pasja užaljenost

sp30 · 4993

sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
: 06 Januar 2011, 10:30:43
No mi imamo en problemček,

naš francozek je tako hudičevo trmast in svojeglav da recimo zameri določene stvari! In me zanima kako naj v tem primeru postopam - ker trenutno ga pač ignoriramo.

recimo začelo se je ko je bil star 2 meseca in en teden :), polulal se je v kuhinji in sem ful strogo rekla NE in sem ga prijela da ga bom nesla vn na travo. V tistem ko sem ga prijela se je začel dret kot bi ga tepla, zavlekel se je v kot in nas ni hotel tut pogledat. Kdor koli od domačih se ga je dotaknil se je začel dret (kot da ga kaj boli), naj povem da je 4 ure čepel v kotu in nas ni hotel pogledat, če si mu obrnil glavo da te je videl je zaprl oči in glavo umikal stran - kao ne bom te gledal.


Potem naslednjič je bilo ob čipiranju ( ker sem ga jaz držala, ter ga je bolelo....) ko sva prišla domou, me sploh ni hotel pogledat, ni hotel jest (pa je ful požeruh), ni hotel se igrat, it ven....potem pa ko me rabi( ker ob spanju se rad tišči k meni, pa kao use pozabi in je ok)

1x mi je iz koša za umazano perilo ukradel smrdljive hlačke in sem ga okregala in mu uzela hlačke iz gobčka in so mi ušle iz rok in so ga po gobčku = zopet užaljenost
10min je bil sam v avtu= zopet užaljenost
včeraj je ležal v temi in bi ga oči kmalu pohodu ( ga ni, oče se je ful ustrašu) = zopet užaljenost

Ampak recimo ni to vedno, na vsake kvatre ( zna počakat lepo v avtu in ni užaljen vedno ko ga pustimo v avtu, do zdaj ej bil samo 1x)

No in recimo kadar trmari ga ignoriram, a bi mogla kako drugače postopat do njega?

Vaše izkušnje?



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 06 Januar 2011, 10:52:07
recimo začelo se je ko je bil star 2 meseca in en teden :), polulal se je v kuhinji in sem ful strogo rekla NE in sem ga prijela da ga bom nesla vn na travo. V tistem ko sem ga prijela se je začel dret kot bi ga tepla, zavlekel se je v kot in nas ni hotel tut pogledat. Kdor koli od domačih se ga je dotaknil se je začel dret (kot da ga kaj boli), naj povem da je 4 ure čepel v kotu in nas ni hotel pogledat, če si mu obrnil glavo da te je videl je zaprl oči in glavo umikal stran - kao ne bom te gledal.

Za ostale primere ne vem, ampak glede na tale opis tu ni bil prav nič užaljen, ampak prestrašen. Umikanje glave stran in zapiranje oči so miritveni signali, s katerimi vas je hotel pomirit. To, da ste ga silili naj vas gleda je zanj pravzaprav bila grožnja...
Tule je naštetih nekaj miritvenih signalov: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10099.0 , mogoče pa ne bi bilo slabo, da vzamete v roke kakšno knjigo o pasji govorici.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Januar 2011, 10:55:51
ja to se strinjam da je bil prestrašen - ampak recimo če mu ne dam priboljška kadar fehtari ( in se obrne s hrbtom stran in te noče pogledat ) - pa nevem zakaj bi bil preplašen?




deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 06 Januar 2011, 11:03:31
ja to se strinjam da je bil prestrašen - ampak recimo če mu ne dam priboljška kadar fehtari ( in se obrne s hrbtom stran in te noče pogledat ) - pa nevem zakaj bi bil preplašen?


takrat pa ni preplašen ampak pač opusti vedenje,ki mu ne prinaša koristi oz proba, če bo kaj drugega delovalo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #4 : 06 Januar 2011, 11:05:52
Verjetno ste mu takrat, ko je prvic parkrat zagnal tako "uzaljenost" oz. preplasenost, ful posvecali pozornost in ga tolazili, zdaj je pa pogruntal, da s takim vedenjem dobi pozornost in poskusa uporabljat se na drugih podrocjih ;)

battito animale


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 06 Januar 2011, 12:14:23
vrjetno ja, ampak fora je da recimo kukrkol knjig preberš in 'imaš teorijo' je praksa še vedno čist drugačna. In še to je moj prvi pes in me je skos strah da ga kaj boli...itd (še posebaj od poškodbe), tko da ja....se bo treba še velik naučit.



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 06 Januar 2011, 14:05:43
Moja Ruby tuli, ko ji kaj ne paše. Če jo glasno okregam (npr. da se je valjala na kavču - kar ne sme) se dere. Če na sprehodu ni po njeno, se dere. Če jo hočem na vrvici preusmerit, se dere (kot, da jo fejst tepem). Nikoli ni imela slabih izkušenj, da bi jo kdo tepel ali karkoli, nikoli nismo bili gorbi in jo vlekli na vrvici.
Sem pa opazila, da ji mami popušča, ko se dere je vse po njeno  ::) >:( Je ugotovila, da s tem dobi pozornost in da je 'boga'.
Ima pa tudi ona kdaj take fore, da je 'užaljena', se vsede v kot in gleda v steno. Ali pa se vsede pred mene in mi rit obrne (kao: sej te ne vidim in me ne zanimaš).
No, ko se dere ji ne dovolim da je po njeno. Ko pa ima 'gledam v zid' sceno, samo Joya primem ali Muffina in je takoj pozabljeno  :o Mala razvajenka.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 06 Januar 2011, 18:41:54
Od kolegice psička je tudi hitro "užaljena". Enkrat na sprehodu sem se zadrla fuj, ker se je valjala po dreku in je potem kakšnih 10 minut hodila tik za mojimi nogami (prej je divjala naokoli) in se držala kot, da se ji je zgodila največja krivica na svetu.

Je pa res to kar so ostali napisali, da psi hitro pogruntajo kaj deluje in kaj ne. Če doseže svoje s trmarjenjem ali tuljenjem, potem je večja verjetnost da bo to počel tudi vnaprej.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 06 Januar 2011, 19:01:29
sam recimo jst sm vanjo silila samo prvič, ker mi ni blo nič jasno + jst sm bla kriva da sem se ga prestrašla. No in od tistega naprej ga ignoriram ko je kaj užaljen, a je prav da ga ignoriram in naj on pride do mene?




BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 Januar 2011, 19:06:00

V tistem ko sem ga prijela se je začel dret kot bi ga tepla, zavlekel se je v kot in nas ni hotel tut pogledat. Kdor koli od domačih se ga je dotaknil se je začel dret.



To se je od začetka dogajalo tudi pri naši Piki (mešanki), to je čista prestrašenost. Moje mnenje.



Tisa in Loa

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 5
Odgovori #10 : 06 Januar 2011, 21:30:30
a je prav da ga ignoriram in naj on pride do mene?


Je prav ja.;) Obnašaj se kot da nič ni/normalno. Ker bolj kot bi se poskusila z njim ukvarjati, bolj se bo spodbujalo to njegovo vedenje. ;)



Schnappi

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 07 Januar 2011, 22:33:00
Moj zna bit ravno tako mega-užaljen. Jasno takrat, kadar ni po njegovo. Najbolj nezaslišano se mu zdi, da js buljim v računalnik in se ne ukvarjam z njim (sej mu ne zamerim, ampak kaj čmo, včasih je pač tako). Takrat ponavadi nekaj časa trmari in se prestopa pred mano in ker tako tečnarjenje ignoriram, se po nekem času užaljeno obrne, zagruli nekakšno vižlastično mini žalostinko, na koncu doda še en zelooo dolg vzdih in se v vsej svoji dolžini -od brade do repa- prilepi na tla, da zgleda kot en tepih.

Samo pri njemu to ne traja dolgo. Takoj, ko ga je kdo pripravljen počohat, je zamera mimo. ;)

Properly trained, a man can be dog's best friend.  ~Corey Ford