mops z alergijo - prosim za nasvet

bočo · 14822

bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
: 13 Januar 2011, 19:38:03
POZDRAVLJENI!                                       

IMAMO MOPSA STAREGA 3 LETA, OD SAMEGA ZAČETKA IMA ZDAVSTVENE TEŽAVE (OPERACIJA NOGE, DEMODEX). V ZADNJIH TREH MESECIH SO TEŽAVE S PRASKANJEM IN SICER V PREDELU PRSI IN VRATU (POD BRADO). VRAT IMA OBARVAN SVETLO ROZA (RAHLO VNETA KOŽA IN NA TEM PREDELU IMA BISTVENO MANJ DLAK). VČASIH SE TOLIKO IZPRASKA, DA SE MU POJAVI INFEKCIJA (DROBNI MOZOLJČKI ALI POSAMEZNE RANICE). TEŽAVE IMA TUDI Z VLAGO (SRBEČE TAČKE). TO REŠUJEMO TAKO, DA GA KO PRIDEMO Z SPREHODA TEMELJITO POSUŠIMO.
SEDAJ (ZADNJE 3 MESECE) SE JE POJAVILA ZGORAJ OPISANA RDEČINA NA VRATU. ZAHTEVALI SMO TEST IN VETERINAR MU JE VZEL BRIS. PREDPISAL MU JE NASLEDNJA ZDRAVILA: SUMAMED ANTIBIOTIK (3 DNI) IN VETARAXOID (5 DNI PO ENO TABLETO/DAN + 5 DNI PO 1/2 TABLETE/DAN IN NATO ŠE PO 1/2 TABLETE VSAKI DRUGI DAN ZA VZDRŽEVANJE STANJA). PO DVEH TEDNIH SMO DOBILI POROČILO O TESTIRANJU IN SICER, DA IMA BAKTERIJO- BACILLUS SP. VETERINAR MU JE NA PODLAGI TEGA PREDPISAL NASLEDNJE ZDRAVLJENJE: ANTIBIOTIK XICLAV 250 MG (1 TABLETA/ DAN 14 DNI + VETARAXOID).
PO PRVEM TEDNU NEIZBOLJŠANJA, MU NISMO VEČ DALI ANTIBIOTIKOV. SMO PA UVEDLI DIETO Z EUKANUBA DERMATOSIS FP Z OKUSOM RIBE, VSAKI DRUGI DAN PA MU DAJEMO VETARAXOID (1/2), KER SE MANJ PRASKA. OPAZILI SMO RAHLO IZBOLJŠANJE: PES OBČUTNO MAJ SMRDI (PREJ NI NIKOLI) TER DA SE MANJ PRASKA.
PROSIM ZA NASVET, RAZMIŠLJAMO O POŠILJANJU VZORCA V ŠPANIJO. ALI JE IMEL KDO TAKE TEŽAVE IN KAKO JIH JE REŠIL?
ŽE VNAPREJ HVALA ZA MOREBITNE INFORMACIJE



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 13 Januar 2011, 20:00:27
Kje pa ste kupili vašega mopsa ? Žal nimam izkušenj s to pasmo, upam,da ti odgovori kdo drug.



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 13 Januar 2011, 20:07:20
KUPILI SMO GA NA MADŽARSKEM (POTEM ENE GOSPE IZ MEDVOD).



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 13 Januar 2011, 20:08:17
Ojoj  ::) :'(



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 13 Januar 2011, 20:14:39
Katere gospe to ?



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 13 Januar 2011, 20:17:07
KUPILI SMO GA NA MADŽARSKEM (POTEM ENE GOSPE IZ MEDVOD).

ta gospa iz medvod je znana šteparka! (če je to ta gospa iz spodnjega linka)

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10508.0

žal vam ne znam pomagat. upam da se pozdravi :)



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 13 Januar 2011, 20:30:12
Možno da gre za isto gospo...je že 3 leta in pol od tega. Spomnim se, da je imela bokse z pit bulli (veliko). Z njo je bil tudi mož. Kaj več se ne spomnim. Vem pa, da je mopsi bolan zaradi nepravilne vzreje. To nam je potrdil tudi veterinar, saj je bil psiček v smrtni nevarnosti (demodex) in smo odštevali ogromne vsote, da smo ga pozdravili. A kar je pač je. Sem storila napako in se nism pozanimala o vzrediteljih... To sem že prebolela  :) Sedaj je pomembno samo to, da se naš mopsi pozdravi!!! Sedaj niti ni tako hudo več z njegovim zdravstvenim stanjem, ko je bil mali smo bili NON STOP pri veterinarju. Upam, da se najde kdo, ki je imel podobne izkušnje.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 13 Januar 2011, 20:47:36
nam je veterinal predlagal za zdravljenje okužbe in vnete tačke - garimacin (ampak je imel odprto rano in zdaj ponucam če se nabode na kakšen trn in to ali pa če se mu vnamejo gubice - imam francoza). Ki je ubistvu antibiotik za ljudi, ampak da naj bi bil odličen za take zadeve. Morda bi blo dobro in bi poklicali veterinarja in vprašali če bi to bolj pozdravilo vnetje? (se ga dobi pa samo na recept)

morda bi bilo pametno tudi prešaltat na hrano višjega cenovnega razreda (morda prvo za probo hrano brez žitaric - acana graine free, orien)...itd

Upam da se pozdravi!!!



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 13 Januar 2011, 21:06:40
Doma imam mazilo Kuterid (antibiotik), vendar ga nanašam na manjše ranice. Prsa so prevelika površina za mazat s to kremo. Promlem je, ker tovrstne kreme tanšajo kožo in zato nočem pretiravat. Rada bi pozdravla vzrok in ne blažila le posledico. Doma izvajamo poostrene ukrepe: vsaki drugi dan temeljito brisanje in razkuževanje tal, zračenje po 2 uri in dieta. Rada bi kapirala, če je vzrok v prehrani...če so pršice nimam kaj dosti pomagat :( Kakšno hrano mi svetuješ, poleg omenjene in kje se lahko kupo. Do sedaj je imel Hills s piščancem, jagnjetino, pa tudi d/d. Je pa vedno dobival priboljške v obliki sira in pasjih piškotov. No sedaj je pa vojaški režim :(



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 13 Januar 2011, 21:15:26
jst bi ti predlagala da nrdite alergijske teste - da boste točno vedeli na kaj je alergičen:

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=10529.0 (pieš v tej temi kateri veterinarji so ok pri tem)

orijen

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=5550.0

acana

http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8134.0

ti dve hrani sta brez žitaric (pri acani sta 2 vrsti)

maš v rubriki hrana še polno hran ki so zelo kakovostne ampak vsebujejo žitarice.

-veliko psov ne prenaša dobro koruze (poglej v ekanubi če je med sestavinami)

če pa bi se šlo za mojega psa bi že zdavnaj delala alergijski test. ;)



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 13 Januar 2011, 21:21:38
Ok hvala za nasvet,bomo preštudirali vse kar si nam poslala.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 13 Januar 2011, 21:29:00
Stroga dieta, brez vseh priboljškov, osebno bi raje naredila kuro 2-3 meseca sveže prehrane recimo meso + ajdova kaša in kakšna zelenjava.
Če to ni opcija pa samo 1 vsta briketov, isto po možnosti brez žitaric ala orijen, in storgo 2-3 mesece samo ta hrana in NIČ drugega. Potem boste videli ali je kaj bolje ali ne.
Pa osebno bi nehala z vsemi zdravili - žal ko je imunski sistem že itak oslablje ga ta zdravila smao še dodatno potolčejo in je še več težav, posebn ker je vse to bilo prdpisano kar tako, brez nekega logičnega razloga. Seveda če je infekt ga je treba zdraviti, za rdeče mesto probajte kaj naravnega recimo mazilo z propolisom od medexa.

preber si še teme o alergijah, je bilo veliko o tem tudi že napisano.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 13 Januar 2011, 21:34:40
jst sm šla googlat to bakterijo in mi vedno vn vrže antraks ??? aja a veterinar vam ni nič povedal kje se dobi to bakterijo?



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 13 Januar 2011, 21:51:37
Najprej bi se zahvalila tudi vam za pomoč (botticelli). Tudi sama sem že razmišljala o naravni prehrani (bolj kot kuhanje me mučijo količine-pri briketih ni problema, je merca toda tukaj...). Da ga nebi preveč redila...ni prow pri ta suhih :) Kako naj vem kakšno količino? Si bom pa prebrala še v temi alergije...Hvala


Veterinar nam je pojasnil, da se je ta bakterija pritaknila zdraven, ko je nastala infekcija. Ni povedal kje se dobi ampak navedel zakaj se dobi...posledica infekcije. Psa še nismo dali na alergijske teste, ker je pravzaprav ta zadela stara 3 mesece. Prej so se borili z demodexom, vseskozi mu težave povzroča vlaga...ampak je očitno, ker ko je veliko dežja in na goriškem ga je precej, se mu pojavljajo ti izpuščaji.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 13 Januar 2011, 21:53:57
aja še en nasvet - če ma težave z vlago, bi jst kupila zaščitne čevelčke oz. nepremočljive copatke za tačke + nepremočljiv dežni plašček.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 13 Januar 2011, 22:12:05
Priporočam vam da si preberete tole temo http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=8185.0.
Moj ima alergijo na  hrano ,jaz sem poslala slino dr Naberogoju nam je pomagal temu kar neseme se izogibamo ,občasno dobi tudi kaj prepovedanega  ampak ni reakcije,
Brikete sva imela od Canidae jagenček ,zdaj pa imava od Acane apple jagenček z ovsom ,mu pa tudi kuham .
To sta zelo kvalitetni hrani ,mi smo zadovoljn.
lp



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 13 Januar 2011, 22:19:52
Hvala za nasvet



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 Januar 2011, 22:43:56
Bomo naročili novo hrano,toda nismo prepričani katero, ORIJEN ali ACANA ? Naš mopsi ima 3 leta in 11 kg.
Zasledili smo da na hov-hov.si prodajajo obe hrani,katera je bolj kakovostna?



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 Januar 2011, 22:52:09
Obe hrani sta zelo kvalitetni ,za Acano vem da je hipoalergna,ker ima samo en vir beljakovine in en vir oglikovih hidratov ovs



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 13 Januar 2011, 23:10:47
izpuscaje in rdecino ter praskanje velikokrat povzroca stafilokok..predvsem na tackah in med prsti..jih pa je veliko vrst stafilokokov..so del vsakega psa da tako napisem, kot je to pri demodexu..vendar se ravno tako prekomerno razmnozi ob padcu imunosti psa..najbolj trdovraten pa je zlati stafilokok in ravno v vlaznem vremenu povzroca najvec tezav, ker so najboljsi pogoji za njegov razvoj..vendar ponavadi se pozdravi ko pride lepse vreme in spet udari spomladi in jeseni oziroma ob vlaznem vremenu..antibiotiki pa na njega ne delujejo



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #20 : 14 Januar 2011, 08:28:27
tole s tačkami, meni deluje kot glivice (s čimer se mi borimo zadnjih nekaj let  :-\), no pri nas smo testirali za alergijo, izkazalo se je da je alergičen na prehransko pršico in je trenutno  na strogi dieti, kar pomeni da je beljakovino ki je načeloma še ni in krompir, to v praksi pomeni brikete z divjačino in krompirjem (nature balance ali exclusion) od priboljškov pa samo račje fileje...se je pa mogoče zdaj stanje od kar smo na dieti(slab mesec) malo izboljšalo, je občutno manj oranžen po tačkah, to opažajo predvsem tisti, ki ga ne vidijo vsak dan....tudi ušesa ima manj vneta....
Se pa mi s tem spopadamo že kar nekaj let in ni pomagal ne kortizon, ne hilsova dieta,....očitno pomaga samo prehrana in stroga higiena tačk (umivanje s plivaseptom, a tudi skrbno sušenje)....
Upam, da se tudi pri vas stanje čimhitreje uredi....



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 14 Januar 2011, 09:59:34
http://www.trojskykun.com/index1.html

tukaj je nekaj fotk kako izgleda okuzba z glivicami in kako z stafilokokem..ce so tacke rdece oziroma kot rjave je to stafilokok ki pa ga se prakticno ne da resit :-\



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 14 Januar 2011, 10:01:28
mi noce dat direkt  ???..torej ce koga zanima se gre na povezavo veterinarni info, potem na kozni  nemoci in potem spet na onemoceni drap..na koncu clanka so fotke



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 14 Januar 2011, 10:05:13
redcenje koze in mozoljske z rdeco kapico ter lise po telesu..najbolj se vidi med nogami kot rdeci fleki po kozi in taksne lise pa povzroca zajedalec katerega imena ne vem s slovenscini niti ga ne morem prevest ampak tu ga imenujejo dravčik..e tam na povezavi pod imenom dravcik in se vidi na fotkah kako izgleda



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 14 Januar 2011, 13:33:44
Kje pa ste testirali (m tejch)?
Kar se tiče tačk mi deluje podobno, ponavadi mu vet predpiše sumamed in vetaraxoid. Špricam mu tudi s sprejem cortavance. In nato se stanje po parih dneh umiri. To opažam v času povečane vlage. Vet pravi, da je to kožna alergija na vlago?!? Ko pridemo s sprehoda mu temeljito osušim tačke, mu bom v prihodnje pa probala umit s plivaseptom- do sedaj še nisem. Tej ukrepi ponavadi zadoščajo in se mato stanje kaj hitro umiri, se pa parkrat na leto pojavi!!
S tem se spopadamo že kar nekaj časa. Sedaj (zadnje 3 mesece pa se je pojavila ta sveltla rdečina na vratu (čez celo površino), tam ima tudi bistveno manj dlak. Iz tam je vet tudi vzel vzorec brisa, kjer so ugotovili bakterialno okužbo. Ta pojav je "relativno nov" in se ga nikakor ne moremo rešiti...Ker sem sedaj po cca tednu dni hranjenja z eukanubo dermat. videla rahlo izboljšanje (manj praskanja, ne smrdi), sumim da je kar se tiče vratu mogoče hrana? Včeraj smo mu naročili hrano Acana Pacific-brez žitaric in bomo vidli. Razmišljam da še kakšen teden vztrajam na tej dieti, če pa se stanje ne izbolša nameravamo poslat kri v Španijo... Upam da bo to pomagalo?



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #25 : 15 Januar 2011, 13:39:43
Mi smo testirali v Trbovljah, se isto pošlje kri v španijo, ampak smo testirali samo zunanje alergene, brez hrane, zato je trenutno vseeno na zelo strogi dieti...imaš pa veš napisanega v temi alergijski testi(en naslov pod tvojim)...za predstavo kako to pri nas zgleda pa še slikica (je pa pri nas čez celo leto oranžen vendar poleti in po suhem vremenu se to skoraj ne opazi)

(nimam nobene druge bojše slikice na tem računalniku, pa bom objavila kar od pesjanarskega božička  :P)
Je pa najslabše po zadnjih tacah pa te fleki na sprednih pa rahlo obarvanje je tudi po prsnem košu...nam do sedaj za to niso pomagala nobena zdravila....bom pa ob priliki objavila še kakšno drugo slikico kako je zdaj po manj kot enem mesecu boljše...



bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 17 Januar 2011, 11:55:46
Glede na to kar vidim, lahko rečem, da naš nima takih tačk. Kar se tiče prsi, pa je preslabo videt. Kadar našega mučijo tačke, ma ponavadi tako nežno svetlo rdečino. Včasih pa mu zrase kot ena bula (meso) med prstki- to je bilo so sedaj 2x.
Drugače pa sem opazila izboljšanje v teh dneh (manj rdečine po prsih), vse do včeraj! Včeraj je postal bolj rdeč in se tudi praskal. Sem mu pa ukinila vsa zdravila pred pari dnevi....Sedaj se bojim, da ni mogoče alergičen tudi na ribo???!? In ravno smo naročili hrano od Acana pacific-ribe...Res ne vem al ga kar peljat na testiranje, ali pa še malo probat s hrano...? Hvala za prijaznost in pomoč



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #27 : 17 Januar 2011, 12:39:14
Glede na to kar vidim, lahko rečem, da naš nima takih tačk. Kar se tiče prsi, pa je preslabo videt. Kadar našega mučijo tačke, ma ponavadi tako nežno svetlo rdečino. Včasih pa mu zrase kot ena bula (meso) med prstki- to je bilo so sedaj 2x.
Drugače pa sem opazila izboljšanje v teh dneh (manj rdečine po prsih), vse do včeraj! Včeraj je postal bolj rdeč in se tudi praskal. Sem mu pa ukinila vsa zdravila pred pari dnevi....Sedaj se bojim, da ni mogoče alergičen tudi na ribo???!? In ravno smo naročili hrano od Acana pacific-ribe...Res ne vem al ga kar peljat na testiranje, ali pa še malo probat s hrano...? Hvala za prijaznost in pomoč

Mislim, da je najboljše da ga odpeljete na testiranje. Samo k takšnemu veterinarju, ki se malo bolj spozna na to. ;) Ker če ste menjali že ne vem koliko hrane in ne pomaga, tukaj ne vidim več smisla. Boljše da se gre na testiranje in se odkrije na kaj je res alergičen. Saj tako bi jaz naredila.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


bočo

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 17 Januar 2011, 12:54:29
Verjetno da ga bomo res peljali na testiranje.Ne vemo pa točno komu.Ima kdo izkušnje z veterinarsko ambulanto KROMBERK V N.G?
Nismo še zasledili kako je s testiranjem v Avstriji?Katerega vet mi predlagate ?



amonra

  • *
    • Prispevkov: 278
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 17 Januar 2011, 13:05:23
mogoce izgleda takole