Problem pri hranjenju

_anita_ · 2419

_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
: 02 Januar 2011, 13:03:26
Pozdravljeni!

Smo ponosni lastniki 7,5 mesecev stare beaglice Didy. Za beagle je značilno, da so zelo požrešni, kar je tudi velja za našo. Kakšen mesec nazaj so se začele težave! Ko dobi obrok briketov, na polovici obroka začne cvilit, gre stran od posode, ji zadnje noge odnaša oz. jo sploh ne držijo... :( Naslednji obrok dobi pa konzervo, kjer je vse normalno. Smo bili že pri veterinarju, in je reku, da ne bi delal panike in da je verjetno povezano s hrano... in smo se odločili, da še tuki vprašamo, če je kdo imel kakšne podobne probleme... Hvala za kakršnokoli pomoč...

Lp, Anita&Polona&Didy :)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #1 : 02 Januar 2011, 15:37:53
jaz bi svetovala, da mogoce zamenjate hrano z domaco hrano. pogledate na internetu kaksne "recepte" za mladicke, da bodo dovolj hranljivi. so pa beagli zdrava pasma in res ponavadi radi jedo. bi mogoce se kaksnega veterinarja vprasala za nasvet ali pa se obrnite na vzreditelja, kjer ste ga kupili... upam, da bo psicku cimprej bolje.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 02 Januar 2011, 19:59:06
Hvala Choha za hiter odgovor!

Zdaj smo naročili nove, druge brikete, ker nam je tko tud svetoval naš veterinar. Če pa bodo še pri teh briketih takšne težave, bomo pa res začeli kuhat hrano. Ja res je... Beagli so zdrava in zelo ješča pasma. :) sej naša je drugače zelo igriva in čist običajen mladiček, razen teh težav ki se pojavljajo. (ne pojavljajo se vsak dan.) Smo pa tudi razmišljali, če ji ne pašejo več te briketi oz. se jih je preobjedla. Ker vedno ko ji zamenjamo znamko briketov je vse OK, sam pol ko pa gre vrečka proti koncu se pojavijo težave... Lahko tud da nam s tem skuša povedat, da ji niso več dobri... hehehe... :)

Lp, Anita&Polona&Didy ;)



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #3 : 02 Januar 2011, 22:23:25
Sam cudno, ker je noge vec ne drzijo... sepravi imajo ti briketi nekaj notri, ko ji ne pase. vseeno bi probala kaksen mesec z domaco hrano in je nadzorovano kaj je notri. potem bi pa postopoma kaksno pest briketkov na dan dobil (kakor sladico). :D kaj pa vzrediteljica pravi?



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 03 Januar 2011, 08:39:23
S kašnimi briketi pa hranite? Mogoče ima težave z zobmi, dlesni ali v ustni votlini, in ker so briketi pretrdi nemore jest toliko kot bi potrebovala ,jaz vam svetujem da greste do vetrinarja.



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 03 Januar 2011, 09:05:53
Ali morda menjava zobke?



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Januar 2011, 11:25:42
jaz ti svetujem, da v brikete vedno das malo vode. ce ful hlasta, se ji suhi zalepijo v poziralnik in se tam zabasejo. pes se tega ustrasi in ker hoce to iztisnit gor ali dol, zgleda kot da ga zanasa. moji se to obvezno zgodi, ce dobi suhe brikete v skledo, ker je cisto prevec pozresna. ni jih treba namakat, samo zalijes in postrezes.


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 03 Januar 2011, 16:19:33
oooo... super ste... koliko odgovorov... Hvala!!!! :)

nelli: zamenjali smo že več vrst briketov... na začetku, k smo jo dobil, je vzrediteljica dala zraven vrečko Hill's-a, potem smo to zamenjali z Now, pri katerih je mela skor skos mehak kakec, včasih drisko. Potem smo spet menjali na Dog Club Elite, ki se tud niso obnesli (smrdeči kakci+ni jih hotla več jest). Sedaj pa je RC, pri katerih ima normalen kakec, ne smrdi, in redno hodi kakat. Po navodilih veterinarja, da naj probamo spet zamenjat brikete, smo sedaj naročili AG.
To kar si napisala, smo tudi mi razmišljali, da ima mogoče težave z zobmi, saj ko zazeha, se nam zdi kot da, se zobje oz. čeljust zatakne in ne pride v normalno pozicijo.

Karmen: Je že zamenjala vse zobke... :)

lira: Mogoče je to najbolj verjetna zadeva. Ker naša je zelo požrešna, kljub posodi, ki naj bi preprečevala hlastanje hrane. Bomo poskusili spet namakat brikete in upamo, da bo vse kul. Me pa še zanima, ko se tvoji to zgodi, če kaj kašlja oz. se davi??? k naša samo začne cvilit in ji noge odnaša in gre stran od posode...

Hvala vsem skupaj... Lp, Anita&Polona&Didy :)



lira

  • *
    • Prispevkov: 174
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 04 Januar 2011, 07:42:39
moja se je vcasih samo prestraseno sesedla in jo prav vidim, kako vse misice napenja, da bi hrano spravila naprej, vcasih je bruhnila ven. ampak to se ne dogaja vec, ker ne dobi vec suhih briketov v skledo. ce pa dela in jih dobiva iz roke, pa itak ni problema.
upam, da boste ugotovili v cem je tezava.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 04 Januar 2011, 08:14:21
Probaš lahko tudi barf- velike kose, da jih mora žvečit.
Ali pa poklikaj hrano medtem, ko učiš trikce. To bi najbolj priporočala, vsaj del obrokov tako porabi.Tako bo korist dvojna. Lahko ji del hrane tudi daš bv prinosila, in jo odbi,ko prinese. Na sprehodu (  in/ali doma) skrij nekaj takih igrač in jo pošlji v preiskavo.
Če boš brikete zalivala jih ne namakaj, samo tik preden jih daš jih malo zalij z mlačno vodo, ne pa tolk ,da plavajo.  Daj mahne porcije in kakšne kugle v skledo, da ne more zabasat v gobec preveč.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!