Novi član družine..

sea · 2001

sea

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 15 April 2011, 14:12:12
Zdravo! Takole sem se odločila, da vas malo povprašam za vaše mnenje o moji situaciji.. Doma imam večjega kužata, ki se je ravno malo umiril, tako, da ga imam zdaj lahko skoraj popolnoma pod kontrolo, ker pa sem velika ljubiteljica pesekov - danes sem bila na ogledu malega pekinezercka in sem zagledala najbolj srčanega kužeka.. sem se zaljubila, malo pa me je presenetila njegova posesivnost mojih čevljov naprimer, ko sem ga hotela umakniti je začel renčati in me grizti..Vem pa,da so pekinezerji zelo zaščitniški, posesivni, trmasti in pametni.. Vendar nemorem mimo tega, ker je bil tudi moj kuža zelo živahen in nagajiv, vendar se nespomnim, da bi me se takole dominantno lotil.. ker pa že nekaj časa nisem imela izkušenj z mladički, sem se odločila, da povprašam malo, kar se tiče grizenja teh in onih izpadov :).. Tako kot moj pes je tudi ta edini v leglu.. zanimajo me vaše izkušnje z mladički, ki so rastli sami in so se lahko mastili pa dobili pozornosti kolikor so jo želeli? :D Drugače lastnico je kar dosti ubogal, tako, da res nevem česm mu jaz preveč dovolila.. Ker pa vem kako je z malo bolj težavnimi karakterji nevem, če sem pripravljena biti zopet testirana, kar se tiče moje potrpežljivosti in doslednosti na vsakem koraku :D Sicer mislim, da bi ga lahko krotila :).. Najbolj me pa zanimajo izkušnje glede edincev v pasjih družinah ? :) LP, hvala za odgovore!*



sea

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 15 April 2011, 14:15:27
Pa še, kar se tiče razglistenja in cepljenja.. kuža nima še nobenih potrdil, papirjev.. kako s tem? Mora to opraviti lastnik ali lahko to prepustijo meni kar tako? :) hvala!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #2 : 15 April 2011, 14:27:17
kuža mora imet v vsakem primeru vsa cepljenja in razglistenja in zdravstveno knjižoco (in čipiranje po novem) najbolje prav tako da že ima pred oddajo ,  tudi  če se gre za posvojitev. Če ga plačaš, pa mora imet tudi dokument o prednikih imenovan rodovnik.
Vzreditelj ti je dolžan odgovoriti na vsa zgoraj postavljena vprašanja, tako pred oddajo kot kadarkoli kasneje, ko boš v dvomu glede vzgoje.
Če temu ni tako NE vzemi tega kužka ne glede kako srčkan se ti zdi in išči drugje. Če seveda sploh rabiš oz želiš še enega psa

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 15 April 2011, 14:28:53
Pa še, kar se tiče razglistenja in cepljenja.. kuža nima še nobenih potrdil, papirjev.. kako s tem? Mora to opraviti lastnik ali lahko to prepustijo meni kar tako? :) hvala!
Če ni rodovniški (če si s papirji mislila to) potem kupuješ mešančka. Poglej si ostale teme na forumu. Če je to dober vzreditelj pasemskih (beri rodovniških) psov ti bo tudi on znal svetovati. Nič nimam prosti mešančkom a vedi da je čistokrvni brez rodovnika mešanček, ki lahko zraste v  nekaj drugega kot si pričakovala. Velika možnost je tudi da ima dedno boležen ker za take ni nič predpisanih pregledov in gre vzreditelju ponavadi le za denar ali pa je neveden (kako šele skrbi za mladiče če ne ve kaj je vzrejni pregled...). Seveda pa lahko tudi rodovniški zboli in je nerodovniški zdrav vendar je to loterija. Razglistit misli da morajo mladička še v leglu, mislim da je prav tako s cepljenjem a nisem sigurna. Srečno!

P.s. se opravičujem če je tvoj pes pasemski pa sem vse to pisala vendar iz brez papirjev razberem da ni.

Lep pozdrav



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #4 : 15 April 2011, 14:38:05
Ce je pes starejsi od 6. tednov, bi jaz dala roke proc od njega, glede na to, da se ni cepljen, razglisten... Predvidevam, ker nima nobenih potrdil, to pomeni, da nima niti rodovnika, kar pomeni, da vas je gospa zelela nategniti za nakup nekaj, kar to sploh ni (dolocene zadeve opravi ze vzreditelj, dolocene naprej lastnik, ce kupi mladicka - ce pa pocakate na 3. mesec starosti, morate dobiti vse v kompletu, ce je vse OK s psom (veterinar bolnega ne bo cepil)). So pa vsi mladicki kjut, od a do ž.

Glede na to, da starejsega psa obvladate in da se je malo umiril, pa mu ne bi skodilo, da dobi podmladek, ki se bo od starejsega ucil manir, mali pa mu bo dal nov zagon za zivljenje in ga spet malo "pozivil". Prav tako bo izguba enega izmed njiju (ko bo ta cas prisel) lazja, saj boste imeli drugega.