Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 509193

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Mi smo včeraj ponoči vrnili z Jahorine... Kana ful uživala v snegu, bilo je sicer mrzlo (ponoči -17, čez dan -10) pa vseeno ful lepo  8)
Fotoaparat je na žalost ostal doma tako da slik ni  :(


Imam pa par še lanskoletnih s sprehoda z mešančkom Torom  :-*

A boš kmalu Tor?  ::) ;D

Letamo...

In poziramo...



Srečno novo leto 2009 vsem belčkom in njihovim lastnikom!



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Da malo odprašimo tukaj prilagam nekaj slikic...  ::) :)









Lp, Maja



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
A mi lahko napišete s katero hrano jih hranite?
So me spet čisto zmedli ...
 :-[ ;)

(Kanchy če si s fotografijami služiš kruh, si verjetno bogatašica? ;D)



-------------------------------------------------
http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Hills?

Gremo pa počasi na A.G.



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Aleš - utemeljitev?

Zakaj greš s Hillsa na AG?

Mene so čisto zmedli. Ko sem prepričana, da je Eukanuba dobra, potem me z vseh strani zbombardirajo, da ni...; razmerja da niso prava in da se bo preveč obarvala...
In potem pravim; dobro, bomo pa poskusili Pro Pack - pa se najde model in pravi - "Samo Pro Packa ne!", pa pravim za Natures in spet enak odgovor sicer od drugega "pasjevedca" tako da ...

 >:( ??? Enostavno obupam.

----------------------------
http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Frendica ima zlatkota kot jaz (poleg bšojke) in ji ful manj serje po hrani, sem probal, isti rezultat... torej se več hrane absorbira (oz. katerkoližeizrazbimoraluporab iti :-) ).

A.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Mi imamo Cibau. Glede na to da je kar poceni mi je zelo všeč. Dlaka ni obarvana, je mehka, drekec pa tudi fajn (in ni ga veliko).


(Kanchy če si s fotografijami služiš kruh, si verjetno bogatašica? ;D)
Oh ko bi vsaj  :-\ ;D
Fotkam za svoj užitek. Kaninih slik imam pa že toliko da mi vse zašteka ko hočem mapico odpreti  :D :D Bo treba malo pobrisati :-[

Lp



norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Pozdrav svima iz Bosne...a za Tessu:

A sad da se predstavimo:
Beli lepotan sa ružom je Aron...sada živi u Bijeljini, u Bosni a rođen je u Kranju, tata mu je Chico a mama Linda iz Razborče, i u potrazi za tatinim fotkama smo nabasali na ovaj forum..
Chico je zaista lep pas i sad znam od koga je Aron nasledio svu lepotu...Da se pohvalimo Aron ima zaista lepu izložbenu karijeru, učestvovao je na velikom broju izložbi: CH SCG, CH SCG , CH BiH, CH HR, CH MNE, CH SRB 3xJB, 27xCAC, 11xCACIB, 31xBOB, 5xBOG3, 4xR.BOG, 3xBOG, 1xBIS,  EXCELLENT V1- BOS- CLUB WINNER 07. , EXCELLENT V2, R.CAC (CHAMPION CLASS) EURODOG SHOW ZAGREB 2007 i upravo je na izboru TOP TEN 08. proglašen za najuspešnijeg psa u BiH u 2008g. ( BOB, BOG, BIS)
evo i fotke sa izložbi:










a nije samo izložbeni pas nego i član porodice...

 



 


 




 












kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
NorA pozdravljena  :) Lepo da ste se nam pridružili. Aron je zelo lep, čestitke za vse rezultate!  8) Razstavljate tudi kaj v Sloveniji?




norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
I tvoja Kana je zaista mnogo lepa.
U Sloveniju na izložbe, na žalost još nismo išli jer nam je veliki problem u dobijanju viza, ali se nadam da ćemo uskoro doći i kod vas...








A ovo je Guadalupe, došla je iz Belgije iz odgajivačnice White Apache i ima dve godine. I ona je ICH BiH i JCH Srbije i otvorila je CH Srbije...



11.01. oštenila je 5 curica i 2 dečka...a tata je naravno Aron...








tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Da se vam spet oglasim ;D

Lepotec tale vaš Aron :-* Lepo je spoznati Chicotove mladičke ;D
Bi vam prilepila kakšno novo fotko pa ne bo šlo ker je naš Senior na toplem pri Petri in Urošu v hiši. (tudi starost ma svoje prednosti) :D

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Tessa sedaj imaš pa že tri Chicotove mladiče (če štejem tudi Alfo) na forumu  8)
Kar naj uživa na toplem, bomo pa malo počakali na slike  :)


NorA tale Guadalupe mi ima pa zelo všečno glavo  ^-^ Je prav vaša ali ste samo parili?
Četitke za mladiče... kakšni cukri  :-* :-*

Lp, Maja



norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Tesa hvala na komplimentima za mog Aron...pa lep na tatu...Chico može biti ponosan na svog sina ali i na svoju unučad ;D. Mnogo bi me obradovala da postaviš nove Chicove fotke...kad budeš mogla....a imaš li kakvih informacija o Lindi...imam samo ovu njenu fotku sa štencima:

Maja, Guadalupe( Lupi) je moja, kupila sam je u Belgiji, odgajivačnica White Apache...
evo par fotki sa Aronom






a i bebe su moje ;D ;D ;D

ali imamo beba i u Poljskoj odgajivačnici White Passion ( Biala Pasia): 4 dečka i 4 cure, oštenjeni 29.12.2008. Majka je Cassyopeya Taien-Bajka

bebe:

ovo joj je bilo drugo parenje sa Aronom. U prvom leglu "D" je bilo oštenjeno 5 cura i 5 dečaka i svi su zaista bili izvrsni i po izgledu i karakteru i već su zabilježili uspehe i na izložbama i u radu i sportu. u francuskoj je Dancing Queen koja je sa nepunih 10 meseci položila test CANT (Certificate of Natural Aptitudes on Herd) i postala treći švajcarac u Francuskoj sa tim certifikatom, a posle i drugi test TAN (natural aptitude test) i dobila uzgojnu dozvolu sa 14 meseci.
Darius Sunday u Poljskoj je osvojio JCH poljske i završio obuku za vodiča slepih. Evo ga na izložbi u Wroclavu sa svojom slepom gazdaricom:

Dankan Dino je u Rumuniji  i priprema se za polaganje IPO ispita

Don Diego je u Ukrajini i već je JCH Bjelorusije, Ukrajine i Rusije a Dreamer JCH Poljske...štenaca iz tog legla još ima u Hrvatskoj, Belgiji i Finskoj...
Tako da se i Chico može pohvaliti sa izuzetno dobrim potomstvom...
A u februaru nam dolazi na parenje sa Aronom prelepa ženka iz Ukrajine, Umka

i Summerveld Mini Encarta iz Zimbabwea

pa će biti još puuuuunooo beba....a za tu priliku smo Aronu uradili i snimke kukova i laktova HD-B, ED-0, MDR1 gene defect test +/+, DNA...



i Lupi






norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Majo volimo i mi sneg i igre bez granica i hvatanje grudvi






i posle toga zajednički odmor


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Aron je pa res zelo dejaven samec  8)

a i bebe su moje ;D ;D ;D
http://guadalupeandaron-littera.webs.com/24.01.01bebani.jpg
:o  Kakšni bajseki  :-* :-*


Iz katere psarne prihaja Umka? Ful mi je všeč. To bodo res lepi mladiči.

lp



norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
pravo ime Umke je ARDUINA FORTUNATUS i uvezena je u Ukrajinu iz Poljske odgajivačnice Fortunatus, otac je ATYLLA WARRIOR a majka OCCUPY HEART MIRAJA
predivna je,  evo jo njenih fotki






a bebe možeš videti na http://guadalupeandaron-littera.webs.com/


tuna

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0

 kanchy, kana je zelo čudovita psička, in lepo pozira!
 NorA, ob prebiranju foruma sem ugotovila da je vaš Aron bratec od moje psičke, ki je septembra doplnila štiri leta ;D
Jaz imam z mojo Laro (tako jo kličemo) velike probleme z displazijo, ko smo jo šli slikat v Zagreb je imela HD: C/C, malo za tem sem jo slikala v Lj. tu pa je pokazalo B/B, vendar jaz nekako bolj verjamem da je  HD: C/C. Kam pa ste peljali Arona slikat kolke? Doma je imeti grozno psa ki ima displazijo, ne morem jo spuščati, čeprav je zelo aktiven pes, moram jo nesti po stopnicah (to smo počeli tudi do njenega 14 meseca, ravno z tem razlogom da se slučajno ne pojavi displazija)... :( :(
Kako pa je z Aronom? Jaz osebno sem si zelo želela, da bi vsaj enkrat moja Lara skotila leglo prikupnih belih švicarjev, a nekako ne upam parit, ker se mi zdi zelo neetično pariti pse z displazijo. BO zaenkrat slovijo kot zelo zdrava pasma, zdi se mi škoda da to pokvarimo z legli katerih starši imajo displazijo. Čestitke za razstavne uspehe, nisem si pa mislila da poznajo to pasmo tudi v Bosni... Koliko BO pa je ponavadi udeleženih na razstavi? vsaj pri nas jih je zelo redko videti, na CACIB Lj. sem komaj našla enega.
Moja Lara in Aron sta si zelo podobna ;D , se vidi da sta bratec in sestrica ;D ;D Ali tudi Arona veseli prinašanje palčk,igračk,copatov ipd. naša Lara je zelo vesela ko ima kaj v gobcu. ;D
Pozdravčke Aronu :)




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Tuna a psica z displazijo C težko hodi, da jo nosite po stopnicah? Displazija C ni tako huda, da se pes ne bi mogel gibat ali, da bi ga to kakor koli oviralo, vsaj v večini primerov ne. Tako, da če ona lahko normalno hodi, ji tega ne omejevat.




kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Tuna dobrodošli!
Žal mi je da ima vaša psička probleme s kolki. Ne predstavljam si belega ovčarja ki ne sme prosto noreti po traviki in prinašati žogic, palic...  :( Kaj pa so vam kaj veterinarji rekli? Mora biti psička ves čas na povodcu? Kam pa ste peljali v Lj.?
Se strinjam da glede parjenja verjetno ne bi bilo pametno če želimo v pasmi ohraniti le najboljše. Tudi nas (ozr. predvsem mene) je dolgo časa mikalo da bi imeli leglo. Pa smo (sem) se zaradi napak ki jih ima Kana odločila da z njo ne bo mladičev. Mogoče pa s kakšno naslednjo psičko  :)

tudi slikic Lare bi bili veseli  :)

Lp, Maja



norA

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Tuna, žao mi je zbog vaše Lare i njenih problema. Aronu smo snimali kukove u privatnoj ambulanti u Beogradu koja je ovlašena od FCI za snimanje kukova i ima nalaz HD-B/A ( Fast normal) ED-0/0, a čak i C ne bi trebalo da bude problem pogotovo dok je pas mlad, jer je to neki oblik neznatne, blage displazije, koja bi tek u starosti trebala da pravi probleme...što se tiče penjanja uz stepenice i niz stepenice, trčanja, skakanja, nema nikakvih problema, maksimalno je aktivan, što si mogla zaključiti i iz gore postavljenih slika...a dvevno najmanje deset puta se popne uz ove stepenice...






U Bosnii ima vrlo malo ŠBO na izložbama ali zato idem na izložbe u Srbiju, gde ih ima mnogo više. U Srbiji imaju četri  velike odgajivačnice: Von Olaf veise, Von Diamond ( Morgan Von Diamond je iz te odgajivačnice) Vom Homolje i Urban Soho tako da na izložbama ima dosta pasa iz tih odgajivačnica a isto tako ima i dosta pasa koji su uvezeni iz Češke, Slovačke ( odg. Ancilia) i odg Bor to Win. Na međunarodnim izložbama bude dosta pasa iz inostranstva:
ovde možeš pogledati fotke sa izložbe CACIB Šabac 15.06.2008. http://pets.webshots.com/slideshow/563815085cMDiGa Aron je bio CAC, CACIB, BOB


tuna

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Kolke smo slikali v Mestnem Logu. Kasneje sem jo pelala slkati še v Topolšico, k priznanem ortopedu, in on je bil tisti, ki je rekel da se bojo s starostjo začele pojavljati težave.
Očitno so se težave začele prej, zato jo nosimo po stopnicah navzdol (dol ima večje probleme, gor pa nekako pride sama :) ), trudimo pa se, hoditi čimbolj po ravnem.
Nekako smo upali, da bo naša kužika vsaj nekaj let aktivno živel, a na žalost temu ni tako  :(



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Žal mi je, da ima vaša Lara težave.  :(

A težo ima primerno? Sama nimam izkušenj z displazijo, sem pa večkrat slišala, da je najboljše, da je v primeru displazije pes čim lažji (torej spodnja meja še normalne teže) in pa da se res dosti giblje, ker s tem utrdi mišice. Nekje sem zasledila tudi, da je primerna vleka nazaj - kjer pes vleče nek predmet in pri tem hodi nazaj, saj to ojača mišice okoli kolkov.

Želim vam, da bo Lara še dolgo aktivna in brez težav/bolečin!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
 :-\ ko takole prebiram forumj se mi zdi, da sem neodgovorna pasjeljubka. Sploh si ne predstavljam, kako bi bilo Rono nositi po stopnicah ... Mogoče bo tudi Rona imela težave s kolki, mogoče mi bo žal, da sem ji pustila "svobodo od rojstva", venar menim, da pes instiktivno ne bo počel nečesa, kar ve, da mu bo škodilo ... (na parceli imamo 5 stopnic in nekje do 6 meseca si je naredila "obhod" okrog stopnic, sedaj pa steče kar po njih...)
Sicer pa sem danes na sprehodu spremljala njene stopinje. Z desno zadnjo tačko je popolnoma pokrila odtis prednje desne tačke, pri levi pa je vedno zadnja tačka zgrešila odtis prve za kakšne 3 cm. Tudi ko nekaj časa leži, vstane tako, da iztegne hrbtenico in zadnje tačke za kakšen korak ali dva potegne popolnoma iztegnjene za sabo. V začetku sem imela občutek, da jo boli, ko vstaja, vendar  po tem "pretegu" ni ne duha ne sluha o morebitni bolečini.

Računam, da je z njo vse v najboljšem redu  ::).


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Sorry, samo po tem kar si ti napisala, lahko jaz sklepam samo to, da imam totalno defektno švicarko... Ayya se namreč tako razteguje kolikor je dolga in še kak cm več.. vsakič ko praktično ustane.

Ko je bila mala sem zagnal vik in krik da ima sprednje tace mal na ven, ker je šopala po štengah gor ali dol... pa smo kaj kmalu ugotovili, da je pač to stil hoje po štengah ne pa problemi s kolki...
Da ne govorim o tem, kako je Ayya skakala iz kavča na začetku...




Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
kar si ti napisala, lahko jaz sklepam samo to, da imam totalno defektno švicarko...


Ne, narobe si me zastopi Alesh666. Računam, da je to čisto normalno... da se tako preteguje, da hodi po stopnicah, da ...
Moje pisanje je izhajalo iz stavka...
  moram jo nesti po stopnicah (to smo počeli tudi do njenega 14 meseca, ravno z tem razlogom da se slučajno ne pojavi displazija)...

Alesh...so že taprave naše švicarke; verjamem pa, da se zgodi, da tudi pri živalih materi naravi kaj ponesreči  :'(


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Alesh vse vse najboljše pa še veliko let užitkov z Ayyo in Leeloo!  :)



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
o, hvala :-)

užitki se ravno eskaliral v stratosfero... to leto bomo definitivno več potovali... nabavil enoprostorca :-)

Alesh vse vse najboljše pa še veliko let užitkov z Ayyo in Leeloo!  :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
užitki se ravno eskaliral v stratosfero... to leto bomo definitivno več potovali... nabavil enoprostorca :-)
Hehe super  8)



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
alesh666 vse naj, naj :) in veliko veselja s svojima kosmatinkama :)

...sledi svojim sanjam