Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 508763

Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
NAJAVA LEGLA:......PRVO LEGLO NAŠE LJEPOTICE......


Eurošampionka 2010 BURA ( Ulma Fliegeland ) i Multi CH FLASH WHITEDREAM Delle Corte dei Dlefini Bianchi.....




white rose

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 1
Katth, čestitke za prvo leglo.
Flash je res odlična izbira za plemenjaka.
Lansko leto so ga tudi nam ponujali za paritev, ker je pes meni vizualno zelo lep in ima odlično gibanje. Mi se potem zaradi hd-B nismo odločili pariti z njim, potem so nam ponujali še enega kratkodlakega psa od Paola, pa meni itak kratkodlaki niso všeč, tako, da smo ostali kar pri naši psih.
Zmoti me edino vaše samopoimenovanje in dodeljevanje nazivov kot je multi šampion, saj pes, ki ima narejena 2 šampionata nikakor ni multi šampion. Predvidevam pa, da veste, da mladinski šampionati niso enakovredni nazivom šampion in kot taki ne štejejo za šampionate. So pa odlično komercialno sredstvo za kupce, ki nimajo o teh stvareh pojma.



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Katth, čestitke ob prvem leglu vaše lepotice. :o
Oba psa sta zelo lepa. Naj se vam vse izteče tako, kot si želite in načrtujete.






Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
WHITEROSE hvala na pitanju.

Provjerit ću u Italiji, jer tom psu svuda tako piše, tako da nije do mene. ???
Međutim, parnjaka sam ja birala za svoju ženku i mislim da sam dobro izabrala.
E sad, dal je multi ili ch, meni nije pretjerano bitno ( svi šampionati ionako pišu u tekstu ), obzirom na titule moje Ulme.

Prvenstveno sam htjela čistiti krv, što ću, nadam se i dobiti.
A za danas još nekoliko slikica iz života moje Ulme ( zapravo mi je zovemo Bura ) i sa izložbe u Celju.

Usput, zašto nitko od vas slovenaca nije bio u Celju? Baš smo se svi pitali....

   ;)



     



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Katth, prav ste se odločili.

Nazivi sploh niso pomembni, kajti to, da sva starša šampiona sploh mladičku nič ne koristi.  ;D Glavno, da je čistokrven in zdrav, mladička si pa tako vsak sam vzgoji po lastni presoji.
Ne sekirajte in ne obremenjujte se s takimi izjavami. Važno, da je psica zdrava in bo povrgla lepe in zdrave mladičke.



Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Katth, cestitke na izboru parnjaka i buducem leglu, vjerujem da ce stenci biti prekrasni.
A sto se tice multisampiona, niti jedan pas koji ima uvijetni rodovnik to ne moze postati po FCI pravilima, pa tako ni Flash sto ne umanjuje njegovu vrijednost kao odlicnog psa.  :)

Mi imamo puno lijepih vijesti.
Evo, krenut cemo od Fuega koji priprema IPO 1 ispit i ide mu odlicno....  ;D
Evo samo nekoliko slika s jucerasnjeg treninga....








U međuvremenu smo bili i kod vas na izlozbi u Ljubljani i Fuego je bio CAC(oba dana) i BOB drugi dan.
Zao nam je da nismo opet vidjeli niti jednog vaseg psa, a veselili smo se upoznavanju i druzenju.  ???






Onda, Fuego je postao tata 6 prekrasnih stenaca u Hrvatskoj, te pet stenaca u Italiji s prekrasnom Daisy Vom Tetzelstein koja je u vlasnistvu spomenutog gospodina Paola Delfinija.


Svi stenci su pronasli svoje ljude, a jednu curicu KRIZIA Della Corte Dei Delfini Bianchi je gospodin Paolo ostavio sebi za daljnji uzgoj sto smo posebno ponosni.
Nakon toga nam je doveo na parenje kod Fuega jos jednu lijepu kratkodlaku curu, mladu sampionku Italije Helly Della Corte Dei Delfini Bianchi....


Stence od Helly i Fuega ocekujemo pocetkom 3. mjeseca.

Imamo ugovoreno parenje s najljepsim mladim psom Mađarske, Vénuszvölgyi-Vitéz Freyja i jedva cekamo i te bebe....


A ono na sto smo posebno ponosni su nasih prekrasnih osam zdravih beba, 5 decki i 3 cure.... rođenih 29.01.2011.








Nase bebe kako rastu mozete pratiti ovdje: http://litterd.webs.com/
http://litterd.webs.com/

Velika pusa svim forumasima i ljubiteljima pasmine.



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #966 : 06 Februar 2011, 21:35:03
17.12.2010 se nam je skotilo leglo belih švicarskih ovčarjev. V leglu imamo 5 samcev in 4 samičke.

Mama: Fantasia from Winter Snow, HD:A/A, ED:0/0)
Mati ima odprto slovensko prvaštvo (prvak razreda mladih, 3x CAC, 1x CACIB, 1x BOB in opravljen izpit po programu B-BH)
Oče: Vivid Daydream Bartholemeus "Lord", HD:A/A, ED:0/0

Oba starša sta izredno prijazna, obenem pa pogumna.
Mladički bodo veterinarsko pregledani, cepljeni in opremljeni z rodovnikom. Za oddajo bodo primerni v drugi polovici februarja 2011.

Na voljo sta še 2 samički.

Informacije in rezervacije:
040 781 824 (Meta), 041 748 087 (Iztok), e-mail: [email protected]



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #967 : 06 Februar 2011, 21:38:35




ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #968 : 06 Februar 2011, 21:40:57
   



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #969 : 06 Februar 2011, 21:42:39



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #970 : 06 Februar 2011, 21:44:27



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 06 Februar 2011, 22:02:49
Nekaj posnetkov mladičev iz legla, ki se nam je skotilo 17.12.2010.  7 mladičkov že ima svoje lastnike.

Mama: Fantasia from Winter Snow, HD:A/A, ED:0/0)
Oče: Vivid Daydream Bartholemeus "Lord", HD:A/A, ED:0/0

Sporočamo Tihani, da se bomo še srečali na razstavah.


[/quote]



ukrystufek

  • *
    • Prispevkov: 71
    • Točke: 0
Odgovori #972 : 06 Februar 2011, 22:05:01
Nekaj posnetkov mladičev iz legla, ki se nam je skotilo 17.12.2010.  7 mladičkov že ima svoje lastnike.
Mama: Fantasia from Winter Snow, HD:A/A, ED:0/0)
Oče: Vivid Daydream Bartholemeus "Lord", HD:A/A, ED:0/0

Sporočamo Tihani, da se bomo še srečali na razstavah.

[/quote]



Bijeli anđeli

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Ukrystufek, malci su prekrasni  :o bas kao i njihova mama....  :) sretno s bebama i da nadju dobre vlasnike.
Veselim se druzenju na nekoj od izlozbi, sada znam da niste bili u mogucnosti uz sve te bijele pahuljice.  ;D
Mi isto skupljamo titule s Fuegom za vas sampionat, jos nam trebaju dvije i proci godina dana, a moramo krenuti i s nasom madom nadom Issom la blankpapilio...








Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
a sada jedna lmorska slikica....



i još jedna ....
    moja čuvarica dvorišta.....

SIMS....hvala na dobronamjernosti ;) :-[

ipak smo tu jer vooooolimo naše pseće prijatelje.....



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Če nazivi sploh niso pomembni, nima smisla opletati naokoli z njimi, a ne?  ::)
Saj za domači trg in povprečnega kupca je res nepomembno, če pa se greš vzrejo malo bolj zares in mednarodno, potem pač moraš paziti na to, da je vse po pravilih in korektno, da te ne bo nihče mogel obtožiti zavajanja.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Meni osebno se zdi, da je pomembnejše zdravje kot lepotni naziv.



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Se povsem strinjam, ampak nazivi se pač podeljujejo po določenih pravilih in v razstavnem svetu so nazivi pomembni in ko oglašuješ leglo, jih pač moraš upoštevati. za tiste, ki iščejo ljubljenčke, je nepomembno, kdor pa načrtno išče razstavnega ali vzrejnega psa, bo neskladje opazil. Je pač vprašanje integritete "oglaševanja" legla.

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
No še nekaj malega od naju:






Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Uau, lepotec!  :o

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
:)

Še nekaj od včeraj, fotografirala je Petra Ilenič







Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Paseljupka...krasan pas...a koje leglo je? ???



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Haroon je iz psarne Slo White Rose - H leglo :)

oče je Ferrari von White rose, mama pa Vivid Daydream Daili-Kaya oz. klicno "Lady".


meni daleč najlepša švicarja nasploh :)



Katth

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
 :) Dobar dan iz Zagreba!
Da..svakom je njegov pas najljepši, znam, samo važno je biti dobronamjeran prema drugim vlasnicima....nekako si mislim!
ja obožavam sretati druge vlasnike švicaraca, s njima popričati, družiti se, pobjeđivati ili gubiti na izložbama. Važno mi je da se ova pasmina promovitra, jer mislim da zaista imamo što pokazati...
Moja Ulma je postigla zaista puno, ja moram priznati da nisam uzgaivač i da sam je uzela za mog ljubimca, ali eto, kako vrijeme ide i nakon što je postala euro šampion, red je da je parim...i tako sam i odlučila....
ali to ne znači da drugi psi nisu prekrasni.....nikako....

i zato šaljem nekoliko slikica Ulme ( mi je zovemo Bura) i njenog najfrenda  Brita
::)

;)

....i za kraj....moja ljepotica..... ;D



Sims

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Se povsem strinjam, ampak nazivi se pač podeljujejo po določenih pravilih in v razstavnem svetu so nazivi pomembni in ko oglašuješ leglo, jih pač moraš upoštevati. za tiste, ki iščejo ljubljenčke, je nepomembno, kdor pa načrtno išče razstavnega ali vzrejnega psa, bo neskladje opazil. Je pač vprašanje integritete "oglaševanja" legla.

Ja, se strinjam. Ampak menim, da imajo rodovniški psi nasploh zelo malo neskladij ... ker se že pri vzreji gleda na zdravstveno stanje psa in videz staršev.

No, ko smo mi kupovali našega psa, resnično nismo gledali na nazive, temveč bolj na stanje kolkov in zdravje. Šele pri drugem obisku smo izvedeli, kakšne nazive imata starša ... Meni kot kupcu recimo nazivi ne pomenijo kaj dosti, mislim, da je to stvar različnih gledišč. So pa ljudje, ki sploh ne kupijo psa, če njegov starš nima šampionatov ...

Moram pa povedati še to, da je lepota zelo subjektivna. Marsikateri švicarski ovčar brez nazivov je veliko lepši od tistih z nazivi. Treba je vedeti tudi to, da se razstav udeležuje dokaj majhen odstotek ljudi. Obstajajo švicarji, ki niso bili nikoli na razstavah in nikoli ne bodo - zagotovo je med njimi kak lepši od tistega, ki je dobil naziv ... Sicer pa: kaj je lepota?  ;D ???



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
....

Moram pa povedati še to, da je lepota zelo subjektivna. Marsikateri švicarski ovčar brez nazivov je veliko lepši od tistih z nazivi. Treba je vedeti tudi to, da se razstav udeležuje dokaj majhen odstotek ljudi. Obstajajo švicarji, ki niso bili nikoli na razstavah in nikoli ne bodo - zagotovo je med njimi kak lepši od tistega, ki je dobil naziv ... Sicer pa: kaj je lepota?  ;D ???


S tem  se pa ne moram bolj strinjati :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Lepota je res subjektivna. Ocenjevanje tipičnega izgleda po standardu pasme, pa ne bi smelo biti. In to bi se morali v prvi vrsti zavedati vzreditelji in sodniki. Pri vseh pasmah.
V vzreji morajo biti tri stvari enakovredne-zdravje, dober, tipičen karakter in tipičen izgled. Anomalije v izgledu lahko vodijo tudi do zdravstvenih težav in slabšega gibanja.

Zato tudi jaz nisem pretiran ljubitelj razstav-tja grem gledat opremo, priboljške, nabasat vsemogoče testerje in se družit. Kakšni sodniki so res dobri, kakšni pa taki, da še laik, ki približno pozna pasmo, ve kako sfaljen je bil tisti BOB, CAC, CACIB...

Moram pa povedat, da sem pred dnevi bla jezna, žalostna, ker se je po SG potikal švicar brez lastnika. Vem kje živi, ampak moja Binzverina ni hotla tega psa blizu sebe in tako ga nisem mogla pripet in odpeljat domov. Nekaj ima proti belim psom, ki ji segajo višje od komolcev.  ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
...
Onda, Fuego je postao tata 6 prekrasnih stenaca u Hrvatskoj, te pet stenaca u Italiji s prekrasnom Daisy Vom Tetzelstein koja je u vlasnistvu spomenutog gospodina Paola Delfinija.
...

Ob brskanju po spletne strani tega vzreditelja, sem ugotovila, da gre že za 6 leglo omenjene psičke :'( :-\
http://www.cortedelfinibianchi.com/daisy.html



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Če bi imela vsakič samo 3 mladiče bi še bilo OK. Sicer pa je krepko preveč. Za psico so maximum 4 legla v njenem življenju. Pa še jaz ne bi imela toliko legel s psico, če bi legla bila številčna.

Psica je sproducirala kar 37 mladičev.  :(
I leglo 7 mladičev
G leglo 9 mladičev
F 1 mladič
D 10 mladičev
B 10 mladičev

To že ni več okusno, čist preveč. Pri G leglu bi lahko zaključili, če se jim je en mladič iz F zdel prevelik strošek ali kaj. :(

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Kirsikka

  • *
    • Prispevkov: 130
    • Točke: 0
  • Viivi & Roni
Če prištejemo še 6 mladičev letošnjega legla, je ta uboga psička dala na svet 43 mladičkov. Res grozno, izmozgali so jo do konca in junija bo stara komaj 7 let! :'( Ne morem verjet, da se lahko take stvari dogajajo :'( >:(