Nategatorski kupci oz. interesenti

Desobediencia · 15047

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
: 25 Februar 2011, 16:38:02
Ce tole bolj spada v pasje debate, me prosim prestavite.

Pred kratkim se mi je z vprasanjem v zvezi z legli javila ena punca, ki sodeluje tudi na tem forumu. V bistvu je povezana prav ta trenutek, istocasno pa meni nima jajc odgovorit na mejl.

Ker sem imela na voljo samo se enega samcka sem ji pokazala slike, bila je ful navdusena, smo se ze resno dogovarjali itd. Izmenjali sva po vec mejlov dnevno in res je delovala taka resna punca.
Ker imamo vedno zanimanje za mladice sem ji povedala da lahko mladica sparam zanjo, vendar je potrebna rezervacija. Dogovarjali smo se tudi glede prevoza, je bilo prakticno vse doreceno. Punca bi tudi razstavljala v in izven drzave, zato sem ji tudi bila pripravljena dati mladica primerne kvalitete.
V sredo, 16. me je prosila da pocakam do 18. ko ima priliv, pa mi potem nakaze. Ni problema. V petek 18. ji ni uspelo, v soboto 19. pa mi je poslala mejl da je pravkar iz banke kjer je nakazala in da bo po zagotovilu zaposlene v ponedeljek na racunu. Od iste sobote pa ni ne nje ne denarja. V cem je fora? Pomojem imajo neresni interesenti bolj logicno razlicne izgovore zakaj niso mogli nakazati in prelagajo iz dneva v dan da pridobijo na casu, ampak ona je dejansko nakazala denar..neverjetno :) Kaj takega pa se ne.

Na tem forumu ima nick pasja.zabava, je glede na poste vsesplosno moralisticna in v prid zivalim, resni vzreji..dejansko pa je videti ena izgubljena punca, ki ima kljub studiju (ce sploh studira :D ) prevec casa.


Jaz nimam tezav s prodajo in me ne boli v tem smislu, zelela bi samo opozoriti nanjo, ker se bo slej ko prej se komu javila za leglo.
Temu postu bi se pa izognila, ce bi do danes spackala en mejl z opravicilom.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 25 Februar 2011, 16:42:27
a denar pa si prejela od nje?

Zanimivo. ???



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 25 Februar 2011, 16:45:11
Nak :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 25 Februar 2011, 16:47:32
ampak ona je dejansko nakazala denar..neverjetno :) Kaj takega pa se ne.

aha, za to sem mislila da ste denar prejeli.

No še dobro, jaz podpiram da se javno izpostavi neresne in nateganstke kupce in prodajalce. Da se jih človek lahko ogni. Kaj psiček ima že nov dom?



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 25 Februar 2011, 16:52:33
Zato pa ima nick pasja zabava, malo se heca :) Tamali je pa rezerviran drugam, ja.
Eni so ze sli, 2 pa samicki pa cez nekaj mesecev odhajata v Spanijo in na Slovasko. En samcek ostaja doma.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 25 Februar 2011, 17:09:37
Ja žal sem se srečala z več kot preveč podobnimi zgodbami, ko sem pomagala prijateljem ki vzrejajo maltežane, seveda rodovniške, prodati mladiče pri nas. In je bilo ene 3-4 takih primerov, ko sem dejansko teden dva vsak dan smo si pisarili maile, in so bili res zainteresirani, smo se dogovorili za prevzem vse, potem pa ko je prišel čas pa ne duha ne sluha... mislim halo vsaj javi da si si premislil ali nekaj. In ja ne delamo več sploh brez are, rezerviraj in nakaži aro in potem se dalje menimo. vseeno je če si ti pošten, večina kupcev očitno ni, tako da na poštenost ne moreš igrati. Žal.

in ja imej tolko jajc da poveš da si si premislil.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #6 : 25 Februar 2011, 17:39:12
Citiraj
je glede na poste vsesplosno moralisticna in v prid zivalim, resni vzreji...

Do teh sklepov na takšnih straneh tudi sam prihajam  :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 25 Februar 2011, 17:45:20
Bodi vesela, da se je zapletlo že v štartu pri avansu( ari) ;D še predno si dala  mladiča. :)

Kaj če bi ga že dala in bi se za preostalo kupnino zmenili naknadno- in je nikoli ne bi prejela... kaj bi potem? Izvršbo vlagala?Mladiča hodila rubit nazaj?
Jaz sem se lansko leto celo leto ubadala z določenimi nategunskimi kupci( ne v vzreji psov :D)  po 4-10 mesecev čez rok plačila so me nategovali... :-X Izgovori... ufff, kateri  ::) miljon ... Ta fora s "transakcija izvršena" + še celo vnešen nalog po faxu poslan  ::) - stara  fora ;) :D... itak potem nalog ni bil izvršen  ;)( ker ga lahko prekličeš)
Očitno je dobro seznanjena s plačilnim sistemom v SLO  >:D


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #8 : 25 Februar 2011, 17:58:59
Se jih pa kar nabira...K sreči se je tukaj zalomilo in ne potem, ko bi psa se naveličala in ga kar nekam pač dala v vartstvo ali pa za eno drevo in potem izginila iz obličja oz. se delala kot da je ni in da ji telefon ne dela....

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #9 : 25 Februar 2011, 18:05:20
Hehe, brez skrbi da pes ne gre iz hise dokler ni do konca izplacan, razen ce gre za prijatelje. Brez rezervacije pa tudi ne rezerviram nic oz. resno ne racunam z nicemer.
Pri tej sem imela od zacetka tak cuden filing, kar prevec ok vse skupaj in brez kompliciranja..ampak sem dopuscala moznost da je pac preprosto 100% odlocena kaj hoce :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 25 Februar 2011, 18:29:47
Hehe, brez skrbi da pes ne gre iz hise dokler ni do konca izplacan, razen ce gre za prijatelje. Brez rezervacije pa tudi ne rezerviram nic oz. resno ne racunam z nicemer.
Pri tej sem imela od zacetka tak cuden filing, kar prevec ok vse skupaj in brez kompliciranja..ampak sem dopuscala moznost da je pac preprosto 100% odlocena kaj hoce :)
Edino pravilno ;D
Čudni so časi ;)... vsi bi vse imeli, ko pa pride do točke plačila je  pa konec vseh lepih zgodbic. Ampak hvala bogu da predno se kar koli sploh  izda/ odda v tem primeru. :D

Obstaja pa baje sedaj nova fora tudi med nekaterimi prodajalci ;)
Ravno prejšnji teden, je prišla soseda k meni printat( ji je crknil printer) pritožbo.
In sicer, sosed je kupil drva ( si moreš mislit- DRVA) ... 30% plačal po predračunu- transkacija
 70% sta se pa zmenila da ,ko mu drva dostavi. Dostavil jih je baje da njegov brat z enim malim kamiončkom In so temu bratu plačali z gotovino- tako kot dogovorjeno, čez dva meseca pa obvestilo sodišča pred rubežem sredstev na TRR. ( e-izvršba ;))
Sedaj se pa grejo pritožbe in dokazila - model trdi ,da on ni dobil plačila, oz da ni on podpisal blagajniškega prejemka, da kar je podpisal njegov brat ne velja  ... in da on ni dobil nobenega denarja... Ta pa dokazuje, da je vse plačal...in se grejo pink-ponk ::)

pa  še nekaj takih primerov... na gradbenem forumu...isti princip...plačilo v gotovini - za opravljeno storitev potem kasneje pa še izvršba...

Folk je pokvarjen ratal...iz dneva v dan bolj... res ne moreš verjet  kakšne fore se grejo nekateri :-X

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #11 : 25 Februar 2011, 18:37:45
Ne morem, da ne bi... Tak sistem je hudo podoben od Martini H.Ki itak bi imela skoraj vsakega psa..Ampak ljudje so vedno bolj pokvarjeni in žleht, kot je rekla že damayanti.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 25 Februar 2011, 18:49:50
Tudi ena Martina me je hotela nategnit (mojo prijateljico pa tudi je), samo sem ji ze v zgodnjem pogovarjanju glede mladicev ki se se niti niso skotili povedala da je potrebno placati rezervacijo, cim je potrjena brejost. Od takrat nisem vec slisala zanjo ;D Ko sem se malo pozanimala sem pa izvedela marsikaj.

Ima folk problem z identiteto, al kaj vem.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 25 Februar 2011, 18:56:14
Kako potem sploh nekemu vzreditelju daš vedeti, da si resen? Preden pride do rezervacije oz. are? Se ravno s tem vprašanjem ukvarjam...čakam potrditev brejosti in se hkrati sprašujem, če ne bo potem že morda pozno za rezervacijo oz. sprva obisk, kot smo dogovorjeni. Nočem pa biti nadležna...
Sicer pa, danes ne moreš zaupati in verjeti nikomur, se mi zdi, da beseda ne pomeni več nič. Žalostno, a resnično. Vse pisno in na papir. "Better safe than sorry"


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 25 Februar 2011, 19:03:52
Poznanstva med kinologi, to je najbolje oz. da te nekdo dejansko priporoča nekomu. In pač s tem, da se dogovorjenega držiš. Čeprav, znajo ljudje čez 10 let krepko presenetit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 25 Februar 2011, 19:08:44
Nimam nobenih VIP. Tudi nimam kaj prijateljev s psi. Imam le sebe, obljube vedno držim...samo tujcu tega ne moreš dokazat, razen čez čas in spoznavanje.
Kaj si hotela povedati z zadnjim stavkom? Si namigovala na kaj ali splošno? Dvoumno se sliši...


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 25 Februar 2011, 19:14:13
Citiraj
Ima folk problem z identiteto, al kaj vem.
Ma folk ima problem sam s seboj, če mene vprašaš :D..pa ne vem  eni imajo preveč časa očitno.... pa vse bi imeli.... pa kar zastonj ::)

sličen primer... če greš prodajat avto preko oglasnika ali avtoneta.... ali pa kaj drugega. Jaz sem prejšnji mesec, dala oglas za parket , kateri nam je ostal... simbolična cena- edini pogoj za tisto ceno, da vse v kompletu vzamejo- ( je bilo par vrst lesa).
..30 mailov, 10 ogledov ne vem koliko tel klicev/ vmes taki, ki sem točno vedela, da je parketar, pa da ga cena žuli ( ene dva sta me še prepričevala , da naj ga v kakšno delavnico položim- in potem še svoj cenik polaganja poslala ???), pa oni bi vsi  imeli kar par kvadratov  kao
vzorcev itd itd... cel mesec...  malo mankalo ,da nisem snela oglasa/ in zunaj kamin zakurila... pa še par  pacientov bi poklicalo, bi ga garant zapalila sred vrta.
nazadnje so pa eni prišli pogledali, plačali( jaz dala potrdilo plačilu) pomagala naložit- in čao.. aleluja. ::)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 25 Februar 2011, 19:20:39
Kako potem sploh nekemu vzreditelju daš vedeti, da si resen? Preden pride do rezervacije oz. are? Se ravno s tem vprašanjem ukvarjam...čakam potrditev brejosti in se hkrati sprašujem, če ne bo potem že morda pozno za rezervacijo oz. sprva obisk, kot smo dogovorjeni.

Mi smo mladiča rezervirali predno je bila potrjena brejost.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 25 Februar 2011, 19:22:53
Nimam nobenih VIP. Tudi nimam kaj prijateljev s psi. Imam le sebe, obljube vedno držim...samo tujcu tega ne moreš dokazat, razen čez čas in spoznavanje.
Kaj si hotela povedati z zadnjim stavkom? Si namigovala na kaj ali splošno? Dvoumno se sliši...

Iz prakse...Eni ljudje, ki se ti zdijo osebe na mestu, jih pa čez čas pasji "biznis" odnese v negativno smer in potem gre vse navzdol. Tako posplošeno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 25 Februar 2011, 19:25:08
Aja, to se pa strinjam, Čara. Vse prepogosto se dogaja.
roy2, mi smo se pa zmenili, da se dobimo, ko bo potrjeno, spoznamo, pogovorimo itd... Samo me je pa strah, da bi bilo lahko potem že prepozno  ::) :) Že tako postajam malo neučakana ::)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 25 Februar 2011, 19:25:20
Kako potem sploh nekemu vzreditelju daš vedeti, da si resen? Preden pride do rezervacije oz. are? Se ravno s tem vprašanjem ukvarjam...čakam potrditev brejosti in se hkrati sprašujem, če ne bo potem že morda pozno za rezervacijo oz. sprva obisk, kot smo dogovorjeni. Nočem pa biti nadležna...
Sicer pa, danes ne moreš zaupati in verjeti nikomur, se mi zdi, da beseda ne pomeni več nič. Žalostno, a resnično. Vse pisno in na papir. "Better safe than sorry"

Jaz najbolj resno jemljem  tiste, ki pridejo k nam preden sploh mladiči so. Ko so mladiči so vsi preveč nadvušeni nad njimi in se je težje posvetit ostalim stvarem.  In tistim vzrediteljim, ki jim je pomembno kam mladič gre najbrž nikoli ne moraš biti nadležna oz. celo radi vidijo da si "nadležna"  ;)

Hmm mogoče ima čara prav  :-\ Očitno imajo nekateri res preveč časa :-X



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 25 Februar 2011, 19:34:55
Pa menda ja nisi ugotovila, da je res ona...No, to bi bilo skrajno žalostno.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 26 Februar 2011, 01:57:27
Tudi ena Martina me je hotela nategnit (mojo prijateljico pa tudi je), samo sem ji ze v zgodnjem pogovarjanju glede mladicev ki se se niti niso skotili povedala da je potrebno placati rezervacijo, cim je potrjena brejost. Od takrat nisem vec slisala zanjo ;D Ko sem se malo pozanimala sem pa izvedela marsikaj.

Ima folk problem z identiteto, al kaj vem.

So mi ze vceraj rekli da bi znalo it za isto punco..ce je govora morda o Martini ki je imela nekaj casa v solasti Amstaffa potem pa ga uturila drugim?
Ker tista je od mene hotela samicko da bi sla lepo z Amstaffom skupaj, potem se pa izkaze da v vsem tem blaznem planiranju psa sploh ni imela vec pri sebi..in ce je to res ona, ima dejansko probleme z identiteto. Wtf, moras biti pa kar konkretno premaknjen za kaj takega.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #23 : 27 Februar 2011, 01:16:05
Ninci, pasja.zabava je tudi blob in nevem kdo se vse.
In sem dojela, da se mi je v roku parih let ze 3x javila z razlicnimi identitetami. Mam dolgo lajtungo :D

Ce te dobim v roke, "Tina"..

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #24 : 27 Februar 2011, 01:27:56
Drugace sem jo pa pred casom spoznala v zivo in ni delovala premaknjena..taki psihopati so najhujsi ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #25 : 27 Februar 2011, 10:13:29
Hm, če je blob imamo tudi mi ne prav prijetne izkušnje z njo...mislim, da dolguje moji hčerki denar, pa je ne dobimo več po telefonu/mailu. Kaj tega psa nima več?  Bachota? Sem ga spoznala, zelo simpatičen pes.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 27 Februar 2011, 10:54:54
Joj lista ljudi se podaljšuje... ::)
Bachota nima več, Bachko se ima zdaj fajn na primorskem, sodeč po slikah in opisih na FB. Ga dala v varstvo, kjer je tudi ostal, ga je zapustila pravzaprav.
Jean-če ima hčerka kak dokaz ali kaj, potem bi blo najlažje prek njene mame, najdaljša pot pa s tožbo.Ampak uboga mama kolk klicev in tega se ji je že moglo zvrstit (tudi za Bachota), pa vsakič da "vržeh" na mamo, mama je poslala pakete cuf- kao. Mama za kaj takega še vedela ni.

Nauk glede denarja-posojanja etc-vse pisno na papir, kdo je kdaj komu posodil denar in koliko, ter oba podpisa in isto ob vračili-je vrnil blabla... ;)

Jaz sem jo lovila za stroške stanovanja, no  te sem tudi dobila, pa smo vseeno mogli menjat ključavnico, ker ni vrnila ključev in še od starih stanovanj je imela....mah

Uboga reva no, na koncu ji itak noben ne bo več zaupal, pa kaj misli,da se ne da ugotoviti, da je to ona-ima čisto poseben stil, pa še kaki taki ključni podatki so...


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 27 Februar 2011, 11:11:23
Joj lista ljudi se podaljšuje... ::)
Bachota nima več, Bachko se ima zdaj fajn na primorskem, sodeč po slikah in opisih na FB. Ga dala v varstvo, kjer je tudi ostal, ga je zapustila pravzaprav.
Jean-če ima hčerka kak dokaz ali kaj, potem bi blo najlažje prek njene mame, najdaljša pot pa s tožbo.Ampak uboga mama kolk klicev in tega se ji je že moglo zvrstit (tudi za Bachota), pa vsakič da "vržeh" na mamo, mama je poslala pakete cuf- kao. Mama za kaj takega še vedela ni.

Nauk glede denarja-posojanja etc-vse pisno na papir, kdo je kdaj komu posodil denar in koliko, ter oba podpisa in isto ob vračili-je vrnil blabla... ;)

Jaz sem jo lovila za stroške stanovanja, no  te sem tudi dobila, pa smo vseeno mogli menjat ključavnico, ker ni vrnila ključev in še od starih stanovanj je imela....mah

Uboga reva no, na koncu ji itak noben ne bo več zaupal, pa kaj misli,da se ne da ugotoviti, da je to ona-ima čisto poseben stil, pa še kaki taki ključni podatki so...


A sedaj ima pa ta ista oseba že 2 druga psa? Ruby in "ne vem kaj" ?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #28 : 27 Februar 2011, 11:26:56
Ne, samo identiteto jima je spremenila.  ::) Vem, da ma njen tip enega psa.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 27 Februar 2011, 13:24:59
Ojoj, pa ja ni to tisti prelepi Bacho pasme AST?

V čem je fora vsega? Pa kaj je folku?