Reakcija na cepljenje

*LuNa* · 28341

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 21 Januar 2011, 13:48:36
A ima mogoče kdo izkušnje z alergijami na cepivo in ali se je v takem primeru bolje čisto odreči cepljenju?

Namreč eden od naših mladičev je imel sedaj pri drugem cepljenju reakcijo. Kar mi je zanimivo, je to, da je bil cepljen z enakim cepivom kot je bil cepljen prvič pri meni, pa takrat nobeden od mladičev ni imel nobenih težav. Zdaj pa kar naenkrat precej huda reakcija, tako da je moral dobiti naknadno še injekcijo antihistaminika.

Veterinar jim je svetoval edino to, da naslednjič cepijo z drugim cepivom.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 21 Januar 2011, 14:42:52
Kaj pa možnost kombinacije? Cepivo + hrana, ki jo je (če ni več ista kot pri tebi)... Določene alergije so takšne, da izbruhnejo le v kombinaciji z nečim.
Jaz zagotovo ne bi še 1x tvegala z istim cepivom.
*LuNa* še ena malo OT, je kateri vaših mladičev v Domžalah?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #2 : 21 Januar 2011, 14:50:34
Proti stranskim učinkom cepljenj odlično pomaga homeopatsko zdravilo Thuja D30. Začne se dajati po eno granulo v gobček dan ali dva pred cepljenjem in se nadaljuje vsak dan še kakšen teden po cepljenju.



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Januar 2011, 14:57:47
Govorice so, da so bile določene pošiljke cepiv rizične. Ne znam ti sedaj povedat kaj več, povprašaj pa Andrejo na mojpes.net, ki ima ibiške "hrte" (najdeš jo v temi podenco ibicenco), če bo hotela kaj več povedat.  ;)



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 21 Januar 2011, 15:10:56
Ponavadi se reakcija ne pojavi prvič, ampak drugič ali kasneje.
Takšna huda reakcija je povezana z nečim (kot je napisala Inanna). to pomeni, da se je telo borilo proti nečemu (bolezen, hrana, zunanji vplivi,stres...), ko pa se je pojavilo cepivo se je obrnilo še proti njemu.



*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 21 Januar 2011, 21:28:27
Bom probala kontaktirat Andrejo, hvala za informacijo.

Drugače pa ima isto hrano kot prej, je zdrav, živahen, tako da niso opazili nič nenavadnega. Razen te reakcije.

Inanna: noben od naših malčkov ni v Domžalah.

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 21 Januar 2011, 23:22:02
Bom probala kontaktirat Andrejo, hvala za informacijo.

Drugače pa ima isto hrano kot prej, je zdrav, živahen, tako da niso opazili nič nenavadnega. Razen te reakcije.

Inanna: noben od naših malčkov ni v Domžalah.

Luna... poslala sem vam ZS.



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 22 Januar 2011, 09:58:44
Mi smo z Joyem tudi imeli hudo reakcijo na cepljenje.
Ko smo ga tretjič cepili je izbruhnila reakcija, tamali je bruhal, se slinil, srček mu je bil zelo počasi in je komaj dihal. Smo potem šibali k drugemu vetu in so ga rešili.
So nam rekli, da nam odsvetujejo tako cepljenje v bodoče.

Me pa nekaj zanima. Rekli so, da je tole alergija na lepto (kar tako na uč, brez nobenih 'testiranj'.) Kako so to ugotovili? V tisti naglici fant ni niti nič vprašal, mene pa ni bilo doma ko se je to vse dogajalo.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 22 Januar 2011, 16:49:39
Me pa nekaj zanima. Rekli so, da je tole alergija na lepto (kar tako na uč, brez nobenih 'testiranj'.) Kako so to ugotovili? V tisti naglici fant ni niti nič vprašal, mene pa ni bilo doma ko se je to vse dogajalo.

Verjetno po izkušnjah in glede na simptome, ki jih je vaš pes imel.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #9 : 22 Januar 2011, 17:06:57
Skoraj vedno povzroča težave cepivo za lepto. pa vsi paničarijo zaradi stekline....


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 04 Februar 2011, 13:20:09
Hvala. So si pri veterinarju zapisali, da je lepto in drugič bomo cepili brez.



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 04 Februar 2011, 16:18:34
Hvala. So si pri veterinarju zapisali, da je lepto in drugič bomo cepili brez.

Jaz raje ne bi sploh... če je že bila 2 krat.



pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 04 Februar 2011, 17:21:06
Tamali je bil 3x za tole cepljen. Naslednje imamo čez eno leto in me že skrbi kako bo...



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 04 Februar 2011, 17:51:59
Leptospiroza je nevarna tudi za ljudi in zaščita s cepljenjem je le za pol leta.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


pasja.zabava

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 04 Februar 2011, 20:22:56
Huh, zdej me pa skrbi. Se morem malo pozanimati o tej lepto..  :-\
Hudič je, da Joya ne bomo več cepili proti lepto. Nočemo ga izgubiti :-\
Do sedaj je pa bil s kombiniranim cepivom.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #15 : 31 Marec 2012, 11:26:45
Oj!
Potrebujem nasvet oz. če ima kdo tako izkušnjo.

Včeraj je bila Bina cepljena proti kužnim, dopoldan. No, popoladanski sprehod je potekal normalno-z namakanjem v reki.
Cepivo je bilo Nobivac, kot dve leti pred tem in je obnašanje etc bilo OK. Danes pa šok, ko pogledam od blizu zakaj njena dlaka štrli.
Brezdlačna zaplata za 20 centov velika, vneto-rdeče, malo krastavo. Na mestu kjer je bil vbod. Takoj sem razkužila z jodom (betane) in ji dala gor še napojeno gazo z jodom in čez povila-prepoved praskanja. ovratnik ne bi nič pomagal, ker je tako mesto. Edino če ji zadnjo taco povijem, da ne bo krempljev.

Kdaj bi morala k veterinarju? Ji naj dam kak medrol (alergična reakcija)?
Ali pa je krivo to, da je bila v reki (strašno pametno od mene!) in je možnost bakterijske infekcije?

Lani je imela blago reakcijo na cepivo Vanguard plus 7, ji je bilo slabo in brez energije je bila.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 20 Maj 2014, 14:47:57
Delim še svojo izkušnjo, če bo komu v pomoč pri prepoznavanju simptomov. Letos se nam je prvič zgodilo, da je imel Bono reakcijo na cepljenje, čeprav je bil do sedaj, kot mladiček in kot odrasel, vedno cepljen z istim cepivom (koktajlom) proti kužnim boleznim. Imena se ta trenutek žal ne spomnim.

Simptomi: v nekaj urah se je razvilo obsedeno lizanje tac in nemirnost, zaradi katerih smo prečuli noč. Proti jutru hitro in znatno otekanje glave in udov, drsanje po tleh, ob stene, verjetno od srbenja, in bruhanje. Peljali smo ga po antihistaminik, v knjižico so vpisali, da je alergičen na tisto vrsto cepiva.

Kakšen nasvet, kaj naj naredimo po enem letu?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #17 : 20 Maj 2014, 17:00:52
Mi skoraj nikoli ne cepimo dve leti zapored z istim cepivom. Drugo leto se pa itak, če ste sicer redno cepljeni, po novi zakonodaji ni potrebno cepiti. Tko da naslednjič ko pride dajte z enim drugim cepivom in spremljajte če bo vse ok.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #18 : 20 Maj 2014, 19:02:19
Zakonodaja nima nič pri cepljenju proti kužnim boleznim - saj ni obvezno. Nikoli ni bilo.

Delim še svojo izkušnjo, če bo komu v pomoč pri prepoznavanju simptomov. Letos se nam je prvič zgodilo, da je imel Bono reakcijo na cepljenje, čeprav je bil do sedaj, kot mladiček in kot odrasel, vedno cepljen z istim cepivom (koktajlom) proti kužnim boleznim.
[/b]

Mi skoraj nikoli ne cepimo dve leti zapored z istim cepivom. Drugo leto se pa itak, če ste sicer redno cepljeni, po novi zakonodaji ni potrebno cepiti. Tko da naslednjič ko pride dajte z enim drugim cepivom in spremljajte če bo vse ok.


I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #19 : 21 Maj 2014, 08:44:36
Sem razumela, da gre za kombinirano steklina + kužne. Pri psih (in mačkih) je zdej nekako sprejeto mnenje, da se kužne cepi prve tri leta redno, kasneje pa na dve leti do nekje 10 leta, ko to ni več potrebno ker je žival že precepljena. Tako da ko boste naslednjič cepili (za bilokaj ker ne vem zdej točno  ;)), cepite z drugim cepivom kot ste do zdaj in spremljajte stanje.

martina, a bo zdej ok?  :) Lahko še pa ti kaj konkretnega napišeš



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 21 Maj 2014, 09:02:19
Hvala, Nika.

Moja objava se je, kot je pravilno razumela martina.o, nanašala zgolj na cepljenje proti kužnim boleznim (proti steklini je bil cepljen v začetku leta). Napisala sem koktajl, ker je bil cepljen za vse t.i. kužne bolezni. Ali ostali ponavadi cepite za vsako kužno bolezen posebej?

Sem pa še doma pogledala v knjižico in gre za cepivo Vanguard Plus. Poleg tega sem ugotovila, da je bil s tem cepivom cepljen samo lani, prej je bilo drugo cepivo, tako je moja objava zgoraj malo napačna.

Vidim pa, da je tule še ena podobna tema: http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=6037.0



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #21 : 21 Maj 2014, 09:15:26
Js cepim steklino vsako leto z drugim, na dve leti ko cepim pa še kužne damo pa kar kombinirano steklina+kužne. Ko pa smo še cepili vsako leto kužne, je pa tud vedno bil koktejl, nikoli nismo vsake posebej.



martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 21 Maj 2014, 13:43:10
Vsake toliko se odpre razprava - na drugih portalih - o polivalentnem cepivu. Jaz že dolgo iščem posamezna cepiva, pa jih žal nikjer ni dobiti -. Še za kužne se mi zdi to pretirano kaj šele, da bi uporabila poleg tega koktejla še steklino. No go !!
Tako je to, Nika.
In velja prebrati http://www.thedogplace.org/VACCINES/Vaccinosis-Death_Staff-1112.asp


In ravno zato tule ne poskušam več prepričevati prepričanih - ker tudi argumenti ne veljajo nič nekaterim.

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 22 Maj 2014, 09:50:02
Ob vsaki taki reakciji velja pomisliti na splošno zdravstveno stanje psa, ker je lahko reakcija posledica nekih dogajanj v telesu, za katera morda še ne vemo.



Vezalka

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 22 Maj 2014, 10:37:45
Smo pomislili, Karmen, sploh zato, ker je imel v preteklosti določene zdravstvene težave in zato ker se je po tej alergični reakciji na cepljenje še dvakrat ponoči zgodilo, da ni mogel zdržati z lulanjem do jutra. Sva se ustrašila za ledvica, zato je šel k dr. Matkotu na en tak celosten pregled. Pregledana je bila kri (kompletno z jetrnimi encimi), urin, narejen je bil UZ ledvic in mehurja, pregledana prostata. Na srečo je vse b.p.!! smo zelo srečni  ;D in trkamo na les, da ne bo šlo kaj narobe.



Katkica

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 01 Marec 2015, 09:05:27
No pa da še jaz delim svoje izkušnje s cepljenjem in posledicami po tem.
Imam mladega rottweilerja ki sem ga pred parimi dnevi prvič peljala cepiti proti kužnim boleznim. Do takrat je bil kuža živahen in igriv in z velikim apetitom, po cepljenju pa se je to vse spremenilo. Kuža noče več jesti, redno bruha, ima drisko in je čisto apatičen. Smo bili pri veterinarju in ko se je kuža tam pokakal smo odkrili v kakcu glisto, čeprav je kuža prejel tri tabletke za razgliščenje. Veterinarka je takoj navedla gliste kot razlog kužatovega slabega počutja, češ da so mu gliste načele imunski sistem cepivo pa ga je dokončno porušilo. Domov sem nato odšla s celo vrečko raznih zdravil, ki pa jih psičku ne morem dozirati ker vsakič ko mi že uspe da pogoltne tableto jo čez 10 minut zbruha. Po prebiranju raznih forumov in spletnih strani sem glede na simptome pomislila na parvavirozo ampak mi je bilo čudno da glede na to da smo veterinarki našteli vse težave ki jih ima kuža sama možnosti tega virusa sploh omenila ni. Zdaj se trenutno borimo za kužkovo življenje saj je čedalje slabši, če pa se bo zlizal sem v dilemi ali ga sploh še peljati na cepljenje proti kužnim boleznim saj mu je očitno prvo cepljenje bolj škodilo kot pomagalo.
Če ima ali je imel še kdo od vas podobne izkušnje vas prosim za nasvet kako najbolje pomagati svojemu psičku da se postavi nazaj na noge



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #26 : 01 Marec 2015, 09:51:51
Pse je pred cepljenjem dobro razglistiti kak teden prej. Ce je pes "okuzen" s paraziti, 3 dni zapored polno dozo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #27 : 01 Marec 2015, 10:46:07
Absolutno. Pred vsakim cepljenjem je treba razglistit. Lahko tudi daš iztrebek na analizo.
Kot drugo pa-drugič lahko izberete drugo cepivo. Sama dam pse cepit po protokolu. Raje to, kot kakšna bolezen ali navzkrižje z zakonom. S psom delaj po posvetu z veterinarjem-naj ga temeljito pregleda, tudi krvno sliko, če se stanje kmalu ni izboljšalo.

Rabiš diagnozo in zdravljenje.

Pa več skrbnosti v prihodnje (predhodno mora biti pes prost glist in biti dobrega zdravja, pred cepljenji). Je tudi zelo pomembno iz kakega okolja izvira (skrben in odgovoren vzreditelj kjer je dobival pes kvalitetno hrano, bil večkrat razglisten....) In bog ne daj, cepljenje na isti dan kot je odhod v nov dom. Ker je to tak stres za telo, da se imunski sistem res poruši.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #28 : 01 Marec 2015, 11:30:09
No pa da še jaz delim svoje izkušnje s cepljenjem in posledicami po tem.
Imam mladega rottweilerja ki sem ga pred parimi dnevi prvič peljala cepiti proti kužnim boleznim. Do takrat je bil kuža živahen in igriv in z velikim apetitom, po cepljenju pa se je to vse spremenilo. Kuža noče v
.....................

Ne vem, zakaj nihče ne zazna, da bi zgoraj omenjeni pes moral biti cepljen pri vzreditelju in da, če ni bil, je potem iz neke "backyard" produkcije. In ne vem, zakaj se išče krivdo povsod, razen pri šteparjih, kjer nekateri še vedno kupujejo pse. Potencialno bolane.  Super, če ima neko kužno bolezen in bo lepo okužil vse, ki so prišli za njim v ordinacijo, pa še vso okolico. Je kdo pomislil na to? D alahko potencialno okuži njegovega psa? Potem bo pa spet pisanje po forumih, kdo je krivec za to, se bo pa skrilo.

In  je krivo cepljenje, veterinar in sam bogsigavedi kdo še. Samo štepar in kupoec pri štreparju ne. Zdrav pes - klinično in genetsko - nima reakcije na cepivo - če je cepljen po protokolu.

Kje ima pa ta mladiček čip?? Znaimivo - stavim, da ga nima.
Koliko sprenevadnja je v tej družbi in lažne "prijaznosti", ki samo škodi

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #29 : 01 Marec 2015, 12:49:10
Ce je to prvo cepljenje kuge res prvo cepljenje kuge za psa in ne prvo cepljenje kuge pri novih lastnikih, je potem kriv kupec sam, ker je kupil, kjer je kupil.