Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 508129

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Vana ne sekiraj se tudi mi bomo kmalu goliči  ;) In tako je vsako poletje, le da je Kana letos malo zamudila in ji še vedno odpada dlaka. Zaradi tega smo imeli na morju tudi težave, ker je imela na zadnjem delu stegna toliko dlake da se je v vodi zafuclala tako, da sem jo, ko smo prišli domov peljala k vetu, da je pobril tisti del ker je bil preblizu koži in nisem mogla več doseči s škarjami.

Hehe tudi naša je takoj ko izgubi dlako... kako suha je. Pozimi ko dlaka pride nazaj pa... a se je malo zredila  ::) :D

Kako velika je Rona?

Citiraj
Kanchy a jo zmeraj po vsakem kopanju (na morju) okopaš še v sladki vodi ali to počneš samo enkrat na dan (zvečer)?
Ti bom kar po pravici povedala.... v 14 dneh ko smo bili na morju je niti enkrat nisem skopala s sladko vodo. Vem da ni ravno dobro za kožo, ampak pri njej sem opazila da je ne moti zato je nisem matrala še z umivanjem s sladko vodo (ne mara "šlaufa").



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Nekako takole to izgleda (malo slaba slika ampak se vidi oguljenost): KLIK    ::)



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Pa saj Ayya ni zmeraj taka. Vsaj takrat ko smo se mi videli je imela prav lep kožušček.

Ne vem pri Kani je kar razlika med poletnim in jesensko/zimskim kožuhom.


Huda slikica  ;) Vidim da ste pridni  8)



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Hvala vama. Vesela sem Kanchy da si zapisala, da je tudi pri vaši velika razlika med poletno in zimsko garderobo, kajti na tisti julijski sliki...je tvoja pravi mali medo.
Pa tudi tam, kjer bi naj bila tvoja "kratkodlaka" je...gostodlaka proti moji. Moram jo popoldne pofotkati, pa prilepim (sicer me je sram, da je taka...ampak okej...kar je, je, kaj se bom sprenevedala  :-\ :'().

Ales666 tvoja pa je...v elementu. 

Sprašuješ me za velikost...ne vem. Bom popoldan  :) in bom poročala.

--------------------------------------------------------------------------
http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
kanchy, luštne slikce z morje, kjer ste sigurno vsi skupaj zelo uživali :)

Par utrinkov s torkovega sprehoda po Zajčji dobravi dveh pesjank v poletni preobleki :P








kanchy, v mojmu albumu manjka še kar nekaj slikc, katere bodo sledile naknadno ;)

lp


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Vana se mi zdi da Rori izgleda približno tako koz Kana ko je najhuje. Bo že prišla dlaka  ;)
Tako. Imamo 61 cm in 31 kg.
Kana ima 62 cm, teža ji niha med 34 in 35kg.


Aska, super slike. Zelo so mi všeč  :-*
Ja na morju smo zelo uživali  8)



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Hvala Kanchy. Potolažena. Torej nič narobe, samo poletno oblekico so si dame nadele... Jaz bi jo pa zmeraj rada v krznu  :'( ;).
Glede velikosti, kilaže... torej se lahko malo odebelive (moram pazit, da ne bom na koncu jaz dobivala kil namesto nje  :o :P)

Sicer pa, že prej sem mislila, pa sem pozabila (mi dela težave postopek pripopat slikico v objavo) - Aska; tvoja pa je taka kot pozimi, ko sem jo videla... v krznu  ::)
Na drugi slikci mi je še posebno všeč...s tem, da me malo moti napis čez sličico...


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Glede velikosti, kilaže... torej se lahko malo odebelive (moram pazit, da ne bom na koncu jaz dobivala kil namesto nje  :o :P)
Ja mogoče kakšno kilco gor, postopoma  :)



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0

kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
To ste imeli pa skoraj svojo plažo  :o Lepo izgleda  8)
Prva slika pod "na morju" je zelo lepa  :-*



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #702 : 03 September 2009, 11:30:35
Primerjam BŠO-je (po slikah) in ugotavljam, da je ena velika razlika med njimi in sicer "ušesa".

Moja ima notranjost ušes precej pigmentirana (temnejša), medtem ko vidim, da obstajajo BŠO-ji, ki imajo notranjost čisto svetle, kožne barve...; prav zanimivo.
Saj se mogoče ta pigmentacija pojavlja še kje (npr. po prsih, pod pazduho...), skratka za mojo vem, da je na teh predelih njena koža bolj temna, za druge pa ne vem.
Pa razmišljam ali je to odvisno od staršev (dedno) ali pa je pač v leglu nekaj "svetloušesnih in nekaj temnoušesnih psičkov" oz. se ta pigmentacija kasneje razvije?

Pa še nekaj; a svojim ovčarjem režete kremplje? Jaz jih namreč ne in včeraj pri hoji po asfaltu se mi je zdelo, da pa je en krempeljček malo predolg, saj sem slišala, da je z njim podrsala po asfaltu  :-[ :-\.



alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #703 : 03 September 2009, 11:42:30
Pazi, ne glej po slikah, če prihaja ful svetlobe od zadaj, se pri moji uho obarva roza...
Jaz sem bolj opazil razlike v velikosti in suhosti... Ayya je med bolj anoreksičnimi deklicami :-)
Pa koliko imajo košata ušesa in čopke... Ayyi namreč rabim strižt to dlako, ker si ji fecla, oz. jo ali sfurminiram ali kar z mašinco odbrijem... drugače dobi male kepce.

Jaz ji ne režem kremplje, vedeti pa moraš, da imajo drugačno obliko krempljev. Imam še zlato prinašalko in je razlika zelo očitno, pri prinašalki je krempelj bolj ukrivljen, pri švicarki pa so bolj ravni in izgledajo daljši... 15 minut žogice po asfaltu, 1xkrat na 3 mesece in ima svojo manikuro...
Je pa res, da jo jaz dnevno gonim na frizbi treningu in se sigurno že od tam pozna.

A.

Primerjam BŠO-je (po slikah) in ugotavljam, da je ena velika razlika med njimi in sicer "ušesa".

Moja ima notranjost ušes precej pigmentirana (temnejša), medtem ko vidim, da obstajajo BŠO-ji, ki imajo notranjost čisto svetle, kožne barve...; prav zanimivo.
Saj se mogoče ta pigmentacija pojavlja še kje (npr. po prsih, pod pazduho...), skratka za mojo vem, da je na teh predelih njena koža bolj temna, za druge pa ne vem.
Pa razmišljam ali je to odvisno od staršev (dedno) ali pa je pač v leglu nekaj "svetloušesnih in nekaj temnoušesnih psičkov" oz. se ta pigmentacija kasneje razvije?

Pa še nekaj; a svojim ovčarjem režete kremplje? Jaz jih namreč ne in včeraj pri hoji po asfaltu se mi je zdelo, da pa je en krempeljček malo predolg, saj sem slišala, da je z njim podrsala po asfaltu  :-[ :-\.





alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #704 : 03 September 2009, 11:45:32
Če bi kdo rad videl belo švicarko v dogfrisbee akciji na EC na Madžarskem:

http://www.flickr.com/photos/28487372@N05/3852540924/in/set-72157622006752359/
http://www.flickr.com/photos/28487372@N05/3852547660/in/set-72157622006752359/

V tem letu še nisem srečal nikogar ki bi delal frizbi z švicarko... 14 dni nazaj sva bila na EC na Madžarskem, zadnji vikend na EC v Nemčiji... tudi enega švicarja nisem vidu nikjer... kaj šele delat z njim... kdo pozna koga?
Spraševal sem tudi ljudi, ki se ukvarjajo 10+ let s frizbijem in sem dobil samo info za 2 švicarja 7-8 let nazaj...



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #705 : 03 September 2009, 19:24:30
Glede obarvanosti uhljev ne znam reči ker nisem nikoli opazovala.
So pa kar velike razlike v velikosti uhljev (nekateri švicarji imajo prav prevelike - meni osebno so manjši bolj všeč) in postavitvi uhljev (nekateri imajo bolj skupaj, drugi bolj narazen). In odlakanost kot pravi Aleš. Jaz sem Kani včasih strigla na zunanji ušes dlako, zdaj pa ne več.



http://www.flickr.com/photos/28487372@N05/3852540924/in/set-72157622006752359/
http://www.flickr.com/photos/28487372@N05/3852547660/in/set-72157622006752359/

Wau, pridna sta  8)

Jaz ne poznam nobenega švicarja v frisbiju. Bi bilo pa lepo videti še kakšnega.



Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #706 : 08 September 2009, 14:40:38
Aleš prav jezi me, da nisem več med mladenkami, da bi tudi jaz mojo "frizbirala". Superca se mi zdi ta način razgibavanja, kajti BŠO-ji so dejansko hiperaktivni psi in to s tako vnemo leti za teniško žogico kot da je obsedena. Glede frizbija pa...saj ga ne vem metati...  :-[ :(.  Pri nas sta za hitro razgibavanje:  lopar in teniška žogica.

Me pa zanima, kako psu ugotoviš če ga "preforsiraš"?; npr. včeraj je tako zelo dihala in srce ji je razbijalo s tako vnemo, da me je za nekaj minut resnično zaskrbelo, da sem šla preko razumne meje  :-[ ???
Skratka - kje so meje pri psu?

---------------------------------------

http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #707 : 08 September 2009, 14:46:50
Ne rabiš bit med mladinci... vse se da naučiti, tudi jaz sem se moral... zato imaš tečaje in seminarje, tudi pri nas.

Kako ugotoviš, da ga "preforsiraš"? Pes rata počasnejši, prihaja do napak pri ujemih, pri pristankih, jezik mu začne viseti ful ven in si ga slej ko prej ugrizne/pregrizne in mu začne teči kri.
Pri meni je Ayya začela izvajati sledeče: ko je preutrujena, mi prinese frizbi nazaj, naredi ovinek okoli meni, še vedno s frizbijem v gobcu in gre pit vodo, ter se uleže dol. Takrat vem da ima dovolj in rabiva daljšo pavzo.

A.

Aleš prav jezi me, da nisem več med mladenkami, da bi tudi jaz mojo "frizbirala". Superca se mi zdi ta način razgibavanja, kajti BŠO-ji so dejansko hiperaktivni psi in to s tako vnemo leti za teniško žogico kot da je obsedena. Glede frizbija pa...saj ga ne vem metati...  :-[ :(.  Pri nas sta za hitro razgibavanje:  lopar in teniška žogica.

Me pa zanima, kako psu ugotoviš če ga "preforsiraš"?; npr. včeraj je tako zelo dihala in srce ji je razbijalo s tako vnemo, da me je za nekaj minut resnično zaskrbelo, da sem šla preko razumne meje  :-[ ???
Skratka - kje so meje pri psu?

---------------------------------------

http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #708 : 17 September 2009, 22:26:31
Danes pri točno 7 letih  :-* :-* Računamo na še enkrat toliko  8)

Se opravičujem za kvaliteto slik  :-X  :-[







"tortica"


papa



Maja




kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #709 : 17 September 2009, 22:31:30
oooo Kanči vse naj naj  :-* :-*


Vana

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #710 : 18 September 2009, 11:47:09
 :o :o :o 7 let. Ja, seveda, še enkrat toliko.
Torej je Kanchy trenutno "moja generacija". Ja, tudi jaz si želim še enkrat toliko  8)

Čestitke.


_________________________
http://belasvicarskaovcarka.blogspot.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #711 : 18 September 2009, 12:27:04
Kana, vse najboljše! :-*


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #712 : 18 September 2009, 17:13:56
Hvala  :)




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #713 : 21 September 2009, 01:41:22
Čestitke!! VSAJ še enkrat toliko!  :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #714 : 21 September 2009, 18:14:24
Hvala  :)



kajči

  • *
    • Prispevkov: 165
    • Točke: 0
Odgovori #715 : 22 September 2009, 21:19:46
Najprej en lep pozdrav v vasi temi. ;) Malo sem radovedna in nekaj raziskujem, pa me zanima, ce ima kdo od vas kaksne bolj natancne podatke o vzrediteljih v Sloveniji. Tudi tistih, ki nimajo registriranih psarn, pa so mogoce imeli le leglo ali dve. Koliko priblizno je zdaj svicarjev v Sloveniji (mogoce ima kdo mladicka pa mi lahko pove katero tetovirno stevilko ima)? Hvala in lp



bbs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #716 : 23 September 2009, 16:10:00
Zadnje tetovirne številke so okoli 300.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #717 : 23 September 2009, 16:37:46
Nekaj utrinkov iz piknika belih švicarčkov 15.8.2009:










Več pa tukaj.

lp




Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Odgovori #718 : 24 September 2009, 15:00:54
Ooooo, je to moja smotla na prvi sliki?  :o
Lepe slikice, hvala!

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Scarlett

  • *
    • Prispevkov: 979
    • Točke: 0
Odgovori #719 : 26 September 2009, 21:03:38
Če se ne motim, spada tale slikca v to temo :-[  Slučajno sem jo naredila danes ;) Mogoče je pa celo kdo iz foruma..LP