Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 508712

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
U ja, tam je pa tako lepo naselje  :-* Se skoraj zmeraj odpeljemo s kolesi na en izlet tja.


Sem našla slikice Kane ko je bila mladiček. Žal so slabe ker je to slikana slika.

Tale slika je malo uničena  :-\


Že takrat je uživala v čohanju po trebuščku


Ja kdo si pa ti?


lp, maja



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Aho!

Oooo, kaka kepica bela je bila  :-*

Lp
Ana


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Iiii kako je bila luškana! :-* Pa saj je še vedno. :P Koliko je zdaj stara? :-[



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Ana in Alya hvala  :)

Koliko je zdaj stara? :-[

5 let in približno dva meseca



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Hej!

Mene pa zanima, kako se odrežejo kaj na poslušnosti in agilityu. V teh dveh disciplinah teh psov še nisme opazila. Opazila pa sem jih že na razstavah.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
kanchy res luštna mala kepica je bila :o Tudi sedaj je prava lepotička, se že veselim, da jo upam, da prav kmalu spet vidim :D :o

lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Hej!
Mene pa zanima, kako se odrežejo kaj na poslušnosti in agilityu. V teh dveh disciplinah teh psov še nisme opazila. Opazila pa sem jih že na razstavah.

Midve s Kano trenirave poslušnost, a sva žal zaradi mene (premalo časa, starši) naredile le C izpit. Trener pravi da sicer dela za IPO 1 ampak, ne trenirave več sledi in obrambe, tako da tudi izpitov ne morave delati. Poznam pa nekaj belih ovčarjev ki so dobri v poslušnosti. Tale ima na primer narejen IPO2 in mislim da bosta z lastnico prilezla še višje (http://www.priden-pes.si/nasi-psi.html). Se hitro učijo in hitro dojemajo, moraš pa imeti pravi način dela. Kljub podobnosti (v zunanjosti) z nemškim ovčarjem z njimi ne moraš delati enako. Karakter belih ovčarjev je bolj "nežen" in bi ga bodečka ali kakšen podoben način učenja, ki se velikokrat uporablčja za nemce, belgijce... popolnoma podrel.

Glede agility-ja pa žal ne vem, ker nisem v teh vodah, ampak po mojem bi bili tudi tam uspešni. Pač (na srečo) pasma še ni tako popularna in se še ne pojavlja veliko.


Aska hvala, in tudi jaz upam da se kaj vidimo  :)

Lp, maja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Hvala za podatke!  :)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Ni za kaj  ;)

Evo tu je en posnetek belega ovčarja na agility-ju. No moja ni še zdaleč tako hiperaktivna, je bolj mirna in vse dela bolj na easy   :(  ::) http://www.youtube.com/watch?v=KL3nqJQrSHM



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Ma pa dost energije. :o



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
No moja ni še zdaleč tako hiperaktivna
No mogoče pa bi bila :o, samo trenirarati še to morata :D ;D


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Eh, ne vem. Se pač razlikujejo karakterji. Mogoče bi delala ampak ne bi delala s takim veseljem kot se na primer vidi pri tem psu (in mimogrede tudi pri tvoji aski  ;) ). Sploh pa v našem klubu ni agility-ja.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Mogoče res takoj ne bi agija sprejela, samo sem ziher, da bi ravno tako veselo tekla čez ovire čez cajt kot tista psička s filmčka. Je pa res, da karakterji so  res različni ;)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kana bi pomojem tekla nekako takole  :D --> http://www.youtube.com/watch?v=rt9oQUFb3AU ali pa še bolj počasi in še malo več v kasu  :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Kana bi ziher uživala v agilityju :o


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kaj pa vem. Mogoče ampak mislim da bove to disciplino kar spustile  :D Se bove raje posvetili čemu durgemu. Nekaj časa sva celo malo bolj intenzivno vadile trikce. Prišle sve do slaloma med nogami, osmice, plazi, tačka druga tačke  ::) No, ja kaj prveč uspešne res nisva bile  :D



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
No, če bi  bil agility tudi v tvojem klubu, bi ziher šla kaj poizkusiti, a ne? Drugače pa super za trikce :)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Mogoče bi res. Ampak, saj tudi tako je čisto v redu.  8)



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Je v sloveniji še kaka druga psarna š.b.o. razen psarne SLO-White Rose?

A.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
ja mene tudi to zanima - ali pa mogoče če je kakšen vzreditelj?

...sledi svojim sanjam


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kana je iz psarne Fliegeland. Mislim pa da sta to edini psarni v Sloveniji. Ampak nisem prepričana.

Tudi za kakše vzreditelje ne vem, je pa nekaj ljubiteljskih legel.



Kateeq

  • Gost
Mislim, da sta to edini psarni pri nas, po Slavijinih informacijah (lastnica psarne SLO-White Rose) še en gospod, ki je imel že nakaj legel ampak nima parne. Pa ljubiteljska legla seveda... :)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Včasih je bila še psarna Mežiška,ampak ne vem,koliko legel so sploh imeli.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Hm,je ne najdem na spisku pasem registriranih pri FCI,tako da sem se mogoče zmotil.   ???

Lp zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Jaz Mežiško poznam samo Alfo. Pa še ta je v lasti psarne White Rose. Pa ne vem če je prav njihova, ampak po mojem ne bi šli kupovati psa iz druge psarne.


Še ena starejša Kanina slikca:




SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Citiraj
Jaz Mežiško poznam samo Alfo. Pa še ta je v lasti psarne White Rose. Pa ne vem če je prav njihova, ampak po mojem ne bi šli kupovati psa iz druge psarne.

Se pravi,da je v enem trenutku dejansko obstajala ta pasma in si nisem samo domišljal.  ;)


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Ja najbrž res. Škoda ker se White rose nič več ne oglasi. Bi vse zvedeli  :)



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Meni so ful včeš dolgodlaki švicarski beli ovčarji! Sem z eni hodila skupaj v malo šolo, pa me je prevzela njegova lepota pa eleganca!  ;D

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Kateeq

  • Gost
Sem poslala Slavi mail, pa vam poročam, ko bo odgovorila. Sicer pa una pravi, da ne obiskuje rada forumov, saj je veliko kregarije... :(



Kateeq

  • Gost
Sem prebrala temo za nazaj, in če koga zanima sem ugotovila:  :o
-na slikah z vzrejnega sta na predzadnji sliki tudi Anja (1.z leve) in poleg nje Slavi sepravi psarna White Rose
-da niste zasledili/omenili, da so imeli pri White Roseletos tudi eno  leglo in sicer maja ali aprla če se ne motim. To je Leglo M in mladički so čudoviti! Tudi na razstavah so precej uspešni-jih osebno poznam.
-Da so vsi vaši bečćki lepotci do konca! (kar pa vrjetno že veste)...


Aha, pa še to. Slavi mi je odgovorila na mail in pravi, da je Mežiška psarna. ;D