Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 508747

Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Hvala Sims!  ;D Smatramo da bi stenci zaista trebali biti odlicni, voditelj uzgoja smatra da je kombinacija savrsena i to je jedini razlog zasto se Azrica jos jednom parila.  ;D

Azrica ce u petom mjesecu imati 6 godina, ali ovo ce joj biti cetvrto leglo sto je po meni optimalno za zivot jedne kuje. U suvlasnistvu imam njene dvije kcerke koje ce dalje prenositi tu liniju (krv) ali i puno njenih prekrasnih sinova.
Nasi psi su prije svega ljubimci i za njih zelimo samo najbolje, pa smatramo da ce ona jos tada biti dovoljno mlada da joj nece smatati narkoza, pa cemo ju sterilizirati kako bi izbjegli eventualne tumore u starim danima koji su cesti kod kuja na reproduktivnim organima.  :-\

Evo jednog od Azrinih sinova koji je ovaj vikend kod vas na izlozbi u Sempteru i Vrtojbi pobijedio oba dva dana i osvojio srca publike i sudaca:
http://britko.webs.com/shows.htm



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Bijeli anđeli, s čim pa vi hranite svoje pse?

Pozdrav!  :-*



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
http://britko.webs.com/shows.htm
Wow, zelo mi je všeč  :-*


Bijeli anđeli čestitke za leglo, držimo pesti da bo šlo vse po načrtu  :)



Pa še ena naša snežna (pa z grdim pogledom  :-9 ). Zadnje čase se skoraj nič ne slikamo več, moram enkrat vzeti na sprehod fotoaparat pa malo pofotkati :-[






BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Zelo mi je všeč  :) :o



Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Kanchy, hvala. Tvoja ljepotica me zaista impresionira, doslovce je preeeekraaaasnaaaa. Mislim da je ona bliska rođakinja s mojih Fuegom, jesam u pravu?????
Jel se moze negdje pogledat njen pedigree????

Sims, mi svoje pse hranimo s dehdratom Boscha i sa Barfom.
Evo link na Barf ako ne znate sto je to: http://www.animacanis.hr/proizvodi.php
Uz sve to ponekad dobiju i nesto od rucka sto nije zacinjeno, kuhamo im povremneno zgence, rizu ili tjesteninu s zeludcima, jetricama i grkljanima od teleta ili juneta.

Ja nisam pobornik hranjenja psa samo dehidratom i cijeli zivot jednom hranom, nekako si ne mogu to zamisliti kao dobro, kao da mi svaki dan jedemo neki čips   :D
Imala sam prije svojih bijelih anđela kuju njemacku ovcaricu koja je jele iskljucivo kuhanu hranu, povremeno dehidrat i zivjela je 17 godina, uginula prirodnom smrcu, ali je do zadnjeg hodala, papala i bila ok.  :)



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Kanchy, hvala. Tvoja ljepotica me zaista impresionira, doslovce je preeeekraaaasnaaaa. Mislim da je ona bliska rođakinja s mojih Fuegom, jesam u pravu?????
Jel se moze negdje pogledat njen pedigree????
Hvala  :)

Sta v sorodu ja, Oscar Chico Ben je Kanin oče in kakor sem videla v Fuegovem rodovniku, njegov dedek  :)
Nimam pa drugače nikjer na internetu njenega rodovnika. Če želiš ga lahko slikam pa prilepim.



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Viuuu vidim da je tema malo zaživela!!! :)))



No še nekaj našega ta zimskega;

Haroon in zMešanka Nala ;P



Lp.



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Pa še od danes;









Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Kanchy, hvala. Tvoja ljepotica me zaista impresionira, doslovce je preeeekraaaasnaaaa. Mislim da je ona bliska rođakinja s mojih Fuegom, jesam u pravu?????
Jel se moze negdje pogledat njen pedigree????

Sims, mi svoje pse hranimo s dehdratom Boscha i sa Barfom.
Evo link na Barf ako ne znate sto je to: http://www.animacanis.hr/proizvodi.php
Uz sve to ponekad dobiju i nesto od rucka sto nije zacinjeno, kuhamo im povremneno zgence, rizu ili tjesteninu s zeludcima, jetricama i grkljanima od teleta ili juneta.

Ja nisam pobornik hranjenja psa samo dehidratom i cijeli zivot jednom hranom, nekako si ne mogu to zamisliti kao dobro, kao da mi svaki dan jedemo neki čips   :D
Imala sam prije svojih bijelih anđela kuju njemacku ovcaricu koja je jele iskljucivo kuhanu hranu, povremeno dehidrat i zivjela je 17 godina, uginula prirodnom smrcu, ali je do zadnjeg hodala, papala i bila ok.  :)

Ja, se strinjam!  ;D Tudi mi razmišljamo podobno!

Sicer pa tudi naš kosmainec zelo uživa na snegu, lovi kepe, koplje rove in luknje, teka kot zmešan ... Se vidi, da je Švicar  :o ;D



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Sims.. mislim da bi bili vsi veseli fotk.. :)




Pa še nekaj našega zimskega norenja













Lp.



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Naš kosmatinec je zunanji pes in preživi noč v pesjaku. Zadnje dni je zelo hladno, zato se sprašujemo, do katere temperature lahko kuža prenoči zunaj. Skušali smo ga namestiti v klet (del kleti je neogrevan in ima do 10 stopinj Celzija), pa mu najbolj ne odgovarja, najraje je zunaj (po možnosti v snegu  ;D) ...

Ima pa dvoprekatno hiško, dvignjeno od tal, izolacija tal 5 cm, izolacija strehe 3 cm, izolacija sten 5 cm + dvostranski leseni opaž. Kolikor ga opazujemo, se nam zdi, da ga ne zebe. Kakšne so vaše izkušnje s prezimovanjem psa?  ::)




pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Do -10 naj bi bili lahko zunaj (oz. -15 odrasli... za mladiče pa je itak bolje če so že prej nekje na toplem). Sem se to tudi jaz pozanimala (moj je sicer notri, samo en čas je kazal da bi bil rajši zunaj, pa se j eglede na temperature hitro premislil :D).


take podatke imam jaz no :))  Verjamem pa, da bi mu odgovarjalo če bi bil notri, vendar ne sam, še z nekom :)


Lp.
_____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ ________________










Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Dva bela lepotca na beli podlagi! :o Krasno! :D



white rose

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
Oglašam se z veselo novičko.  :)
Psička iz naše vzreje Fantasia from winter snow, sestrica od našega Ferrarija, pričakuje svoje prvo leglo mladičkov. Očka je naš Lord (Vivid Daydream Barthelomeus). Oba starša sta HD-A, ED-O, OCd-neg.
Doma so v Medvodah, več informacij pa na njihovo tel.št: 040-781-824.


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Haroon je danes star že kar celih 7 mesecev! ;*


Nekaj fotk od danes, bili smo na Jezerskem:













Lp.



white rose

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
Vau, Ema, kakšen oreng dec je že Harč  :o :-*
Uživajta še naprej v snegu, sej potem bo pa blato, pa bo Haroonu spet super  ::)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Katere psarne priporočate, Slovenija in sosednje države ? Hvala  :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Katere psarne priporočate, Slovenija in sosednje države ? Hvala  :)

White Rose  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Katere psarne priporočate, Slovenija in sosednje države ? Hvala  :)
Aha, zdaj te pa imam! :o Sem te imela na sumu za te lepotce. :) (p.s.: če bi imela jaz možnost imeti toliko psov kot ti bi bil eden od njih ziher 'švicar(ka)' ;))



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
 :D :D Maja nimaš me  :P :P... sprašujem za frendico ne zame  :D


Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Pri nas White Rose ali pa morda kakšno leglo njihovih psic - večinoma so vse podobne linije.

Sicer pa, Avstrijci imajo precej psarn, se morda splača tudi tam pogledat in povprašat. Če bi bil pes za vzrejo, bi bila sveža kri verjetno prav dobrodošla, se mi zdi, da je večina pri nas skotenih švicarjev bolj ali manj oddaljenih potomcev Delljoy-a of Haely's Future. :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Delljoy je dedek od našega  :P ;D




Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Ako netko misli krenuti u uzgoj, ja bi se slozila da treba dovesti novu krv jer smo svi "zatrpani" Joyom (Delljoy oh Haely´s Future) i psima koji su potekli od Mirana.
Svaka cast njegovom uzgoju, ma puno krsnih pasa, sve pohvale i White rosu i veselimo se vasim najavljanim bebama. Imali smo se priliku vise puta druziti s Abbom i mogu reci da je zaista prekrasna kuja. Zao mi je da Lorda ne vidjamo cesce, zadnje smo ga vidjeli u rezredu mladih, sigurno je i on izrasao u prekrasnog psa, bit ce to lijepe bebe.  :)
Nadam se da cemo se druziti u Ljubljani i vidjeti Lorda.   :o

Pesjeljubka, svaki put me odusevis slikama svog lijepog psa.

Evo slikica slikica mog bracnog para....


Nesto smijesno, od svih Azrinih stenaca Issa joj najvise lici (a nije rod)  ;D


Fuego i Issa....






Issa...


Fuego...


Divljanje....






Pusa od nas!




pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Bijeli anđeli, joj mala je vsakič ko jo vidim na slikicah lepša ;*

Fuego mi je pa itak prekrasen :)



Delljoy oh Haely´s Future je tudi Haroonov dedek :)))


Lp.
Ema&Haroon
_____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _____________________________ _______











kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Mi smo bili v nedeljo na izletu v Kranjski gori. Nismo ravno veliko slikali, tako da ni nič pametnega nastalo. Toel prilepim:  :)








Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Kanchy, ljubimica ti je preeeeeeekraaaaaaasssnnaaaaaa aaaaaaaaaa <3 <3

A Haroon je sve ljepsi i ljepsi, svaki puta me sve vise i vise odusevljava <3 <3
Ema hvala na prekrasnim slikama.

Dragi nasi, sretan i veseo Božić, mnogo mira, srece i zadovoljstva od srca vam zele Aco, Tena, Tihana i Bijeli anđeli...


www.svicarski-ovcar.com



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Vsem ljubiteljem belih lepotcev srečno 2011!
Veliko pasjih dogodivščin in lepih trenutkov z vašimi štirinožnimi prijatelji.

 :-*



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Še kdo diha na našem forumu?
Kako ste kaj?  :P



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
 Mi še živi ;P...

Imamo se lepo, vsak dan bol (ali manj ;P) ubogamo, vsak dan smo lepši, večji... ;P



Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0

Dobar dan iz Zagreba! ;D

prvo pozdrav od mene i moje ljepotice Bure ( Ulma Fliegeland ) slovenke po porijeklu ali sada zagrepčanke...Moramo se ovdje pohvaliti, jer vidim ima puno Fliegelanda na forumu da je ova mlada dama EUROPEAN WINNER 2010...


Eto i malo slikica moje cure, ali se nadam da ste i vi svi ponosni jer vam je rodica......


....morska ljepotica......


vladarica.....