NAPIHNJENOST IN PLINI PO HRANI

anja74 · 12311

anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
: 16 Februar 2011, 08:26:26
Prosim, če mi lahko kdo odgovori, če je imel podobne težave pri psu. Imam gladkodlakega prinašalca, star je 5 let, katerega takoj po hrani močno napihne ( prib. tako kot da bi bila psička breja). Pes je 3X na dan in vsakič je napihnjen in po želodcu se mu pretaka in ima pline. Probala sem že različne brikete in tudi riž s piščancem pa ni nič pomagalo. Žal ne je počasi, zato sem mu dala vsak briket po sebej, da ga je zgrizel in tudi to ni pomagalo, prib. čez pet minut postane napihnjen.
Fulll bi bila vesela kakšnega nasveta. Sem že močno obupana.

Lep pozdrav  Anja



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 16 Februar 2011, 09:57:00
S katero hrano hraniš? Ker ni vsaka hrana primerna za vsakega psa in ga očitno tale hudo napihuje.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 Februar 2011, 13:18:07
Vse sem že probala od Hillsa do royal canina, pro plan vse za občutljivost. Zato sem tudi kuhala piščanca pa riž pa tudi to ne pomaga.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #3 : 16 Februar 2011, 13:43:05
Prosim, če mi lahko kdo odgovori, če je imel podobne težave pri psu. Imam gladkodlakega prinašalca, star je 5 let, katerega takoj po hrani močno napihne ( prib. tako kot da bi bila psička breja). Pes je 3X na dan in vsakič je napihnjen in po želodcu se mu pretaka in ima pline. Probala sem že različne brikete in tudi riž s piščancem pa ni nič pomagalo. Žal ne je počasi, zato sem mu dala vsak briket po sebej, da ga je zgrizel in tudi to ni pomagalo, prib. čez pet minut postane napihnjen.
Fulll bi bila vesela kakšnega nasveta. Sem že močno obupana.

Lep pozdrav  Anja


Kakšno količino hrane dobi za obrok (koliko gramov) in kakšno težo ima?


anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Februar 2011, 13:51:24
Ima 31 kg približno 300 g, ki je razdeljen na 3 obroke dnevno.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 Februar 2011, 23:05:17
Čao,

joj, bogi kuža! Tudi mi se ubadamo s to težavo, imam pa dobra 2 meseca starega višavčka. Danes je bil čisto bogi, kar cvilil je. Upam, da vama rata pogruntat, kaj je najboljše za prebavo tvojega kužka. naš je čisto mali, od njega pa taki zvoki in vonjave....

Jaz bom par dni s kuhanim kombiniralaa, da vidim, če bo kaj boljše. Pa tudi ni vzrok v preveč hrane,ker poje dosti manj briketkov, kot je predvideno, pa po malo mu jih dajemo, pa pije tudi zadosti. Poje jih samo za prva dva obroka, ostalo pa samo po malo, ali pa v igri/pri učenju, vendar tisto ni zadosti. Briketki mu prav zaprav ne grejo preveč že od prvega dne, ko je pri nas.

Kaj pa če bi poskusila s tiso posodico za hranjenje, ki preprečuje prehitro goltanje? Sicer ne poznam iz izkušenj, samo mogoče je za probat. Ali pa še več obrokov (razdeljeno na veš obrokov) in ne takoj po hrani vode, ampak recimo takoj na kak easy sprehod? Našemu sprehod kar koristi, je slabše, če leži.



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 16 Februar 2011, 23:08:38
Ste že probali dodajati probiotike, narediti eno kuro? Ste probali mu dati par dni vsaj linex?



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 Februar 2011, 23:20:15
Ali bi probiotik lahko poskusila tudi pri mladičku? V obliki jogurta ali kako?



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 16 Februar 2011, 23:22:52
Najboljši je probiotični jogurt ali actimel. Škodit ne more.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 17 Februar 2011, 00:29:42
Še boljše pa kaka bolj koncentrirana zadeva. V lekarni se dobijo kapsule. Jaz odrasli psici stisnem kar celo v gobec, kadar ima težave s prebavo. Za mladiča bi pa v lekarni vprašala, če imajo kake probiotične preparate, ki jih lahko doziraš tudi za otroke (prašek morda).
Od jogurta ali actimela pri nas ni nekega bistvenega učinka, ko jo npr. dajejo vetrovi.



anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 17 Februar 2011, 07:41:48
Jp kar katastorfa je. Linex sem že probala pa nič bolje. Sedaj imam tablete reglan sicer jih uporabljam šele 2 dni. Sedaj mu dajem med hrano še malo ego jugurt.
Bila sem pri dveh različnih veterinarjih in sta oba rekla, da žal res ne vesta kaj ga bi to tok napenjalo in da še nista imela takega primera. Na slikanju se je točno videlo, da ima pline v želodcu.



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 17 Februar 2011, 07:43:14
Moj shih-tzu se tudi občasno napihne, nato ga še sili na bruhanje in blazno ga boli. To se nam je sedaj zgodilo 4x. 2x smo mogli k veterinarju po injekcije za hitrejšo prebavo, naslednjič pa sem mu v gobec stisnila Sikapur in je v 5 minutah pline spustil in se želodček umiril. Ta stvar se dobi v lekarni in mogoče če mu dodate k hrani žličko in probate eno kuro, pa boste videli kako in kaj. Drugače pa takšno napihovanje lahko vodi v zasuk želodca in ni niti namanj nedolžno.

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 17 Februar 2011, 08:10:06
OK FULL HVALA BOM ŠE PROBALA SIKAPUR. Za zasuk ni bojazni, ker je že bil na operaciji, da so mu prišili želodec na steno.



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 17 Februar 2011, 08:39:30
Čao,

joj, bogi kuža! Tudi mi se ubadamo s to težavo, imam pa dobra 2 meseca starega višavčka. Danes je bil čisto bogi, kar cvilil je. Upam, da vama rata pogruntat, kaj je najboljše za prebavo tvojega kužka. naš je čisto mali, od njega pa taki zvoki in vonjave....

Jaz bom par dni s kuhanim kombiniralaa, da vidim, če bo kaj boljše. Pa tudi ni vzrok v preveč hrane,ker poje dosti manj briketkov, kot je predvideno, pa po malo mu jih dajemo, pa pije tudi zadosti. Poje jih samo za prva dva obroka, ostalo pa samo po malo, ali pa v igri/pri učenju, vendar tisto ni zadosti. Briketki mu prav zaprav ne grejo preveč že od prvega dne, ko je pri nas.

Kaj pa če bi poskusila s tiso posodico za hranjenje, ki preprečuje prehitro goltanje? Sicer ne poznam iz izkušenj, samo mogoče je za probat. Ali pa še več obrokov (razdeljeno na veš obrokov) in ne takoj po hrani vode, ampak recimo takoj na kak easy sprehod? Našemu sprehod kar koristi, je slabše, če leži.


če ima toliko star psiček napet trebušček ima mogoče težave z glistami. Je bil redno (že pri vzreditelju razglisten?). Če ne ali pa ne veš, bi ti predlagala da greš k veterinarju po tabletke za razglistenje.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 17 Februar 2011, 09:29:05
Ja, razglisten je bil redno pri vzrediteljici, konec meseca imava tudi drugo cepljenje proti kužnim boleznim in pred tem bo imel še eno terapijo s tabletki. Ampak saj pri glistah bi najbrž opazila kako spremembo na kakcu? No, glede na to, da nam sobna čistoča bolj slabo gre, je to "pod opazovanjem". Na blato gre sicer normalno, je normalne barve in konsistence. Bom danes poskusila eno obrok kuhan ali pa skuto, kot mi je svetovala vzrediteljica, da vidim, ali mu morda samo briketki ne ustrezajo. Če še to ne bo pomagalo, mu bom pa začela dodajati probiotike, čeprav naj bi jih Euacanuba kao že ful vsebovala. Kaj pa vem, morda pa mu enostavno piščančji briketki ne gredo, kar je pri kužatih pri naši hiši že kar navada! Prav nihče do sedaj jih namreč ni maral!

Anja74, tvoj kuža je pa res že dosti pretrpel zaradi svojih želodčno-prebavnih težav. Jaz držim pesti, da čimprej najdete ustrezno rešitev!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Februar 2011, 10:00:50
aja pa pazi na to če ga futraš z eukanubo, jih je že veliko napisalo da belim kužkom se dlaka obarva. Mogoče bi blo fajn it do veterinarja pa na kakšno dietno konzervico al pa kaj?



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 17 Februar 2011, 10:16:52
McKruster hrani svoje pse že veliko let z Eukanubo. Noben ni obarvan.



anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 17 Februar 2011, 11:04:26
Agava ja res je sej zato sem se pa še na forum obrnila, več glav več ve  :), hvala upam, da kmalu

GLEDE HRANE PA TAKOLE, PREKLICALA SEM KAR NEKAJ VETERINARJEV IN BAJE JE NAJBOLJŠA HRANA ROYAL CANIN SENSITIVITY CONTROL!!! Rezultat naj bi se pa pokzal približno čez 14 dni. Jaz sem jo kupila tko da.... povem čez nekaj časa, če se je obneslo.



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 17 Februar 2011, 11:14:26
McKruster hrani svoje pse že veliko let z Eukanubo. Noben ni obarvan.

Isto Brigoree, tudi ni noben oranžen.

Konzervico smo probali včeraj, je bilo najhujše do sedaj. Dobor je prenesel nedeljsko kosilo, ko je dobil malo kuhanega piščanca&govejih jetrc in korenček. Pa tudi pojedel je s takim apetitom, da kr hudo, sicer mu moram pa iz rok dajat.

Veterinarji itak vedno svetujejo in ne morejo prehvalit Hillsa, vendar pa tukaj na forumu berem ful kritike. Čerpav naš kokerček je dobro prenesel in si ni kože spraskal ravno pri Hillsovem jagenjčku&rižu. Tudi sensitive mu je dobro del, samo ga pa ni maral, ker je bil piščančji.

Jaz držim pesti, da najdemo rešitev! In havala za nasvete. se strinjam anja74, več glav več ve oz. ima več izkušenj v tem primeru. Sicer ni rečeno, da iste zadeve delujejo tudi na drugi živalici, ampak vsaj veš, kaj pomaga drugim, da potem to sam poskusiš.



anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 17 Februar 2011, 11:15:53
A ja še nekaj piščančji briketi vsebujejo eno sestavino, ki  slabo vpliva na želodec, seveda če je pes občutljiv!

HRANA OD EVKANUBE, KI NAJ BI BILA TUDI V REDU JE PA DERMATOSIS!!   :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #20 : 17 Februar 2011, 11:57:30
Anja74, ste mogoče probali psu brikete namočiti in počakati toliko, da se popolnoma razmehčajo?

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 17 Februar 2011, 12:17:57
mi smo tut probali orijen, acano, healthy paws pa je vse ok za našim bučmanom šele zdaj ko ima dieto s hillsom ??? :(  Nič mi ni jasno Prej smo bili na rc in sem zamenjala hrano ravno zaradi kvalitete, čeprau mu je ustrezala.



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 17 Februar 2011, 12:26:29
mi smo tut probali orijen, acano, healthy paws pa je vse ok za našim bučmanom šele zdaj ko ima dieto s hillsom ??? :(  Nič mi ni jasno Prej smo bili na rc in sem zamenjala hrano ravno zaradi kvalitete, čeprau mu je ustrezala.

sp30, presnova naših psov včasih nima prav veliko veze z deklarirano kvaliteto neke hrane ali s tem, kar tudi veterinarji svetujejo. Vsakemu posameznemu psu ustreza nekaj drugega. Zato je vsak nasvet ali priporočilo glede neke znamke hrane najbolje vzeti izključno kot neko informacijo in ne kot sveto resnico, ker ni garancije, da bo hrana, ki paše tudi tisočim, ustrezala tisočprvemu.
In če imaš eno hrano, ki psu ustreza in mu ne povzroča težav, potem jaz na tvojem mestu ne bi šla eksperimentirat. Ko psu porušiš prebavni red, lahko tudi doooolgo traja, da ga spet vzpostaviš.



anja74

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 17 Februar 2011, 12:51:08
ZOE sem tudi to probala, že zvečer namočim brikete v prekuhano vodo :) za naslednji dan.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #24 : 17 Februar 2011, 14:00:44
Anja, Sikapure gel veže nase tudi pline, zato naj bi pomagal, ampak mislim, da je težava kje drugje, tako, da vzroka pomoje ne bo odpravil. Osebno bi poskusila dati nenamočene brikete skupaj z vodo.