri prehladu. moja 8 tednov stara mopsica je prišla ob najslabšem možnem letnem času in me zanima, kaj menite, koliko časa je lahko zunaj? strah me je namreč, da bi se prehladila, ker ima čisto gol trebušček. ven jo pa peljem po ene 6krat na dan, ker smo v procesu učenja lulanja zunej. ma kdo kake podobne izkušnje s katkodlakim mladičkom in zimo? vsakič, ko ve da greva ven začne preventivno cvilit in ko sva zunaj mi leze na čevlje, da bi jo vzela v naročje. saj se ji ne dam in vztrajam pri svojem, ampak nočem, da zboli. ubistvu si želim samo, da bi mi še nekdo drug rekel, da bo z njo vse v redu. :)

James, ki je prav tako kratkodlak, je prišel k meni januarja, ven sva hodila večkrat na dan, brez plaščka, je pa bil zdrav mladič. Edino kar sem se držala, pa se še zdaj pozimi, preden greva ven, da odprem okna, da ni potem šok za telo iz 23+ na - stopinje, ko prideva ven. Brez kompliciranja  ;)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 05 December 2010, 13:58:35
Moj maldič hodi ven vsak dan, brez plašč  az ostalimi psi na sprehod. Ka vidim, da ga zebe, ga dam pod bundo, da se pogreje in odpočije, pa spet naprej hodi sam.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 05 December 2010, 16:06:48
Načeloma so lahko zdravi mladiči normalno zunaj na mrazu, dokler so suhi in dokler se gibljejo. Ko smo imeli leglo sredi zime, so bili mladiči na snegu pri 4 tednih (goldni) samojedi pa še malo prej.
In ja Bianca Bučko. Sicer ne vem kdo in kje je začel uporabljati napačen termin, menda se je začelo bolj množično na tazelenem forumu. Mešanec je pes neznanega porekla, ki ima za prednike pse večih pasem ali nepasemske mešance. Vsak mešanec je original. Križanec je pes znanega porekla, njegovi predniki so čistopasemski pripadniki dveh ali več različnih pasem, pravi križanci imajo rodovnike, čeprav večinoma nepriznane. Čistopasemski je pes znanega porekla, katerega vsi znani predniki pripadajo isti pasmi. "nerodovniški" so psi, bolj ali manj podobni pasemskim, a neznanega porekla. Niso križanci in niso mešanci (razen kadar je med predniki pes druge pasme, kar se zgodi veliko pogosteje kot pri rodovniških) in niso čistopasemski. Najpravičneša ozbnaka zanje je X JRT, X labrador.....


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 December 2010, 16:50:35
Uf, Lanabela, hvala za obrazložitev  :)

Kaj pa je potem moj Bučko - mešanec med samojedom in AM-jem, kako se reče takemu psu ?  :) A križanec ?  :)

No, pa nekaj več vem.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #6 : 05 December 2010, 17:05:22
Če sta oba starša znana in pasemska, potem je križanec.


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 December 2010, 17:07:12
Sta, pa tudi žal že oba pokojna.  :( Križanec Bučko potem  :)



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 05 December 2010, 18:47:27
Drugače pa GinaJack, ne vem, če ti je bilo to že povedano, nimaš doma JRT, ampak mešanko, podobno tej pasmi. Ker če pes nima rodovnika, je mešanec, pa pika.

Pa čeprav to, v vsej tej tvoji zgodbi ni tako važno...samo v vednost.

Mislim...  ??? Pa ja in zdej so vsi psi, ki nimajo rodovnika mešanci. Tudi prav...
V potnem listu piše JTR in po njenem videzu (oceni) sta mati in oče oba bila JTR.  Sicer pa to niima veze.

Aja, vidim da ta tema obsega  že vse od A do Ž..  :)
Drugače smo mi super živahni in ješči ter kakamo  trde kakce.  ;D Oblekico/plašček smo tudi nabavili in bili zunaj, samo je zanjo okoli 0 stopinj mraz in se trese, ter hoče v naročje....cvili...  Razmišljam še o copatkih... :-[ Ker šok iz 23C je kar precejšnji. Na vrvico se pa še navajamo




sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 05 December 2010, 19:45:38
Preden gresta vn, če imaš možnost jo daj predhono na balkon - da si bo regulirala temperaturo oz. da ne bo prevelik temperaturni šok, al pa odpri okna in ful zluftaj stanovanje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #10 : 05 December 2010, 19:49:24
Brez potrebe. Če jo daš na balkon, se bo kvečjemu prehladila. naj gre normalno ven, naj se ves čas giblje, čas ko je zunaj pa postopno podaljšuješ. ohladiti celo stanovanje zaradi psa je neekonomično in povsem nepotrebno.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 05 December 2010, 19:53:54
no pol pa tko, nekje sm prebrala da naj bi blo to kul. Zgleda ni.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 05 December 2010, 19:56:59
Mah meni tudi ni jasn zakaj se tukaj komplicira...normalen pes nima težav z prehodi, moji so goli in niso imeli nikoli težav in grejo ven iz 22 stopinj na -10 brez težav, neoblečeni za 10 minut na wc. Za dalj pa oblečeni.
Tako da res ne vem kaj je tu treba komplicirati. Pač ker je vaš sedaj še nestabilen zdravstveno mu pač dajte en pulover čez in čao.

Pa BTW to kako se odziva zunaj je tudi čisto normalna reakcija mladičev, moj nasvet dajte si kakšno knjigo ali dve še nabaviti in prebrati, bo v prihodnje bistveno lažje :)


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 08 December 2010, 08:25:31
Pa saj stanovanje je itak potrebno prezračit vsak dan, tako da jaz ne vidim nič slabega v tem. Ampak eno je prezračit, drugo pa ohladit toliko, da se ohladijo stene,...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 08 December 2010, 08:32:53
Dobro, sicer nisem imela živali stalno noter, kadar pa, sem, tako mačka kot psa, ponavadi pustila kratek čas na hodniku, v garaži oz. pred vhodnimi vrati, šele potem sta šla lahko ven. Iz čiste preventive, ne da bi bil kateri občutljiv. Isto delam sedaj z mačkom, ki je večino časa noter. Živimo v hiši in je morda to lažje izvesti, celega stanovanja pa gotovo ne bi zato zračila, še manj 5x na dan ;) Če te skrbi, ga pa malo obleci, to res ni nič takega, sploh sedaj, ko je še majhen. Tega res nikoli nisem izvajala :)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #15 : 08 December 2010, 08:55:20
če grem jaz brez plašča ven (npr nesem smeti, malega peljem lulat ipd), grem raje čim prej in še topla, zunaj pa da se gibljem. Ne vidim poante zakaj bi se najprej zmrazila s čakanjem na hodniku al pa pri odprtem oknu in šla ven, ko me že zebe.....

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 08 December 2010, 09:03:49
Pa sej tam ni tako mraz, kakšnih 15 stopinj, da je vsaj postopen prehod. Malo sem in tja (skakanje od veselja) po garaži, tako in tako se moram jaz obleči in obuti... Potem pa zunaj seveda takoj akcija, ne mirovanje. Se je kar obneslo. Čeprav psu noter niti ni sedlo, mislim, da mu je bilo vroče in še "dolgčas", mačku pa kakor se mu zazdi - ta zdajšnji si premisli 5x v minuti, skoz not in ven, je že kihal ::) Sicer pa nisem kakšen blazen komplicator :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #17 : 08 December 2010, 11:54:29
Ja sej vem,da taka priporočila obstajajo  8). Ampak meni niso bila nikoli logična, ker jaz se prav nič ne prilagodim oz mi postopen prehod poplnoma nič ne pomaga in si ne predstavljam,kako komu bi  :-[.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #18 : 08 December 2010, 12:44:47
Ne pomaga nič. Samo premrazi se lahko kakšen, če je res občutljiv. Je pa res obratno. Namreč psi, ki so vedno zunaj, tudi v hudem mrazu, imajo velike težave, če jih nenadoma prestavimo v topel prostor. za te je pa res bolje, da gredo najprej v nekurjen prostor, da se počasi prilagodijo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 08 December 2010, 12:45:59
No ja, saj vsak zase ve ;)  :) Meni pa kontra ni čisto razumljivo, se tudi vedno takoj oblečem, ko grem ven in tudi slečem, ko pridem noter  :-[ 8)
Vseeno bolje to kot ohlajanje stanovanja, tam je potem še prepih povrhu vsega, če zanemarimo toplotne izgube :D
Bomo videli kaj bom počela v prihodnje...me vse čaka popolnoma na novo  :)


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 08 December 2010, 12:51:30
A potem vsi prakticirate direktno iz 25+ na -10 npr.? Brez problemov? Dolgoročno gledano...
Nabiram vsakršne koristne informacije, vse moram vedeti prej preden pride pes 8) Ah, koliko je še tega, po toliko letih pa še vedno imam kup vprašanj in dilem :)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 08 December 2010, 12:54:18
OT, ampak na koliko stopinj imate pa ogreta stanovanja? Meni je ze fajn vroce, ce je vec kot 21 (pa sem cisti zmrzljivec drugace).

battito animale


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 08 December 2010, 12:55:19
Sem dala samo primer, če je to koga zmedlo.
Mi imamo nekje 20 - 21 stopinj, malo odvisno tudi od prostora. V spalnici imam manj, se bolje spi.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #23 : 08 December 2010, 13:02:00
Brez problema, tudi če se predhodno peče pri vroči peči direkt na -20. Nobene škode niti pri tamali, ki ima redko dlako in 19let. Ja pa res, da se zunaj v hudem mrazu gibljejo. Če bi ga dala izpred peči ležat ven na mrzel cement bi mu škodilo. Vsekakor pa niti približno ne toliko, kot bi mu škodilo, če bi moral na mrzlem cementu ležati vso zimo.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 08 December 2010, 13:41:00
Ja, seveda morajo biti zunaj v mrazu ves čas v gibanju, tu ni dileme.
Bomo pa pri naslednjem psu še manj komplicirali, včasih so nekako tako priporočali, je pa vedno odvisno koga potem poslušaš  ;D Sicer pa tudi vidiš, če se obnese. Ker oblačila pa psa res ne bom, sploh ne takega, ki mu je praviloma mraz ljubši 8)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #25 : 08 December 2010, 15:19:41
Če je pes bolj kratke dlake se lahko poveča tudi količina maščob v hrani pred "hladim" sprehodom oz. če je pes dosti zunaj pri nizkih temperaturah.
Mislim, da je bilo v neki TV oddaji govora o količini porabljene maščobe na prebivalca (eskimi,.....)/leto: 20kg.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 08 December 2010, 15:27:26
mislim da se, da bolj kalorično hrano psom, ki so v pesjakih. Psom ki so v stanovanju, skos v hiši - hrane ni potrebno menjat.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 08 December 2010, 17:02:13
Ja, sej za zunanje pse mi je vse jasno, tudi glede prehrane. Prejšnji je bil večinoma zunaj, tudi pozimi, čeprav bi lahko bil noter. Pač je težil za ven.
Pozimi smo zunaj ravno toliko kot čez leto (govorim o aktivnostih), žal pa je prej tema. Seveda pozimi pes pokuri več.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #28 : 09 December 2010, 08:44:30
Pri nas prej kontra...  čez leto imamo aktiv hrano pozimi pa navadno...
...ko je mraz nismo toliko aktivni kot poleti , se znata  prav na hitro obrnit in tiščat nazaj domov  sta bolj medveda,
nahitro naredimo sprehode, ... za izležavanje na kavču pa ne rabita posebne hrane....
poleti je pa druga... takrat pa ni nikoli dovolj  sprehodov, kakšnega dela ( Dina.. Damč ne ::) ) , plavanje, norenje, žoga ...itd

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #29 : 14 December 2010, 13:59:32
Eni (notranji) psi, ki so po naravi zmrzljivci rabijo pozimi več hrane, ker pokurijo kalorije za ogrevanje telesa in posledično tudi shujšajo, če dobijo enaki delež kot poleti.

No, mi imamo pozimi "dieto", ker je načeloma manj gibanja (sprehodov in laufanja zunaj), se porabi manj kalorij in se mi je lani na zimo poredila za skoraj 2kg. In pri njej se to pozna, zelo. Zdaj pa pazimo, da dobi manj za jest.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!