Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 508133

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Ja sej tale puberteta me vsake tolk zaskrbi, ker se mu že zdaj občasno odpuli in začne nagajat ter se nekaj trmit  :D včeraj je kar na svoj drek navalil in ga jedel, jaz se zaderem "ne" in grem proti njemu, on mi pa zbeži in potem zlaufa nazaj drek pojest  >:(  ponoči ga je pa zgleda nekaj navilo in se mi je dvakrat podelal v sobi, nato sem ga hitro nesel ven in se je še tretjič nekaj pomatral

ko smo ravno pri temu me zanima, če je normalno, da mladiček tako veliko kaka? Moj se dva do trikrat na dan in še to kar precej velike porcije naredi. Hranim ga samo z Eukanubo in vsake toliko mu vmešam kuhano korenje.
Vse to je normalno  :P In še kaj bo poštudiral, nič bat :o :D

Moj ima še 3 obroke in prav tolikokrat gre na potrebo.


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Malecki kakajo vsake 2 ali 3 ure, to je čisto normalno. Naš še zdaj kaka 2-krat na dan ali več (včasih tudi od vznemirjenja na sprehodu ali na novem terenu). Prebava je povezana tudi z gibanjem, hrano ... naj te to nikar ne skrbi. Tudi naš je jedel lasten kakec, še zdaj ga občasno (čeprav rečen NE in zbeži s kakcem v gobcu :D :D). Mislim, da veliko stvari mine samih od sebe. Ti samo lepo preživljaj čas z malim in uživaj! Aja, pa ne ga kregat, če se pokaka notri.

LP



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Mislil sem bolj to, če je mogoče količina drekca povezana z briketi, ker sem na forumu prebral precej komentarjev o tem, kako drugačni briketi pridelajo tudi precej drugačen kakec :) ma pa danes malce problemov, najbrž ravno zaradi tistega dreka, ki ga je včeraj snedel. Ravnokar je redko kakal pa tudi dalj časa čepi danes, ko gre na potrebo

ne saj ga ne kregam nikoli, samo "ne" odločno govorim, ko počne bedarije. Malo je že zakapiral kaj to pomeni. Saj do zdaj še nismo imeli nesreče. Edino dvakrat mi je začel lulat, ravno takrat ko sem se odpravljal, da ga ven odnesem. Zmeraj preveč odlašam  :D No pa danes ponoči se je pokakal, ker ga očitno nekaj zvija pa ni mogel zdržat. Drugače vedno začne cvilit in hodit gor pa dol po sobi.



5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Mislim, da je količina kakca povezana z briketi. Naš je recimo kakal manjše količine, ko je bil na Hillsu, tudi kakec je bil bolj svetel od tistega na Eukanubi. Zdaj smo na Bosch Sensitive, pa se mi zdi, da je kakec še najbolj čvrst in ga je še najmanj kot pri kateri koli drugi znamki hrane.



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Ja na Bosch hrani sem že slišal, da je dober kakec  ;D mah, zaenkrat ne bom menjal, če mu Eukanuba paše naj to je, pa tudi brez veze tako mladega zdaj navajat na nekaj drugega.

A ma kdo kej izkušenj s korenjem? Obstajajo govorice, da se bela dlaka lahko obarva zaradi B-karotena, po drugi strani pa pravijo da to ni res...  Včeraj sem mu vmešal kuhano korenje v brikete, danes pa kuhane bio ovsene kosmiče na vodi pa je kar skakal preden sem mu dal skledo in potem vse snedel z užitkom. Same brikete pa bolj počasi gloda, pa še to ne poje vsega.



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Jaz mojemu korenčka ne dajem, ker se mu na dlaki rez vidi če ga je (: (odtenek bolj "rumenkast" je ). Pa po Boschu je moj imel obupno prebavo - posledično tudi kakec. Ampak ja, psi so si različni. Moj je glede hrane kar zelo zahteven.


Sicer pa, vso srečo z malim! (:



5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Jaz tudi našemu ne dajem korenja, se dlaka hitro obarva. Tu in tam že - recimo v juhici ali med konzervo vmešan, vsak dan pa mu ne bi dajala.
Sharky, tudi našemu je Eukanuba Puppy zelo odgovarjala - najbolj od vseh. Edino tale Adoult verzija ni bila OK. Tako da ti kar hrani z Eukanubo, če vam je ok. Lahko mu malo skutice vmešaš v brikete ali pa žličko tune v naravnem soku ali pa malo jogurta, če ti ne je suhih briketkov.



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Ena današnja od moje žabe:



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Živjo.
Sicer imam pasmo hovawart, ki je črno-rjave barve. Vendar se črna dlaka obarva rdeče, če pes nekaj časa je korenje. Tudi pri hranjenju z Eukanubo je več hovawartov postalo rdečih - tudi naš. Ko smo hrano zamenjali, mu je zrasla nova črna dlaka (seveda šele spomladi ob menjavi dlake).
Tako, da pri naši pasmi odsvetujejo korenje (v velikih količinah) in Eukanubo.

Je pa možno da pri vaši pasmi ni tako.

Lp


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
@leahomar: ja, tudi mi smo bili do nedavnega na Eukanubi. Ampak kot rečeno, Puppy varianta mu je resnično ustrezala, ko pa smo prešli na Adolut, se je po celem hrbtu, repu, ušesih obarval. Zdaj smo že mesec na drugi hrani in opazili smo občutno razbarvanje vrhnje dlake - postaja spet bel.
LP



5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Pozdravček švicarčkom!
Kako ste kaj v teh vročih dneh, kaj počnete? Mi čez dan počivamo, smo pa aktivni zgodaj zjutraj in po 18. uri zvečer. :D :P
Sharky, kako kaj mali korenjak, najbrž pridno raste in se redi.  8)

LP



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
z mojim malim korenjakom sva pa na počitnicah na dolenjskem in hodiva vsak dan na dolge sprehode. Z domačimi tukaj mamo zdaj skupaj že 6 psov, tko da je kr veselja hehe. Prvi dan na njegovem prvem sprehodu je imel neprijetno izkušnjo, ker ga je en velik belgijski ovčar prestrašil, ko je priletel na ograjo in lajal ko zmešan, tak da se je Baron potem bal vsakega lajanja. Pol sem ga pa malo nesel do večjih psov, da se je povohal in videl da ni nič hudega, zdaj se pa že korajžno hoče špilat z vsakim, ki ga sreča in ki ni ravno agresiven in skače ter laja po ograji kot nor.

Ko ma preveč energije in se mu utrga se ga je pa že skoraj za bat :D začne grizt s temi ostrimi šivankami in ga sploh ne morem ustavit. Lahko ga kregam in ga po gobčku malo tapnem pa je potem še huje, ker misli, da se igram in nato že kar zalet vzame, skoči in šavsne kot kak mali morski pes. Noge in roke mam že vse popraskane, pogrižene. Komaj ga ukrotim takrat...je treba bit res hud  :D drugače je pa res zelo priden in kar uboga. Za copate sem se že sprijaznil, da je prepozno in ni več rešitve za njih  :D pri čevljih smo pa hudi, tak da grize samo kar mu pustim. No, boljše eni ali dvoje copat kot pa kaka miza ali vrata.

Drugače pa vidno raste in ma že res tisto čist pravo ovčarsko postavo. Samo še ušesa morjo narazen pa bo, zdaj je vsem tak smešen s temi uhlji, sploh ko kaj posluša pa jih prekriža  :D






ahhh slike še pridejo, ker me nekaj internet zajebava in jih ne morem naložit...



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Na Dolenjskem? :o Kje točno?



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Na Dolenjskem? :o Kje točno?

Brežice...no to naj bi bla že štajerska, ampak jst pravim kar dolenjska  :P



Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Eh, sem mislila, da sta kaj bližje. Midve sva blizu Nm. ;) Mali je res faca s temi uheljci. :D



kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Alin in njeni dve sostanovalki, Corina in DeeDee


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
evo še obljubljene fotke







švicar in japonec  ;D








5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Jezus nadi, kakšen cuker!  :o ;D :) :-* :-*

Kaj pa je tisti večji beli poleg njega? Zgleda kot nekakšna mešanica med švicarjem in samojedom.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0

[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
tisto je japonska pasma Akita Inu, ja  :)



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Hehe, ko si napisal Švicar in Japonec, sem mislila, da se je tudi pri vas hotel kak Japonec slikat s "takoooo lepim" psom. Nam se je to namreč letos a morju spet zgodilo.  ::) Bili smo v Nacionalnem parku Krka in nek mlad (menda) Japonec je pristopil in prosil, če lahko sede na klop poleg psa in ju fotografiram. Predlani se nam je isto zgodilo v Rovinju, samo da je šlo za Hrvate. Svašta, res. Pa to potem, ko sem mojemu zagotavljala, kako pa letos naš pes ne bo več zvezda...jok brate.  ;D ;D ;D

Dopust s psom je bil fajn, idealna animacija za pamža, samo malo pač zoprno, ker si omejen pri plažah in restavracijah - čeprav na terasi si večinoma lahko - pa s sabo tovorit vrečke kakca v vročini in avtu tudi ni kar tako... a še kdo hodi s svojim švicarjem na dopust? In kako se obnese?

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
hehe, ma naju tudi vsi ustavlajo, ko greva na sprehod "joooj kak lep kuža, to je pa samojed ane?"  :D  al pa slišiš komentarje, ko greš mimo...  :D

moj je tak hecen, ko sploh noče opravit nobene potrebe drugje kot na travi. Zadnjič smo bli na pijači v mestu in je začeu cvilit, pa sva menda prehodla 1 kilometer, da sem najdu malo trave  ::)  ::)  dreke pobirat je pa res zoprno, ampak kaj pa češ

za vikend sem šel žurat in sem ga pustu samga v sobi, roleta je pa bla pa tok spuščena, da je blo spodaj res ful malo placa. In on se je šel tam spodaj plazit, da se je posral na balkon. Res je neverjeten ;D 

Vodo ma pa tud zlo rad. Zdej ko mu je vroče kar s tacam po skledi čofota, zadnjič mi je šel plavat v potok. Tud ko sem ga kopal je bil čisto miren v banji. Ma ej, nisem še vidu tko pridnega in prilagodljivega psa, sploh pa ne pri taki starosti.



5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Nisem še videla bele akite, zelo zanimiv pes!

To je naše prvo leto s psom, zato nisva šla nikamor na dopust, planiram pa drugo leto.
Ker vidim, da mu je zelo vroče v teh dneh, dvomim, da bi mu odgovarjalo morje (voda že, manj pa vse ostalo), zato razmišljam v smeri Gorenjske (Bohinj) ali pa kam k Soči oz. drugi reki (pozna kdo kak kamp?). Mi smo letos prakticirali izlete, pohode, nekaj časa pa smo bili na vikendu v Halozah.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Močno priporočam Nadižo ;)
Ob Nadiži je tudi zelo lep in urejen kamp Podbela, ampak ravno tam je najnižna voda, bolj za otroke...
http://www.kamp-nadiza.com/slo.html
Se pa drugje najde precej tolmunov in je krasno...npr. okoli Robiča, Zder...tu se dejansko lahko naplavaš.
http://www.sloveniaholidays.com/sportni-center-zder-julijske-alpe.html

S kolesom ali peš pa prideš še do bolj skritih kotičkov, kjer je redko kakšen človek. Jaz sem bila 2x s psom in ni nihče težil. Ampak res bolj na samem in izven poletne sezone, takrat je kot na Obali.

Da ne omenjam, da je voda lahko precej topla  ;)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Ob Soči so psi dobrodošli na Kmečkem turizmu Jelinčič-je tudi na forumu kala,runo, bella :)

Na morju pa-najdeč kak fajni apartma ali kamp, če pes rad plava mu ne bo hudega, se bo v morju ohladil. Samo najdit je treba kako bolj oddaljeno plažo, neobljudeno ali pa tako kjer so psi dovoljeni. Je v temi kam na morje s psom (tako nekako) kar nekaj destinacij napisanih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Maja3000

  • *
    • Prispevkov: 643
    • Točke: 0
Ob Soči so psi dobrodošli na Kmečkem turizmu Jelinčič-je tudi na forumu kala,runo, bella :)
Z Neli sva bili tam meseca maja. Priporočam. Midve sva res uživali. Krasno okolje in ljudje. Ker je bilo takrat še precej hladno, sva prenočili v sobi, imajo pa tudi možnost kampiranja zunaj. :)



5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Joooj, kako je bilo danes vroče! Po mojem je bilo blizu 40 stopinj. :-\
Našega kosmatinca smo tuširali, ga zavijali v mokre brisače, zmakala sem mu blazinice ... Cel dan je preležal v hladni kleti in dremal.  :-*
Res si ne znam predstavljati, da bi ga v takem "vlačila" po plažah - kljub senci in vodi, ki je najbrž pretopla, da bi se osvežil.
Ja, za Nadižo sem slišala. Vsekakor vredno premisleka, hvala!

Naj vam minejo ti "pasji" dnevi čim bolj mirno in varno za vas in za kužke.
LP ::)



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
ma moj mali ma pa kr še energije, da nagaja in laufa okoli, čeprov mamo že v bajti blizu 30 stopinj, kaj je šele zuni  ::)

danes smo se cepili, razglistili in "razbolhali"  :D  joj kaj bi dau, da sem meu takrat pri sebi nek fotič, da bi slikal kakšno faco je spustil, ko mu je veterinar zapičil iglo v rit  :D sploh ni trznil, ampak se je leže medtem ko je glodal eno igračo samo z glavo obrnu in ga pogledu, češ kaj si pa ti zdej upaš mene neki špikat tle v rit :D :D



pasjeljubka

  • *
    • Prispevkov: 201
    • Točke: 0
Mi pa smo z mojim bili tudi na morju, pa moram rečti da je bilo super (: (in sicer smo bili v kampu Ankaran, in na Krku, baška, v amertmaju od prijateljev (ki drugače ni v najem)).  Je bilo res zelooo vroče, pa nič ni bilo narobe, saj je samo senco treba poiskat, pa vodo mu dat na voljo pa je (:. Moj je super užival.. Pa še plava zelo rad, tako da s tem nismo imeli nikakeršnih težav.




Drugače pa naju s Haroonom ločuje samo še en teden do pričetka tečaja BBh. Oba že komaj čakava nove izzive.. (:



Datelj

  • *
    • Prispevkov: 395
    • Točke: 0
Kaj vem, vročina ni bila prevelik problem, razen pač da se je izredno hitro utrudil na sprehodu in večino časa nekje preležal - ampak saj zdaj je podobno. Na plažo (FKK, te so itak vedno bolj "divje" in ne težijo za pse) smo šli običajno okoli štirih pop., ga privezali malce višje za kako drevo/grm, sproti nastavljali vodo in je počakal nekje do osmih, ko so ljudje večinoma šli in se je lahko še on skopal, naplaval...takrat tudi ni bilo preveč vroče. Dopoldan smo ga pustili v apartmanu in šli na lokalno plažico se namočit.

Nadiža je pa za psa res fenomenalna. Pa za ljudi tudi. :)

The mantra of the puppy owner: we'll all live through this. We'll all live through this. We'll all live through this.
The mantra of the puppy: NO!

- Sue Ailsby