pasja šola - zasavje

Nelly · 21198

Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
: 27 Februar 2006, 01:28:07
Lep pozdrav!

A ima mogoce kdo kakšne izkušnje z pasjo šolo v Zasavju? Kdaj potekajo tečaji? Nasega 2 meseca starega novofundlandcka bi rada vpisala v pasjo solo, malo zaradi tega da se nauci osnovne poslusnosti nekaj pa tudi zaradi spoznavanja z drugimi psi.

Kdaj ga je pa najboljse vpisati? Sem isto zelela ze z prejsnjo psicko pa takrat  ni potekal noben tecaj, ko pa je bil je pa bila stara  7 mesecev in so mi rekli da je prestara in jo nisem mogla vpisati v noben tecaj.

Je kdo tukaj iz Zasavja? Obstaja se katera druga šola v blizini?


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #1 : 27 Februar 2006, 08:32:55
Nelly, mi bi te bili zelo veseli v KD zagorje. Vpis poteka pa jutri, 28.2., ob 17h  v prostorih društva. Več informacij je na spletni strani www.kd-zagorje.si.
Pa tudi v Trbovljah imajo kinološko društvo, ampak za njih ne vem kdaj imajo vpise...

Lp,
Tina


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2 : 07 Februar 2007, 09:25:04
hej

Da malo obnovim tole temo.  ;) A se ze kaj bolj natancno ve, kdaj se bo v Zagorju zacela spomladanska mala sola? Nas mali je namrec star ze 4 mesece in pol, in pocasi ze potrebuje malo poslusnosti.  :)

Hvala za odgovor in lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #3 : 07 Februar 2007, 10:27:17
Midva sva sicer ravno opravila malo šolo, a kolikor so povedali, bodo vpisi nekje v začetku marca. Bo pa na njihovi internetni strani, tako, da malo spremljaj. Naslov je: http://www.kd-zagorje.si

Lp, Gabi

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #4 : 19 Februar 2007, 08:48:55
V KD Trbovlje imamo vpise takrat, ko imamo treninge. Najboljše pa da prideš kar na uradne ure, v sredo od 17 do 19 ure. Takrat imamo tudi nadaljevalni tečaj, ki si ga lahko ogledate. Lahko pa si pogledate internetno stran: http://www.kd-trbovlje.com/

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #5 : 19 Februar 2007, 09:34:26
V kinološkem društvu Zagorje potekajo vpisi v tečaje.
Več o tem na spletni strani KDZ

Lp,
Tina


tatjana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 03 Julij 2007, 08:56:37
Pozdravljeni!
Mene pa zanima, če kdo ve, kako je s šolanjem psov v Posavju, okolica Krškega. Nikjer niem zasledila ničesar, ne Kinološkega društva ne kakšnega vabila za vpis... ničesar.
Lepe počitnice vsem!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #7 : 03 Julij 2007, 15:45:56
Mislim, da v okolici krškega ni nobenega kd-ja, saj vem da je v našo kd hodila punca iz Lok pri ZM.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


tatjana

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 04 Julij 2007, 08:35:51
Z Loke bi še šlo, s Krškega pa je res predalec, še posebej, ker kuža vožnjo bolj slabo prenaša... Hvala!



idefix

  • *
    • Prispevkov: 420
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 04 Julij 2007, 13:19:25
Na KZS sta v seznamu dve društvi, eno v Brežicah in Lovsko v Krškem
http://www.kinoloska-zveza.si/drustva/
Sicer pa je v okviru KD Brežice tudi Enota reševalnih psov (ERP), ki jo vodi trener psov za slepe, eden od dveh vodij MERP, sodnik za reševalce .... skratka, v ta KD se splača včlanit in priključit ERP.

lp ž & l & h


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #10 : 30 Avgust 2007, 18:19:07
KD Trbovlje vas vabi k vpisu v malo šolo in agility. Vpis bo potekal v ponedeljek, 3. 9. 2007, v prostorih KD Trbovlje, Pod ostirm vrhom 31A. Vpis v malo šolo bo ob 18. uri, vpis v agility pa ob 19. uri.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 03 September 2010, 09:37:46
Živjo...

Imam skoraj 4 mesečnega labradorca in včeraj sva se šla vpisati v kinološko društvo Zagorje in me zanimajo vaše izkušnje tam?Glede na to, da zahtevajo za malo šolo zatezno ovratnico sem jaz ful podvomila v njihovo strokovnost...Nisem navdušena nad tem, da bi to ovratnico moj pes imel in me zanima če je kdo tam že izpodbijal to zatezno ovratnico?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #12 : 03 September 2010, 09:54:13
Nimajo pravice zahtevat. Gor ima lahko tudi prsnico. zatezna je zahtevana samo na izpitih, pripeta na obe rinki.  ;)
Oglej si tečaje pri različnih inštruktorjih. Jaz osebno ne bi šla nekam kjer ti nekaj takega natvezijo. Jaz od MŠ kar dosti zahtevam-poglij si filmčke iz MŠ na strani KD Agility Ilirija.

Ne vem kako oddaljena si od CE oz. Škofje vasi-ampak tja se ti bistveno bolj splača it v MŠ.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 03 September 2010, 10:03:47
Si bom pogledala filmček mogoče bom pa kaj dosegla tam če bom protestirala  :-\...Do Celja imam daleč ampak če bi imela svoj lastni prevoz bi se še verjetno vozila tja,tko sem pa odvisna od drugih kar se tiče prevoza...Upam da bom rešila to težavo,vseeno bi bila pa vesela, če bi še kdo napisal svojo izkušnjo v Zagorju.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #14 : 03 September 2010, 10:24:48
V nekaterih MŠ imajo dolgočasen program-sama poslušnost, namesto da bi imeli žur s trikcanjem na shaping, vaji odpoklica, odpoklic iz igre, hoja na popuščenem povodcu, pozornost, ki je itak osnova za kakršnokoli učenje. Pravilno igro vodnik-pes. Če imajo dolgočasen program, si ga sama popestriš-v končni fazi moraš delat tako, da je za psa najbolje, psi pa imajo različne potrebe, zmožnost koncentracije...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 03 September 2010, 11:13:15
Živjo!

Jaz sem iz Hrastnika, pa sem s svojo psičko (coton de tulear) šla "pogledat" na vpis v KD Zagorje (2 leti nazaj), ker so mi, ko sem malo spraševala okoli rekli, da je še vseeno boljše v Zagorje kot v Trbovlje. Tam so najprej rekli vpiši se, plačaj... potem so imeli pa predstavitev. HALO!?  >:( >:( >:( >:( Najprej se menda predstavi program, potem pa vse ostalo... in ljudje so se vpisali in kar plačali!?  ??? ??? ??? Kakorkoli že... na predstavitvi so zahtevali zatezno ovratnico (ker se "kuža itak mora navadit, ker jo mora imet na izpitu"). Ko sem 2krat vprašala, če so moram za svojo psičko (mimogrede: skupina družnih psov pa to) res imeti zatezno ovratnico, sem dobila med drugim tudi odgovor "Sej jo ni treba zategnit".  ??? >:( ??? Smo zelo hitro zaključili. Na koncu sem jo v malo šolo vpisala v KD Trbovlje, kjer smo pri Maji in Denisu delali s klikerjem, se kar dosti naučili. Obeh omenjenih ni več tam, zaradi raznoraznih zadevščin.

V glavnem... jaz s svojo sedaj hodim v ŠKD Celeia (v Škofji vasi... cca 45 minut od Hrastnika) dvakrat na teden na agility  ;D. Superzadovoljna... :D :D :D :D Delajo tudi v mali šoli s klikerjem (kakor mi je znano), pozitivna motivacija in vse, kar zraven paše... Lahko pa pokličeš in vprašaš (na njihovi spletni strani so kontakti). Meni je samo žal, da nisem hodila že v malo šolo in začetni tečaj agility tja, ker bi se veliko prej veliko več naučili. Ne bi prihajala pravočasno... Sem pa mnenja, da če imaš na voljo za približno isti denar npr. malo šolo, pa  veš, da boš odnesel več tam, kjer se je malce za zapeljat, greš raje tja...

LP


P.S.: Pozabila dodati: Takrat, ko sem bila potem v KD Trbovlje, je tudi prišlo nekaj tečajnikov iz Zagorja, kjer niso bili zadovoljni.  :-\



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #16 : 03 September 2010, 11:18:09
Ojla!

Sem z Dola pri Hrastniku in s svojima šicujkama prav tako hodim v ŠKD Celeia, na RO. Če se le lahko zorganiziraš, se ti vsekakor splača iti tja.

lp

Ljubica



HoviBono

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 0
  • Bono - Tisa
Odgovori #17 : 03 September 2010, 11:21:53
ursa-9 - zatezna ovratnica za mladiče ni primerna, tako da ti priporočam, da uporabiš navadno ovratnico.
Jaz od tega ne bi odstopala. Mogoče pa vseeno ne bodo pretirano komplicirali glede navadne in pa zatezne ovratnice. Druga rešitev je pa ta, da greš v drugo pasjo šolo.  ;)



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 03 September 2010, 11:24:03
Ojla!

Sem z Dola pri Hrastniku in s svojima šicujkama prav tako hodim v ŠKD Celeia, na RO. Če se le lahko zorganiziraš, se ti vsekakor splača iti tja.

lp

Ljubica

Kalsang... če ste v RO nadaljevalnem, se mogoče danes vidiva...   :D :P



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #19 : 03 September 2010, 11:31:34
Ojla!

Smo v enki, ampak ker smo edine, imamo kar ob istem času. Ob 18h, kajne? :)

lp



Maruša_Star

  • *
    • Prispevkov: 404
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 03 September 2010, 11:32:08
Jaz sem s Starjem hodila v Trbovlje in v Zagorje, tako, da vem kako je tukaj in tam.

V malo šolo sva hodila v Trbovlje: super inštruktor Denis, delali smo s klikerjem, naučili ogromno, ful rada sva šla tja.

V nadaljevalni tečaj sva šla v Zagorje: ko sem povedala, da sva prej hodila v Trbovlje, so mi povedali, da "v Trbovljah nimajo pojma". To mi je bilo že takoj ful antipatično. Potem nekako ni bilo prav, da sem delala s klikerjem. Ok, sem še vse "požrla" - vsak ima pač svoj način dela.

Ampak ko potegnem črtko - v Trbovljah v skupini nekje 10, v Zagorju pa 3je. Dejstvo je, da smo se v Trbovljah naučili veliko več.

Kolikor pa sem gledala imajo malo šolo na podoben način (le v Zagorju brez klikerja, kar pa itak ni ovira).



Urska76

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 03 September 2010, 11:33:18
Kalsang: Ja, sem ravno gledala na urniku. Nam se agility začne ob 18.30, tko da vas "pocukam" oziroma se pocukava ;).



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 03 September 2010, 11:34:41
Ja, super, potem se pa vidimo ;)

lp



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 03 September 2010, 11:47:22
Upam da bom rešila to težavo,vseeno bi bila pa vesela, če bi še kdo napisal svojo izkušnjo v Zagorju.

Midva sva hodila v malo solo in nadaljevalni tecaj v Zagorje (sem iz Trbovelj). Tudi nam so rekli zatezno ovratnico, ampak jaz jo pac nisem imela, pa ni bilo nobenih problemov (v mali soli ne, potem v nadaljevalnem tecaju pa jo je imel, ampak samo zato, da se jo je navadil za izpit, ampak je bila vedno pripeta ne na zateg). Je pa tudi vazno h kateremu instruktorju gres. Recimo za moje pojme je Bozo najboljsi izmed vseh v Zagorju, ceprav smo hodili h Lojzu v malo solo (ki mi malo prevec dolgovezi, vse prevec komplicirano na dolgo in siroko razlaga, Bozo pa pove tkole je, pa konec). En drug visok instruktor, ki ima ponavadi "cez" nemske ovcarje vem da zahteva zatezno ovratnico, kaksne bolj tezke primere tudi scuka, tako da njega odsvetujem. Za Jozi pa ne vem kaksna je, naj bi bila uredu, isto tista druga mala blond instuktorica, ki je tudi resevalka ce se ne motim.

V Trbovljah je pa tako, da Maje ni vec, Denis ne vem ce bo se ucil letos, h Jozetu pa mocno odsvetujem it, ker uci se na cukanje.  ::) Ne vem pa kako uci Sabina, menda uredu, samo ne vem kako bojo sedaj imeli tecaje, ko gre na fax in jo verjetno cez teden ne bo v Zasavju..

Tako da, brez strahu pojdi v Zagorje, ce ti pa prevoz in cas nista problem, potem pa razmisljaj (tako kot so ti ze prej punce svetovale), da bi se vozila v Celje. Imajo par hudo dobrih sol, ucijo na kliker, pozitivno motivacijo, in tam psa (in lastnika) fajn naucijo. Vsaj kakor jaz poznam punce, ki hodijo na RO, imajo vse svoje pse super fajn naucene  ;)

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 03 September 2010, 12:47:19
Hvala za odgovore....super ste  :)

Ovcka: kakšno ovratnico si potem imela?Čisto navadno? No ker včeraj sem jaz samo prišla v tja, mi tudi dober dan niso rekli so se takoj na ovratnico spravili, da to je samo za na kavč za okras  >:(, da bo treba imeti zatezno... je bil pa Božo in mi je totalno antipatičen, ker je tako poudarju te ovratnice...bom nekako probala splanirati, da bom imela Joži,mogoče se pa na koncu še vse lepo izteklo...upajmo  :-\



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #25 : 03 September 2010, 13:42:56
Ja, navadno, Rogzovo  ;D Ma drugace ima Bozo svoje momente ja, ce se mu mudi alpa je slabe vole zna bit tecen :P Drugace mi ima psico svetovno nauceno, hocem povedat da ve kaj dela..  ;)
Glede termina pa, samo vprasas kdaj ima kdo treninge, pa potem "ti ne ustreza noben drug dan, kot tisti, ko ima Jozi treninge"  :P :P

Mimogrede, iz kje pa je tvoja cokoladka?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 03 September 2010, 13:49:01
No saj pravim, da upam da se bo vse uredilo če ne bom pa še jst mal tečna, da ne bo samo Božo ;D

Drugače imam pa Soulpatcher-jevo čokoladko  :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #27 : 03 September 2010, 13:57:58
Jaja, ti kar vztrajaj na svojem.. Stirmesecni mladic nima kaj nositi zatezno..  :P

Drugace pa super! Napisi kaj vec o njej/njemu v temi o labradorcih, no?  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 September 2010, 14:01:53
Saj bom  ;D,ampak ni časa trenutno...bom se takoj razpisala ko bom lahko  :)



SABINA

  • *
    • Prispevkov: 444
    • Točke: 0
  • Živi in ne misli na jutri!
Odgovori #29 : 24 September 2010, 09:47:52
Kinološko društvo Trbovlje, vabi k vpisu MALE ŠOLE in NADALJEVALNEGA TEČAJA.
Vpis bo potekal v ponedeljek, 27.09.2010 ob 18 uri,
v prostorih društva, Pod Ostrim vrhom 31a.
V malo šolo se vpisujejo kužki od tretjega meseca naprej, v nadaljevalni tečaj pa vsi psi z opravljeno malo šolo oziroma psi starejši od 12 mesecev.
Na vpise pridite brez psov, s seboj pa prinesite njihove potne knjižice in rodovnik, če ga kuža ima.

Dodatne informacije: [email protected]
GSM: 041-529-129 (Irena)

http://sona-carlos.moj-album.com/
http://sabina-carlos.moj-album.com/
http://sabina-sona.moj-album.com/

newfies love the water and are ideal pets for homes in seaside towns