Problemi z hojo

Višauska_terierka · 1110

Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
: 18 Januar 2011, 18:25:40
Dober dan.  :)

Imam terierja, ki je vedno lepo hodil na povodcu, redko sem ga tudi spuščala ker če je bil spuščen sploh ni sledil meni in mi uhajal.
In zdaj pa noče hoditi več na povodcu. Popoldne grem z njim ven in je spuščen saj greva na tako veliko polje ( veliko ljudi, psov, kolesarjev se sprehaja tam) in teka, mi sledi, me uboga, pride takoj ko ga pokličem. In je res priden.
Ko pa greva zvečer na sprehod in je privezan in hodiva po pločnikih takrat pa hodi odzadaj kakor, da mu je res tako hudu ker mora biti privezan. Ima ušesa dol, rep dol, hodi kakor da sem ga pretepla.
Sem najprej pomislila, da ima revmo ( ko je bil malo mlajši jo je velikokrat imel) samo po polju teka in se igra.
In bi prosila če bi mi kdo dal nasvet kaj naj naredim ker se mi ne sanja kaj se mu je tako zameril povodec+hoja po betonu.

My best friend is a westie


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 18 Januar 2011, 21:42:50
Mogoče bi probala, ko gresta na travnik pripeti povodec in ko se igrata povodec pusti pripet. Tako bo videl, da kljub  temu da ima povodec pripet se lahko igra in mu ni hudega. Na sprehodu po mestu pa vzami kakšne priboljške in poskusi delati trikce vmes in ga zamotit, da bo pozabil. ;) Jaz bi najprej to poskusila.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 19 Januar 2011, 01:10:07
Verjetno je povezal: povodec - nič letanja  :) Res poskusi tako, kot je rekla rapgirl, pa še to, da ko greš na travnik in ga pokličeš (spuščenega), ga daj malo na povodec, naredi kak krog in ga spet spusti. Da ne bo povezoval povodca s tem, da se gre domov in je pač konec zabave. Pa igraj se ja, ko je na povodcu, da bo videl, da je tudi tako lahko žur.